• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

5. apríla 2017 
ja som bola teraz v iscare a vyšlo to
15 tis. sk za soft - samoplatcom tak účtujú
4,5 tis. za zmrazenie embryjok na rok
plus lieky, zohnala som za 11
predtým to vyšlo aj pigd na 85 tis.
2. okt 2008 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
soft a normalny - to je aky rozdiel? (to mam otazky , co?) :slight_smile: mne v gynfive povedali ze rozdiel pre samoplatcov je o 25 tisic viac ako s poistovnou. Ale fakt si nepamatam co ma vysla ta cela sranda , cca 30-35... s poistovnou
2. okt 2008 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som šla ako samoplatca, bez poisťovne
soft - je to jemná stimulácia, pri ktorej sa vystimulje menej vajok a pichá sa menej hormonov. ale robili normálnu

mám ohss, asi idem zajtra k dr
2. okt 2008 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hmm Anuska a co je soft a pigd?
Lenka so zo Senca, pracujem v BA. Sukromne su aj u nas na Slovensku. V Martine na klinike to urobili znamemu, ale on je velmi prestizny lekar. To nove centrum je asi Ferticent (alebo take nieco) a je to v Ruzinove pri City hotel. Vraj sa tm necaka a pocula som vela chcaly. No ale udajne vramci Europy najvyssiu percentualnu uspesnost je v niektorom CAR v Brne, nazov neviem, ale je tam prof.Mudry... alebo take nejake meno(skusim zistit) Vraj su na tom tak dobre, ze si dovolia robit kazde 3 oplodnenie zdrarma. Cize ked sa nezadari 2x, treti pokus mas zdarma. Je z doho velky povyk, lebo ich uspesnost je neuvertelna. Vraj maju nejake ine diagnosticke metody a pod. Bolo to na poslednom EU kongrse pre gynekologov. Mam to od jedneho ucastnika.
2. okt 2008 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sonet. tiež som zo sc a pracujem v ba tak to dáme kavičku nie?
2. okt 2008 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
fakt? to su uzitocne info. taka uspesnost? mne soft neodporucili, len nor.stimulaciu na dalsie IVF. Ano, presne, je to Ferticent, ale s tym Brnonm si mi dala chrobaka.
a co je pigd, nahodou viem. Predlzena kultivacia embrya. Na jednej strane je to dobre, ked prezije v miske, tak je vacsia pravdepodobnost, ze sa ujme v maternici. Ja som sa na to pytala doktora - tiez nemal marny argument: ze on to neodporuca - co sa neujme v miske, moze v maternici v prirodzenom prostredi. Tak si mozem vybrat. a vobec som nebola mudrejsia. Ale to sa budem rozhodovat potom, az sa rozhodnem pre druhe IVF.
Inak co je ohss - preco ides k lekarovi, anna?
2. okt 2008 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pigd je predimplementačná genetická diagnostika. Vyšetria z jednej bunky embryjko, či nemá určité vývojové vady
2. okt 2008 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anus, super, ja som pri Senci, kavu rada, tu mozem:slight_smile:))
autor
sranda. a ja som z blavy a pracujem medzi blavou a sencom, tak tiez chcem na kavu
ohss je ovarialny hyperstimulačný syndrom.
sú to zvačšené vaječníky, zadržiavajú vodu v tele. Brucho narastie veľké a boli, teraz mňa. Treba vypiť 4-5 litorv tekutín denne a sledovať množstvo moču. ak je menšie o 70 ml treba k dr. Ale to nemám všetko z vlastnej hlavy, ale aj z netu a od doky. Bola som v pondelok a povedala, keď bude bruško bolieť a ťažko sa dýchať aby som prišla. väčšinou to prechádza v 10-12 tt a vraj keď začne ohss až po vložení embryjke tak je pozitívne tt
2. okt 2008 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ty brdo, tak som tomu dala. S tym pigd :grinning: jasne, je to ine... este sa mam co ucit, asi pojdem na univerzitu umeleho oplodnenia stredneho veku
2. okt 2008 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mooooja šak urobíme tú poradenskú fy. a kde je zaenab? a vika
2. okt 2008 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to je kde pri senci.... sonet? napíš IP ak nechceš verejne... a čo je medzi sc a ba lenka... to je velky biel?
baby šak teda sme všetky v okolí
2. okt 2008 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
anna, aha... tak chod. ja som myslela ze to byva len pri stimulacii
2. okt 2008 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mě právě v tom bývalým caru nedovolili sehnat si léky sama. Musela jsem je koupit u nich za drahý peníze. Tak jen léky mě vyšli asi na 50 tisíc.
2. okt 2008 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcata, na kavu ideme hned, ako budem vediet ako mozem svoje telo hybat a ako to so mnou vlastne je...ved viete 6+5. Nakoniec zistime, ze sme susedky:slight_smile:))
Anna zaujalo ma to tvoje ohss. Ja mam totiz taky problemik, ze mam brucho od zaciatku // velmi vydute. Teraz ho mam sko ako na konci 4 mesiaca a nic normalne uz neobleciem. myslis, ze by to mohlo byt? Mala som mesiac pre tehotenstvom clostilbegyt (a neviem ako sa to spravne pise)...
2. okt 2008 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenka to je pozostatok stimulácie, vajíčka odobrali a vaječníky stále pracovali.
madla, to nie je seriozne.... aby si kupovala v caru lieky... a lieky sú pekná páka, mňa by vyšli na 35 tis. stimulovala som puregonom, a nie dlho
autor
baby, na chvilu idem odovzdat pc mojej zlatej pubertiacke - blba kombinacia: je hladna a nemoze komunikovat, takze idem si zachranit zivot :slight_smile: asi je po maminke
sonet - ty si tt? bomba to si 6 tt + 5?
ano to je ohss, nebola si na ulz?
2. okt 2008 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
xaxa a ja mam brucho vydute aj ked nie som tehu. Aspon budem mat vyhovorku . Je to ohss. Cafte
2. okt 2008 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sonet, ten ohss je dosť vážny problém. Totiž zvyšuje zrážanlivosť krvi, vraj môžeš skolabovať, ale zasa nie umreť :slight_smile:
dýcha sa ti dobre? a ten rozdiel má byť 700 ml nie 70 :slight_smile:
2. okt 2008 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já taky stimulovala puregonem a ještě jsem měla vysoký dávky. 450IU
2. okt 2008 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Já mám taky břicho jak ve čtvrtým měsíci, ale ohss asi nemám.
2. okt 2008 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Madla díky za informáciu. Ozývam sa dosť pozde, lebo dnes som bola na súkromenj plastickej chirurgii v KE. Idem si dať vyberať dve materinské znamienka. Objednaná som v utorok, dúfam, že dovtedy to psychicky zvládnem. Ale inak tá suma ma dostala do kolien.
2. okt 2008 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
madla aj ja som mala tuším 400, to je v našom veku už normálne. ako dlho máš po stimulácii?
2. okt 2008 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
anuska, ja som popisala svoj "krimipribeh" na str 36, takze si prezivam teraz velke strachy. a ci mi je zle? a ako sa mi dycha? Strasne! Niekedy si pripadam ako rusen krizeny so skrinou. Aj otrasne busenie srdca...
2. okt 2008 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
joooj a ja som zabudla že si tt... sooooory, gratulujem..... určite to dobre dopadne. a čo robíš, dúfam že sa šetríš. Ja teda moc nie... ale tebe to radím
no straašne ti držím palce. ak nie si po ivf, nemala by simať ohss
2. okt 2008 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoooj, jsem tu :slight_smile:
2. okt 2008 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Stimulovala jsem v červenci. V úterý jdu do toho znovu, mám první konzultaci. Čekala jsem, až mi přijdou další peníze ze stavebka.
Jsem zvědavá, čím budu stimulovat teď, puregonem už prý ne.
2. okt 2008 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No hurá, kde jsi se courala?
2. okt 2008 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok