Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

maarfi
30. sep 2008

ahojte baby mám 33 rokov a tiež sa snažíme o miminko,doma mám už 14 ročnú slečnu,a druhé nie a nie prísť,s malou som otehotnela bez problémov,akurát tehotenstvo som mala rizikové a 5 mesiacov som ležala v nemocnici,miminko sa lekárom stále zdalo malé keď sa narodila vážila 2,60 ale ráno ma čakala krutá správa po opýtaní na malinkú som dostala odpoveď:mamička vy neviete ,že sa vám narodilo dieťatko ktoré nebude sedieť ,chodi,ť rozprávať?bola som z toho v šoku našťastie to nie je pravda,ale boli sme sledovaný a chodili sme poctivo cvičiť potom som mala stra ch otehotnieť a keď som nabrala odvahu tak sa nám nedarí manžel má zlý spermiogram ☹

zaenab
30. sep 2008

Anna: no jasně, asi budeme v Auparku rezervovat salónek 🙂 Já dám vědět termín, bude to nejdřív od poloviny října.
No a co čtu? To je odlišné od toho, co kupuju na čtení na volný čas ☹
Čtu hlavně magazíny a tisk o ekonomice, marketingu, PR apod. Pak jsem blázen do lifestylových časopisů, kupuju je denně a pak se mi to hromadí. Vždycky je jen prolistuju, ale jsem na tom fakt závislá.

No a knížky kupuju: všechno o historiil, umění, dějinách umění, encylopedie. Pak mám ráda historickou literaturu faktu. No a vždycky můžu Pratcheta, Zeměplochu mám doma celou. Naposledy jsem na Slovensku ! díky deštivému a studenému týdnu na horách přečetla Jonathan Strange a pan Norell - je to fajn fantasy román s prvky gothic, pěkně tlustý.

MAARFI: ahoj, je hrozné, jak kruté a necitlivé může být zacházení personálu v nemocnicích. Jinak spermiogram není problém vylepšit, i kdyby v něm nebyly žádné spermie, dají se odebrat chirurgicky a "vypěstovat". Spermie se mění zhruba po 3 měsících, nám dr. doporučil pravidelné užívání carnitinu, který zlepšuje četnost a pohyblivost spermií. Jinak je o tom hodně na stránkách "recept na úspešnú plodnost" od mimusiačika. Je tam spousta doporučení i pro chĺapy.

rebo
1. okt 2008

Ženičky neviete, či v Heliose požičiavajú pero na pichanie Puregonu? Neviem totižto, či si aj to mám zaobstarať.

sonet
1. okt 2008

Ahoj vsetkym. Lenka - nie nepodarilo sa zistit nic...pitevne nalezy ok, genetika, imunologia, hematologia OK. Mala som uz vysetrenia vsetkeho druhu a vsetko v norme. To je zahada pre kazdeho. Vtipalek lekar kedysi davno povedal, ze mame vymenit partnerov.No debil. A ten s ktorym som vtedy zila to ale urobil a oplatilo sa mu...aj ked neviem ako funguje vo vztahu.
Myslim, ze vsetky co sme to sme bojovnicky. Inac by sme neboli v tejto teme v tomto veku🙂))Ja som sa prestahovala-aj koli praci, po case z vychodu na zapadne SK, nikoho tu nemam z pribuznych alebo blizkych. Zahrnula som sa pracou, robila karieru, zarobila ci zarabam viac ako bezne dobre zarabajuci chlap, zobrala hypoteku a poslavila pri Blave dom. Dokoncovali sme ho uz ale dvaja🙂))Mam dvoch havinov s ktorymi sa vytesujem. Su to mali krochtacikovia ktory keby vedeli hovorit, tak to by bol serial...Smejem sa aj placem do ich kozuchov. Aj ked ich lubim a velmi, deti a hodnotny vztah to zvieratko nenahradi. Ti co ma nepoznaju si myslia, ze som skor karieristka, ktora materinsku lasku nahradza psim nufacikom a uziva si zivot. No predsa nebudem hovorit, co za strasti si clovek nesie...
Dievcata, ja zacinam verit, ze ked sa clovek na vsetko vykasle, tak vtedy sa to podari. Mam niekoko znamych, ktorym sa podarilo babatko, ked si povedali, ale naozaj uprimne, ze na to kaslu...Ja naposledy tiez. Po liekoch mi bolo velmi zle+injekcie+stale behanie na sono sledovanie ovulacie. Az som z toho dostala bolesti a cystu, ze som sa isla skriabat po stene. Vytocila som sa a povedala lekarke, ze ideme na dovolenku a nevladzem a nechcem brat lieky pri ktorych mam taketo bolesti a ze chcem mesiac pauzu. Nevzala som ani jednu tabletu,nesledovala som si ovulaciu, ziadne sono...a dalsiu MS som nedostala...Kolegova zena bola 2x neuspesne na umele. Povedali si , ze s tym koncia a dalsi mesiac otehotnela spontanne. po 18 rokoch...No, veim, ze to nie je najlepsi navod a sama by som si nezobrala na svedomie to len tak pustit...ale psychika, robi zazraky...
Viky-no napisat knihu a popisat naozaj pravdu-to by hrozilo, ze by mna alebo teba obvinili, ze su to fantazie, a vymyslene story, ktore sa v jednom zivote v takej koncentracii nedaju prezit. To by bolo z toho dalsie lacne hrozostarsne citanie a la kniha-Stalo sa mi vsetko. No mozeme napisat jej volne pokracovania s nazvom napr: A mne sa stalo toto🙂))

zaenab
1. okt 2008

Ahoj Sonet, já mám ve svém okolí dost podobných případů, koneckonců i přítelův bratr po několika neúspěšných pokusech s IVF, KET, IUI + obrovské sumě, kterou do toho dali, se na vše vykašlal. Bylo to jednak kvůli penězům a taky proto, že byli vyčerpaní. No a po 8 letech se samo spontánně zadařilo. Ale taky mám spoustu známých, kterým pomohl až lékařský zákrok, třeba až napočtvrté IVF. Je to individuální a těžko říct, co u každého bude fungovat. Zatím jsem to řešila právě tím zvolněnín, seknutím s prací a věnováním se sama sobě, výsledky to nepřineslo, spíš naopak, začala jsem mít problémy s rozhozeným cyklem, absencí ovulace atd., což jsem do té doby vůbec neznala.

Jinak se mi moc líbí to slovo "krochtacikovia" 😀 Je kouzelné, jen jeho význam se spíš domýšlím z kontextu 😉

annaanna
1. okt 2008

ahojte kočendy

annaanna
1. okt 2008

zaenab, ty si asi ten typ.. alebo tip? čo nemôžeš byť v kľude a preo máš rozhodený cyklus. Teraz to myslím vážne... nesrandujem. Chýba telu asi ten stres

zaenab
1. okt 2008

Anna čau....to mě už taky napadlo, já sama se cítím dobře při mírném zdravém stresíku a když se mi daří ho zvládat. Mám pak sama ze sebe skvělý pocit a připadám si děsně užitečná, šikovná a oceněná. A pak si zaslouženě jedu relaxovat třeba na víkend do hor. Asi to tak bude, proto jsem si teď přidala fajn práci. No a sebekriticky: možná to zní blbě a nějak nafoukaně (i když to tak nemyslím) , ale jsem zvyklá pohybovat se mezi lidmi, kteří opravdu ve svém oboru něco dokázali (vědci, umělci, sportovci, velmi úspěšní světoví podnikatelé, ehmm politici, diplomaté...). A jak jsem z toho jen na dva měsíce vypadla, vadilo mi to. Není to o tom pocitu slávy nebo tak nějak, ale setkávání s těmito lidmi mě v každém oboru nějak obohacuje a těší mě, že oni vyhledávají moji práci a služby. A jsem ráda, že si to už dokážu uvědomit.

lenka2008
autor
1. okt 2008

ahoj Sonet, mozno mas pravdu - ja som tiez otehotnela po 7 rokoch po absolvovani vselijakych hormonalnych kurzoch. A to tehotenstvo prislo 3 tyzdne po tom, co sme s muzom podali ziadost o adopciu na OU... ked uz sme sa na vsetko vykaslali a rozhodli, ze ideme inou cestou.

anna - tak ty uz sem ani nepatris 🙂 uz si v tehu? co tvoje spinenie, zlepsilo sa? pekne lezkaj a uzivaj si pohodu, ziadna namaha a stres.

zaenab - tak v tomto suhlasim, ja tiez podavam lepsie vykony ked som v miernom strese. Asi sme mazochistky 🙂 tie dovody su podobne. Inak potom sa necudujme, ze ludia nas povazuju za hnustne karieristky, ktore kvoli prachom nechcu mat deti. Ale som si vsimla, ze vacsinou su to zeny, ktore su absolutne ekonomicky zavisle od manzelov a partnerov a nevedia si predstavit, zeby utiahli rodinu zo svojich prijmov v pripade ak by zostali same, resp. s dietatom, a preto casto zotrvavaju v nestastnych vztahoch. Nuz, niektore veci asi dokopy nejdu,ale cest vynimkam

sonet
1. okt 2008

Zaenab, krochtacik je ten co krochka ako male prasiatko🙂)) ja mam totiz doma dvoch krasnych sarpejikov-to su ti vraskavci, co boli v reklame na krem proti vraskam. Su uzasni. Psika som kupila v Moskve a je ako rus. fakt. Bez pudu sebazachovy s velkym srdcom miluje vsetko, ale rozhodol sa, ze bude jediny samec na celom svete. No a fena je z Warsavy, to je doslova relaxacna dama so starosvedskym spravanim🙂)) Inac ja sa tiez potykam praca vs. pokoj ale som psychicky nastavena tak, ze ked tehotenstvo, tak mozem ostat doma...ani to so mnou netrhne. Dievcata a len na pozitivne myslenie moja davna kamoska nemohla mat babatko. Boli vycestovany sluzobne s manzelom v CZ (este za totality) mala mimomaternicove, zapaly maternice, vajecniky je brali kus po kusku az po niekolkych operaciach ostala doslova dole vyrabovana. s maternicou a polovicou jedneho vajcovodu(asi nejaky vajcovod) Operacie ktore musela pre cysty a vsetko mozne absolvovat maly zly priebeh a dokonca jeden zasah museli opakovat, reoperovat, lebo jej sa vsetko zapalilo hnisala doslova cez operacnu ranu, ktora sa ani nezrastala. Moj ex ju viezol do nemocnice a bolo to hrozne...Asi okolo 30-tky jej povedali, ze s touto anamnezou je neplodna a nie je mozne, aby to, co jej ostalo a v takom stave mohlo udrzat babo...Tak sa s tym horko tazko zmierila. Po case sa prestahovali do Martina, dala si kartu ku gyndosovi, s tym, ze tam mala napisane vsetko a lekar sa este uistil, ze ci jej je to jasne. Ona mala aj rozhodene cykly a dokonca mala MS par krat do roka. Ale ked sa jej zacali zvacsovat prsia a brucho po niekokych mesiacoch nekramovania-co jej ale ani tak nebolo cudne, isla k lekarovi, ktory sa na nu osopil, ze by mala skor kontaktovat psychologicku, lebo jej jasne povedali a vysvetlili si...a ze si nema vsugerovavat...Znova ho s placom navstivila o niekoko mesiacov, ked uz mala pupok a pohyby plodu a dorazne ziadal, aby ju nposielala na psychiatriu, ale vysetril...bola v 6 mesiaci a lekar sa jej ospravedloval...ma krasneho chlapca...Preto, ze okolo seba vidim vela pripadov, verim, verim , verim...No a ked verome a pridame k tomu este nejaky support...
A aj pri robeni karieri sa da tuzit po dietati. a ako. Lenka mas pravdu

miroslava33
1. okt 2008

zdravím všetky snaživé zrelé žienky ...
ja dnes nemam moc dobry den, som po PN prvy den v robote a lezie mi to mozog. ..

lenka2008
autor
1. okt 2008

ahoj miroslava, tak sa na to vykasli a chod domov... na prvy den po PN si aj tak dlho vydrzala 🙂 dnes inac vo vzduchu je nejaka agresivita, vsetci su nervozni a uz nehovorim, co je na cestach... to je tym pocasim. ma sa ale zlepsit od nedele. A,baby, do nedele takto... inak poradim vam dobru spolahlivu stranku na počko de.weather.com, na zaklade toho sa da aj dovolenka planovat 🙂.
sonet - ty mas ale pribehy. Ale taketo veci... v dnesnej dobe do 6 mesiaca - priam hruza. skoda, ze ju nenapadlo si kupit test. Inak mam maznaka aj ja - yorka, ktory je rozmaznany tak, az to pekne neni. a o to viac ho lubim... inak krochtacik je pekne slovo, a mne sa paci ceske " k zulíbání" - strasne mile

sonet
1. okt 2008

hmm pisem rychlo, lebo niet casu a nekontrolujem po sebe, tak tam ubalim slovencine po boku, sorry. Mirka, chod do au parku na horucu cokoladu. Robia ju tam uzasnu a zacni spozvolna...nech nedostanes teplotu od pracovneho tempa🙂))drz sa🙂)

miroslava33
1. okt 2008

ahoj Lenka ... vidím že maznačikmi sa to tu hemží
ja mam len plyšoveho medveda v posteli , a občas tam chrape aj moja draha polovička
dnes som ako slimak vytiahnuty z ulity... a to je des

sonet
1. okt 2008

Lenka, yourkovia su milucenke. Mne sa pacia, ked su ostrihani. Maju taky uzasny nevinny kukuc, ale vedia byt aj potvorky. Mas ho ostrihaneho, alebo pestujes vlasenky🙂))? A tie pribehy, su zo zivota. Inac ta moja kamoska zasa nebola nejaka svatuska, fajcila, zurovala a mozno aj to, ze vedela nieco take zo seba striast...Inac baby, mne sa osvedcil Sarapis. kto vie, mozno mi aj ten teraz pomohol. Je to liek, ktory je robeny z materskej kasicky, volne v predaji. Bol povodne urceny pre zeny v menopauze, ale zistilo sa, ze ma schopnost vyrovnaval, vybalancovat jemne narusenu hladinu hormonov. Lekari to s oblubou doporucuju zenam, ktore maju problem otehotniet. Asi ked sa spoji niekoko nepatrnych a nesignifikantnych vykyvov v hormonoch tak sa tomu nevenuje az taka pozornost, ale ich sucinnost moze viest niekedy k tazko odhalitelnym problemom otehotniet.

Zaenab, moj znamy ma papagaja, ktory ma poriadne bohaty slovnik. Najviac sa mi paci, ked vojdes do miestnosti, tak ti povie: A pozdravit nic?

sonet
1. okt 2008

Lenka, ale toto sa stalo asi pred 10 rokmi (alebo viac). No a vtedy neboli este takto dostupne testy. Ked som ju stretla s kociarikom, pamatam ako dnes. Opytala som sa :Zuzka to co vidim, co to mas? A ona, ze nic, tlacim prazdny kociar a to co tam je, je vyplod mojej chorej hlavy🙂))

lenka2008
autor
1. okt 2008

sonet - tak to je ozaj vtipna odpoved 😀 zazraky sa deju, ale asi raz do zivota. a moj sa uz udial. Sarapis? to som ani nepocula. Asi sa na to opytam, lebo moje reakcie su niekedy take ako v prechode 🙂 mozno zvysi aj chut na sex 🙂
yorka mam ostrihaneho - predsa chodi s nami aj na dovolenky k moru... aby sa nespotil 🙂 je to riadna potvorka, ktora neznasa inych psov a chlapov s igelitkami. Potom tak zuri, ze keby nebol na voditku, stava z neho trhač.

maartinkaa
1. okt 2008

ahoj Sonet aj mne zomrelo babetko, ktore sa narodilo na 32 t ale bolo zdrave a zivota schopne a predsa o niekolko dni zomrelo ja som bola zufala a hnevala som sa na boha a na kazdeho, ale asi musi byt nieco medzi nebom a zemou. Myslim, ze to tak malo byt a teraz mam dvoch krasnych chlapov a este by som chcela aj jednu krasnu princeznu, len neviem ako to urobit aby to vyslo 😀 vsetky moje tehotenstva boli rizikove a vsetky deti sa mi narodili predcasne aj ked vazili 3500 g. To prve babetko bolo dievcatko a mozno preto by som tak velmi chcela babu. Viem ze je to trosku iny problem, lebo vy chcete otehotniet a ja s tym nemam problem, ale pocity su to vzdy tie iste ked chce zena dieta!!!!!!!

sonet
1. okt 2008

Lenka, ked som si to male zuriace predstavila, tak som sa musela smiat. Kolegyna ma maltezaka, ktory ma 11 rokov, vola ho zabijak. jej rodicia maju dokusane ruky a na vychadzkach je iba na rukach, lebo utoci na vsetko co sa hybe. Este aj z narucia vystreluje za okoloiducimi. Ma 3 zuby, ktore chodia pravidelne cistit na veterinu. Raz rocne zaplati 2 tisicky za tri zuby a este ked zaspava, tak sa ohana po lekarovi🙂))Ale nedala by ho za cely svet. a este jej nenarastol, takze e absolutne krpaty🙂))No a tie igelitky 🙂))kto vie co sa mu v hlavicke premiela🙂)) No a sarapis pomaha aj na chute na sex. ma to dokonca napisane v letaku 🙂))tak si ti uzivaj🙂)) Este tu nikde pisala jedna babenka, ze na prekrvenie maternice jedla chilly. neviem si to predstavit ako, tak idem zistit. to prekrvenie je tiez dobre na babo aj na ten sex🙂))
Maartinkaa, ano, je to velmi smutne, asi nie su slova, ktore to spravne vyjadria:(((

lenka2008
autor
1. okt 2008

martinka - muselo to byt hrozne. Priam strasne ! Ja si pamatam, aka som boly hystericka ked sa mi mala narodila - bala som sa o nu tak, ze som nikomu ani na ruky par dni nedovolila. A v porodnici som sa vyrutila na sestricku, ked dvihala naraz dve babatka, za tie shnury na perinke hned obidve a sup na ruku. Hned som si malu pytala na 3 den po cisaraku.
sonet - no a ten moj maly diabol zuri podobne. mam co robit aby som ho stihla chytit na ruky ked vidim psa. Niekedy vychadza nie prechadzka, ale prenaska.
Chily nechcem, od toho vraj stipe zadok 🙂))) skusim sarapis na tu chut. Alebo noveho milenca ? 🙂))

lenka2008
autor
1. okt 2008

baby, du dom. Dnes som poslala aspon 300 mailov + 100 telefonatov, tak padnem na gauc a budem kukat do telky. Inac odporucam dnes o pol 10 cesky filmik na markize - zapletka nie je zla. kuknem, az nezaspim. mozno vecer na chvilu vyletiem.

annaanna
1. okt 2008

martinkaa, to je smutné, drž sa
vidím, že sme tu psíčkarky, my máme doma havnského bišóna, je to taká maska. Spáva s nami v posteli, teraz mi leží pri nohách a ani sa nehne. Je to taký oddaný chytrý psík. Presne vie ako na mňa keď dačo chce. Je rozmaznaný a nevychovaný ale môj zlatučký maznoš. Nevadí, veď ho ešte môžme dať do laty, má 2 roky.
Keď sme v práci, alebo v noci je doma sám v pohode, ale keď prídeme domov a obidvaja niekam ideme, napr. len do obchodu na nákup, tak niekde niečo označkuje - a to myslím v dome, že sme ho nezobrali. Bola som z neho už zúfala tak som brnkla nejkej cvičiteľke psov a ona, že to je psychická záležitosť a že treba s ním absolvovť psychologické cvičenia za 3000 sk. Skoro som odpadla, keďže nechodíme k psychoanalytikovi my, tak bude chodiť náš pes. Zdrala som ho ako hada a prestal s tým.

lenka, no ale môžem vás aspoň čítť nie? a ako oddychujem? napr. tak, že som bola včera od siedmej do siedmej v práci.... takže takmer vôbec, ale idem to od pondelka aspoň na týždeň zmeniť, hodím PN ako doky povedala.
Potom sem budem vypisovť 🙂

annaanna
1. okt 2008

ahaaa, no ja sa už teším na to stretko v auparku, kto príde všetko?

madla28
1. okt 2008

Ahoj holky, to byla doba, než jsem vás přečetla.
Rebo, na pero máš nárok zdarma ke každým dvoum krabičkám puregonu. Mě dali v caru jedno a o druhý jsem si pak řekla, protože mě nějak blblo. Tak mám doma dvě.

lenka2008
autor
1. okt 2008

anna - jasne, ze mozes k nam, budeme sa tesit. Nieze si najdes ine kamaratky na nete, budeme ziarlit 😉 kedy mas tu kontrolu? Inak vcera som bola v auparku, ani zaparkovat sa nedalo, kopec ludi, ani jeden volny stol v kaviarniach. A to je cez tyzden. No ideme zaenab, viki, ty, ja, mozno este niekto sa prida. A co sa tyka psika - to je asi velmi dobry pocit, ze ho mozes zacat ucit a cvicit, keby si chcela, nie? ale to nebudes chciet... a bude stale rozmaznany presne tak ako moj. Ja vobec psy neviem vychovavat, len maznat. Spi s nami, je pomaly z ruky, hladkam a nanasam ho jak babo. Dobre nam hrabe. Ale ked je to taky balzam. Kamoska tiez ma yorka, tiez je tym poznacena, ale ona je este dalej ako ja - oblecenia, maslicky, no horor. Ja som svojho strasne dlho nevedela odnaucit znackovat v byte, aj rok, uz som bola zufala. A pomohlo slahnutie novinami. To fakt zabralo. teraz v byte ani kvapka.

lenka2008
autor
1. okt 2008

jeee madla, a co ty? ako? Inak ja tiez mam doma pero puregon, ani neviem ci som ho s tymi liekmi kupila, alebo naozaj mi ho dali. Ked som isla na IVF, nevedela som nic, aj na tento sajt som sa az neskor dostala. To teraz som mudra. Ani som netusila, kolko budem doplacat za lieky, a ked mi lekarnicka zaspievala 18 tisic, skoro ma prekotilo. este ze bola kreditka, inak dobry trapas.

annaanna
1. okt 2008

nám sa v byte ešte občas zadarí, ale len skutočne málokedy. Najviac na terase, čo ma tiež štve, susedia majú tiež yorka a ten sa dostane aj k nám no a značkujú si tam navzájom, ja to potom po nich dezinfikujem 🙂

lenka2008
autor
1. okt 2008

tak treba zdrat aj toho susedovho, len sa ti podakuju 🙂

annaanna
1. okt 2008

hahaaaa lenka! šak to by ma vyhrešili
a čo porábaš, už si doma? ja tu idem práve poupratovať, nakoľko nejako som povolila v domácich prácach, už nej je sobota, nech to dám do poriadku

lenka2008
autor
1. okt 2008

som doma, na chvilu pri pc. Idem nieco uvarit na veceru a aspon trocha poupratovat tiez. ale nebudem to prehanat 🙂 co tvoje spinenie? uz je ok?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre