Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

skadricka
1. dec 2009

Pajka00 ďakujem za povzbudenie,asi budem za hlúpu,ale vôbec nerozumiem čo je to IUI a IVF,nikdy mi nič také môj gynekológ neporadil ani nedoporučil liečbu,pritom mi pri mimomaternicovom tehotenstve museli zobrať
vajcovod,

marrad
1. dec 2009

IUI je inseminacia, to je ze ti v case ovulacie lekar katetrom yavedie spermie praimo do maternice alebo tam kde patria

a IVF je mimotelove oplodnenie t.j ze ti vzberu vajicka partenr odovzada fesakov a oplodnia ich v skumavke a potom ich vlozia do maternice.....a ked sa ujmu tak budes tehotna

skadricka
1. dec 2009

marrad-To je ale asi platené alebo to prepláca poisťovňa?

marrad
1. dec 2009

IUI nepreplaca ale to stoji do 100 eur
a IVF cast preplaca ale len do 38 rokov a 364 dni veku zeny

ale existiju aj tzv. soft IVF to stoji tak okolo 500 eur.

pajka00
1. dec 2009

Janetko - držím palce, hned podej hlášení jak se vrátíš:!!
skadrička, tak vidím, že ti to marrad vysvětlila, je to tak🙂 IUI- u nás mě stálo 1500,-700,- za léky, píchala jsem si injekce 10 dní a pak šla na zákrok...trvalo to asi 1 minutu...jak píše marad-zavedli spermie do dělohy....no a IVF je totál umělé se vším všudy....u nás to VZP proplácí do 39+364 dnů, takže mám ještě 3 měsíce než mi bude 40 let. I tak mě to bude stát asi 25.000,- což je slušná pálka!! Moc se mi do toho nechce, ale chci udělat všechno co můžu, aby se to povedlo. Bude to první a poslední pokus. Vzhledem k tomu, že máš jen jeden vejcovod, tak je samozřejmě nižší šance, že otěhotníš přirozeně. Proč tě tvoje Dr. neposlala hned do nějakého CARU? Zkus si u vás nějaký najít a pokusit se zjistit kolik by tě co stálo...ale za pokus to stojí, aby ti pomohli. To víš, už nám není 20, aby to šlo jak po másle. Ptala jsem se Dr., když jsme oba v pořádku, já mám hormonlní profil v pořádku,spermie dobré, krev výborná, te´d při IUI jsem měla vynikající sliznici, krásné velké vajíčka-proč se to nepovedlo a on mi řekl, že to je věkem....prostě, že to půjde, ale bude to trvat dýl....prostě-věk. Bohužel a ať děláme co chceme, ať vypadám o 5 let mladší, jsem štíhlá a nikdo by nehádal, že můj přítel je mladší o 5 let...tak stejně přírodu člověk neošidí....

skadricka
1. dec 2009

No pozrela som si info na internete a musím povedať,že je toho dosť čo absolvujete,mne by asi IUI neprešlo je tam písané medzi podmienkami,,bez infekcie mechúra"alebo také niečo a ja mám už asi chronický zápal.
Popítam sa doktora aspoň na Duphaston.Mužova sestra ho brala a pred dvoma týždňami sa jej narodili chlapci dvojičky.V nedeľu ideme pozrieť,už sa teším.

pajka00
1. dec 2009

Řekni, že mužova sestra má mezi 37-40🙂))) Gratuluju, je to hezké, když se někomu zadaří- i když je to pod podpůrnou léčbou-to je úplně fuk. Jasně, zkus něco zjistit, ať si zvýšíš šance, pokud mimi chceš.

gejbule1
1. dec 2009

ahoj holky,dostala jsem se až teď k PC.Byla jsem na návštěvě u kamarádky v Klánovicích.
pajka jsi první protože chodíš do práce 🙂 ,my vstáváme později 😀 .Už se ti víkend blíží j 🙂 🙂
janetka tak jak jsi dopadla?
skadricka a jak dlouho se snažíte o mimi?že něčemu nerozumí si nic nedělej já taky ne.S otěhotněním totiž jsem problémy neměla ale potrácím už 5x.dělali nám všechna možná vyšetření ale zatím našli jen bakterie na které jsem brala ATB.A ostatní výsledky budou 17.12.
hadonoshka tak jak to vypadá s tebou?Snad jsi v pořádku i když jsi tady od včera nebyla.

pajka00
2. dec 2009

HOlky....dobré ranko. Jo, chodím do práce a těším se na víkend🙂 Tak janetko, povídej...kolik máš folíků?
No jsem zvědavá gejbule, co ti 17.12. řeknou, co zjistili dochtóři...
Hezký den všem.)

gejbule1
2. dec 2009

Pěkný den holčiny 🙂 Já se taky těším na víkend.Marek-manžel pojede s Luckou k rodičům a já si v klidu uklidím kuchyň a udělám si výzdobu 🙂

janettka
2. dec 2009

ahojík holky včera jsem dorazila z Prahy úplná totálka...doma nafučený puboš a do toho dorazil manžel se slovy ahoj zlato co máme k jídlu...já se za celý den stihla najíst akorát v Ikei(Ikey???),nakoupila a ještě ani nevybalila...proč já blbec ještě chci do tohodle zmatku dítko???? Jinak UTZ dopadl dobře,jen folik je jeden zato 22 mm....což na 9 den docela dobrý ne?Večer jsem si překvapivě píchla Ovitrelle bez zaváhání,manžel prchnul z pokoje takže kdybych se náhodou skácela,musím se obsloužit taky sama. No naštěstí jsem saďour,nic se nestalo....tak a zítra v 10 jdeme opět na to.

irafa
2. dec 2009

ahojik holky
gejb nabrala sem za cele těhu od prvniho tydne deset killo
janetka aspon jeden ale teda ukazkovej tak at to vyjde myslim na vas holky a čekam ktera dalši přibude
hadonoško drž se bude to dobry musiiiiiii
tady par těhu bacilku dokud mam nejraděj bych vam je dala osobně ale ste daaaaaaaaaaaalekooooooooooooo
tak chytat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
těhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuubacilkyyyyyyyyyyyyyyyy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

gejbule1
2. dec 2009

janetka tak hlavně že je tam alespoň jeden.Ten musí vyjít.Tak držím palce.

janettka
2. dec 2009

irafko já se snad u tebe stavím na kafe až pojedu na Moravu...minule jsem byla ve Vyškově na finančáku 😉 ...třeba by se mě ty bacilky chytli,gejbule na tebe jsem si vzpomněla když mě zas prohlížela jiná dr,ale byla taky milá,dokonce jsem se dozvěděla,že mi našla endometriozu,ale jen 6cm tak to prý není nic strašného...tak nevím,že ty máš takový pech 🙂

pajka00
2. dec 2009

Janetko-tak držím palce!!To se musí zadařit takový maceK!🙂 Nevadí, že jen jeden-zato pořádně vyvinutý🙂 Tak zítra v 10 na tebe myslím🙂 Já když jsem si píchala injekce, tak jsem musela do jiné místnosti...a když jsem miláčkovi ukázala jaká se mi udělala modřinka na břichu po injekci-tak prý jéžiš ani mi to neukazuj, mně to dělá zle 😅 No nezasmály by jste se tomu? A to si říkají silní chlapi....cháááá tak prdlačku leda. Mu říkám, jo tak to bě se dělá zle? A co mám říkat já, když si sama sobě píchám do břicha jehly?...no nic...šak vám to nemusím vykládat. Jsou vyjímky chlapi, ale většinou je to to samo.
Irafko ty se drž-ještě 14 dní..jé už se ti to blíží...těhu bacilky jsem se nažila pochytat-tak uvidíme🙂

janettka
2. dec 2009

pájko to mi fakt nemusíš povídat,manžel taky prchnul ale myslím,že mu z toho bylo blbě ještě hodinu,než mi to došlo a schovala jsem krabičku s injekcí...co pak s tím,mám to odnést do lékárny nebo jste to vyhodili jen tak?
Irafko jinak podle tebe si připomínám,že jsem měla mít koncem týdne termín porodu... ☹

skadricka
2. dec 2009

gejbule,mi sa snažíme od mimomaternicového tri roky,obdivujem,že po tolkých potratoch to nevzdávaš,možno sa nám nedarí pretože niekde vzadu v podvedomí mám strach s potratu alebo mimomaternicového,skoro som umrela v strašných bolestiach som išla do nemocnice a to mi pred tým doktorka stále tvrdila,že to nevadí keď krvácam.
pajka00-švagriná má 33 majú už jedného 13ročného syna.Aspoń jedno dievčatko sme dúfali,že bude.
Včera sme boli kupovať plienky a Nutrilon,dobre drahé ,asi by mi bolo lúto vyhadzovať peniaze za jednorázovky,
ja som si pekne vyvárala,hold iná doba,dvojky majú teraz spotrebu 20plienok denne.

pajka00
2. dec 2009

Já jsem to dávala do krabičky a pak jsem to dala sestřičce v Caru....říkala samozřejmě, nechte to tady...bylo mi blbé to házet do popelnice.
Taky jsem skadricka prala plenky každý den, žehlila....hrozná práce....Takže pokud se zadaří, určitě budu používat jednorázovky. Je to sice drahé, ale když si pořídíš novou várku plenek bavlněných-jakože já už nemám ani jednu, tak je to taky investice, voda, elektrika, práce, smrad v celém baráku...jéžiš už by se mi to fakt nechtělo...i když dřív to jinak ani nešlo🙂

janettka
2. dec 2009

pájko já jsem u holky zažila už i jednorázovky a musím říct,že tě to vyjde levněji...za 1.nemusíš to hned vyměnit takže jich nespotřebuješ tolik,za 2.v akci se dají koupit za dobrou cenu a za 3.cena elektriky,nové plenky,prášek a cena tvé práce...byla jsem z toho nadšená.A to ještě nebyli ty plínky tak vychytané jako dneska 😀

hadonoshka
2. dec 2009

Ahoj holčičky, já jsem si dala chvilku oraz abych tu nevyšilovala, naštěstí růžový výtok byl jen jeden den po té honičce před oslavou a druhý den špinění trochu hnědé a dnes musím zaklepat je to dobrý. Ale jdu zas makat ke zvířatům, tak snad se zase něco nepodělá. Jinak začínám být unavená a občas mně zalochtá na žaludku, ale jinak dobrý. Test už nedělám, mohla by mně ranit mrtvice při čekání na čárku.
janettko budu na tebe myslet a držet pěsti aby se zadařilo a holky zkoušejte furt i normálně, já jsem minulý měsíc poprvé nevěřila, že by se to povedlo a tak nějak to bylo spíš pro radost a ejhle, povedlo se.
Teď chodím kecat k holkám do společného termínu v srpnu 2010 a je jich tam pár, kterým to dlouho trvalo a také se nakonec zadařilo.
Ještě k těm plenkám, já bych jednorázovky nevyměnila ani za nic, ta práce s látkovými to byl děs a opruzený a odřený zadky, tyhle jsou měkoučký a i totálně pročůraná nechá suchej zadek, na látkový vůbec nemyslete, ty už jsou překonaný. Mívali jsme Pampersky, ale úplně stejně dobrý jsou fialový z Tesca (ne ty bílý sračky) a ty jsou každou chvíli v akci za 199,- takže pohoda. Oproti látkovým je spotřeba minimální. A při třech baleních to vyjde tak akorát do další akce.
Irafko díky za bacilky, určitě jsem jich pár pochytala 🙂 už to máš za pár, závidím ti super váhu, já jsem minule přibrala 28 kg, aniž bych začala víc jíst a to fakt nežeru, jím spíš méně a častěji. To tělo si dělá co chce.

janettka
2. dec 2009

hadrnosko moooc ti přeju ať je všechno v pořádku a už jen hlásíš dobré zprávy!!! 🙂

pajka00
2. dec 2009

No Hadonosko-už jsem měla nahnané, ale jsem šťastná, že jsi OK🙂 Fakt se mi ulevilo, jako bych byla těhu sama🙂 Tak opatrně, moc se nepřepínej, holka..není ti 20 😉 Taky myslím, že bych nešla zpátky do látkových, ségra měla obě děti s jednorázovkama a záviděla jsem jí, když jsem si vzpomněla na tu otročinu s plenkama.

gejbule1
2. dec 2009

Holky koukám že jsou tady samé dobré zprávy 🙂 Vůbec bych se nerozmýšlela mezi látkovými nebo jednorázovými plenkami.Jednoznačně JEDNORÁZOVKY.Strašně to ulehčí práci.Taky jsem si látkové s holkama užila až až ☹ ☹.
hadonoshka hlavně se šetři hlavně teď na začátku.I když to jde špatně viď?Já si to moc neumím představit s Luckou.Pořád by se chovala a dost často ji musím nosit,vyzvedat atd.Ale tím jsem prý předtím nepotratila 🙂 .
janetka já už si jdu jen pro výsledky imunologie a pak na závěrečnou konzultaci.Jsem zvědavá jak to bude vypadat když mám pokaždý někoho jiného.Nemyslím si že by moji kartu někdo před tím než přijdu studoval.To bude zase všechno pročítat a znova se ptát až přede mnou.

janettka
2. dec 2009

gejbule tak až se budeš objednávat,ptej si slámovou,je fakt fajn.

hadonoshka
2. dec 2009

jo pajko, takový jsem měla nervíky když jsem čekala, jak to s tebou dopadne, taky jsem z toho byla úplně hotová. Je to hezký když má člověk podporu a lidičky co mu fandí.
Zítra je na řadě janettka, tak můžeme zase nervit, alespoň bude něco nového. Vzpomněla jsem si na Zaenab, že tu dlouho nebyla a yanny a bsik, alespoň že irafka občas jukne, sranda je, že to není tak dávno, kdy se iraf bála že je před 24 týdnem, aby se něco nestalo a už bude rodit pomalu. To tak šíleně letí. Kdyby mi to vyšlo jak jsem si to plánovala, tak bych teď rodila. Fakt mně to mrzí, že nebudu mít Střelečka. No ale Lvíček také není k zahození, pokud se to povede tak to bude Lev v čínském znamení Tygra, to chci vidět, kdo ho bude krotit. Myslím si, že to tentokrát bude kluk, ale nechám se překvapit, teď je to ještě pěkný, ale až přijde první screening, nevím, jestli to přežiju. Ani na to nechci myslet, no musím hlavně doufat, že to dobře dopadne.
Gejbule mám takový tušení, že tobě to půjde samo, už se těším až budeš těhule.
Tak holky snažte se ať je tu víc těhu a jukněte do alba, do testíků jsem vložila obrázky té žížalky co teď nosím 😀 papa

pajka00
3. dec 2009

ahoj holky...hadonosko, to je závitek teda🙂) jak z tohoto může být dítě, to je záhada,že?🙂) Stejně se mi líbí, že plánuješ těhotenství podle znamení🙂)to je super....já kdyby se mi narodilo mimčo v kozorohu s beraníma rohama a rybím ocasem-je mi to jedno🙂 Mám jedno dítě střelce a druhé blížence a je sice fakt, že je každý jiný, ale v konečném stádiu je to jedno🙂 Přítel je beran..taky super znamení 😀 Drž se, dávej na sebe pozor, nedělej blbosti a hlavně se nepřetahuj-ať tam ta žížalka vydrží v pořádku🙂 Ať tady není Irafka sama.

gejbule1
3. dec 2009

Pěkné ráno holčiny,jak se máte???
hadonoshka to je žížalinka.A jak se cítíš?
pájka Mě je taky úplně jedno co to bude za znamení hlavně aby bylo zdravý.Já mám doma kozorohy,berana a ráčka.
tak copak janetka?

pajka00
3. dec 2009

No myslím na ni-jak prochází zákrokem🙂 ale už to má určitě za sebou a písne, jak je.

irafa
3. dec 2009

ahojte holky
brrrrr dnes ale zima vid
sem musela jit zatopit ale je to problem s tim mega pupinem ¨
mam novou hlavičku a manž mě bliknul do mobilku tak jak dam novej program do notasu na stahovani dat do kpmplu tak přidam fotečku ju

irafa
3. dec 2009

tak sem si vas dočetla uffff
teda janetko to ses nemohla ozvat že si byla ve Vyškově na finančaku?????????ja sem tam pomalu jako doma 😀 😀 😀 😀 😀
hmmmmm je pravda neni davno hadonoško co sem se fakt bala jestli vše bude ok a za chvilku bude mala tady
se těšim a mam i strach jako bych byla těhu poprvé
už sem si i koupila borovou vodu a lih na pupik tak fakt mohu rovnou ject
noci sou dlooooooouhyyyyyyyyyyyyyyy ale dnes sem spala celkem fajn jen dvakrat sem se zbudila
sem zvědava kdy budu rodit Jirka byl v noci 0.50
a holky vždy odpoledne a na večer
tak uvidime
tak kdepak mame janetku sme tu napnuteeeeeee
hmmmm a zanynka tu dlouho nebyla
yanny tak ta je zklamana s posledniho nezdaru je toho na ty holky strašně moc ale chybi mi tady
toliko neuspěchu ani se nedivim že se ............................................... 😢 😢 😢 😢 😢 😒 😒 😒
taky mi tu chybi labuska a henikav myslim na ně na holky zlaty tolik mě podpořili na začatku roku až do zadařeni taky sem to holky vzdavala a fakt sem už nedoufala v uspěch a už vůbec bych toho meho clapa do nějakeho centra asistovane reprodukce nedostala
ale třeba se mylim každopadně sme nemuseli
tak at se to tu těhotni
myslim na vas holky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre