Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

janettka
24. jún 2010

@awalancha3 děkuju ti za podrobný popis,já se toho fakt dost bojm,ale zas až budu v tomto tt tak už budu ráda...

biancaneve
24. jún 2010

Ahoj Martullka, gratulujem ti a dufam, ze na amnio nemas zle spomienky a nas popis celej " akcie" sa zhodoval so skutocnostou...Uzivaj si to a oddychuj.

pet.s
24. jún 2010

awal tak tohle je přesné..opravdu to nebolí, opravdicky opravdu.
awal no to je dobrý nápad,ale těm dvěma velkým jsem taky od mala ukazovala jak se uklízí a jsou to oba neskuteční bordeláři..já prostě asi nikdy nepochopím, že je baví, když tu večer, co večer ječím at si mažou po sobě uklidit koupelnu.Je pravda, že tak do 10let byla Bára bezvadná pomocnice.Ale najednou ajk když utne!! Ted když jdu k ní do pokoje, tak je ve stavu nejvyšší nouze.

janettka
24. jún 2010

@pet.s neboj oni si na to vzpomenou až budou mít vlastní byt já koukala jak blázen u mé dcery....vždycky byla děsně šikovná na domácí práce na vaření,ale ten bordel!!!Děs běs,když uklidila tak pořádně ale do 5minut binec...a teď má doma naklizeno,nikde ani smítko...zato t 12letá využívala,že na ni při tolika dětech nebyl čas a teď mi to vrací,bordelář jedna báseň a neumí nic...takže začínám znova a to jsem samozřejmě děsná matka...

pet.s
24. jún 2010

janetka..no já dnes taky měla nějakou mateřskou krizi...blíží se prázdniny a vypadá to, že Bára ji stráví couráním bůhví, kde a bůhví s kým. a Danda si měl zařídit kamaráda na prázdniny s námi na chatu a nezařizuje si nic.Takže se tam bude 14 dní otravovat. Drhla jsme vedle v bytě ty okna a děti doma seděly u PC. Tak jsem měla výčitky, že jsme je špatně vychovala, že to s dětmi neumím, že jsem na ně moc měkká.
Jééé nekoukaly jste včera na tu maximámu? Na nově. Měla 6 dětí a pak porodila 8-rčata. Ten její nejstarší syn po ní hodil šroubovák. Říkala jsem si, měla ho střískat. Bára mi opět dnes řekla "drž hubu". Na střískání jsem neměla sílu.Byla jsem bezmocná. 😒No spíš jsem se nechtěla kvůli miminku rozčilovat.

janettka
25. jún 2010

@pet.s tyhle krizovky jsem prožívala pár let za sebou postupně jak děcka dorůstaly do věku kdy si mysleli,že jen oni mají právo na život a na to aby si ho užívaly...je fakt, že u nás byl ještě faktor moje děti a tvoje děti...pořád měla jedna strana pocit,že se ubližuje zrovna jí...a to nemluvím o mě a o manželovi ale děcka mezi sebou...je fakt,že jsem na svoje děti byla přísnější než na manželovy,ale to vyplynulo už i tak nějak z toho jak byly vedeny celý život.A dneska jsem hrdá máma,že se postavili na vlastní,jsou samostatní a nepotřebují vedení za ručičku,což se odráží v tom,že je téměř nevidím...manželovy děti jsou zase ty o které se budeme starat asi do smrti,využívají nás a já proti tomu nemůžu nic dělat protože prostě manžela miluju a tak jak bych bránila já svoje děti tak on brání ty svoje a nechce si to přiznat...snad až na toho mladšího kde si pomalu přiznává,že je to vyčůraný parchant který bude vždycky všechny využívat ale jinak nikomu nepomůže...viz ukázka stavěli jsme základovou desku, manžel tam dřel jak kůň,starší mu tam chodil pomáhat(pravda nemá chudáček penízky tak mu za to něco dáme,podotýkám,že dělá u manžela ve firmě a bere za pomocnou práci tolik co odborníci!!)ale šel bez řečí....ten mladší měl jít pomoc při tom když jsme nestíhali a byla těžká práce...klidně řekl hodinu před tím,že nemůže protože si domluvil fotbal,nějaký pokec s kamarádem a tak...teď v pondělí nastoupila firma co nám montuje domek všichni o tom ví protože jsme unešení že za 3 dny dům stojí a on s klidem angličana ti napíše na ICQ kdy jako potřebujeme pomoc že už by šel a k tomu smajlíků....no málem jsem vypěnila...ale mlčím,zbytečně by jsme se pohádali,že jsem si dovolila mladému něco říct....

janettka
25. jún 2010

jsem se zas rozvášnila,ale někdy mě to fakt štve,vyrůstá nám generace,která očekává,že jim budeš kolem zadku lítat protože je to tvoje povinnost ale bohužel už nemá tu druhou stranu toho jak jsme byli vychovaní my a to,že k rodičům mám mít úctu a mojí povinností je se o ně postarat a pomáhat jim až jsme dospělí my.....to už fakt nemůžeš očekávat.Já jsem to připisovala tomu,že u nás je prostě situace jaká je,ale vidím to u kamarádek které se nerozvedly a jejich děti se chovají stejně protože tento model vidí všude okolo...takže já jsem vlastně nejšťastnější aspoň v tom,že všichni udělali takovou školu jakou začali,pracují a nefetují a dokonce ani neholdují alkoholu mimo běžnou normu,ani to dneska není běžné...vidíš a přece si naivně zase pořizuju miminko hihi

ankava
25. jún 2010

gejb.. tak jo mi fakt líto, ach jo, kdyby to šlo alespoň bez revize, možná že by pomohl stará babská rada- svařák do horké vany... třeba by se ti mrcha rozjela sama.
Je to fakt k posr... včera jsem psala kamarádce, jestli už mě začala dohánět, protože minule trochu naznačovala, že se možná zadařilo... no a ona mi psala, že prodělala MA, bez revize. Doktor jí samozřejmě řekl, že je to v poho, že se to dneska stává často a hotovo. Jí je naštěstí jenom 33, takže má ještě spoustu času, ale stejně je mi jí líto. Mohla si krásně těhu užít a takhle už to v ní bude příště hlodat. Ach jo.

moje kontrola dopadla dobře, doktor mě prohlédl zevnitř, řekl, že je vše v pohodě a že mám přijít za měsíc. Tak jsem ho musela poprosit o UTZ, jestli je mimčo spokojené, vyhověl mi, ale říkal, že když je všechno v pohodě, tak není důvod tak často dělat UTZ. Tak mi mimíska jen na vteřinu ukázal- viděla jsem jen hlavičku a nožičku a šla jsem. Nic neměřil, nezkoumal. A je to asi dobrej přístup. Aspoň nebudu přemejšlet, jestli je mimčo dost velký a podobně... Vlastně mu za ten jeho přístup děkuju. Když nemám žádný komplikace, tak nač si ty nervy přidělávat. S tím nejitím na plodovku taky souhlasil. Mám se rozhodnout po té genetické konzultaci. Tak jako tak mě objednali na trippletesty, takže mám ještě čas si to rozmyslet. Další UTZ budu mít až ve 20. týdnu, takže na to,co budeme mít si ještě chvíli počkám. A to je taky dobře 🙂

Všem maminkám, těhu i snažilkám krásnej den, opatrujte se holky 🙂 🙂

moncici
25. jún 2010

Ahoj tak sa zas ozývam dnes som naštívila Gyn fiv vzali mi krvičku len mam problem zo žilami volajako sami strácajú ☹ a tak som dopichaná a poobede mi povedia kedy budem absolvovať další zákrok a potom sa bude čakať či tovýjde ak nie čaká ma laparka a kopu vyšetreni a pri tom mojom veku aj kopu peniažkov a prajem pekný den

pajka00
25. jún 2010

ahoj holky, gejby mrzí mě to, že to zase nevyšlo...ale podle mě musí být někde příčina....štítná žláza, chlamýdie...jak psaly holky, protože není možné, aby se to opakovalo tolikrát po sobě...
Holky, teda to je mi líto, že máte s dětma takové problémy...já tohle neznám a musím říct a klepu na dřevo, že jsou skvělé obě i kluk i holka...Kluk byl od mala hrozně zodpovědný...a dcera mi hodně pomáhá...dá se říct, že te´d co jsem těhu hodně...umyla všechna okna, nádobí, žehlení, vaření-občas samozřejmě všechno bez problémů, stačí říct...né že by se sama hnala....ale pokud řeknu, tak jde a neremcá..dokonce sama od sebe zapla pračku a pověsila prádlo, než jsme přijeli ...to měla teď v sobotu 15 let. I když jsem rozvedená a syn zůstal s otcem, tak opravdu nemám s nima problém....syn už má 18..tak snad už se nezvrtne🙂 Pokud se mi tak podaří vychovat i to mimčo-budu spokojená🙂
Pets třeba se to srovná, když se vám narodí holčička a mladá bude vidět život zas trošku jinak....a kluk je v pohodě,ne?🙂ten ti dělá radost. Je fakt, že jsem nikdy nenažila jak janetka problémy s dětma partnera..protože ten naštěstí žádné nemá....Na druhou stranu nechápe pár věcí u mých dětí-protože bere automaticky,že děcko poslechne na slovo a na poprvé..chááá naivka.Jsem mu říkala,že se těším,až bude maloch na světě a on začne vychovávat,protože dokud člověk nemá vlastní děti, tak to nikdy nepochopí....
Ankava taky se mi líbí přístup tvého doktora, protože kdyby bylo na nás, budeme chtít UTZ každý týden,abysme viděli ručičky,nožičky,jestli roste atd....a oni to berou víc s nadhledem-což je dobře.Dřív byl UTZ 2x za celé těhu a taky se to zvládlo v pohodě. Uvidíš po 20.týdnu na screeningu a tripl testech,ale určitě bude vše OK,že nebude amniocentéza potřeba🙂

moncici
25. jún 2010

No takže v nedelu ideme nato dúfam budeme mať väčšie šťastie 🙂

rozmarynek
25. jún 2010

Ahoj: Zdravim klub 40nicek 🙂. teprve vcera jsem objevila tyto stranky a pridala jsem se jiz k jedne skupince (je tam i Ankava 🙂 ) a jeste se pridam i kvam jelikoz uz mam to 40 za sebou 🙂.

Jsem po prvnim IVF: odber: 15.6 -> ET 18.6 (72 kultivace) dve vajuch 9jedno s hatching). takze jsem na nervi a zitra asi poprve skusim testik - bude to 9. den od ET (kdyz pocitam i ten den).

Takze moc vsechny zdravim a drzim nam vsem palecky!

pet.s
25. jún 2010

rozmarynek vítej v klubu, tak testuj, budu napnutě čekat na výsledky. 😉
pajka myslím, že se nezmění..ona si žije ve svém světě..kde střed je ona a co se děje doma ji nezajímá.ale musím to tak brát. Prpstě je už to její život.Bohužel je ji teprve 16 a ona už žije životem 20-leté. Dnes zase jela přes noc někam do Jablonce na koncert. Mám hrůzu, ale co nadělám?. Děsím se prázdnin. Udržet ji na uzdě je nad moje síly.Příští týden nebo po dovolené půjde se mnou do firmy na brigádu. uvidím jak dlouho s ní vydržím.
Janetka.jojo u nás taky to moje a tvoje děti. Spory moc nejsou protože já držím hubu a nemluvím do toho, jak se chovají jeho dcery a muž s mým klukem má bezva vztah. S Bárou je to děs,ale nenechám si do toho moc kecat. 😀 On se naučil do toho nemluvit a já zase nemluvím do jeho dětí. Spíš se za ně jěště občas přimlouvám.

rozmarynek
26. jún 2010

Ahoj holky:
pet.s moc dekuji za mile prijeti 🙂. Takze dnes jsem to nevydrzela a testla. Jsem 8/9 den po ET (kdyz nepocitam den ET tak 8. den) a zatim ani duch!!!! Uplne snehobilo ☹ . Ale sla jsem do toho s tim ze jenom 5% holkam se tak brzo neco ukaze a to vetsinou pri dvojcatkach - rekl chytry Google. takze v poho, vcera jsem nakoupila haldu testiku a budu proste jen testovat s tim ze opravdu smerodatna je az streda pristi tyden. V pondeli by mela dojit mrcha (libi se mi ten nazev co jste MS dali hahaha - trefne).
PS: Holky, sorry za moji gramatiku, ty "i/y" a "s/z" jsem jiz zapomela. nejsem negramot jen jsem cestinu 15 let nepouzivala.

rozmarynek
26. jún 2010

jeste otazka. ma utrous vliv na oddaleni mrchy? ja abych si v pondeli nedelala nadeje kdyby mrcha nebyla a pak to bylo utrousem. nekde jsem tady cetla ze snad ma. ja beru 2-0-2. Diky za odpoved.

janettka
27. jún 2010

ahojík holky tak jsem v pátek skočila za dr,mimísek je v pohodě a jen já jsem vyplašená...a navíc mám přibrzdit...takže jsem zas na pár dní v klidu,vítám tě rozmarýnko a doufám,že budou jen samé dobré zprávičky...jo utrouš ti mrchu zpožďovat může...

pet.s
27. jún 2010

rozmary...a jak jsi mluvila když jsi nepiužívala češtinu?
myslím, že utrouš může zdržet MS. Já nevím, mě když se nezadařilo IVF, tak jsem začala špinit a pak se to rozjelo Utrouš ne Utrouš. Když se zadařilo, začala jsem špinit a pak přestalo a objevil se duch.Když koukneš do alba, tak vyčteš kolikátý den. Já už si to nepamatuji.

janetka jo jo holka, tohle znám. Naštěstí tenhle měsíc mi vyšel suprově, každý týden UZ. Fakt jsem byla klidná. Uvidím, co bude ted.
Zítra poradna tam snad UZ bude určo, pak 7.7. Podolí kontrolní UZ, a pak nevím. Ale zatčínám berunku cítit jak se mele, tak to je taky určitá kontrola.

hanula11
28. jún 2010

AHOJTE ženy 🙂
Nestíhám teď PC, tak jen nakukuji.
Malá konečně usnula (dnes "jede" od půl šesté, když tedy nepočítám ty asi čtyři noční kojení 😅).
Zkusím vás trochu dočíst, ale nevím kolik toho stihnu. Aďulka už má dva spodní zuby, je teď ufňukaná jaksepatří, nevím jestli jen kvůli tomu chrupu, kvůli teplu či kvůli čemu vůbec.
HEZKÉ LÉTO všem tady, a posílám plnou náruč maminkovskejch bacilů všem "potřebným". Držíme s Adélkou pěstičky, hezké snaženíčko a hlavně úspěšné.
Jdu číst.

hanula11
28. jún 2010

Paji, jak píšeš, že byl dřív ultr. 2x za celé těhu, já neměla u starších ještě ani jeden, i to "překvápko" co to bude, bylo tehdy normální. Hlavně jsem si tehdy říkala, ať je to zdravý, jedno jestli holka nebo kluk. Naštěstí se nám pokaždé narodily zdravé děti 🙂 .
TRÁPENÍ S DĚTMI nezávidím, my s tou naší starší taky užíváme "slasti", ale ona je vlastně nemocná, tak za to ani nemůže. Což nám ovšem nepomůže v tom, že je to s ní někdy horor a na hranici možností, no zatím jsme to vždycky ustáli, ale tahle maniodepresíva je fakt "sviňa", njn.
Asi počtu jen krapet, musím hodit ven prádlo, dokud ta naše dračice ještě spí. Tatin jí začal říkat "vubuzela", já ji hájím že to není žádná trouba, ale on na tom trvá. Ječák má tedy pořádnej, třeba bude aspoň muzikantka po tatovi, když ty naše první dvě ratolesti skončili s hudbou u flétničky ☹ 😉 😀

rozmarynek
28. jún 2010

Ahoj Pet.s, mluvila jsem 15 let anglicky.
Tak dnes (10 den po ET) zase nic testik negativni - bez ducha.
Pet's spocitala jsem ti to a vyslo mi to ze jsi nasla ducha jiz 11 den po odberu coz je asi tak 7 den po ET?

ankava
28. jún 2010

Ahoj všem a krásný slunečný den,

rozmarynek, ten osmý den je fakt brzy, jenom málo holčinám se ukáže, pořád máš ještě spoustu nadějí. Tak hodně stěstíčka.

pet.t, janettka... mě čeká UTZ až za měsíc... a to ten poslední v poradně jsem si fakt vyprosila. Doktroři to berou jinak. Nemáš žádný problémy, tak je to v pohodě. A asi to tak má být. Naše mámy a některé z nás to bez UTZ taky přežily 🙂 A jsme na světě. Tak musíme doufat a věřit, že ty naše horké týdny už máme za sebou.
Já vlastně půjdu až na velkej UTZ ve dvacátém týdnu. Teď jdu na ten genetický pohovor a za týden na odběry na tripple testy.
Do tý doby snad miminko dá o sobě samo vědět. I když si nejsem jistá, jestli to rozeznám od střevních a žaludečních zvuků. Ale protože jsem pořád celkem hubená, tak doufám, že okolo toho 20. týdne pohyby přijdou 🙂

Když mám teď celkem klidný období, tak po sto letech si dávám schůzky se všema mejma kamarádkama, protože kdoví, kdy je zase uvidím.

rozmarynek
28. jún 2010

Ankava - mas pravdu, i ten 10 den je jeste pro mnohe brzo. Jukla jsem jeste na diskuzi o tehotenskych testech a trochu mne to povzbudilo. jsou tam holky ktere meli ducha az 4 den po spozdene mrse takze porad jeste je mala jiskricka nadeje 🙂. S tou podprdou ti uplne rozumim. Ja mela pred stimulkou "D" a ted po stimulce se mi prsa jiz nevejdou ani do "DD" takze se citim jak dojnice za pochodu 😀 a to asi nejsem ani tehotna. dej vedet kde maji ty stany na prsa budu take potrebovat!

ankava
28. jún 2010

rozmarynek, ještě to nevzdávej 🙂 🙂dokud nepřijde mrcha a nemáš to jasný z krve, tak je naděje 🙂
tak se stanama jsem dneska uspěla a to na Palackého náměstí. V jedné boční ulici je prodejna Trioly a má tam hodně velký výběr a hlavně děsné slevy, takže jsem si koupila za 420 Kč dvě bezva podprdy. Já bohužel mám tu "krásnou" velikosti - úzký hrudník a velká prsa, takže si u Vietnamců ani v Lidlu podprdu za 150 káblí nekoupím. Dneska jsem skončila na velikosti 70F (původně D) a mám to jentaktak. Takže tu druhou jsem zvolila 75F a tam mám ještě trochu vůli. Ale za 4 měsíce těhu jsem už koupila 5 nových podprd a jestli to bude pořád růst, tak to fakt nevím, co budu dělat 😀 😀
Ale snad už se to uklidní. Už si ani nevidím na špičky nohou. Jen doufám, že nakonec to břicho ty prsa přeroste 🙂 🙂

awalancha3
28. jún 2010

rozmarýnek......a okrem toho zaleží aj na tom aké testy máš............
ankava...........ved ty si sen vsetkých chlapov 😉

pet.s
28. jún 2010

rozmary..jo máš pravdu asi 8 den Po ET jsem byla na krvi, sama od sebe (za 250 Kč ti ho udělají v kdekoliv) a HCG bylo zvýšené. 😀

ankava
28. jún 2010

awa... radši bych, kdyby se chlapům o mě nezdálo a já si mohla vzít halenku na knoflíčky, takhle hrozí, že bych někomu mohla při nádechu vystřelit oko 😀 😀

janettka
28. jún 2010

@ankava haha teď jsem se fakt nasmála,to já abych měla vůbec nějaké prsa jsem musela získat 10kg nadváhy!!!Celou pubertu a mládí (co jsem byla s bejvalým,ten mi předhazoval každou kozatou,takže tebe bych nenáviděla!!) jsem měla depky ze svých jedniček!!!Teď má 3 ale ty kila navrch mě teda s....

rozmarynek
28. jún 2010

ankava....tak takhle jsem se od srdce jiz dlouho nezasmala - uplne jsem si to zive predstavila. ja uz halenky na knoflicky davno nenosim 🙂. Jen ja to mam vice vyvazene ja k tem DD mam i 10 kg nadvahu 🙂 takze do idolu muzu daleko - teda krome toho co mam doma (tedy doufam 😎 )

hadonoshka
28. jún 2010

Ahoj holky, jen se jdu nahlásit do tabulky, že jsem 8 DC, při té frekvenci sexu co máme asi zatím nic nehrozí. Pokusila jsem se trochu sundat kila, tak mám -7 kg, myslím si že je pravda to, že se při nadváze vylučují do těla hormony co brání otěhotnění, viz janett, shodila 10 kg myslím a je to, takže jsem se inspirovala. Ještě chlapa bych potřebovala půjčit, co to chce víc jak 3x za měsíc.
Občas sem nakouknu, ale dávám si fakt oraz, potřebuju se srovnat, nemyslet pořád na těhu a nechci se sledovat, jsem ráda, že je to doma zatím dobrý a že se ten můj uklidnil. Zdravím všechny holky i ty nové a gratuluju Marje, koukám že už mezitím porodila a holky těhulky jak vám ty týdny letí, to je šílený. A vy ostatní snažilky držím pěsti, jednou se to povede, jen to chce čas.
Tak zatím papa, budu si užívat sluníčka a vymýšlet nějaké fígle na taťku, zatím ahoj

janettka
28. jún 2010

@hadonoshka ahojík holka,zrovna jsem na tebe včera myslela jak se asi máš...doufám,že se taťka brzo pochlapí,ale ono to chce fakt na to přestat myslet,já se na to vybodla,přestala sledovat plodné a neplodné dny,nepsala si ms a vidíš,s doktorem jsem nemohla dát dohromady poslední měsíčky...ještě že mám ségru která je má tak nějak kolem mě... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre