Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

aja37
21. máj 2010

Baby, kde ste vsetky?

Bola som teraz na sono v Iscare a odchadzala som s placom. Neviem preco, ale robili mi opakovane odber krvi na hormonalny profil. Hned po stimulovanom IVFcykle. Pani doktorka zbadala, ze FSH je 17,6 (co sa mi este nikdy nestalo) a hned, bez toho, aby poznala okolonosti zacala hovorit o darovanych vajickach. V 2/2010 som mala hormonalny profil ukazkovy a teraz toto. Neviem, mozno je to skrz to, ze je to len par dni po tom, co mi skoncil stimulovany IVF. Akokolvek, musela som ju upozornit na to, ze v karte ma zalozenu celu historiu mojich pokusov, aby sa na to pozrela a az potom robila zaver. Kedze by som chcela skusit native, tak som ju poziadala o sono a tam videla 2 folikuly. Zatial su este male, 10mm ale su tam. No hrozna bola. Vysetrovala ma tak bolestivo, ze toto som este nezazila.

ma77
21. máj 2010

čaute baby ja tu velmi nechodim skôr do temy endometrioza lebo ju mam ale som prekvapena kolko vas tu je 40čky snažilky aj uspešne ja sice nemam 40 ale 35 a už som sa bala že som stara na dieta ale ked vas čitam tak som kludnejšia

ankava
21. máj 2010

aja, to je mi moc líto, šla jsi do toho s takovou vervou a nadějí... a teď tohle...
a půjdeš do toho nativu? ze dvou folikulů by jedno vajíčko mohlo být. Ještě to nevzdávej.
A taky, aby se ti FSH takhle zlomilo, to je nějaký divný. Nemohli to splést?
Držím pěsti, ať je vše OK.

ma.... jak bychom tady všechny braly, kdyby nám bylo pětatřicet... to bych se cítila i na 3 děti 🙂 🙂 tak hodně štěstí ze snažením a klidně přijď mezi nás... mladice 🙂 🙂 🙂

aja37
21. máj 2010

Ankava, pojdem do toho nativu. V pondelok mam ist znova na sono, ze ako folikul rastie a nastastie k inemu doktorovi. Mudr.Turkovu by som asi nezvladla. A dam si aj urobit novy hormonalny profil. Podla mna to, ze mi ho robili hned po stimulovanom cykle mohlo ovplyvnit jeho hodnoty. Dostavam sice jedno facku za druhou, ale ja to proste este neviem vzdat. Mozno v tych folikuloch bude nejake to vajicko.

pet.s
21. máj 2010

aja..prosím tě MUDr. Turkovou bič a pryč....Chodila jsem do Iscare, Mudr Turková mi jednou zvorala stimulaci, podruhé neodhadla stav folíků a já přes víkend odovulovala. V pondělí jsem šla na OPU a nebylo co odebrat. Ve finále mi řekla diagnozu, která vůbec nebyla pravda. My chodili k dr.Langerové a ty pak šla do Gennetu, tak jsme šli za ní. Výborný je Mrázek, nebo Hulvert, ale toho moc neznám.

aja37
21. máj 2010

Pet´s, ani nevies ako si mi teraz dodala naladu. Ja som od tej pani doktorky dostala taku facku, ze som fakt prerevala celu cestu do prace. Ja tomu nerozumiem, ako je mozne, ze jedna lekarka (ZENA) dokaze urobit zaver liecby pri takejto diagnoze bez toho, aby si prestudovala zlozku. Jej stacilo jedno cislo a bolo vybavene. Strasna bola.

iva7
21. máj 2010

Aja37, tak tá doktorka je úplná krav.. Bež od nej preč. Takýmto lekárom by som diplom zobrala. Ukľudni sa a hlavu hore, pýtaj sa k inému lekárovi a mysli pozitívne (ako doteraz). Chlapi sú asi lepší gynekológovia, ako ženy, sama som sa o tom presvedčila. Vždy som chodila k žene, teraz som vymenila lekára za chlapa a už by som nemenila.

ankava
21. máj 2010

aja... já jsem teď trochu zmatená, asi mi něco uniklo v dávných příspěvcích, ty pracuješ v Praze? že jste byly s Pet.s u stejné doktorky? Nebo kde je tedy to ISCARE s doktorkou Turkovou???

aja37
21. máj 2010

Hej, hej, ja zijem a pracujem v Prahe. Som tu uz 6 rokov, ale slovenstinu si stale nechavam 😉 Takze preto Iscare Praha a Mudr.Turkova.

ankava
21. máj 2010

aja.. tak teď jsem to pochopila 🙂 ty tedy klameš tělem, tedy jezykem 🙂 🙂 🙂

awalancha3
21. máj 2010

moc vám držím palce...........stale vas čítam aj ked sa uz moc nezapájam...... 😉

gejbule1
22. máj 2010

Zdravím vás tady všechny 🙂 U nás taky nic nového tak moc nemám co psát!čtu vás a držím pěsti 🙂

pet.s
22. máj 2010

aja..jen si slovenčinu nech...je překrásná.-)))) 😀 😀

marrad
22. máj 2010

dievacata zdravim Vas
tak dnes som pichala prvu injekciu, takze si velmi drzim palce....

awalancha3
23. máj 2010

babenky, tehulky.......NT 0,10 je ok? nie je to primálo alebo privela?

cathy77
23. máj 2010

veľa by blo nad 2,5 🙂

awalancha3
23. máj 2010

cathy, dakujem..... som z toho taka vyplasena, ked uz mam teda tých 40 rokov a vsade strasia s DS

cathy77
23. máj 2010

awa,čítam si Vás a tvoj dojímavý a povzbudzujúci príbeh poznám 🙂 dokonca som o tom mm minule hovorila, že zázraky sa ešte dejú 😉 . Ak máš NT a prvotrimestrialny v poriadku tak máš vo veľkej miere vyhraté. Ja som v januári potratila v 21.tt a odvtedy sa nedarí otehu,od porodu nemam ovu ani clostil nejak nezaberá 😒 ... snáď to príde ako blesk z jasného neba - ako u teba,hmm. ja som do 35 chcela stihnuť ešte jedno dieťa(najradšej dvojčatká,jeeej, to by bolo radosti...) a po 35 ešte jedno... ale neviem, neviem. Každopádne držím palce...

pet.s
23. máj 2010

cathy promin , že se ptám, cos e stalo, že jsi potratila ve 21tt??? Holky neděste mě. Strašně ráda bych věřils tomu, že když je NT a amnio v pořádku, tak je vahráno,ale ted mě čeká ten velký UZ a bojím, bojím.

pet.s
23. máj 2010

awal naopak to je dobrá hodnota 😉 napsali ti kolik je riziko downa a jiných vad?

zkousim
24. máj 2010

ahojky holky,koukám,že je tu dost nových tváří.....tak držím palečky 🙂
................dlouho jsem se neozvala, po tom nepodařeném pokusu jsem se dávala dost dlouho dohromady....vypadalo to i na rozchod,nakonec mi přítel řekl,že mě má rád a že se smířil,že děcko mít nebude....tak jsme si dali druhý běh..uvidíme.Každopádně do IVF už nejdu,jsem asi posera,ale už na to nemám....psychicky.Holky smekám před každou ,která to zvládla.....tak se mějte hezky a občas byste mi mohly napsat do IP..je to pro mě jednodušší než celé toto číst.Pet.s a ty neboj.......co říkala ta kartářka..že to bude O.K. Tak věř! Pa
Anky..ozvi se....v IP

ankava
24. máj 2010

awa, výsledek NT máš výbornej 🙂 🙂 kdyžtak se podívej na diskusi o NT.

Pets... nesejčkuj, je pár holek, kterým se stane to neštěstí, že těhu takhle skončí, ale valná většina případů přece dopadne dobře.
Tobě se holčička narodí a hotovo 🙂
Když ty se takhle nervíš, tak já jsem už úplně vyřízená.
Já začínám plašit před čtvrtkem... co mi UTZ ukáže, taky věřím, že je prcek OK, ale ty nervy.

pajka00
24. máj 2010

ahoj holky. Zkouším, to je fajn, že je krize zažehnána a s přítelem jste si to vyříkali🙂Ono třeba když to nebudete řešit-vyřeší se to za vás, moc ti držím palce, aby jsi byla spokojená.
Ankava neboj, určitě to bude OK. Já jedu v pondělí za týden na velký UTZ.

ankava
24. máj 2010

pajka, ale ten velký UTZ je spíš už jen běžná kontrola ne? ty už se určitě nemusíš bát. Jak si užíváš těhu? Už jsi něco nakoupila?

pajka00
24. máj 2010

No byla jsem vlastně na prvním ve 13.týdnu + krev.....to dopadlo výborně, v 16.týdnu mi brali krev na tripl testy,taky bez závad🙂no a ve 20.týdnu mě čeká znovu ten velký UTZ....tak věřím,že bude vše v pořádku....i když je jasné, že určité obavy budou vždycky. Cítím se výborně, když to srovnám s 1.trimestrem...je mi dobře, nic mě nebolí, břicho roste...no nakoupila jsem v bazaru pár dupaček a bodýček, kamoška mi poslala krabici po dětech, z toho jsem taky něco vybrala a teď už jen dokoupit ty větší.....jako je kočárek,zavinovačka....postýlku,vaničku,belinu, fusak atd...všechno máme schované ještě po mých dětech. Ještě si koupím pár hezčích kousků oblečení pro mimi, ale základ bych řekla že už mám🙂

cathy77
24. máj 2010

pet.s - neboj, bud v klude 🙂
Ja som sa o tom všetkom, že to je zlé dozvedela už skor cca v 14.tt, ale bolo to pre mna veľmi zložité, ja som totiž odmietla isť na UPT, lebo som vedela, že babo to nedotiahne ani do 3. trimestra, tak som chcela, aby umrelo samo, prirodzene, ked príde jeho čas. Tak sa aj stalo v 21.tt. Ja som nemala v poriadku ani prvotrimestrialny, ani usg ani tripple, proste nič, takže bud v pohode a nestresuj, držím palce.

ankava
24. máj 2010

já nebudu asi nakupovat nic a jestli tak až nejdřív v sedmém měsíci. Je tedy pravda, že kromě kočárku a chůvičky asi všechno posbíráme po kamarádech a švagrové dětech. Takže se z toho moc nervovat nebudu. Ale trochu mě štve, že jsem takovej pověrčivej plašan, protože oddělení dětských věcí, který jsem dřív obcházela obloukem, mě začíná přitahovat. Ale odolávám.

pajka00
24. máj 2010

🙂 ankava ty jsi pověrčivá?No tak to se nedá nic dělat, budeš to muset nechat až než uznáš, že je čas🙂 Je to na každém. Já pověrčivá nejsem a musím říct, že když jsem čekala předchozí děti, tak mě ani ve snu nenapadlo, že bych mohla potratit nebo že by mohl nastat jakýkoli problém. Prostě jsem otěhotněla a tím pádem jsem počítala s tím, že v tu a tu dobu porodím zdravé dítě a víc jsem to neřešila. Teď samozřejmě už vím, že jsem byla naivka...no bylo mi taky 22 let, takže jsem to brala úplně jinak než teď ve 40 😀 Teď jsem už moc chytrá z netu,knížek a různých vyprávění, že mi snad bylo líp v těch 22🙂 Ale prostě řekla jsem si, když se zadařilo IVF, že budu mít zdravé mimčo a porodím kdy mám a hotovo.....tak zatím mi to vychází (už to klepu do dřeva 😀 😀 ) a doufám, že bude vše v pořádku tak jak do teď. A uvidíš, že u tebe taky bude všechno jak má být🙂

aja37
24. máj 2010

Baby, tak som sa prave vratila z Iscaru. Bola som na sono u Mudr.Daniela Schmitza. To je nejaky novy doktor v Iscare. Takze ziadna Mudr.Turkova 😠 Na rozdiel od nej mi sice tiez povedal o tom FSH, co mi teraz namerali, ze je vysoke, ale zaroven povedal aj to, ze 1. to moze byt ovplyvnene tymi hormonmi, co som brala len predchadzajuci cyklus a 2. ze jedenkrat zvysene FSH este nic neznamena. Ze treba urobit opakovane odber a uvidi sa. Naopak, ked mi robil sono, tak bol prekvapeny, ze aj napriek tomu, ze teraz nic neberiem, tak sa mi urobili 2 folikuly. Mozno som este stale nabudena z tych liektov, neviem. Tak ci onak, dnes mali 13mm a 14mm a to som 11DC. V stredu idem na dalsie sono a v piatok alebo v sobotu, by bolo OPU. Tak snad budu tie folikuly plne a vsetko bude v poriadku. Baby, ja sa tak tesim, ze to takto dobre vyzera 🙂 len dufam, ze to nezakriknem ... zeby som bola aj ja poverciva 😀 😀 ... no vo vseobecnosti moc nie som, ale clovek nikdy nevie, co by mohlo pomoct 😀 😀 😀

ankava
24. máj 2010

aja, to vypadá moc dobře, uvidíš, že vajucha budou.... už jsi k tomu krůček... 🙂 🙂 to bude skvělé.. za chvíli budou //

pajka, kdybych nezačala studovat na netu, tak bych asi taky byla klidnější. Ale no jo, stejně nic nenadělám, jen čekat a čekat... a snad si to vyčekám 🙂 🙂
pajka a co pohyby... už cítíš každý den?

a pets, kope holčička???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre