Augustové mimotelové oplodnenia

lucianna1981
28. aug 2015

Ahojte budúce mamičky!
Chcem, aby sme sa tu stretli tie, ktoré sme sa odhodlali vydať sa na cestu za svojím vysnívaným bábom a to prostredníctvom IVF. Ja mám zatiaľ za sebou jedno mimomaternicové tehotenstvo, 1 IUI a teraz som v stimulačnej fáze IVF. Budem rada, ak si tu budeme vymieňať názory, skúsenosti, postrehy a podporovať sa navzájom. Všetkým nám držím palce, aby nám to vyšlo a tešili sme sa z pozitívnych testov. 🙂

ericka83
28. aug 2015

@lucianna1981 ahoj, ja začínam stimulku niekedy bud. tyzden. Do ktorého centra chodíš? Držím palčeky 😉

merry1001
28. aug 2015

@ericka83 @lucianna1981, ja začítam stimulku na 2. IVF cca 9.9 🙂

bubinko1506
28. aug 2015

ahojte, ja zacinam v nedelu stimulku na 2. IVF

ericka83
2. sep 2015

@bubinko1506 Ahoj, ako? Podarilo sa v nedelu zacat stimulku? Ja čakam akurat na MS a potom hurá dotoho 🙂

bubinko1506
2. sep 2015

@ericka83 ahoj, mam dlhy protokol, takze v nedelu bol 21dc - injekcie uspesne pichnute, takze teraz cakam, kedy pride MS, nech mozem ist na prvu kontrolu a pridame aj gonal. Mas kratky alebo dlhy protokol?

ericka83
3. sep 2015

@bubinko1506 ja začínam zajtra gonalom a po piatich dňoch idem na kontrolu.

lucianna1981
autor
3. sep 2015

@ericka83 Ja chodím do MT Heliosu. Tak držím palce, aby to všetko dobre prebiehalo. 🙂

lucianna1981
autor
3. sep 2015

@merry1001 A ako dopadlo 1. IVF? Povedz, že poztívne... Potrebujem povzbudiť...

lucianna1981
autor
3. sep 2015

@ericka83
@merry1001
@bubinko1506 Babenky, a aké lieky ste dostali? Ja najprv Proveru tablety, potom som prešla na injekcie Diphereline a teraz sa ešte pridali injekcie Menopur. Dnes mám 10 DC, zajtra idem na odbery a ultrazvuk a v pondelok vychádza 14DC, takže teoreticky by sa snáď niečo mohlo začať aj riešiť...

ericka83
3. sep 2015

@lucianna1981 ja mam dnes ešte len 1DC, v utorok idem na ultrazvuk a tam rozhodne že čo ďalej... začínam zajtra s gonalom...

bubinko1506
7. sep 2015

@lucianna1981 ja mam diphereline, gonal a luveris. v stredu idem na prvu kontrolu na 4dc, takze od stredy by som mala k diphereline pridat aj gonal

merry1001
7. sep 2015

@lucianna1981 Negatívne ☹, ale teraz po dvoch rokoch idem opat. . .a uz to dúfam výjde. . .🙂

lucianna1981
autor
7. sep 2015

@ericka83 @bubinko1506
@merry1001 No tak to vám všetkým veľmi držím palce. Ja som dnes bola na kontrole. Som 14DC a 12 den podávania FSH. Myslela som, že dnes to už bude ok, večer pichneme Pregnyl a v stredu sa ide na to... a to figu borovú: ešte v stredu na kontrolu a ako povedala koordinátorka, tak v piatok na 99% odoberáme oocyty. No, uvidíme. Akosi už začínam strácať trpezlivosť. Alebo tak by som to ani nenazvala, ale akosi som už unavená z toho dochádzania, samých odberov, ultrazvukov a posun žiadny. Verím, že v stredu tam pôjdem poslednýkrát na odbery a ultrazvuk a potom už len na vajíčka a vklad. Držte palce! 🙂

ericka83
10. sep 2015

@lucianna1981 Ahoj, ako si včera dopadla? Ideš zajtra na ten odber? Ja idem zajtra na ultrazvuk, som 8DC a podľa všetkého v pondelok bude odber. Aspoň tak mi v utorok vraveli, že 12DC bude odber. Cestovanie aj mne robí troška problém, ale spravím pre mimi všetko. Držím palčeky 🙂

lucianna1981
autor
14. sep 2015

@merry1001
@ericka83
Čaute babenky! Ospravedlňujem sa, že som sa dlho neozvala, ale môj internet je úplne hrozný... Takže najnovšie správy: Odbery vajíčok boli predsa len v piatok, keďže všetko bolo v poriadku. Po zákroku som mala síce bolesti v brušku, ale povedali, že to preto, lebo som mala veľa vajíčok a zväčšené vaječníky, ale už je dobre. Nakoniec odobrali 13 vajíčok a správne sa oplodnilo 7. Dnes som volala, ako sa vyvíjajú a napodiv sme ešte ani o jedno neprišli, takže máme 7 pekných embryí. Zajtra je kritický 4.deň, kedy dochádza k nejakým stratám, tak uvidíme. Volať mám v stredu hneď ráno a byť pripravená vycestovať na vklad. Tak verím, že to bude už v stredu (prinajhoršom vo štvrtok - ale to už vydržím, keď som toľko vydržala 🙂 ). Budem vás informovať hneď ako bude niečo nové, resp. ako sa pripojím na net. 🙂 Držte sa, babuľky! 🙂

golinka22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucianna1981
autor
14. sep 2015

No, ja som postupovala presne tak ako Ty. Najprv Provera, potom Diphereline. Mrška prišla asi s 2-3-dňovým meškaním, ale to nestresuj. Keď som ju dostala, hneď som sa objednala a na druhý deň išla na kontrolu do MT. Vzali krv, USG a poobede volali s výsledkami krvi a povedali, že od nasledujúceho dňa začíname pichať Menopur. A tak som sa dopracovala až sem...a v stredu snáď pôjdem na vklad. Čo som zatiaľ platila? hmm... za prvé lieky okolo 300 €+ 100€ ešte za ďalší Menopur, lebo mi nestačil. Pri odbere vajíčok 590€ + v lekárni za Utrogestan 20€. A neviem, či sme teraz platili aj za spermiogram manžela 100€, alebo to bolo pri inseminácii (lebo tú sme mali predtým). Taže zatiaľ cca 1000€. Ešte sa bude platiť myslím za vklad a zmrazenie embryí. Takže tak... tak Ti držím palce, aby si sem čoskoro napísala, že sa to podarilo! 🙂

golinka22
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
illinka
14. sep 2015

@lucianna1981 NO ja idem v stredu určite do MT lebo zajtra je 32 DC a aj moj ide na ten halosperm. Ja som totiz raz otehotnela prirodzene ale som potratila.. tak pre istotu nech vsetko pre to spravime..
Videla som ze mam e rovnaku cestu .. v aprili IUI a teraz toto :D
Ja ti taaaaak moc drzim palce a verim ze to vyjde... A o dva tyzdne sa tu budes chvalit ...
budem uz pouzivat tento link lebo ludia su zli...

lucianna1981
autor
15. sep 2015

@illinka Ahoj illinka. Tak to je zaujímavé, že máme podobný osud. Ja som tiež už raz otehotnela, ale bolo to mimomaternicové, tak som o to prišla. Veľmi Ti držím palce, aby vám to vyšlo. 🙂 Nech si tu napíšeme len pozitívne výsledky. 🙂 Drž sa! 🙂 Ja idem zajtra do MT - aspoň teda dúfam - už na vklad. Tak drž palce aj Ty. 🙂

illinka
15. sep 2015

Tak sa tam mozno stretneme aj keď o sebe nebudeme vediet :D ja tam budem o 8 do min 9: 30.. mrchu som este nedostala tak som zvedava co povedia...
Veru podobny osud.. ale uz nam to urcite vyjde ..
dakujem aj ty sa drz... kolko ti ostalo embrii

1211
15. sep 2015

Ahojte babule,pridavam svoju skusenost,my sme tento rok v januari podstupili IVF tiez v Martine,mali sme celkovo 3 vklady,no bohuzial nevysiel ani jeden ale teraz v lete sme podstupili druhy cyklus IVF,s tymi stymi injekciami(GONAL) a vyslo nam to hned na prvykrat a cakame babätko!Som uz momentalne v 7 tt takze radim sa nevzdavat aj ked to hned nevyjde na prvykrat. Drzim silno palceky vsetkym!

illinka
15. sep 2015

@1211 Gratulujem a prajem krasne tehulkovanie...

1211
15. sep 2015

@illinka dakujem krasne,ja uz som veru ani velmi neverila ze to vyjde ale chvalabohu sa to nakoniec podarilo,prajem vela vela sil a posielam tehu baciliky...🙂

illinka
15. sep 2015

zaujimalo by ma aky je rozdiel medzi tymi injekciami a podla coho to davaju? neviete?

illinka
15. sep 2015

@1211 a bola si pri stimulacii na PN alebo si chodila do prace

1211
15. sep 2015

@illinka Ten prvy cyklus v januari som bola cely cas doma na PN a nevyslo to a teraz v lete som uz normalne fungovala a chodila do prace a vyslo to! takze mne z toho vyplyva,ze mi praveze ten pohyb po tom vklade teraz v lete pomohol,maternica sa viac prekrvila a embryjko sa skor uchytilo...urcite neodporucam po vklade iba lezat....

illinka
15. sep 2015

@1211 dakujem za radu. no ja nedokazem len tak lezat.. ale na PN som sa dala uz.. a vyuzivam naplno vychadzky..,. :D ale v praci by som to asi nezvladla.. i keď nemam manualnu prácu ale je aj fyzicky aj psychicky narocna tak som ostala doma.. A možem sa spytať, čo si si pichala v tom januari?Inak v lete sa napriklad aj mne vzdy zlepsila sliznica a pod..

illinka
15. sep 2015

@1211 bola si aj na ket

1211
15. sep 2015

@illinka V januari som mala tiez ten Gonal,tak ja vlastne doteraz nerozumiem preco to vtedy nevyslo a teraz ano,kedze som mala rovnake injekcie aj vtedy aj teraz.Ono mozno to bolo aj tym, ze som tento druhy IVF cyklus bola na tom aj psychicky ovela lepsie ako vtedy v januari,vtedy som bola v takom miernom strese skoro zo vsetkeho,teraz som to brala uz trosku inak🙂 Aj ti lekari tam vlastne stale opakuju dokola,ze psychicka pohoda a pozitivne myslenie po vklade je 90 % uspechu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre