Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

annaanna
2. okt 2008

ja som bola teraz v iscare a vyšlo to
15 tis. sk za soft - samoplatcom tak účtujú
4,5 tis. za zmrazenie embryjok na rok
plus lieky, zohnala som za 11
predtým to vyšlo aj pigd na 85 tis.

lenka2008
autor
2. okt 2008

soft a normalny - to je aky rozdiel? (to mam otazky , co?) 🙂 mne v gynfive povedali ze rozdiel pre samoplatcov je o 25 tisic viac ako s poistovnou. Ale fakt si nepamatam co ma vysla ta cela sranda , cca 30-35... s poistovnou

annaanna
2. okt 2008

ja som šla ako samoplatca, bez poisťovne
soft - je to jemná stimulácia, pri ktorej sa vystimulje menej vajok a pichá sa menej hormonov. ale robili normálnu

mám ohss, asi idem zajtra k dr

sonet
2. okt 2008

hmm Anuska a co je soft a pigd?
Lenka so zo Senca, pracujem v BA. Sukromne su aj u nas na Slovensku. V Martine na klinike to urobili znamemu, ale on je velmi prestizny lekar. To nove centrum je asi Ferticent (alebo take nieco) a je to v Ruzinove pri City hotel. Vraj sa tm necaka a pocula som vela chcaly. No ale udajne vramci Europy najvyssiu percentualnu uspesnost je v niektorom CAR v Brne, nazov neviem, ale je tam prof.Mudry... alebo take nejake meno(skusim zistit) Vraj su na tom tak dobre, ze si dovolia robit kazde 3 oplodnenie zdrarma. Cize ked sa nezadari 2x, treti pokus mas zdarma. Je z doho velky povyk, lebo ich uspesnost je neuvertelna. Vraj maju nejake ine diagnosticke metody a pod. Bolo to na poslednom EU kongrse pre gynekologov. Mam to od jedneho ucastnika.

annaanna
2. okt 2008

sonet. tiež som zo sc a pracujem v ba tak to dáme kavičku nie?

lenka2008
autor
2. okt 2008

fakt? to su uzitocne info. taka uspesnost? mne soft neodporucili, len nor.stimulaciu na dalsie IVF. Ano, presne, je to Ferticent, ale s tym Brnonm si mi dala chrobaka.
a co je pigd, nahodou viem. Predlzena kultivacia embrya. Na jednej strane je to dobre, ked prezije v miske, tak je vacsia pravdepodobnost, ze sa ujme v maternici. Ja som sa na to pytala doktora - tiez nemal marny argument: ze on to neodporuca - co sa neujme v miske, moze v maternici v prirodzenom prostredi. Tak si mozem vybrat. a vobec som nebola mudrejsia. Ale to sa budem rozhodovat potom, az sa rozhodnem pre druhe IVF.
Inak co je ohss - preco ides k lekarovi, anna?

annaanna
2. okt 2008

pigd je predimplementačná genetická diagnostika. Vyšetria z jednej bunky embryjko, či nemá určité vývojové vady

sonet
2. okt 2008

anus, super, ja som pri Senci, kavu rada, tu mozem🙂))

lenka2008
autor
2. okt 2008

sranda. a ja som z blavy a pracujem medzi blavou a sencom, tak tiez chcem na kavu

annaanna
2. okt 2008

ohss je ovarialny hyperstimulačný syndrom.
sú to zvačšené vaječníky, zadržiavajú vodu v tele. Brucho narastie veľké a boli, teraz mňa. Treba vypiť 4-5 litorv tekutín denne a sledovať množstvo moču. ak je menšie o 70 ml treba k dr. Ale to nemám všetko z vlastnej hlavy, ale aj z netu a od doky. Bola som v pondelok a povedala, keď bude bruško bolieť a ťažko sa dýchať aby som prišla. väčšinou to prechádza v 10-12 tt a vraj keď začne ohss až po vložení embryjke tak je pozitívne tt

lenka2008
autor
2. okt 2008

ty brdo, tak som tomu dala. S tym pigd 😀 jasne, je to ine... este sa mam co ucit, asi pojdem na univerzitu umeleho oplodnenia stredneho veku

annaanna
2. okt 2008

mooooja šak urobíme tú poradenskú fy. a kde je zaenab? a vika

annaanna
2. okt 2008

to je kde pri senci.... sonet? napíš IP ak nechceš verejne... a čo je medzi sc a ba lenka... to je velky biel?
baby šak teda sme všetky v okolí

lenka2008
autor
2. okt 2008

anna, aha... tak chod. ja som myslela ze to byva len pri stimulacii

madla28
2. okt 2008

Mě právě v tom bývalým caru nedovolili sehnat si léky sama. Musela jsem je koupit u nich za drahý peníze. Tak jen léky mě vyšli asi na 50 tisíc.

sonet
2. okt 2008

dievcata, na kavu ideme hned, ako budem vediet ako mozem svoje telo hybat a ako to so mnou vlastne je...ved viete 6+5. Nakoniec zistime, ze sme susedky🙂))
Anna zaujalo ma to tvoje ohss. Ja mam totiz taky problemik, ze mam brucho od zaciatku // velmi vydute. Teraz ho mam sko ako na konci 4 mesiaca a nic normalne uz neobleciem. myslis, ze by to mohlo byt? Mala som mesiac pre tehotenstvom clostilbegyt (a neviem ako sa to spravne pise)...

annaanna
2. okt 2008

lenka to je pozostatok stimulácie, vajíčka odobrali a vaječníky stále pracovali.
madla, to nie je seriozne.... aby si kupovala v caru lieky... a lieky sú pekná páka, mňa by vyšli na 35 tis. stimulovala som puregonom, a nie dlho

lenka2008
autor
2. okt 2008

baby, na chvilu idem odovzdat pc mojej zlatej pubertiacke - blba kombinacia: je hladna a nemoze komunikovat, takze idem si zachranit zivot 🙂 asi je po maminke

annaanna
2. okt 2008

sonet - ty si tt? bomba to si 6 tt + 5?
ano to je ohss, nebola si na ulz?

lenka2008
autor
2. okt 2008

xaxa a ja mam brucho vydute aj ked nie som tehu. Aspon budem mat vyhovorku . Je to ohss. Cafte

annaanna
2. okt 2008

sonet, ten ohss je dosť vážny problém. Totiž zvyšuje zrážanlivosť krvi, vraj môžeš skolabovať, ale zasa nie umreť 🙂
dýcha sa ti dobre? a ten rozdiel má byť 700 ml nie 70 🙂

madla28
2. okt 2008

Já taky stimulovala puregonem a ještě jsem měla vysoký dávky. 450IU

madla28
2. okt 2008

Já mám taky břicho jak ve čtvrtým měsíci, ale ohss asi nemám.

rebo
2. okt 2008

Madla díky za informáciu. Ozývam sa dosť pozde, lebo dnes som bola na súkromenj plastickej chirurgii v KE. Idem si dať vyberať dve materinské znamienka. Objednaná som v utorok, dúfam, že dovtedy to psychicky zvládnem. Ale inak tá suma ma dostala do kolien.

annaanna
2. okt 2008

madla aj ja som mala tuším 400, to je v našom veku už normálne. ako dlho máš po stimulácii?

sonet
2. okt 2008

anuska, ja som popisala svoj "krimipribeh" na str 36, takze si prezivam teraz velke strachy. a ci mi je zle? a ako sa mi dycha? Strasne! Niekedy si pripadam ako rusen krizeny so skrinou. Aj otrasne busenie srdca...

annaanna
2. okt 2008

joooj a ja som zabudla že si tt... sooooory, gratulujem..... určite to dobre dopadne. a čo robíš, dúfam že sa šetríš. Ja teda moc nie... ale tebe to radím
no straašne ti držím palce. ak nie si po ivf, nemala by simať ohss

zaenab
2. okt 2008

Ahoooj, jsem tu 🙂

madla28
2. okt 2008

Stimulovala jsem v červenci. V úterý jdu do toho znovu, mám první konzultaci. Čekala jsem, až mi přijdou další peníze ze stavebka.
Jsem zvědavá, čím budu stimulovat teď, puregonem už prý ne.

madla28
2. okt 2008

No hurá, kde jsi se courala?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre