Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

awalancha3
20. apr 2010

pajka............... no ja neviem, ale dokyňa niečo hovorila o triple testoch, že dva krát mám dojsť na odbery a mám jej doniesť natočené EKG a nález z nejakého NT UZV. Nejako sa v tom nevyznám NT screening je čo konkrétne? nielen UZV ale aj niečo iné? že by bola moja dokyňa 100 rokov za opicami? a že down sa nedá zistiť nijako inak len z amniocentézy- a tej sa strašne bojím....

danielax
20. apr 2010

pajka.... krásně jsi to naplánovala, jak to nevyjde, půjdu reklamovat 😉 Holky jak já vám závidím... sice je to hnusný, ale stějně závidím 🙂

Jinak jsem si udělala radost, koupila jsem náááádherné muškáty, teď už jen sluníčko aby kvetly víc a víc 😀

pajka00
20. apr 2010

No...mně Dr. poslala na NT screening...tzn. že ti vezmou krev a udělají podrobný UTZ....a když to všechno dají dohromady + tvůj věk, vyjde jim pravděpodnost postižení dítěte.....Na tom UTZ měří výšku šíjového projasnění....max.může být tuším 2,5mm...já jsem měla 1,5, pak se dívá, jestli má nosní kůstku-pokud ne-může to být podezření na down.syndrom. Pak kontroluje páteř-roštěpy atd......no a z krve toho taky hodně poznají. Konečný verdikt mi vyšel NT screening negativní a šance na postižení je 1/4352..což je hodně slušný výsledek...Na další jdu ve 20.týdnu a tím to končí. Pokud by ti na screeningu řekli pozitivní tzn.že máš podezření na postižení-jakékoli...neznamená to,že dítě je postižené, nabídnou ti amniocentézu a pak je na tobě, jak se rozhodneš. Nevím, proč by ti měla dělat tripl testy, když ten NT screening vlastně ty tripl nahrazuje....což je jen odběr krve a není to tak přesné jako screening. EKG mi řekla Dr.že mi udělají až tak ve 36.týdnu, vzhledem k tomu,že jsem měla kdysi fibrilaci chlopní...tak jen pro jistotu.

pajka00
20. apr 2010

Jo jo...reklamovat můžeš max.na nádraží na lampárni🙂) Ale kdyby to bylo v mé moci, hned bych vás nakazila🙂 Nedivím se ti,že závidíš..je to přirozené, když se všechny tady pokoušíme o to stejné a některým to vyjde a některým zatím ne.
Aspoň, že sis udělala radost-to je potřeba a kvítka nikdy nic nepokazí🙂

danielax
20. apr 2010

pajka... víš co? Když už nic, tak se mi tu s vámi alespoň vrací humor 😉 Chlap byl ze mě v neděli hotovej a jezdí teď domů každý den- sice hoooodně pozdě, ale jezdí 🙂 Taky je pravda, že momentálně nedělá tak daleko, tak zrovna jezdit každodenně jde.

awalancha3
20. apr 2010

PAJKA- SNáD ROZUMIEM................. ked ma teda poslala na NT UZV, tak to asi nie je NT screening, to je asi len a len UZV.............. sakra.............. už som čítala o tom, že sa od tripple upusťa................. hm, sakra práca.......

pajka00
20. apr 2010

Ne...ono to NT UZV je asi NT screening......jen to možná každý jinak nazývá.....

gabikri
20. apr 2010

Dobré odpoledne 😵

zkousim : tak jsme hysterky dvě...to se mi ulevilo 😀 Já když jsem vzteklá, tak taky koktám..a ještě k tomu zrudnu a mutuju 😀 No mě se po druhém IVF zpozdila mrcha..a to bylo po Menopuru...asi o deset dní 😉

iraf : krásná holčička 😵 😵 😵

hadonoshka
20. apr 2010

děvčata tady máte něco na čtení - analýza metody NT http://www.gyne.cz/clanky/1999/399cl7.htm
a tady různé typy testů v I. trim. http://www.gynekologie-porodnictvi.cz/stranka-s...

hadonoshka
20. apr 2010

no a znova něco pro těhule, myslím že už jsem to sem dávala http://www.layyous.com/ultasound/ultrasound_vid... a my ostatní si u toho můžeme aspoň zařvat 😅

jesterka001
20. apr 2010

Ahoj holky, zdravím Vás. Pořád vás čtu, i když už nijak neraguju, pořád s váma prožívám vaše příběhy.... vaše snažení, vaše těhotnění, vaše každodenní problémy.... Po potratu před týdnem jsem si koníka zakázala, ale vydržela jsem to přesně tři hodiny po tom, co jsem se vrátila z nemocnice od Apolináře. Bylo mi smutno a stýskalo se mi po vás. Každý den se dívám co je nového, jestli nepřibyla nějaká těhulka, která z vás čúrala na papírek 😀 , jak dopadl holkám NT screening atd 🙂
Abych řekla pravdu, měla jsem podobné pocity jako gabikri (doufám, že mě za to neukamenujete 😉 ). Že na moje příspěvky nereagujete, že jste mě mezi sebe nepřijmuly (hlavně mi neříkejte, že jsem praštěná, jo jo, to já vím, že jsem, už dávno 😀 ).
Ode dneška jsem začala znovu bojovat, IVF v červnu už nestihnu, ale v září snad ano, už zase cvičím mojžíšku a piju čajíky, tak uvidím.
A zkousim - tobě chci poděkovat, protože to co jsi u mě napsala, mě strašně zahřálo u srdíčka a moc mi to pomohlo. Teda abych řekla pravdu, brečela jsem u toho jako želva, to asi ještě pořád ty hormony 😀 A fakt doufám, že jsem se v tom datumu porodu nespletla 😉 A jestli přece jen jo, tak to nebude 2.2., ale prostě jindy. Ale bude 😉

gabikri - Ty chodíš taky do caru k Apolináři? Nebo se pletu? Já tam jsem strašně moc spokojená. Zatím jsem byla vždycky náhodou jen u Řežábka, ale spokojenost maximální! 🙂

awalancha3
20. apr 2010

jesterka..................... ja som netusila, že sa ti stala taka vec................ale kazdej jednej tehule sa to može stať, nikto nemá istotu........... aj ja som vydesená čo bude, a čo sa može stať...........ty si bola v ktorom týždni, a povedali ti preo došlo k potratu? ak je to bolestive tak, samozrejme neodpovedaj... chápem...

zkousim
20. apr 2010

Ještěrko, od Řežábka jsem četla knížku, dost dobrý..........hele a jinak..tyhle pocity nepřijetí má fakt asi každá...jak jsem psala,každá chceme tu nej pozornost,protože právě teď to prožívám a musí se mi věnovat 😉 no mám pravdu 😨 Ale mám,jsem ženská jako vy ostatní,hihi...akorát prostorově širšííííí.Jo jinak jsem ráda , že tě čtu 😉.

Gabikri,jsem omylem nařkla Pet.s..jko, že jse toho snad moc neřekla......to patřilo Hadonosce 🙂 Pet.s hluboká omluva... 😢 .Já už jsem tak zblblá z těch přezdívek....ale to , že mám nejblbější,to už mi tady taky někdo řekl,že??Ho,ho,ho.
Jo jinak Gabikri ti dík za info 😢 , právě jsem přišla o poslední náděj 🙄 ...........né v pohodě,lepší vědět,že to opoždění může být i z neúspěšné stimulky. No hodně ženskejch otěhotnilo právě mezi cykly......tak Dani,po menzesu na to vlítni...spočítej plodné dny a ať si tatka vezme volno 😀
Jaj holky,taky vás tak nebaví chodit do práce 😖 😖 😖 .Dělám s lidma a jsem K.O. Čím dál tím horší..............

Pajko,super, že jste s mimískem O.K.

jesterka001
20. apr 2010

No zkousim - uznávám, že s tou pozorností máš asi pravdu. Teda trochu 😉 No přece nepřiznám, že jí máš úplně, ne? 😀

awalancha3
20. apr 2010

zkousim............................ ja som chcela bábo na 40% preto, aby som mohla vypadnuť z tej mojej prekliatej roboty.... a na 60% že som ho straaaasne chcela............... myslím, že neznášam ludí, je mi z nich nanič, by som niektoré hysterky fackala a tajtrlov tiež........... takže toto je pre mna uplne vykupenie, vykupenie z roboty tým najkrajším sposobom.........

zkousim
20. apr 2010

ještěrko.já jsem panna.né teda tak úplně 😀 ale má vznešenost a ješitnost,ale co to melu,prostě panny mají vždycky pravdu 😉 co jsi ty???????????

awa.........jenže já když budu mít mimčo,tak na mateřskou jde můj chlap.........akže si stejně neodráchnu.....jaj kdybych tak měla dvojčata,já bych s mu pomstila 😀 😀 😀 .......no ale na porodní sál by mě museli zvedat jeřábem 😀

zkousim
20. apr 2010

holky, je mi nějaká zima,jdu do vany..v 18,30h mám schůzi, budu dělat předsedkyni společenství vlastníků bytů........já toho mám totiž málo 😖

jesterka001
20. apr 2010

awalancha3 - potratila jsem v 7 týdnu ☹ Proč, to nevím. Napadlo mě, jestli to nebylo tím, že jsem v době otěhotnění brala antibiotika (na chlamýdie). Ale jestli to tím bylo nebo ne, mě asi nikdo neřekne. Jediná dobrá zpráva při tom všem je, že jsem potratila samovolně, takže mi nemuseli dělat revizi, což je fajn. Zítra jdu na kontrolní krev a ultrazvuk, jestli to není mimoděložní nebo jestli tam něco nezbylo, ale nemyslím si. Už nekrvácím, ani břicho už nebolí.

jesterka001
20. apr 2010

zkousim - já jsem kozoroh, takže tvrdohlavá 😝 A to sedí 😀
A o pannách mi ani nemluv, panna je můj přítel i můj dvacetiletý syn, takže o pannách vím své 😉 Mají vždycky pravdu ataky vždyky poslední slovo 😀 Jo, a zachraňují celý svět 🙂 Nemám pradu? 🙂

zkousim
20. apr 2010

jasně.....to jsem celá jááááááááááá
hele kozoroha jsem ěla..8 let,oc hodnej kluk,ale nějak ten sx byl na píp...tak jsme se rozešli,ale jsme kámoši.............já totiž za mlada byla ještě divočejší než Pet.s.ale v Mexiku jsem nebyla......... 😠

zkousim
20. apr 2010

ty bláho,fakt je mi kosa.tady na západě zima..jak je u vás???

zkousim
20. apr 2010

jo a k té tvrdohlavosti.to je dobře,jen si jdi za svým a nevzdávej...jen tak dál 😉 Ještěřice,už fakt musím....připoměla jsi mi Ankavu,když jsme si takhle psaly,ale ona byla rychlejší 🤐 promiňň 😉

zkousim
20. apr 2010

no tak si tady melu pro sebe.... 😔 chjjjo

jesterka001
20. apr 2010

Jo, hodná to já jsem, ale ta druhá polovina věty teda u mě neplatí!!!! 🙄 Alespoň doufám. Budu se muset někoho zeptat 😀 A divoká jsem byla taky, až moc 🙂 Holky, to jsme byly pěkný éra, co? 😀

gabikri
20. apr 2010

jesterka : ahojky 😵 To ty jsi ta čarodějka, co tady holkám vyčaruje datum porodu?? 😵 😵 Já chci taky...!!!!!! 😝
Jinak chodím k Apolináři, jsem tam maximálně spokojená...Řežábek je tam nej...ale to asi víš..ale oni všichni jsou tam dobří 😉
Bohužel na můj problém není žádný CAR...tak čekám na dárkyni 😉 Ale tobě se to určitě teď podaří 😉

zkousim : tak zítra test....a žádné výmluvy...budu tady vyčuhovat od rána... 😉

daniela : mě taky kytičky pomáhají na dobrou náladu, já si v OBI před týdnem koupila dva Rododendrony..pořád je hypnotizuju očima, aby rostly...hi hi...už bych je chtěla mít dvoumetrové 🙂

pajka : to je dobře, že je mimi v pořádku...ty se máš... 😵 😵 😵

jesterka001
20. apr 2010

gabikri - zítra ti to zkusím vyčarovat 🙂
Holky - mám dotaz. Nevíte, kdy můžu dát za okno pelargonie? Aby mě nezmrzly?

teckovanaorchidej
20. apr 2010

tak vás dámy zdravím a koukám, že jsem zvolila špatnou diskusi, clostylbegyt jste asi nikdo nebral a zkušenosti s ním nula nula prd. Jsem úplný elév v těhotnění pomocí IVF a čekala jsem aspoň něco. Tak nic. A pro hysterky a fňukalky: znám paní, mladou, také chtěla robě, ale má nádor dělohy - zhoubný . takže děloha ven. Je jí 30 a nemá dítě. Na rozdíl od některých z nás nemá ani tu nejmenší naději. A nebo . paní necelých 4O - nemá dítě, 2x transpl ledvin, neúspěch - dialýza. Žádné dítě, žádná naděje. V nemocnici se setkáte s ledasčím. Tak nefňukat, nezoufat a doufat

danielax
20. apr 2010

jesterka.... ty co jsem dneska koupila jsem hned strčila za okno 😀 Zatím jsem je dala v květiníčích do truhlíku- zítra musíme koupit zeminu. Koupila jsem všechny plnokvěté. 3 stojací takové do fialova a 2 převislé žíhané, růžovo-bílé. Tak snad mi nezmrznou. V nejhorším je na noc šoupnu dom 😉

gabi...víš jak se těším na zahrádku až bude stát domeček??? 🙂

teckovana... občas fňikáme, občas zoufáme, ale pořád doufáme 😉

hadonoshka
20. apr 2010

tak orchidejko o klostíku mi říkal doktor, že se po něm lépe těhotní, že snad je na zrání folikulů, ale mně ho nedal protože jsem vloni měla cysty a po něm se dost dělají, takže říkal že to bude až ta poslední možnost.
Nic víc fakt nevím, ale když si dáš do vyhledávání Clostylbegyt, tak ti to určitě najde přímo hodně příspěvků k věci. Já to taky tak dělám, když na mně holky prdí s odpovědí 😀

jesterka.... po zmrzlých, po 15.5.

jesterka001
20. apr 2010

teckovana - ja jsem jedla klostík loni, tři měsíce. Tvoří se po něm lépe vajíčka a lépe po něm dozrávájí. Jen tě musí hlídat ultrazvukem. A tvoří se po něm často víc folikulů.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre