Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

janettka
28. feb 2011

přeju všem hezký den holky,dneska už není taková zima a svítí tu na nás sluníčko tak je hned veseleji...teda jestli to jde veseleji,manžel opět nejel na fušku protože potřebovali 4lidi a těm co s ním dělali se to zdálo málo a radši zůstávají na pracáku...

mojzisova
28. feb 2011

@izina dakujem za privitanie a budem si z vas vsetkych brat priklad 🙂

janettka
28. feb 2011

@mojzisova vítám tě v klubu,uspěsný rok a brzké bříško. 🙂

veronkaj
28. feb 2011

@janettka nuž čo povedať, no bola som na nič a aj teraz ma celý ten chlapský prístup k veciam štve, ako môžu byť taký že si nikdy chybu nepriznajú a ešte sú naštvaný, teraz to nechávam tak, a antikon. neberiem takže čo bude je vo hviezdach, teraz budem robiť daňové a podobne tak bude toho dosť, a zjavne ked sa nám tak dlho nedarilo tak sa asi ani nepodarí.

zrovnalo sa to ale vo vnútri to ešte stále strašne bolí.

mojzisova
28. feb 2011

@janettka dakujem 🙂 ste perfektne baby 😉

janettka
28. feb 2011

@veronkaj oni chlapi mají na všechno jiný přístup a když se něco nedaří hned tak se snaží vinu svalit na někoho jiného a ženská je hned po ruce,že...a nevěš hlavu,já těhotním vždycky jen jednou ročně a na jaře a většinou v době,kdy se s manželem hádáme hihi...takže se mu teď radši vyhýbám 😀 😀 😀

katy2
28. feb 2011

Ahojte 🙂
Davnejsie som tu nebola a medzitym sa nam podarilo 3.IVF 😵 Cakame dalsie babo (mozno dve)... Tesime sa... Pisem aj preto, aby ste to nevzdavali ani v nasom veku 😉 Ja budem mat o par tyzdnov 41 😉 a manzela po mozgovej prihode... Nic nie je nemozne...
Vsetkym vam drzim palce, aby sa vam vasa tuzba po dietatku naplnila 🙂

veronkaj
28. feb 2011

@janettka a prečo vyhýbaš?? ved chcete mimi,
a chlapi sú tuším fakt taký, že to prehodia na druhú stranu ramena a hotovo, a si myslia že oni robia všetko dobre a že ten druhý ich vyprovokuje a podobne. vieš po vysadení hak sa podarilo hned a teraz nie a nie a ešte aj tie problémy s cyklom, no preto myslím, že to bude nereálne, merala som teplotu, hlien, no všetko a nič, jedine možno ak mi urobia ten profil či tam nieoč nebude a vravela lekárka že by mi dala lieky na úpravu.

janettka
28. feb 2011

@katy2 ahoj já si tě pamatuju a moc moc ti gratuluju!!!Hurááá a musíš tu s námi pobýt častěji a referovat jak se máš 😉

katy2
28. feb 2011

@janettka dakujem 🙂
o tyzden idem na uzv, tak dufam, ze uz bude aj srdiecko/a.... mala som ist uz tento tyzden v piatok, ale manzel je v nemocnici a nemam kam dat malu... Tak pockam do pondelka.... Uz sa tesim 🙂

janettka
28. feb 2011

@veronkaj já řeším jestli mimi chci nebo ne...teď se narodili děti mým dětem a já se po tom posledním neúspěchu nějak nedokážu k tomu rozhodnout.Dala jsem si na rozhodnutí tento měsíc,už je posledního a já zas nevím jestli jo nebo ne...a stejně jsem se chtěla snažit jen do mých narozenin a ty jsou už v květnu...tak si říkám,že už jsem na to stará....že možná je to takhle lepší a budu se věnovat zahradě a cvičení...až se teda k němu dokopu haha

janettka
28. feb 2011

@katy2 a co je manželovi?Něco vážného?

veronkaj
28. feb 2011

@katy2 gratulujem, veľmi nech všetko dobre dopadne 🙂

@janettka no a to čo má byť?? tak ty samá nás podporuješ všetko kým si lámeme hlavu či to zvládneme, či sme staré , a ako a podobne a teraz začneš ty pochypovať,?? ja som tiež povedala že sa budeme snažiť len do viancoc maximálne minulých ale to som nevedela že medzitým potratím tak potom sa to nejako natiahlo a tieto otázky riešim každú chvílu a každý deň
koľko máš rokov??? teda ak sa smiem spýtať a stará na to niesi, poznám veľa mamičiek čo kočíkovali so svojimi dcérami a tie mali tiež kočík. takže tak.
hlavu hore a nezúfaj, pozri na mňa ja som tiež občas na pokraji všetkého a zvažujem či život má cenu a všetko sa deje takako deje. ako si vravela vyrozprávaj s aa podel a bude lepšie a prídeš nai né myšlienky 🙂

katy2
28. feb 2011

@janettka manzel je po mozgovej prihode, dostal ju nahle v auguste... Uz je to pol roka, ale stale to nie je v poriadku, teraz je na rehabilitacii, velmi mu to pomaha... Ale napriek vsetkemu robi krasne pokroky....
@veronkaj dakujem 🙂

janettka
28. feb 2011

@veronkaj děkuji za podporu mě už bude v květnu 42let a tak nějak tím,že jsem dvojnásobnou babičkou už si říkám,že mi není potřeba vlastního mimča,že si můžu zajít pochovat vnouče...ale zas u těch vnoučat(viděla jsem zatím jen Natálku, Davídek je daleko) mě vůbec nechytají babičkovské pudy tak pak mám zas výčitky svědomí...

veronkaj
28. feb 2011

@janettka pozri IP 🙂

ankava
28. feb 2011

Ahoj všem,
tak jsem vás zase jednou přišla podpořit ve vašem snažení 🙂 🙂 já jsem přesvědčená, že do 45 se můžeme stát klidně znovu maminama 🙂 posílám pár fotek mého štěstí.
Je zase o kousek větší a šikovnější a už mi umí pěkně "vynadat"

janettka
28. feb 2011

@ankava je nááádherná.Dělá ti radost maminko,že?A jak to zvládáš?

ankava
28. feb 2011

@janettka no kupodivu v pohodě. Malá už týden v noci krásně spí, takže jsem taky něco naspala, skoro vůbec nepláče a nebo zcela oprávněně, dokonce vydrží i chvilku sama pod hrazdičkou, takže jsem moc překvapená, protože jsem to čekala stokrát horší. Díky za tyhle dny. Zítra jdeme na očkování, tak se modlím, aby to s ní nějak nezamávalo a nebyl konec těmhle krásným dním.
Teď budu mít kalup, protože mě čeká 5 daní a ještě ani k tomu nemám papíry 😀 😝

janettka
28. feb 2011

@ankava jojo taky už makám na daních a naháním lidi,jestli se uráčí mi je dát...

gejbule1
28. feb 2011

Ahojte holky,vítám tady nové snažilky 😀 To je super.
@katy2 Moc ti gratuluju a přeju pohodové těhulkování.
@janettka jsem na tom stejně jako ty.Bude mi 42 v květnu.Ach jo to je let.Ale podle kartářky prý miminko ještě bude.Jen jsem se neptala kdy.

janettka
28. feb 2011

@gejbule1 ahojík...zrovna mám období kdy mám ze všeho depku,i z toho věku 🙂 tak už si říkám,že by mělo být líp ne?Nic se nedaří a to jsme si říkali,rok 2008 byl hnus,rok 2009 bude lepší,zas hnus,všichni hlásali,že rok 2011 bude fajn,zatím to teda nevidím.

pet.s
28. feb 2011

@izina Já ti dám ďablíka!!!.-)))))))))))))hodná bude!!!!

syslica
1. mar 2011

Ahojte všetky, obzvlášť nové dievčence @mojzisova, @pimi, vitajte! Posledné dni sme strávili zavretí na Kramároch, lebo menšiemu syslíkovi operovali hneď 4 veci a hoci kombioperácia dopadla nad očakávanie dobre, mám depku z toho, čo som zažila... v miniizbičke sme boli hospitalizovaní 7, matky s deťmi spávali spolu na jednej posteli, okrem relatívne "zdravého" syslíka ešte rovnako starý chlapček s DS, bezmocný ako bábätko a 10-ročná slečna s DS, ktorá si s tým mojím veľmi dobre rozumela, rozprávala som im obom rozprávky... po OP sa tieto chúďatká celú noc dusili a ja som tŕpla spolu s ich mamami... a rozmýšľala som, panebože áno, downíci sú krásni, večné deti, ale ak by sa mi také narodilo bola by som schopná sa oň postarať?? To teda neviem, rovnako ako netuším, či by som dokázala nechať zabiť (potratiť) vlastné dieťa.
Nechcem tu dámy pôsobiť ako advocatus diaboli a maľovať čerta na stenu, preto sa pokúsim uzavrieť tieto pochmúrne úvahy pozitívne: mne tiež nejaká veštica predpovedala 4 deti v pokročilom veku... hoci teraz sa práve snažiť nemôžem, asi by som to nemala veľmi odkladať 😉 .
Želám všetkým krásne zdravé detičky a teším sa s tými, čo ich už majú 🙂

syslica
1. mar 2011

@janettka Aha, a ešte na tému babičky, čo majú deti som chcela pár riadkov 😉 Poznám babičku v našom veku, ktorá kočíkuje po sídlisku svoju takmer ročnú dcérku, lenže na to potrebuje dvojkočík, pretože má nabalenú aj dcérku svojej dcérky, ktorá je asi len o 2 mesiace mladšia 😀 a všetci okoloidúci sa vytešujú, že aké krásne dvojičky a aká dobre vyzerajúca maminka 😀 😀

janettka
1. mar 2011

@syslica děkuji ti za tvůj postřeh a rozesmálo mě to.Já ti zas povím svoji zkušenost na téma postižené dítě...starali sjame se s mamkou 2roky o velmi nemocného tatínka dokud neumřel a za pět let mě to samé čakalo s maminkou,umřeli ve velmi mladém věku.Ale tím vím co je to starat se o nemocného člověka.Mám kamarádku která má syna autistu,vypadá úplně normálně,jeho postižení není zas tak viditelné ale velmi omezuje rodinu a i když má hodného manžela,tak to nevydržel a odešel,jejich zdravá dcera je dneska skoro dospělá a říká,že tím trpěla celá rodina,že mamka se strala o brášku a oni měli jako děti pocit,že je nemá ráda,až jako dospělá pochopila,že to tak není,že bráška prostě potřebuje mamku víc.Znám večery, kdy mi u vína plakala,že už to nevydrží...a ráno s úsměvem pokračovala v péči o děti.Já sama jsem stála před rozhodnutím co s tím,naše děťátko mělo mít Edwarsův syndrom.Nemá to nic společného s věkem matky,je to náhodná mutace genů...já jsem zvolila přerušení...včera byl na HBO dokument o rodičích, kteří nezvolili ukončení...a mě ten dokument jen přesvědčil,že jsem udělala dobře...

gabinkaa
1. mar 2011

@ankava malinká je nádherná, máš fakt krásny pokladík, v dobrom závidím 😉

ankava
1. mar 2011

@gabinkaa děkuju 🙂 🙂
dneska jsme byly na očkování. Malá tak strašně plakala, že mi tryskaly slzy a mlíko, ale pak usnula a už na to určitě zapomněla. Teplotu zatím nemá, tak se modlím, aby jí nedostala ještě zítra. Zatím klidně spinká.
Jinak má v 10 týdnech 5,7 kg - což z porodní váhy 3 kg je docela velkej přírůstek. No jednoduše holce chutná 🙂 🙂
Však to potom vyběhá 🙂

janettka
1. mar 2011

@ankava Malá od dcery má skoro 7kg a to se narodila.1.12...je velká jak skoro půl roční dítko,taky byli dneska na očkování 🙂

ankava
1. mar 2011

@janettka tak to je taky pěknej kousek 🙂 🙂 no ale těžko jí budu trhat prso do pusy 😀 já si říkám, co by za to jiné daly, kdyby jejich mimčo přibejvalo 🙂 takže jsem v pohodě 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre