Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

awalancha3
8. aug 2010

gejbi.................. nie si sebecka, ani trosinku.............nerozumiem postoju tvojej mamy a sestry, lebo ak by ta mali naozaj rady a chapali ta, nemohli by hovorit to co hovoria...to, po čom tužiš je normálne a potrebujes podporu...asi ti celkom nerozumeju....... a asi to budes tazko znasat lebo clovek predsa len potrebuje porozumenie z najblizsej rodiny.....ale vokamihu ako otehu a budes mat po prvom trimestri sa vsetko zmaze a stastie ti to vynahradi.........drž sa, človek stale a stale s niecim bojuje, to uz asi ani neexistuje dokonale stabilne stastie............. ☹

pet.s
8. aug 2010

@gejbule - jo tohle znám..když se nám to stalo sMatyáškem, máma mě chlácholila, že se to zkusí ještě jednou. Když to trochu přebolelo, tak začala, že to bylo znamení, že nemám mít opravdu děti, zrazovala mě, že jsme staří. Dost mě to bolelo. Já chtěla slyšet "neboj, bude líp" a ne "zapomeň na to".
Ale není to o tom, že by nás neměly ráda, jen se o nás moc bojí. Bojí se, že se stane ještě něco horšího. Navíc, moje máma měla svoje děti bez problému (nevím Gejby jak tvoje), a nemohla se vžít do mé staršné touhy mít svůj gen. Teprve ted začala o terince mluvit, občas ji i něco koupí. Sice opatrně,ale snaží se. Ušila ji povlečení na postýlku a upletla svetřík. Je to moje zlatá mamuška. Ale někdy mě pěkně seeeeeeeeeeeee..eee, ale co bychom byly bez maminek, co holky? 😉

gejbule1
8. aug 2010

@pet.s Naprosto jsi to vystihla.Tak moc se o mě bojí že mi tím až ubližuje.Už jsem se zařekla že jim neřeknu nic dřív než po plodovce.Já myslela že to chápe až do včera když se ptala co a jak a jestli jsme už přestali s miminkem.řekla jsem že ne a to najednou začala.Taky nás měla se ségrou dvě a bez problémů.Nechápou proč chci další.Nemám sílu ani chuť jim něco vysvětlovat.Je to moje zdraví a moje věc a to asi mamku urazilo.
Jinak jsou to taky moji ,iláčkové a nevím co bych si bez nich počala 🙂 .

awalancha3
8. aug 2010

dievčatká.... urobte, ak budete mať čas, kuk na môj dnešný album...... mám tam foto z 3d UZV.....

gejbule1
8. aug 2010

@awalancha3 krásný!Moc gratuluju!

evapavla
8. aug 2010

@awalancha3 , bolo kuk, nádhera, tíško závidím a teším sa s tebou

pet.s
8. aug 2010

Holky přidávám fotku kočárku.

evapavla
9. aug 2010

veľmi pekný kočík ! 😉 Ja som dnes normálne v kancli, už som dostala aj sprda, život je proste ťažký!!! Normálne som sa rozrevala.Niektorí ľudia proste nemajú ani kus súdnosti!

janettka
9. aug 2010

ahojík já jsem taky v kanclu,ale moji klienti to nikdo neví takže mi nezbývá než hrát usměvavou...

evapavla
9. aug 2010

@janettka , ešte to tu nejako prežijem, dnes mám kontrolu u gyndoša, teda dúfam, že len sono a chcela by som vidieť už aj výsledky z "vyšetrenia" nášho nenarodeného bábetka. Tak mám dosť strach či to už tam bude, lebo ak nie som schopná pátrať po tom sama a zistiť všetko čo sa bude dať. Inak včera som mala krízu jak Brno, prestala som fajčiť a lieky si nechcem dať lebo som čítala, že oblbujú, tak som si to "pekne odžila", strach, panika, úzkosti 😒 .Dnes je to už lepšie, viem, že to ešte potrvá a ale zabudnúť sa to nedá tak rýchlo. Musíme sa držať, aby sa nám tie uzlíčky šťastia podarili čo najskôr. 🙂

gejbule1
9. aug 2010

Ahoj holky
@pet.s pěkný kočárek 🙂 já jsem měla na Lucku ten samý ale v zelené barvě.
@evapavla je to v práci těžký ale doma ještě těžší.Já když to šlo jsem šla hned do práce ale nikdo to nevěděl tak to bylo jednodušší.Teda myslela jsem si že to nevěděli ale prý podle razítka na neschopence jim to bylo jasný 😀 .
tak se drž!

ankava
9. aug 2010

ahoj všem 🙂

@pet.s kočárek je moc hezkej, já už si taky nejspíš vybrala, ale kupovat budu nejdřív za 2 měsíce, tak to si ještě počkám, tak si užívej tý radosti z toho.

@gejbule1 s těma mámama to tak je, mají strach a tak kolikrát místo toho, aby tě povzbudily, tak všechno ještě zhorší.
Mě takhle nechápala mamka, když jsem se rozváděla. Stála na straně bývalého, ale když pak zjistila, že si to stejně nenechám vymluvit, tak mi nakonec moc pomohla. A když jsem vloni měla ty potraty, tak mě od znovuzkoušení nezrazovala. Naštěstí. A teď je moc ráda, že se zadařilo. Tak uvidíš, tvoje mamka bude nakonec taky ráda.

@evapavla, doufám, že kontrola dopadla alespoň trochu dobře a že vás nikdo a nic neodradí jít do miminka ještě jednou.

@awalancha3 fotky krásný... já jsem na 3D nakonec taky objednala, jdu ve čtvrtek, tak doufám, že se taky budu moct pochlubit.

awalancha3
9. aug 2010

evapavla.....................veľmi si želám, aby bolesti z toho všetkého máš prešli čo najskôr, aby si mohla uzavrieť tú bolestnu kapitolu života a pustiť sa do novej- radostnej, celkom iste sa ti to čoskoro podarí........takmer všetky ženy čo sme tu, sme si bábenká vymodlili, máme pochopenie pre tvoje pocity........

ankava.....................budeš rada, že si sa pre 3D rozhodla, lebo pohľad do tváre ešte nenarodeného bábenka je úžasný, budeš mať ešte vačší rešpekt pred tým čo máš v brušku- a pre partnera e to priam nevyhnutné, aby videl, že tam nenosíš mačiatka ani vzduchovú bublinu ale normálneho už skoro človiečika.......napíš mi potom, aké to bolo....

gejbi................dakujem za gratuláciu k fotke, iem, že je to štandardná záležitosť, ale pre mna v mojom veku to tak strasne vela znamená, vidieť a vedieť, že to má všetko čo má mať....... a vidiet aspon zakladne črty tváričky...

ankava
9. aug 2010

awa... já ti strašně rozumím, že to v našem věku bereme už opravdu jako zázrak... teď když jsem začala cítit malou v břiše, tak se toho nemůžu nabažit, je to pocit, jaký jsem nikdy nezažila...
taky proto jsem se nechala na ten 3D přemluvit, i když jsem si nejprve říkala, na co? Ale když jsem slyšela mnohem mladší holky, že je to opravdu úžasné, tak si to nenechám ujít 🙂
awa... už máš výbavičku? nebo to necháváš až na pozdější dobu?

awalancha3
9. aug 2010

ankava..............na začiatku tehu som si povedala, že vybavičku až na konci 7 mesiaca..... ale, raz som videla to a potom tamto a sem tam som kupila...... nedalo sa odolať, takže mam 3 deky, par dupaciek, par triciek a ponožtičiek, chodím tie vecičky vytahovať zo skrine a prezerám si ich a vytešujem sa...... mám tak 1/3 veci na oblecenie.... za mesiac pojdem s mm dokupit vsetko ostatne, vrátane fusaku a zimnej kombinézky....... a už pomalinky sa vazne poobzerame po nejakom kočíku......a postielke........ty už máš nakúpené?

ankava
9. aug 2010

awa... asi tak jako ty, koupila jsem si pro radost pár oblečků, minulý týden jsem dostala tašku věciček, takže co se týče oblečení mám skoro všechno, kromě té kombinézky. Postýlku a spoustu dalších věcí ještě podědíme, takže to dohromady začnu dávat až v tom sedmém měsíci. Ale už mě svrbí... tak jsem si alespoň udělala seznam, co budu potřebovat a chodím se kochat do skříně těmi malými věcičkami. No nějak si na úlohu maminky musím začít pomalu zvykat 🙂

pet.s
9. aug 2010

Ahojky holky, tak my už máme i postýlku. Dnes jsme koupili. Nejprv jsme měli objednanou jinou,ale já chci se stahovací bočnicí a tahle měla tak pitomé to stahování, že bych si musela pokaždé k té postýlce kleknout a dole odjistit. Tak jsme koupili jinou. cestou jsme vjeli do díry a prorazili kolo. Zjistila jsem, že muž nenechal opravit rezervu, kterou jsem před rokem prorazila já. A ještě neměl klíč na šrouby. holky já ho málem zabila. To auto je 2 roky nové a není v něm nic. On to vždycky někam zašije a už tam nedá. Ale ustála jsem to v klidu. Musel pro nás dojet sestřenice manžel a pomoct nám. 😀

bsik
9. aug 2010

Dobrý večer holky, chci vás pozdravit a Janettko..............nevím co napsat.............je to hrozně nespravedlivý ☹ ☹ ☹
A taky popřát všem těhulkám hodně štěstí. Pěkně jste to tu teda rozjely 🙂 🙂 🙂 Já sem občas nakukuju, ale nějak nestíhám psát. Když se dostanu na net, tak tak proletím maily a malý už je vzhůru. V noci spí celkem v poho, ale to zas doháním praní, žehlení a úklid...............Ale co, mám co jsem chtěla 😉 😉 😉 Minulý týden jsme se vrátili z Chorvatska a bylo to úplná papráda. Malý to celý zvládl na jednčku - myslím, že si ani nevšiml, že je někde jinde 😉 Trochu jsem se bála cesty, ale Tomík byl úžasnej. Jo a jak jsem před dvěma měsíci psala, že mi malý spadl s postele, tak dneska se mu podařilo vypadnout z chodítka.............myslela jsem, že to není možný, když to chodítko ani nemá pásy. Ani se nepřevrátil...........on z něj prostě vystoupil 🙂 Až na to, že neumí chodit. Koukám a najednou leží vedle chodítka na zemi. Si s ním asi ještě užijem. Ale co, hlavně že je zdravej 🙂 🙂

gejbule1
9. aug 2010

teda pets ty máš ale zážity 🙂 Nemluvíš náhodou o tom mém manželovi??? 😀 My taky třeba někam jedeme a zjistíme že nemáme tecničák.Tak se rozčiluju a on mi v klidu odpoví že na techničák to auto nejezdí.Do dneška máme zimní gumy protože ještě nebyl čas koupit letní.Prostě pohodář.Já jsem zase úplný opak jeho takže se od něj učím ten klid a pohodu v každé situaci.
Tak buďme rádi jaký jsou 🙂 .Kdyby byl jako já tak jsme pořád v sobě.To byl můj první manžel a věčně jsme se hádali.
Jinak máte holky krásný starosti,hned bych se k vám přidala 🙂 😀 .

ankava
10. aug 2010

@pet.s tak to je celkem klasika....hlavně žes to přestála, ono se v takovéto situaci prakticky nedá nic jiného dělat 🙂

@gejbule1 u nás taky tak.... já nervák, všechno potřebuju na minutu naplánované, věci balím podle dlouho před tím vytvořeného seznamu a nervní, když je zpoždění. Moje polovička absolutně v klidu, začíná balit deset minut po plánovaném odjezdu 🙂, pro papíry jsme se již také vraceli... atd... atd.... samozřejmě, že díky mé nervozitě jsme kolikrát v sobě 🙂

ankava
10. aug 2010

@bsik... hlavně že se malému nic nestalo, kluci si musí pořídit nějaké boule, aby byly trochu oklepaní 🙂 Zrovna nedávno jsme řešili, jestli jet ani ne s ročním miminem do Chorvatska a já jsem říkala, že když nebývá pořád nemocné, tak proč ne. Takže díky za potvrzení, že to opravdu jde 🙂

evapavla
10. aug 2010

ahojte, všetkým tehulkám prajem krásne nakupovanie vecičiek ! 😉
Mám o kontrole u gyndoša, samozrejme, že sa nič nizistilo prečo sa to stalo a povedal mi ešte niečo čo ma totálne dorazilo. Napíšem tu o tom až keď si sama zistím, čo to malo znamenať.

gejbule1
10. aug 2010

Čau holky,přeju vám hezké poledne.
@evapavla Bylo víc než jasný že se nic nezjistí.Mě se taky nikdy nic nezjistilo.Ty nás napínáš co ti řekl!
Já jdu na kontrolu ve čtvrtek.Tak mám přichystáno několik otázek.Jsem zvědavá co mi řekne.
Tobě vyšetřovali třeba toxoplazmozu,štítnou žlázu atd?

janettka
10. aug 2010

ahojík holky jsem zpět z kontroly na gyndě,dostala jsem prášky na spaní,doki byl moc hodný,chtěl mě nechat ještě na nemocenské,ale mě by stejně prd zaplatili tak jsem se nechala uschopnit.Jinak se mě ptal jestli jsem se dost vyplakala, prý ať z toho neonemocním a že po ms se uvidíme na kontrole a po genetickém výsledku z mimíska se dohodnem co a jak dál pokračovat ve snažení....koukala jsem na něho jak vyoraná myš,je stejný jako můj manžel který se upnul na to ,že příště už to vyjde.

pet.s
10. aug 2010

Ahojky holčičky jdu vás pozdravit. Jsem na..aaaná až na půdu. Včera tady byla uklizečka, tak jsme ted hodinu po ní uklízela. Už dlouho vyhrožuji, že ji vyměním,ale je mi ji líto. Je to mladá holka s 6 letým klukem, ale kluk nám demoluje byt když máma uklízí. Muži se ztratily nějaké drobáky. No možná, v tom mají prsty naše děti,ale ony mi to většinou řeknou, když si vezmou peníze. Navíc úklid jedna velká hrůza. Vytřít podlahy a narovnat nádobí do myčky za 500 mi přijde neadekvátní. Kruci. Mám na ní vztek a ještě větší na sebe, protože ji to neumím říct pěkně od plic. Pořád na ní ťu, ťu a prosím, prosím a ono to nefunguje. Jdu hledat nějakou jinou. Klidně bych brala Ukrajinku nějakou starší paní. Většinou jsou to dost vzdělaní lidé a hlavně pracovití.
Budu potřebovat začít uklízet i druhou část bytu, ségra barák a my bychom ji ještě občas využili do našeho druhého bytu. Kdyby tahle nebyla blbá, tak si u nás vydělá majlant.

janettka
10. aug 2010

jinak těhulkám závidím jejich starosti,v této době bych už taky asi nakupovala...ale to nemá cenu vzpomínat.Pets můj manžel je zas šílený poplašňák ale poslední dobou na mě spoléhá,že já všechno zařídím,obvolám,nachystám udělám...a už mě to fááákt sere....já chci být taky ta kolem které se lítá a ona jen fňuká....jenže to prostě neumím...
@evapavla prosím tě co ti zjistil?Jestli nechceš veřejně tak písni do IP,jsem z tebe zmatená

janettka
10. aug 2010

@pet.s mám kamarádku která se tím živí,bere 150 kč na hodinu a je šílený puntičkář...škoda že nejsi blízko....rozhodně si to nenechej jen tak...jak jí to projde tak bude na to kašlat ještě víc

pet.s
10. aug 2010

@janettka- přesně..ten můj je jak doktor..přijde k nachystanému s umytýma rukama, udělá říz,říz a všichni mu plácají na ramena jak udělal tu operaci výborně.
Jenže já to mám tak doma i v práci. Co se mu nehodí a nechce dělat vrazí mě.Ale on je ten velký pan šéf. 😉
@evapavla - to oni málokdy zjistí..nám po pitvě malého řekli, v podstatě to samé, co před ní. ☹

evapavla
10. aug 2010

ok, .....nebudem vás naťahovať, len tu nechcem nášať zlé nálady. V tej správe od patológa bolo nejaké zápaly placenty, zápaly plodových obalov.....môj doktor nato, že on neviem či to bolo z amnicentézy..... a bolo tam napísané plod mužského pohlavia, na amnio mi povedali, že je to dievčatko, ja som nasr...., smutná, rozčúlená, všetko naraz, proste niekto sa na vysr..., na celé vyšetrnie bábetka, všetky papiere aj z amnio vrátane mat. knižky s výslekami amnia ostali v nemocnici, ja som z toho úplne na dne, ako toto môžu s človekom robiť a poslať takúto správu, jediné čo mi včera gyndoš povedal, že maternica sa zvinuje ok,opýtala som sa ho na ďalšie otehotnenie....že najskôr opol roka ale záruku mi nikto nedá, že to dobre dopadne, lebo je tu tá veková indikácia.....a teda čo s prípadnou ďalšou amc.....povedala som, že nikdy. Nepovedal mi nič na ukľudnenie, povzbudenie, len že zavolá primárovi na patológiu a opýta sa na to pohlavie. Ledva čakal, že vypadnem z ambulancie a nebudem sa nič vypytovať, lebo má ešte plnú čakáreň. ☹

janettka
10. aug 2010

@evapavla nezlob se ale co to je za doktora?????Měl by se ti věnovat a ne tohle!!!Já vím,že tě to bolí,ale určitě bych chtěla nějaké vysvětlení co tohle má znamenat!!!Když víš,že zaměnili pohlaví tak jak můžeš věřit výsledkům???Je mi z toho našeho zdravotnicví špatně

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre