Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

hadonoshka
8. mar 2010

no jo holky, jenže clostilbegyt může také velmi lehce vytvořit cysty a ty můžou zablokovat vejcovody, já měla cysty vloni a doktor mi nechtěl dát klostík právě kvůli tomu riziku. Ale pokud se nebude dařit, tak do toho půjdu i s tím klostíkem, čas letí.

Zany to jsem moc ráda, že jsi se k nám opět vrátila, ještě myslím na Majdu, že chtěla zkoušet a Yanny doufám, že si taky oddechla a ještě zkusí. Vidíš holky Pajka a pet.s už jsou těhulinky, stojí to za ty pokusy 🙂 Zany připiš se do tabulky.

jesterka001
8. mar 2010

Aha, s těma cystama - o tom nevím. Já ho brala tři měsíce a v pohodě. Ale každý na to asi reaguje jinak.
Byla jsem na ultrazvuku, to je jediný vyšetření.
Mě ho teď napsali v CARu, protože tenhle cyklus jsem měla folikul malý, takže z toho nic nebude.

pajinka111
8. mar 2010

holky,jasně že doktor ví že se snážíme..a protože se už snažíme dlouho,tak mi musí něčím pomoci,navís,podle teplot a grafů a taky u něj na utz mívám hodně cyklů anovulačních a clostilbegyt na růst folikulů,ale musím chodit pak několikrát za cyklus na měření folikulů,poprvé jdu už 12 den cyklu a pak po dvou dnech a až je folík velký,alespon 18mm,tak mi píchne pregnyl,ten podporuje uzrání folikulu a jeho prasknutí..když se bere clostil tak musí mudr.pořád všechno sledovat,jesli vůbec funguje,jestli zvýšit nebo snížit dávku,nebo jestli nevznikají cysty..já zatím žádnou cystu neměla,už sem ho brala od ledna 2009 vždycky po 3 měsících,mezi tím 3 měsíce pouzu,když ho beruz téměř pokaždé mám ovulaci..
každá reagujeme jinak a proto musí být lékařský dohled,jinak bych ho ani nebrala,hodně holek co sem četla ho bere na vlastní riziko,nebo si i sama zvedne dávku,to bych se bála..

pajinka111
8. mar 2010

některých vyrostě folikůlů víc,qale já nikdy za celý rok jeho braní neměla víc než jeden folikul,asi dvakrát sem měla na pravem i levěm vaječníku po jednom,ale uzraje a praskne ten větší a dominantní,ten druhý většinou zanikně,alespon tak mi to říkal můj doktor,ale taky některým se udělájí třeba 3 nebo i víc folikulů a to by sem měla dávka snížit..

jesterka001
8. mar 2010

Máš pravdu - s tím sledováním pod lékařským dohledem. Já folikulů měla pokaždý 5 - 8!

pajinka111
8. mar 2010

jesterka-můj doktor by ti ho už po druhé nedal,to je hrozně moc..už tak mi řekl že kdybych měla víc jak jak dva že dávku sníží ..ale že mám pořád anovulační cykly a jiné hormonální poruchy,tak mi clostil jenom pomáhá,bez clostilu mám ovulku tak jednou za půl roku,když je folíku moc,hrozí vícerčata,což není dobré,taky řekl moc hezkou vetu,že určitě nechceme mít dítě za každou cenu,ale zdravé dítě...

ankava
8. mar 2010

pajinko, jestli dobře chápu, tak potom víš, kdy se máte snažit????
já tedy teď dávám velké naděje tomu IVF, ale tohle mě taky docela zajímá.
je to vlastně jako stimulace před IVF akorát že slabší a zakončená přirozeným snažením???
já jdu zítra, tak mi držte palce, ať už se někam pohnu. A taky už mě neba to dávání si pozor.

pajinka111
8. mar 2010

ankava -no většinou jo..měřím teploty,chodím pravidelne na utz..a po injekci pregnylu už se máme snažit,ale někdy pregnyl nedostanu,páč to vyjde zrovna špatně na víkend..a ovulka se mi bez něj někdy posune,nebo někdy ani neproběhne..ano máš pravdu je to slabší stimulace zakončená přirozeně.. 😉
tak ti mooc držím pěstičky at to vyjde 😉

jesterka001
8. mar 2010

pajinka - mě nikdy nic takovýho doktor neřekl, nevěděla jsem to. To je jasný, že chci taky mít zdravý dítě.

hadonoshka
8. mar 2010

Holky mám kámošku, která 10 let nemenstruovala bez léků a teď má 5 dětí. Cyklus se jí srovnal až po dětech a teď ač by měla mít přechod menstruuje dál a je jí 52.

pet.s
8. mar 2010

hadnoska já menstruovala od 12 do 18. pak jsem přestala. Měla jsem 3 roky vztah, z kterého jsem odešla ve 20 s nočním pomočováním, přestala jsem menstruovat a padali mi vlasy. Normální psycho. Hrůza a děs. Nemenstruovala jsem do 30. pak jak mávnutím proutkem začala a menstruuji do teď vcelku pravidelně. Tedy pokud netěhulím. 😀

hadonoshka
9. mar 2010

pet.s tak to muselo bejt psycho jako v nějakým hororu, od takových radši utéct hned..........
No a z jiného soudku, kdy bude fotečka z UTZ? Ať můžeme závidět?

holky nechcete si sem dát taky fotečky do profilu, když už jste pravidelné dopisovatelky? 🙂 Mně ty růžové hlavy nějak splývají.

anky drží palce a dej vědět

holky janettka už tu dlouho nebyla, to bude něco s tím jejím chlapem, mně když ten můj leze na nervy a je dusno, tak taky nemám náladu ani psát

a taky na minku myslím, jestli se jí zadařilo po KETu, tuším že radši nepíše, aby to nezakřikla. Moc bych jí to přála, aby byla těhulinka.

pajinka111
9. mar 2010

ahojky,já dostala první ms až v 15letech,pak 2 roky nic,pak vždycky po několika měsícíchi po půl roce,to už doktroři věděli že mám hormonální poruchu a nesrovnalo se to ani po těhotenství,srovnala mi cyklus jen antikoncepce,ale po vysazení to bylo zase stejné,ted mi srovnal cyklus utrogestan,mám ho brát po ovulaci 10dní a pak vysadit a spolehliě nejdéle do 3 dnu mám ms..

zaenab
9. mar 2010

stav k 9.3.2010

Těhulky:
marja..........43 let....................přirozenou cestou čekáme mimi v 5/10
pets...........40 let....................09/09 ukončení v 15tt pro VVV,nyní 3 IVF -OPU 23.1., ET 28.1.
...........................................2 embrya, 3.2.2010 - 6 den po ET máme //, TP 16.10.2010
pajka..........39 let....................1.IVF, transfér 28.1., // nalezeny 6.2., TP 21.10. 2010

Snažilky:
awalancha....39 let........41 DC....pokus č.2 priroz.snaženia-za 3dny čekám MS-teplota se ještě drží hore
capenka......39 let....................12.2 zjištěny neprůchozí vejcovody ,březen začínám stimulat na minimálku
janettka......40let.........39DC.....2xMA,2xIUI,nyní oddych,snažení přirozeně
veruncik......41 let....................5IUI, 1.IVF-3prázdné folikuly,nativ IVF, 2.IVF/nyní přirozené snažení
hadonoshka..42 let.........1 DC.....SP 9tt. (26.12.09) - jdeme na to 🙂 hned po mršce
gejbule.......40 let..........? DC......celkem 5xMA,poslední 09/09,přirozené snažení
aja 37.........38 let........17 DC.....5xIVF/z toho 1xET-2xKET,1xET,3x bez ET/nyní přirozené snažení
gabikasz......40 rokov.....14 DC.....5potratov,beriem hormony a snažíme sa
biblia..........44 rokov......5 DC......SP 10. tt- 22.09.08, odvtedy rozhádzany cyklus-1.cykl. Sarapis soja+Aloe
pajinka111...38let..........2 DC.... anovulační cykly,2x potrat,od března budu znovu brat clostilbegyt,utrogestan

Umělkyně:
ankava.......39 let........20 DC......2x zaml. těh. ve 2009, čekáme na IVF.. březen 2010
minka.........43 let.........? DC......23.1.OPU,28.1.ET
gabikri........38 let.........? DC......1.IVF/ETjednoho embrya/negativ, 2.IVF 3 folikuly,všechny prázdné/ bez ET
marrad...... 38 rokov.....? DC...... 1. IUI (10/2009) -1.IVF (01/2010)neuspesne, 03/2010 ziadost 05/2010 ................................................IVF bude.... dufam....
zkousim......39 let......... 19 DC.....čekám na termín 1.IVF , snad 4/2010
jesterka......39 let.........12 DC.....čekání na IVF, termín ještě neznáme
zaenab........39 let..........5DC........5IUI, tento cyklus stimulace na nativ

Maminky:
11hanula.....44 let....................přirozenou cestou prťolka Adélka nar. 22.10.09, zatím se dál nesnažíme, stačí
irafa..........40 let.....................přirozenou cestou princeznička Eliška nar 1.1.2010 a taky konečná stanice

marrad
9. mar 2010

ahojte rovesnicky teraz som tu dlho nebola tak Vas vsetki pozdravujem 😉

pajka00
9. mar 2010

ahoj holky...taky jsem si všimla, že janetka už dlouho nepsala....mohla by se ozvat, at víme, co se děje.
marrad ahoj...tak jak to s tebou vypadá?
pets-tak to musel být ultra magor debil..panebože-jak může takový člověk vůbec existovat, když tě tak deptal-dobře, žes odešla a mělas to udělat asi dřív,že?Jenže to člověk pozná až za čas....to je jasné.Důležité je, že máš teď skvělého chlapa a jsi šťastná🙂
Noo...kdy bude nějaá fotečka? Já doufám,že dnes zase nafasuju-už asi poslední...příště už mě pošle k mé Dr.

marrad
9. mar 2010

pajka teraz mam oddych po 01/10 stimulacii, na 05/10 planujeme IVF

ankava
9. mar 2010

Ahoj, tak dnešní návštěva v CAru proběhla úspěšně 🙂 byli jsme tam oba, tak doktror ještě jednou všechno vysvětlil. Udělal mi UTZ a představte si, že jsem byla první pacientka, které vzaly krev na nějaký speciální vyšetření, ze kterého lépe poznají, kolik hormonů mají dávat při stimulaci. Ráno na poradě schválili, že to vyšetření začnou dělat, tak to na mě Mudr. hned praktikoval.
Řekl mi, že mám menší vaječníky, a že vajíček nejspíš moc nebude, ale co, když bude jedno pořádné, hlavně aby bylo. A to jsem i věděla, že starší holky už tolik vajuch neurodíme.
Jinak byl strašně optimistický.... to mi vždycky dodá energii....
No .... a hned jak se dostaví MS, tak jdeme na protokol 🙂

gejbule1
9. mar 2010

Ahoj holky,všechny vás zdravím i ty co tady dlouho nebyly.
janetka naposledy psala že už to vzdává,ale to měla třeba depku jako každá z nás občas 🙂 .Já jdu 25.3.k nové gynekoložce tak jsem zvědavá jestli mi taky dodá energii.Ten můj mi to naposledy rozmlouval tak se mi k němu nechce.

veruncik
9. mar 2010

ahoj holky,

chci se zeptat, zda-li jste měly některá MS po 22dnech? Je to vůbec možné?? ☹ A přitom jsem zmobilizovaná, piju všechny možné čaje, k tomu jím zázračné prášky...Ach jo, chytá mě vztek a depka zároveň. Milulý měsíc jsem to měla po 31 dní, to bylo to IVF a teď tohle, asi se mi tělo úplně zbláznilo.....

pajinka111
9. mar 2010

verunčík-já dostala jenou ms po 23 dnech a to poprvé kdy sem začala stimulovat,pak už byla všechno zase ok..tak snad se ti to upraví a bude vše O.K. 😉
gejbule- pokud svému dr.plně neduvěřuješ,tak ho klidně změn,já taky změnila dr. a bez něj bych určitě neměla dcerku,je to moc fajn doktor,poradí,všechno vysvětlí,naprosto mu důvěřuju,sem s ním moc spolkojená

gejbule1
9. mar 2010

já po revizi měla spíš obrácený problém(zpoždění 30DC).hadonoshka měla minulý měsíc krátký cyklus.

hadonoshka
9. mar 2010

veru klídek, já měla minule snad 18 DC, nebo dokonce 17 DC už nevím, teď standardně 26 DC s nestandardní ovulkou 26 DC a zároveň 1DC tím pádem
leje to ze mně jako z vola, ale zatím žádný kusy jako jindy, teď jsem takovej pokusnej králík jak si povedou spermie a vajíčko při menstruaci 😅

ankava
9. mar 2010

veru, já normálně mívám cykly tak 25 dnů... tak to není nic nenormálního. Po revizi se mi to taky zpožďovalo a teď s tím utrogestanem mám přesně 28. Takovýhle výkyv vůbec nevadí, to nic nenaznačuje,

Jo jinak jsem ještě dneska zjistila, že z té krve, co mi brali na podzim dělali štítnou žlázu a FSH?(nevím, jestli se to tak jmenuje) ... to jsem vůbec netušila. Hodnoty mi neřekl, jen řekl, že je to v pohodě. UF. 🙂

aja37
9. mar 2010

Veruncik, pozerala som sa teraz do svojich poznamok a mozem ta tiez ukludnit, ze 22dni je v pohode.

Ja som mala cyklus, kde mi to doslo po 20dnoch a bolo to v ten mesiac, kedy mi bola robena mobilizacia. Bolo to medzi dvoma IVF, takze v tom case som nemala ziadne hormony, ale bola som na mobilizacii a sup ho, cyklus iba 20dni. Ostatne mesiace to mavam tak 26-28dni. A hlavne, skus sa este zamysliet, neprechladla si vtedy, nemala si nejaky vacsi stres a pod.

Inak co sa tyka ovulacie ... ja si tiez nijak zvlast nemozem byt ista, pretoze uz som si niekolkorakt potvrdila, ze mi doktor vravel zprava ovulaciu na cca 9den a zlava na cca 16den 😀 Dobre nie? To este aby si clovek zapisoval, ze z ktorej strany to je 😀 😀

zaenab
9. mar 2010

Ahoj holky, tak jsem se dopsala do tabulky. Měla jsem z několikaletých marných pokusů taky trochu depku, hlavně z toho, proč to nejde, když jsme oba zdraví, v pořádku a všechna možná vyšetření byla OK. Dala jsem si pár měsíců pauzu, snažili jsme se přirozeně (pár těch, kterým se to povedlo, mě inspirovalo), ovulka byla potvrzená testy, byli jsme dvakrát na krásné dovolené v teple, ale nic. Tak uvidím, co bude teď po nativu. Každopádně to nevzdávám, i když období beznaděje mě už taky párkrát přepadlo.

veruncik
9. mar 2010

Holky, díky za podporu. Je fakt, že jsem na té mobilizaci teď taky byla, takže možná by to mohlo být tím...Kéž by. Ale bohužel taky vím, že když je takto krátký cyklus, tak je většinou anovulační a zkracování cyklů je bohužel předzvěst perimenopauzy...pak totiž následuje prodlužování cyklu a menopauza....no jo, to nás všechny čeká, jen ještě ne teď ☹

Ve čtrtek jdu do CARu, tak uvidím, co mi výhledově doporučí.....

Ankava - jak se jmenuje to vyšetření, kterým poznají ty hormony na stimulaci. To mi ještě nedělali... 😉

awalancha3
9. mar 2010

ahojte, dlho som tu nebola...............
druhý pokus o tehu......nevyšiel 😒 , ale teraz sa snazime treti mesiac... ovu som mala, sex bol... tak teraz cakam.....som 4 DPO.........

zaenab
9. mar 2010

Veruncik: já mám cykly většinou 21-23 dnů, už několik let a s ovulací problém nemám. Doktoři to přičítají váze (mám 50 kg na 160 cm), ale nevadí jim to, protože cyklus vždycky proběhne jak má. Teda až na ten výsledek 😒

pajinka111
9. mar 2010

vítám všechny nové i ty staronové🙂
tento rok to holky už msí vyjít nám všem 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre