Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

lenka2008
autor
16. apr 2008

diky katy, vcera som to tazko predychavala... nie, uz nemame mrazacikov, vlozili mi vsetkych troch. Tak s muzom sme sa dohodli ze sa k tejto teme vratime cca o mesiac - ci skusime ako samoplatcovia alebo to nechame tak. Viac ako penazi ale tlaci ten vek... tak zatial neviem a nechcem robit ziadne definitivne rozhodnutie... len nechapem, ked som bola na IVF, bola som si skoro ista, ze to nevyslo, aj to kravacanie a tak. No a teraz ani naznak mrchy, furt bolo na zvracanie - teraz uz chapem, ze z liekov - tak nejako som necakala , ze to budetak nechutne negativne....

annaanna
16. apr 2008

ahoj lenka, je mi to ľúto, že to nevyšlo.... troška to predýchaj a vyskúšaj to. Čas sa už nevráti. Tiež mi to na 1x nevyšlo...

mirinda10
16. apr 2008

lenik nesmies to vzdat treba si oddychnut a ist na to znova, je mi to luto ale vsetko bude dobre ☹ ☹

lenka2008
autor
16. apr 2008

ste zlate baby, slzy sa mi tlacia do oci... nuz, nikdy nehovor nikdy, ale to sklamanie je tak velke, ze neviem, ci to zvladnem este raz... ani som to od seba necakala, aj hormony pracuju. tak v tejto chvili neviem ako dalej, ale cas ukaze. Verim, ze vam sa to podari

katy2
16. apr 2008

lenka, to preboli......

lenka2008
autor
16. apr 2008

snad... nechcela som vam pokazit naladu, sorry .

katy2
16. apr 2008

lenka, na to sme tu.... sme tu jedna pre druhu... mozno nieco podobne budem ja prezivat 25.4. 😔

annaanna
16. apr 2008

lenka, presne viem čo prežívaš... ale nevzdávaj to moja, ak by sa podarilo, bolo by to pekné. Sklamanie ťa prebolí za pár dní, aj hormony niečo spravili. drž sa!

lenka2008
autor
16. apr 2008

este ze vas mam... diky este raz. Ani nemam sa komu vyplakat, okrem muza, lebo o tychto nasich krokoch nikto nevie... a vy ste take blizke duse 🙂

katy2
16. apr 2008

lenka, mozno by si mohla skusit IVF-soft - je to lacnejsie ako klasicke IVF... podla vsetkeho dobre reagujes na stimulku, pri softe je menej ale kvalitnych vajicok....

lenka2008
autor
16. apr 2008

katy, diky moc za info - o tomto nemam potuchy... ak by si mala chut, nenapisala by si mi podrobnejsie co to je a td. Na stimulku reagujem asi dobre, aj pri odbere som mala 6, vsetky boli v poho, aj teraz pre KET sliznica bola ok, tak mozno ano

katy2
16. apr 2008

to soft je podobne ako IVF, len nie su take silne lieky na stimulaciu a tym padom ani take drahe, a stimulka trva trochu kratsie... ono to vyjde asi tolko ako klasicke IVF s poistovnou.... Poistovna ho nepreplaca.... su tu babenky, co mali soft a otehotneli na prvykrat.... tam neostavaju embryjka na zmrazenie, lebo ich nie je tolko.... skus sa neskor poradit aj v centre....

fedra
16. apr 2008

katy ... a ty si mala soft ?

majka35
16. apr 2008

ahojte ... mne sa tiež až v 35 - ke narodila moja dcérka, tak sme rozmýšľali, či sa máme s manželom posnažiť aj o druhé bábo, či už nie je neskoro, ale po prečítaní vašich príspevkov vidím, že absolútne nie 🙂
držím palce všetkým snažilkám ... 🙂

fedra
16. apr 2008

lenka ... je mi to luto, drzkaj sa ☹

kejka
16. apr 2008

😢 😢 Leni je mi to moc líto,ale jak píšou holky-nikdy neříkej nikdy.Až to přebolí,určitě to budeš vidět pozitivněji a nevzdáš to.A věk????Nemůžou otěhotnět mladší holky,fakt to nevzdávejte.Určitě to vyjde. 😉
Moc vám všem držím palce a jukám se každou chvíli,co je nového.
Katy2 budu na tebe myslet,na vás všechny.

lenka2008
autor
16. apr 2008

katy, tak toto nevylucujem, urcite sa poinformujem, diky moc
majka, len sa do toho pustite 🙂

katy2
16. apr 2008

fedra, nemala som soft.... my sme mali klasicke aj s ICSI...
majka, kejka, dakujeme 😵

lenka2008
autor
16. apr 2008

fedra, kejka - diky moc. Uz idem pracovat, ale urcite si vas sem-tam precitam a budem informovat, ako sa rozhodneme. Drzim palce! Katy, urcite to vyjde 🙂

ema111
16. apr 2008

Lenka, je mi to luto. Poslala som ti IP.

lukanka
16. apr 2008

lenka?!co bojis,raz to pride a ver mi!ked to budes najmenej cakat a mozno ti to prave vtedy nepride vhod.viem o com hovorim.momentalne kasli na vsetky hormony,vitaminy...ja som vzdy otehotnela vtedy,ked som nic nebrala,nezaznacila som ani kramy,ved naco ja predsa nemozem mat dieta...potom som sla k doktorovi ako truba co nevie ani kedy ma mat mrchu,a to vraj sa lieci na neplodnost.uvidis ono to tak pride!!!ja ti verim,pa

yanny
16. apr 2008

Leni, nevzdávej to!!!!
Já bych střídala IUI s nativem, stále dokola a musí se zadařit.
Není to finančně, ani hormonálně tak moc náročné.
Alespoň já to tak chci praktikovat. Dala jsem si limit do 44. Pak se na to vy....... a najdu si koníčka, abych zapomněla.
Mějte se a držte mi pěstičky, asi ve středu pojedu na OPU a ten den najedu cca 640 km.

lenka2008
autor
17. apr 2008

diky kocky, dnes uz je to lepsie 🙂 zacinam mysliet pozitivnejsie, aj ked lezim v posteli s hroznou nadchou 🙂 tie hormony mi zozrali celu imunitu. Rozhodla som sa , ze praca do pondelka pocka, aj tak sa neviem poriadne sustredit. asi to teda nevzdam, a mozem povedat, ze vdaka hlavne vasim povzbudivym slovam a skusenostiam. Yanny, u nas nativ tazko, ale IUI asi skusim, len musim porozmyslat kde. Lukanka, to, co pises, je mi velmi zname - moja skoro 12 rocna dcera sa mi narodila po 8 rokoch cakania a vselijakych pokusoch, a otehotnela som zazrakom medzi ukoncenim jedneho druhu hormonov a zacatim ineho... tak bude to tak, ako ma byt. Emi, napislala dom ti dllllhu odpoved, a stratilo sa to, tak este dnes urcite zopakujem pokus

yanny
17. apr 2008

Leni, proč nativ těžko???
Snad je to lepší než inseminace. Mě z IUI zbyly hormony, které si píchám teď při nativu. Zítra jedu na ultrazvuk, tak jsem zvědavá kolik budu mit foličků.
Pa.
Nesmutni a jednou to vyjde.

lenka2008
autor
17. apr 2008

yanny, moje nervy, vidim, aka som v tejto oblasti nevzdelana - co je to potom ten nativ? drzim palce zajtra, bude to dobre, ozvi sa

annaanna
17. apr 2008

čaute kočky... a čo je to teda ten nativ? hmmm...
Lenka, som rada, že si sa rozhodla a nevzdáš to... treba vyskúšať.
ku komu prosím chodíš do gyn-fiv. Chcem sa preobjednať, najradšej by som k dr. harbuliakovi

kejka
17. apr 2008

Yanny držím palce,ať jsou folíky,co nej.......A ozvi se.
Leni 😉 😉 😉
Všem přeju hezký den a samé pozitivní zprávy. 🙂

yanny
17. apr 2008

Myslím, že jak Katy píše o soft IVF, tak je možné, že někdo to už tak nazývá nativní IVF. Je to jak už holky říkaly, IVF buď bez stimulace a nebo s minimální stimulací. Když to budeš kombinovat s IUI, kterou máme 4x do roka hrazenou pojišťovnou až do 46, tak ti jistě nějaký ten hormonek na nativ zbyde.
Já byla na plném IVF, ještě hrazené pojišťovnou a mela jsem 6 vajiček, jako při IUI a nativu.
Navím jak u vás???

yanny
17. apr 2008

Kejko až teď jsem si všimla, že si taky ze severních čech, jako já.
A dík.
Jana

lenka2008
autor
17. apr 2008

yanny, konecne som v obraze, musim to cele pozistovat. Vcelku pozitivna sprava, ze nieco poistovna hradi ai po 40, ale neviem, ci je to tak aj u nas - babenky slovenky, co s nami skusenejsimi snazilkami? prispieva este poistovna na nejake uzitocne akcie, ktore mozu pomoct? mate nejake skusenosti?
anna, chodim do gynfivu k dr Harbulakovi, okrem toho, ze je fakt fesak vraj je dobry, ale ja osobne to neviem posudit, aj ked som chodila k nemu, on robil ten stimulacny rozpis, asi 3x UTZ a ukecal ma ist do nemocnice kvoli riziku abortu, v com mal pravdu. Transfer a ket mi robila Sternova, tiez prijemna. Co sa tyka odbornosti - neviem posudit objektivne. Ale do gynfivu uz asi nepojdem. Napriklad, aj to mi vadi, ze vsetky taketo info sa dozvedam nie od nich, ale od vas z netu, tych co to uz zazili. A tam podla mna sa musis vyslovene pytat, az potom sa nieco dozvies. A ked sa nevies na co sa mas pytat... aj na sestier mam svoj nazor, ale to uz kapitola sama o sebe

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre