Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

awalancha3
17. mar 2011

@veronkaj ....gratulujem k // a neboj sa, kým sú //, tak je hcg a ked je hcg, tak je aj mimi..... a krvacanie, ak nie je prudkosvetlo cervene, je ok, to sa stava..........drž sa....

awalancha3
17. mar 2011

@janettka ...zdravim ta po dlhsej dobe...... nič nové?

janettka
17. mar 2011

@awalancha3 ahoj babulko tak jak to zvládáte holky?U nás nic nového,já sedím do noci nad papírama a manžel hledá práci tak jen neustále řešíme jak zaplatit hypošky a podobně...

veronkaj
17. mar 2011

@awalancha3 práve že je až tmavé, no uvidím čo povedia dnes už nech sú dve hodiny aspoň
práveže je som na to prišla čo som si myslela že končí menzes,
ale na druhej strane viem, že ked som aj minule potratila to hcg ide veľmi rýchlo dolu a tak si myslím, aspoň sa tak utešujem že keby som v noci alebo predtým pri krvácaní prišla o mimi tak dnes už by palička nebola alebo len ledva viditeľný duch, pretože toide dolu po stovkách, a zase tak vysoké nebolo určite
a nerobila som ho ani z prvého kde je koncentrácia najvyšiia až okolo 9 tej hodiny. no posúvam čas silou vôle
držte čo sa dá a ☹ večer potom dám hned hlásenie.

veronkaj
17. mar 2011

@awalancha3 inak u nás bude podobný rozdiel ak sa podarí.

awalancha3
17. mar 2011

@veronkaj ...tmave je ok, to je uplne v poriadku, pri prvom som nevedela ze som tehu do konca 4 mesiaca, lebo som "mala menzes"..čo bola taka tmava krv a aj to len trochu...a keby mi nebolo tak strasne zle, a mama ma ako 21 rocnu neodvliekla k lekarovi a ten pred liecbou nepozadoval UZV aby sa vylucilo tehu, tak sa to ani nedozviem, brucho som nemala skoro ziadne az do porodu.....takze pokoj a presne ako ty pises- kde je hcg-tam je aj mimi

veronkaj
17. mar 2011

@awalancha3 no vidíš a ja som že menzes mám ved som mala teraz 3 dni včera ešte aj posilovňa no tak dúfam že som nenarobila si viac zle , už len počkať ako to dopadne. a to je hrozné čakanie,

awalancha3
17. mar 2011

@janettka ...tak, vytesujeme sa, to je jasne, mala je strasne zlata, ani nevim po kom je taka chutna 😉 ale zase... hm... cele dni sa jej musim venovat, nikedy uz idem od unavy do kolien, predsa le trosku ten vek uz citit...... ale to pominie ked bude starsia....... a bojujem s kojenim kazdy den......vsak to hadam poznas...... no, drz sa babulka.....

janettka
17. mar 2011

@awalancha3 ta je nádhernááá ty očička,juj celou bych ji pomuchlala 🙂 🙂 jsi šťastná maminka!Co manžel?Je z ní celý paf?

awalancha3
17. mar 2011

@janettka .......pomaha nam ako sa da, vyvára, upratuje, je zlaty a tesi sa neskutocne, len ju mucka na rukách...sa mu ani nedivim, ved z prveho 17 rocneho manzelstva nemal deti a vzal si 40 rocnu, kde predpoklad na dieta nebol, vzal si ma aj napriek nevoli jeho rodiny ktora tuzila mat konecne vnucatko a ja som nebola perspektivna.....napokon ani on sam nevedel ci vobec moze mat deti, ked za 17 rokov nič...... hm.... takže si vies predstavit ako sa tesi...... 😎

janettka
17. mar 2011

@awalancha3 to věřím...my už děti máme, ale jakmile se můj manžel dostane k vnučce tak je z ní celý připosránkovaný 😀 😀

veronkaj
17. mar 2011

@awalancha3 krásne dieťatko,
a tej únavy to sa bojím aj ja ako to budeme zvládať hlavne muž aby som potom nepočúvala že to hovoril a podobne.
včera som mu ukázala ten slabo poz. test a videl že som nervozna že sa bojím a nechce sa o tom baviť pokial nebude istota ale dnes mu to budem musieť povedať ked prídem keby sa niečo stalo náhodou aby vedel čo je .

ked sa bavíme o únave s dcérou tak tá že ona ju potom postráži a môžem spať. no milá zatial. 😀

janettka
17. mar 2011

@veronkaj já když si vzpomenu jak jsem byla unavená když mi bylo 20...myslela jsem si, že musím mít nablýskaný domov,měli jsme 2děti a stavěli jsme,taky velkou zahradu,zvířata a záhumenky...no tak jak se kdysi žilo na vesnici...pochybuju,že bych mohla být unavená tak dneska hihi...okna mám klidně špinavá že není pomalu vidět, zatáhnu záclonu a když odložím žehlení o dva dny tak si z toho taky hlavu nedělám...máme sice zahradu a tu než zkulturníme bude to dřina,ale vím, že to nemusím mít hned...a zvířata a záhumenky naštěstí můj druhý manžel ani neví co to je...a uvaří si taky klidně sám...i po sobě uklidí..to jsem u toho prvního nezažila..myslím si, že si to v našem věku víc vychutnáváme 😉

veronkaj
17. mar 2011

@janettka ja tiež tak začínam brať veci čím som staršia a tá unava ma napadne vždy v noci ked som vstala ale zase viem že to zvládneme tak ako všetci,
no bože urobí sa všetko a nemusí to byť hned a viem že dcéra určite pomôže ale zneužívať to nebudem aj teraz musí pomáhať. ale ten pocit 🙂 no čakám posúvam čas,
hned vám dám vedieť doma sa veľmi zatial o tom baviť nemôžem tak som rada že vás babulky mám na nete aspoň

janettka
17. mar 2011

@veronkaj budu na tebe myslet,mám tu na 14hod klienta,ale kolem 16hod tě už budu vyhlížet....jsi sice moc brzo tak si myslím,že toho moc neuvidí,ale kdyby už žloutkový váček tak je to skvělé!!!

veronkaj
17. mar 2011

@janettka Ďakujem moc, no o 14,30 už dúfam budem dnu, že nebudem musieť čakať tie dlhé rady čo bývajú v ambulanciách, a hneď dám vedieť čo bude.

😉

sfinga
17. mar 2011

@awalancha3 zdravim a dakujem za zaujem. mam uz 44 rokov a nemam deti. zivot sa mi vselijako motal a tusim sa ani nikdy nerozmota. pokusame sa o dieta uz 6 - 7 rokov, ale stale to bolo v nejakom strese. teraz sa mi zdalo , ze sa nebo trocha vycistilo a bum, chlap povie, ze nie.netusim, co dalej, vobec. len revem a revem

sfinga
17. mar 2011

@janettka ahoj. ja som mu dala pokoj 3 mesiace a vobec som netusila, ze medzitym zmenil nazor. no bola to riadna bomba

veronkaj
17. mar 2011

tak hlásim príchod,
sestrička bola milá zobrala mi krv na hcg na počkanie ale v labáku budú vedieť výsledky až zajtra poobede prípadne v pondelok lebo to vraj niekde posielajú.

zatial 2x1duphaston, a nedvíhať ťažké veci, a kúpila som si testíky pepino ten čo som mala nemala len mamatesty tak som si zobrala sú s citlivosťou 10 tak budem ráno večer a dúfam že bude palička len a len silnieť.

gejbule1
17. mar 2011

No teda to je novinka 😀 😀 😀 😀 😀 😀
@veronkaj Supeeerrr!Moc gratuluju.Můžu se tě zeptat kolik ti je?Já jen kvůli inspiraci 😉 .
@sfinga To mě moc mrzí a chodíš někam do centra?
@janettka a co ty?Z těch starých a původních jsme tu zůstaly samy co???

syslica
17. mar 2011

@veronkaj A inak ako sa cítiš? Krvácanie už prestalo? A doktor niečo hovoril, alebo tam bola len sestrička?

janettka
17. mar 2011

@gejbule1 jojo my staré páky...co naděláš...prostě to všem nevyjde...co ty už jsi někde byla nebo to zatím necháváš na přirozeném průběhu?

veronkaj
17. mar 2011

@gejbule1 MáM 38rokov a manžel 44 no ešte nieje moc dôvod gratulovať, ešte nemám nič lekárom potvrdené

@syslica zobrali mi krv na hcg a vraj ked krvácam spýtal sa kolko povedal, že mi to nechce zbytočne tlačiť ani zatial pozerať lebo ked som krvácala veľa toho vidieť nebude, brať duphaston a mám si priebežne ked chcem kontrolovať doma baby testom cez víkend a ak sa nebude palička strácať tak budúci týždeň pozrieme,
pretože ak to je tehotenstvo tak potom menzese je 50:50 či sa môžze alebo nemusí odlúpiť a je to na maličkom nijako to neovplyvnia.

iné by bolo keby som najprv mala pozit. test a potom začala krvácať tak hned v začiatku sa to dá ale vyzerá to tak, že sa mi ovu posunula kvôli tomu zápalu a antibiotík a tak nabehol meškajúci menzes ale často sa stáva že sa odlúpne len sliznica okolo
no treba čakať.

kúpila som si testy mamatest ale mali citlivosť 10 a ja som testovala s 20 pepinom - ten kúpim zajtra a budem testovať každý deň pre istotu

a ešte trochu krvácam
no držte palce babulky no bojím sa

janettka
17. mar 2011

@veronkaj budeme držet všechny pěstičky a nezůstaneš doma zítra,?

gejbule1
17. mar 2011

@veronkaj tak ti moc držím palce 🙂 .
To jsi ještě mladá holka proti mě 😉 .
@janettka já se zatím ani nesnažím.chtěla bych počkat na ty výsledky jestli něco najdou.

skifarka
17. mar 2011

Ahoj holky, všechny Vás zdravím. Budu muset něco zpátky dočíst, abych byla trochu " v obraze". Dlouho jsem tu nebyla.
Znáte to, synův gympl - uf, moje 77 l. mamka, do konce roku pracovala a teď, jak je doma, tak je celá v nenáladě, zpruzená a dokonce i ležela, všechno ji bolelo, což v minulosti vůbec nebylo, tak jsem o ni měla i strach. Moje teta-její sestra další operace..... Naše 13 l. úsilí o miminko, no je to síla.
Možná, že to pomůže i některé z Vás. Před 1 1/2 měsícem mně dělali vyšetř. z krve - Milleriánský hormon, týkající se plodnosti. Hodnoty mají být 1-5, mám 1,9. to je vzhledem k věku dobré. Ale dnes ...........................ŠOK.
Po dlouhé době jsme se dočkali dnes návštěvy CARU, Pronatal, kde jako možná jediní v republice dělají různá vyšetř., např. na imunitu a zjistili, což třeba v Podolí nezjistili, že mám 3 násobně zvýšenou hodnotu NKT, má být do 5, já mám 14,6.
Jsou to tzv. "zabíječi", kteří jsou normálně přítomní, ale jakmile ta hodnota stoupne nad 5, tak je to z hlediska těhotenství průser!!! Prostě mně pravděpodobně po mnoha letech trápení zjistili, že ty moje NKT buňky/ je to imunita/ zabíjejí ty miminka, spíše plody. Sice je to blbá jistota, ale........... jediná možnost, začít léčbu vysokými dávkami kortikoidů a doufat, že to zabere a potom IVF, jiná cesta neexistuje. Dnes mě to v tom Pronatalu fakt dostalo, furt jsem tam brečela. Uf.
Holčiny, co byste mně poradily?? Ty kortikoidy, nebudou asi žádná p...l. To víme každá, kam prý se na to hrabe Prednison.
Jestliže se rozhodnu, což ještě nevím, tak doufám, že ze mně nebude "strašně obézní chlap", ale to snad způsobují spíše hormony.
Navíc partner, jak už jsem psala má nově zjištěnou leukospermii - zánět" tam dole" a dnes mu řekli, že má ureoplazmu. Takže po dobrání 1 antibiotik začne druhé. Před 1 měsícem jsem byla na fyzioterapii, kde mně řekli, taky mě trochu napravovala, že mám tělo docela v pořádku, ale pravda je, že jsem po " nápravě" cítila velký tlak do konečníku.
Dala mně cviky podle Mojžíšové, dodržet tu systematičnost a pravidelnost je pro mě nejtěžší, tak cvičím, ale nemůžeme u toho sexovat,což dlouhodobě už neprovozujeme. Máme útlum, už je toho asi moc.
Pa.

skifarka
17. mar 2011

Specielně jsem zapomněla pozdravit staré / to není nic osobního/ 😀 známé holky @janettku, @gejbuli 1, @gabinku a @awalanch 3 moc zdravím!!

syslica
17. mar 2011

@veronkaj
Držíme, držíme... tak sa zajtra neprepracuj a cez víkend si daj oddych - no a na budúci týždeň šup k doktorovi po pozitívne zvesti 🙂 .

veronkaj
17. mar 2011

@syslica
@gejbule1
@janettka

veľmi veľmi dakujem ste zlatučké, no zajtra nezostanem doma mám prácu kde viac menej sedím takže je to v pohode a doma by som aj tak neležala v kuse, a tak si dám pozor aj tabletky budem brať, no teraz bude musieť maličké bojovať teda dúfam že to je a nie cysta alebo niečo

no testovať budem každý deň
teraz idem do sprchy a lahnúť.

pekný zvyšok dňa babulky,

pa

sfinga
17. mar 2011

@gejbule1 chodim do brna. teda, chodila som. a bola som s pristupom velmi spokojna. bolo to vela pokusov a vela stresov, tak si to asi moj mily uz rozmyslel. netusim, co budem robit. asi z toho zblbnem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre