Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

ankava
2. mar 2010

ahoj holky, já teplotu taky jeden čas měřila, než jsem podruhé potratila. Grafy jsem měla ukázkové... ale jestli přišla ovulace nebo ne to stejně nevím. A stejně moje druhé nepovedené těhu muselo být ze dní, které měly být podle teploty neplodné. Tak něčemu věřte 🙂
skvělé stránky o BT jsou http://merenibt.xf.cz/index2.html tam se dočtete skoro všechno.
Já jsem teď napnutá, jak dopadne ten můj UTZ, aby se nenašlo něco, co by zabránilo tomu IVF, mám už jen málo času a alespoň jednou bych chtěla na pojišťovnu.

gejbule1
2. mar 2010

ankava to znám ty obavy.Mě na imunolpgii zjistili virus EB a nemohli by mě s ním stimulovat hormonama.Jinak bych mohla mít dementní dítě.Musela bych se nejdřív léčit.
Budu držet pěsti 🙂 A kdy tam jdeš?

gejbule1
2. mar 2010

jak už jsem psala tak se v měření vůbec nevyznám ale myslela jsem si že když během ovulace otěhotníš tak máš teplotu kolem 37 až do čekané MS.a to je známka toho že jsi těhu.Ale prý ta teplota ti může kdykoliv před MS klesnout.Takže ti to měření vlastně krom ovulace nic neukáže.

gejbule1
2. mar 2010

anka moc hezky to je tam vysvětlený 🙂 Zase jsem chytřejší.Člověk se opravdu pořád učí 😀 .

pajinka111
2. mar 2010

Tady jsou taky skvělí stránky,našla sem tam hodně odpovědí,kdyby to někoho zajímalo..

ODCHYLKY PŘI MĚŘENÍ BT : http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
SLEDOVÁNÍ ČÍPKU: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm , http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
VLIV LÉKŮ NA MĚŘENÍ BT : http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
SLEDOVÁNÍ HLENU : http://www.rodina.cz/clanek3633.htm

JE TAM VŠECHNO NAPROSTO PODROBNĚ VYSVĚTLENO.. 😉

zkousim
2. mar 2010

ankava kdy ti bude 40?....já jsem panna 😀 mě koncem srpna.A na mě ta panna sedí..ségra je taky panna,ale záříjová a je trošičku jiná..je tvrdohlavější 😠 ,ale taky panna a moje dítě je taky panna, je den ode mě...dostala jsem jí k narozkám 😀 ,ale je to bordelář 😉 ,takže ta se trochu minula.
Já mám taky bobky, že to na tu pojišťovnu nestihnu.Ženské, nevíte kolik stojí IUI po 40tce?Mám v tom nějaký chaos....píšou, že IUI hradí 6xdo roka,ale nevím do kolika let.
pajinko111 ...vono je občas lepší na ty teploty nemyslet...prej, když se přestaneš soustředit,tak to vyjde....známé řekli, že nebude mít děti,ona si hupsla na jedné oslavě s jiným a hups,je tam maličkej 😀 .Prostě tou chlapovi řekla, že je neplodná a ejhle..musela se rozvádět 🤐 je jí 36

zkousim
2. mar 2010

ale dneska je šťastná i s novým taťkou 🙂

ankava
2. mar 2010

mě bude 40 na začátku června, takže fakt coby dup...já už jednou měla schváleno pojišťovnou, ale pak jsme nešli, tak mi to teĎ jenom prodloužili, tedy doufám... příští týden se to rozsekne... když bude vše v poho, tak za 14 dní začátek stimulace. Ale ještě nevím, jestli budu mít krátký nebo dlouhý protokol, no vůbec toho moc nevím, a možná, že je to tak lepší. Aspoň se moc nesleduju.
Stejně nejvíc rodí ty, které nic nevědí a ani možná rodit nechtějí, to je život.

Gejbi a co že ti to zjistili?? a už to máš vyléčené??? a co ta tvoje léčitelka??? 🙂

pajinka111
2. mar 2010

zkousim-já několik let vůbec neměřila a nikdy sem něvěděla kdy byla ovulka,většinou teda ani nebyla,měla sem dlouhý cykly..ted aspon vím..až tak na to se nesoustředím..jen ted před ms su trochu nervoznější..měli sme ted několik měsíců pauzu,byla sem po operaci,tak sme se nesnažili,ani ted neberu žádný hormony..ale bez nic t nejspíš nepůjde..přece jen roky mi ubívají a nemůžu si dovolit čekat 4 roky a víc než jen tak oětěhotním a jestli vůbec..dcerku sme měli až po 4 letech..

ankava
2. mar 2010

jo, zkouším, já myslím, že po 40 musíš hradit i IUI, ale nebude to taková pálka jako komplet IVF.

gejbule1
2. mar 2010

Našli mi že jsem v minulosti prodělala mononukleozu a v těla mám stále aktivní EB viry.Léčit se to skoro nedá jen Wobenzymen se to zlepší a pak jsem měla jít na kontrolní odběry.Ale protože to mám v sobě nejméně 10let a v tom se narodila Lucka tak to asi tak velký problém nebude.Wobenzym beru ale na kontrolu už nejdu.

ankava
2. mar 2010

tedy ještě že já takový věci vůbec neznám, kdoví co by našli, alespoň se tak nenervuju. A jak ti to zjistili?? Mě když dělali krevní testy, tak jsem měla vše absolutně v pohodě, ale to ti dělali ještě něco dalšího viď? A kdo navrhuje, na co ti ty testy udělají???

Jinak mě vytrhli zub a ta doktorka mi říkala, že jsem tam měla chronický zánět a váčky a že to klidně mohlo mít vliv na to nepovedené těhu..

takže rekapitulace: cvičím mojžíšovou skoro denně, plním úkoly paní doktorky z reflexní terapie, piju kontryhel a odstranila jsem zánět v zubu.... co ještě víc můžu udělat, aby to vyšlo??????

hadonoshka
2. mar 2010

gejbi ty EB viry jsou v pohodě, po přechozené mono je mám taky už asi 20 let a druhé těhu bylo těsně po mononukleose a kluk byl v pohodě. Za těch 20 let se mi to hodně zlepšilo, říkali že krevní testy už mám skoro ukázkové. Někomu se to prý lepší, někomu horší a někomu to zůstane stejné a doktoři to neovlivní. Na hepatologii mi říkali že to vliv na těhu nemá.

hadonoshka
2. mar 2010

jéžiš holky tohle mi teď přišlo, tak to je přesný 😀 😀 😀 😀 http://www.maniacworld.com/how-to-get-your-baby... tenhle manévr trvá někdy i dvě hodiny

pet.s
2. mar 2010

ahojky holčičky, tak jak mi tu těhulníte?
Hadonoska mně zjitili, žejsem kdysi prodělala žloutenku. Mamka mi na to řekla, ať už si nenechám dělat žádné vyšetření nebo mi zjistí i prostatu. Nejprv mi zjistili trombofilii, pak tu žloutenku, mužskému v krvi nějakou latentní nákazu. Za tu dobu, co jsme se snažili jsme přeléčený snad na úplně všechno 😀
Holky, já kynu!!! Hrůza, jsem hnusná, oteklá, samý pupínek, chlupy mi rostou pomalu už i na zádech. Nestíhám holit. Hrůza. to bude holka jak vyšitá 😉 Dnes mi klient řekl, že jsem nějaká zelená. Když jsem mu řekla, že ted permanentně, tak mu to došlo. měl štěstí, že neuděla poznámku o věku. Jinak ji chytil 😀

pajinka111
3. mar 2010

ahojík holky ,asi se jdu zbláznit někam do lesa 😀 ,tento graf mě teda napíná!

http://www.fertilityfriend.com/home/2d39c0
ale na druhé straně, sem si prohlížela všechny grafy a teplotu 37 jsem měla i 15den LF a druhý den pokles až dolů večer byla ms,jestli zítra nedostanu ms,tak testnu,ale nevěřím tomu testovala sem 2x a nic

pet.s -kašli na pupínky,hlavně že rostete 😉

ankava
3. mar 2010

pet.s, myslím, že bychom všechny chtěly být oteklé a mít pupínky 🙂 buď ráda 🙂 aspoň víš, že jsi těhotná 🙂

pajinko, třeba by to mohlo vyjít, dneska ty testy někdy fakt nechtějí ukazovat 🙂

pajinka111
3. mar 2010

Která pravidla porušuje: | Zruš těhulky:
marja..........43 let....................přirozenou cestou čekáme mimi v 5/10
pets...........40 let....................09/09 ukončení v 15tt pro VVV,nyní 3 IVF -OPU 23.1., ET 28.1.
...........................................2 embrya, 3.2.2010 - 6 den po ET máme //, TP 16.10.2010
pajka..........39 let....................1.IVF, transfér 28.1., // nalezeny 6.2., TP 21.10. 2010

snažilky:
awalancha....39 let........37 DC....pokus č.2 priroz.snaženia-za 3dny čekám MS-teplota se ještě drží hore
capenka......39 let....................12.2 zjištěny neprůchozí vejcovody ,březen začínám stimulat na minimálku
janettka......40let.........35DC.....2xMA,2xIUI,nyní oddych,snažení přirozeně
veruncik......41 let....................5IUI, 1.IVF-3prázdné folikuly,nativ IVF, 2.IVF/nyní přirozené snažení
pajinka111...38let.........31DC.... anovulační cykly,2x potrat,od března budu znovu brat clostilbegyt,utrogestan
gejbule.......40 let........19 DC......celkem 5xMA,poslední 09/09,přirozené snažení
biblia..........44 rokov....17DC......SP 10. tt- 22.09.08, odvtedy rozhádzany cyklus-1.cykl. Sarapis soja+Aloe
hadonoshka..42 let........22DC.....SP 9tt. (26.12.09) - zatím se snažím přemluvit manžela
aja 37.........38 let........13 DC.....5xIVF/z toho 1xET-2xKET,1xET,3x bez ET/nyní přirozené snažení
gabikasz......40 rokov......10 DC.....5potratov,beriem hormony a snažíme sa

umělkyně:
ankava.......39 let........16 DC......2x zaml. těh. ve 2009, čekáme na IVF.. březen 2010
minka.........43 let.........? DC......23.1.OPU,28.1.ET
gabikri........38 let.........? DC......1.IVF/ETjednoho embrya/negativ, 2.IVF 3 folikuly,všechny prázdné/ bez ET
marrad...... 38 rokov.....? DC...... 1. IUI (10/2009) -1.IVF (01/2010)neuspesne, 03/2010 ziadost 05/2010 ................................................IVF bude.... dufam....
zkousim......39 let......... 8 DC.....čekám na termín 1.IVF
jesterka......39 let.........8 DC.....čekání na IVF, termín ještě neznáme

maminky:
11hanula.....44 let....................přirozenou cestou prťolka Adélka nar. 22.10.09, zatím se dál nesnažíme, stačí
irafa..........40 let.....................přirozenou cestou princeznička Eliška nar 1.1.2010 a taky konečná stanice

gejbule1
3. mar 2010

hadonoshka mě zase ten doktor šíleně strašil.že ty potraty můžou být proto že se mi aktivují ty viry a pak že zabíjí to miminko.Mám to několik let pořád a Lucka se taky nakonec povedla tak doufám i teď.Léčit se to nedá jen prý buď injekce nebo ten Wobenzym na dva měsíce.Když jsem od něj odcházela měla jsem pocit že jsem na smrt nemocná a mám být ráda že už děti mám.Už k němu nikdy nepůjdu.Pořád jen doporučoval umělé oplodnění.Já nevím jestli z toho má nějaké peníze nebo co.
Tak to je dobře že tobě zase řekli že to nic není.
Jinak dnes jsem se ráno nemohla pohnout,Hnula jsem si s krční páteří tak šíleně že jsem musela k doktorovi.To byla šílená bolest-Fuj.Už jsem po injekci a je to lepší ale i tak starání o Lucku je docela náročný.Už se těším až půjde po obědě spát a já s ní.Bolí mi od toho krku hlava,chce se mi zvracet,točí se mi hlava atd.Mám to prvně tak jsem z toho docela vyplesklá.
pets buď ráda za pupínky za pár měsíců zase zmizí.

aja37
3. mar 2010

Baby, ked si meriate BT, tak sa vam podari to robit vzdy v ten isty cas? Ja som tento mesiac skusala merat tu teplotu. Dokonca som si aj kupila novy teplomer, ale bol nejky blby, lebo mi ukazoval 35,7 a podobne teploty. To je trosku malo. A tak som presla na obycajsky ... a potom sme sli lyzovat a ja som prestala. Teraz ma to mrzi. Buduci mesiac budem musiet byt doslednejsia. Akokolvek, asi mam ovulaciu teraz .... uz druhy den ma boli v podbrusku. Stava sa vam to? Vcera by som ani ziadny pokus s plodenie nevydrzala. No ale dnes asi budem musiet 😀

pet.s
3. mar 2010

gejby to víš, že sem ráda ..i kdybych blila pořád dokola.

pajinka111
3. mar 2010

aja já měřím vždycky když mi zazvoní budík,mám o chviličku dřív..takže většinou stejný čas..při ovulaci mě taky bolí v podbřišku..
Dnes mě pěkně bolí břichoms je asi na cestě 😠

biblia
3. mar 2010

Dúfam, že tu nič nepopletiem 😝 , ak dnešnú tabuľku okopírujem a len si opravím seba, totiž som to dostala, aj keď mi to veľmi nesedí, v tej dnešnej predchádzajúcej tabuľke som iba 17.-ty deň cyklu, takže si to odteraz budem musieť asi prejsť pekne dozadu.
takže dnes 01.- deň cyklu, mám sarapis a aspoň mi MS prichádza 🙂 , tak ma akosi dáva do poriadku. To Aloe mám tiež, ale mi nechutí, tak to pijem len sporadicky, zatial mám len hnedé špinenie, ale do rána sa to iste rozbehne.
Som rada, že sa mi upravuje cyklus.
Čítam si Vás narýchlo každý deň, som zvedavá veľmi ako to bude ďalej s pajinkou111, držím všetkým palce.

Která pravidla porušuje: | Zruš těhulky:
marja..........43 let....................přirozenou cestou čekáme mimi v 5/10
pets...........40 let....................09/09 ukončení v 15tt pro VVV,nyní 3 IVF -OPU 23.1., ET 28.1.
...........................................2 embrya, 3.2.2010 - 6 den po ET máme //, TP 16.10.2010
pajka..........39 let....................1.IVF, transfér 28.1., // nalezeny 6.2., TP 21.10. 2010

snažilky:
awalancha....39 let........37 DC....pokus č.2 priroz.snaženia-za 3dny čekám MS-teplota se ještě drží hore
capenka......39 let....................12.2 zjištěny neprůchozí vejcovody ,březen začínám stimulat na minimálku
janettka......40let.........35DC.....2xMA,2xIUI,nyní oddych,snažení přirozeně
veruncik......41 let....................5IUI, 1.IVF-3prázdné folikuly,nativ IVF, 2.IVF/nyní přirozené snažení
pajinka111...38let.........31DC.... anovulační cykly,2x potrat,od března budu znovu brat clostilbegyt,utrogestan
gejbule.......40 let........19 DC......celkem 5xMA,poslední 09/09,přirozené snažení
biblia..........44 rokov....01DC......SP 10. tt- 22.09.08, odvtedy rozhádzany cyklus-1.cykl. Sarapis soja+Aloe
hadonoshka..42 let........22DC.....SP 9tt. (26.12.09) - zatím se snažím přemluvit manžela
aja 37.........38 let........13 DC.....5xIVF/z toho 1xET-2xKET,1xET,3x bez ET/nyní přirozené snažení
gabikasz......40 rokov......10 DC.....5potratov,beriem hormony a snažíme sa

umělkyně:
ankava.......39 let........16 DC......2x zaml. těh. ve 2009, čekáme na IVF.. březen 2010
minka.........43 let.........? DC......23.1.OPU,28.1.ET
gabikri........38 let.........? DC......1.IVF/ETjednoho embrya/negativ, 2.IVF 3 folikuly,všechny prázdné/ bez ET
marrad...... 38 rokov.....? DC...... 1. IUI (10/2009) -1.IVF (01/2010)neuspesne, 03/2010 ziadost 05/2010 ................................................IVF bude.... dufam....
zkousim......39 let......... 8 DC.....čekám na termín 1.IVF
jesterka......39 let.........8 DC.....čekání na IVF, termín ještě neznáme

maminky:
11hanula.....44 let....................přirozenou cestou prťolka Adélka nar. 22.10.09, zatím se dál nesnažíme, stačí
irafa..........40 let.....................přirozenou cestou princeznička Eliška nar 1.1.2010 a taky konečná stanice

pajinka111
4. mar 2010

marja..........43 let....................přirozenou cestou čekáme mimi v 5/10
pets...........40 let....................09/09 ukončení v 15tt pro VVV,nyní 3 IVF -OPU 23.1., ET 28.1.
...........................................2 embrya, 3.2.2010 - 6 den po ET máme //, TP 16.10.2010
pajka..........39 let....................1.IVF, transfér 28.1., // nalezeny 6.2., TP 21.10. 2010

snažilky:
awalancha....39 let........38 DC....pokus č.2 priroz.snaženia-za 3dny čekám MS-teplota se ještě drží hore
capenka......39 let....................12.2 zjištěny neprůchozí vejcovody ,březen začínám stimulat na minimálku
janettka......40let.........36DC.....2xMA,2xIUI,nyní oddych,snažení přirozeně
veruncik......41 let....................5IUI, 1.IVF-3prázdné folikuly,nativ IVF, 2.IVF/nyní přirozené snažení
pajinka111...38let.........32DC.... anovulační cykly,2x potrat,od března budu znovu brat clostilbegyt,utrogestan
hadonoshka..42 let........23DC.....SP 9tt. (26.12.09) - zatím se snažím přemluvit manžela
gejbule.......40 let........20 DC......celkem 5xMA,poslední 09/09,přirozené snažení
aja 37.........38 let........14 DC.....5xIVF/z toho 1xET-2xKET,1xET,3x bez ET/nyní přirozené snažení
gabikasz......40 rokov.....11 DC.....5potratov,beriem hormony a snažíme sa
biblia..........44 rokov.....02DC......SP 10. tt- 22.09.08, odvtedy rozhádzany cyklus-1.cykl. Sarapis soja+Aloe

umělkyně:
ankava.......39 let........17 DC......2x zaml. těh. ve 2009, čekáme na IVF.. březen 2010
minka.........43 let.........? DC......23.1.OPU,28.1.ET
gabikri........38 let.........? DC......1.IVF/ETjednoho embrya/negativ, 2.IVF 3 folikuly,všechny prázdné/ bez ET
marrad...... 38 rokov.....? DC...... 1. IUI (10/2009) -1.IVF (01/2010)neuspesne, 03/2010 ziadost 05/2010 ................................................IVF bude.... dufam....
zkousim......39 let......... 9 DC.....čekám na termín 1.IVF
jesterka......39 let.........9 DC.....čekání na IVF, termín ještě neznáme

maminky:
11hanula.....44 let....................přirozenou cestou prťolka Adélka nar. 22.10.09, zatím se dál nesnažíme, stačí
irafa..........40 let.....................přirozenou cestou princeznička Eliška nar 1.1.2010 a taky konečná stanice

pajinka111
4. mar 2010

ahojík,tak já dnes takhle, http://www.fertilityfriend.com/home/2d39c0

tento graf moc nechápu,teplota je je výš ,ale tt negativní ,ale už spiním-teda maličko,ale špiním,možná je ta teplota vyšší,protože sem skoro nespala,šíleně mě bolí v křížích,ale šíleně,mě v křížích bolí pokaždé před ms,ale tak normálně,tahle bolest je strašná,sem přemýšlala že půjdu i doktorovi,jakoby tam bylo něco skřípnuty nebo co,jinak mě záda vůbec nebolívají..ale ms už jede..čípek je už dost vysoko

ankava
4. mar 2010

Ahoj holky,
pajinko, když máš takovéhle problémy s křížem,( máš to pravidelně?) nestálo by za to začít cvičit mojžíšovou?
častokrát to je důvod, proč se nedaří otěhotnět, protože ty skřípnuté nervy zapřičiňují, že se do dělohy nedostávají živiny a pak to nejde. Já jí cvičím a i když zatím těhu nejsem (bodejď bych byla, když si dáváme pozor a čekáme na IVF) tak mě přestaly bolet záda a ty bloky v kříži úplně zmizely. (musím zaťukat na dřevo) 🙂

pajinka111
4. mar 2010

ankava-mě záda norn´málně vůbec nebolívají..teda tak trochu vždycky po ovulce a dost mě bolelo v křížích od začátku těhu..dr.říkal že je to hopmonálníma změnama..ale ted to bolí šíleně,nemůžu skoro nic,ale v neděli sem vozila polena dřeva,tak sem si to asi nějak namohla,ikdyž na práci jsem zvyklá,nikdy mě z práce nic nebolí..chjoo-už stárnu 😠

jesterka001
4. mar 2010

pajinka111 - a vážně by ti nepomohla ta Mojžíšová? Třeba ano 🙂

Holky, ja byla jen tenhle týden už 3x u doktora. Hrůza. A zítra znovu - průchodnost a ultrazvuk. Od včera mám antibiotika na tři týdny a k tomu Wobenzyn a probiotika, v lékárně jsem nechala 1100,-, děs. Takže IVF se zase odsouvá na neurčito .... ☹

gejbule1
4. mar 2010

jesterka a co ti teda zjistili?

gejbule1
4. mar 2010

marja..........43 let....................přirozenou cestou čekáme mimi v 5/10
pets...........40 let....................09/09 ukončení v 15tt pro VVV,nyní 3 IVF -OPU 23.1., ET 28.1.
...........................................2 embrya, 3.2.2010 - 6 den po ET máme //, TP 16.10.2010
pajka..........39 let....................1.IVF, transfér 28.1., // nalezeny 6.2., TP 21.10. 2010

snažilky:
awalancha....39 let........38 DC....pokus č.2 priroz.snaženia-za 3dny čekám MS-teplota se ještě drží hore
capenka......39 let....................12.2 zjištěny neprůchozí vejcovody ,březen začínám stimulat na minimálku
janettka......40let.........36DC.....2xMA,2xIUI,nyní oddych,snažení přirozeně
veruncik......41 let....................5IUI, 1.IVF-3prázdné folikuly,nativ IVF, 2.IVF/nyní přirozené snažení
pajinka111...38let.........32DC.... anovulační cykly,2x potrat,od března budu znovu brat clostilbegyt,utrogestan
hadonoshka..42 let........23DC.....SP 9tt. (26.12.09) - zatím se snažím přemluvit manžela
gejbule.......40 let..........?DC......celkem 5xMA,poslední 09/09,přirozené snažení
aja 37.........38 let........14 DC.....5xIVF/z toho 1xET-2xKET,1xET,3x bez ET/nyní přirozené snažení
gabikasz......40 rokov.....11 DC.....5potratov,beriem hormony a snažíme sa
biblia..........44 rokov.....02DC......SP 10. tt- 22.09.08, odvtedy rozhádzany cyklus-1.cykl. Sarapis soja+Aloe

umělkyně:
ankava.......39 let........17 DC......2x zaml. těh. ve 2009, čekáme na IVF.. březen 2010
minka.........43 let.........? DC......23.1.OPU,28.1.ET
gabikri........38 let.........? DC......1.IVF/ETjednoho embrya/negativ, 2.IVF 3 folikuly,všechny prázdné/ bez ET
marrad...... 38 rokov.....? DC...... 1. IUI (10/2009) -1.IVF (01/2010)neuspesne, 03/2010 ziadost 05/2010 ................................................IVF bude.... dufam....
zkousim......39 let......... 9 DC.....čekám na termín 1.IVF
jesterka......39 let.........9 DC.....čekání na IVF, termín ještě neznáme

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre