Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

dvojbottka
24. mar 2011

Ahojte , nemáte náhodou niektorá skúsenosti s užívaním tbl. Staninogro???Vyčítala, som, že je o 40% vyššia pravdepodobnosť otehotnenia po trojmesačnom užívaní.S mojím manželom sa snažíme už 4 roky, ale bez výsledku, síce som vlani otehotnela, ale iba na 6t.Ja z prvého manželstva mám 2 deti, ale môj manžel nemá, tak sme chceli mať spolu a práve vtedy, keď chcete to nejde, bohužiaľ.

gejbule1
24. mar 2011

@veronkaj Strašně moc ti držím palce 🙂 .Taky myslím že to bude OK,snaž se být v klidu.
Já jsem dnes byla v Podolí na imunologii a jsem strašně spokojená s přístupem 🙂 .Nikdo ani náznakem neřekl že jsem stará a bláznivá.Pan doktor to označil moc pěkně 🙂 že jsem jen delší dobu mladá 😉 .Vzali mi krev manžovi spermíky a výsledky budou asi za měsíc.To je docela dlouhá doba ale co se dá dělat .Prý si doktor myslí že jsem jim tam trhla rekord v počtu potratů.Nejvíce měli 5x.Ale že pevně věří že se to podaří.Myslí si že jde o špatnou buněčnou imunitu.Vůbec mě neodrazoval-to bych ho poslala někam.Naopak jsem prý v krásném věku a stará budu až mi bude 70let.Takže mi nalil optimismus do žil.

syslica
24. mar 2011

@dvojbottka Vitaj, poznám ho len z reklamy... podľa toho by mal byť fakt úžasný, ale osobne neviem. Skús sa spýtať medzi ostatnými snažilkami, prípadne založ otázku, tak ti určite odpovie viac ľudí - a samozrejme ťa zahrnieme do držania palcov 😉 .

syslica
24. mar 2011

@veronkaj Tak som tu zas, stihli sme upratať väčšiu časť špajze a zvyšok dňa sme strávili vonku 🙂 Veronka, len pekne odpočívaj... zlé cesty poznám veľmi dobre, keď šliapeme ráno do škôlky a späť po takých výmoľoch 3 kilometre, pritom tlačím kočiarik, tak som potom vytrasená a fakt ma bolí každá kosť v tele 😒 Tak si spravte pohodový víkend doma, tiež nie zlý nápad 🙂 . A to špinenie do pondelka určite ustane, neboj!

veronkaj
24. mar 2011

@gejbule1 tak je super čítať, že existuje aj takýto prístup, no držím palce a želám veľľľmii veľa šťastia 🙂

no ja ako tak, občas krv občas nič uvidím zajtra ak to neprestane tak pohotovosť alebo čo
no tak som sa tešila krásnemu výsledku z krvi a teraz som no hrozne na nervy z toho
tak držať palce prosím

veronkaj
24. mar 2011

@syslica no ved aj mňa riadne vytriaslo,
lekárka povedala volala som že to môže byť aj po tom včerajšom vyšetrení a to nadskakovanie po ceste že to mohlo viac spustiť a pokial budú bolesti nejako silnejšie tak na pohotovosť a ked tak ako zhruba doteraz tak v pondelok na tú krv a podľa výsledku aj môžem v utorok na uzv. výsledky budú totiž obden.a tieto budú potrebovať mať doklad fyzicky takže musím ísť tam.

paradoxom je, že ked ležím tak potom ked vstanem špiním viac ako ked sedím.

dvojbottka
24. mar 2011

@syslica ďakujem pekne, za držanie palcov, 🙂 🙂

gejbule1
24. mar 2011

@veronkaj Teda to to máš taky pořád napínavý.Snad se ti to brzy uklidní a budeš mít klidné těhotenství.I když znáš to.Klidné asi nebude nikdy.Kdyby tě to břicho bolelo tak si ale raději fakt dojdi na pohotovost.Ty už jsi mimoděložní těhotenství měla?

veronkaj
25. mar 2011

dobré ráno

@gejbule1 áno mala a musela mi zobrať celý vajíčkovod, a tá rana a bolesti pri hojení a po návrate z operačky boli riadne, už by som to nechcela zažiť.

a dnes zatial klop, klop, je lepšie ako včera a dúfam, že bude ešte lepšie, len ma to straší že ma občas pobolieva na tej strane kde je funkčná celá strana ale to môže byť aj tým, že vaječník sa snaží pracovať alebo tam môže byť aj malá cysta.

no včera som sa pekne mužovi vyplakala riadne na ramene a potom som len hladkala a hladkala a dnes je to o dosť lepšie, a dúfam že to prestane úplne to špinenie a krvácanie.

takže prosím aj naďalej držte nám palce. o toto miminko už nemôžem prísť, viem, že už by som sa z toho nepozviechala.

som veľmi rada že vás mam babulky.

syslica
25. mar 2011

@veronkaj Myslieť pozitívne, to je heslo najbližších dní 🙂 Veď už je to lepšie, špinenie pomaly prestáva... telo sa prispôsobuje.... pondelok je o pár dní. Viem, že všetky reči o tom, že máš zostať pokojná sú ti na nič, lebo sa to jednoducho nedá v takej situácii 😉 ale ozaj na vás aspoň myslíme.

veronkaj
25. mar 2011

@syslica ďakujem no včera som si fakt poplakala aj zo strachu aj zo všetkého, a tak sa snažím si dávať pozor, po schodoch chodím miminum a pekne lapím na zadku , max. si idem po vodu a na toal. povinne každú 3/4 h. a snažím sa drobčekovi dohovárať a hovoriť ako mu bude dobre a ako ho velmi ľubime. no šibe mi. ale zúfalec akosa vraví sa snaží.

mojzisova
25. mar 2011

Ahojte kocky, tak dnes som sa dozvedela hroznu spravu ☹ Otehotniet prirodzenou cestou sa mi urcite nepodari ...moj hormonalny profil je katastrofalny a vajecniky vraj melu z posledneho ☹ No musim sa s tym zmierit ... drzim vam vsetkym palce babulky 🙂

ankava
25. mar 2011

@gejbule1 ahoj, já tedy koukám jako blázen, ty odpůrkyně vyšetření jsi se odhadlala ještě k něčemu, já myslela, že už jsi s doktorama skoncovala a zkoušíš jen přírodně. V každém případě moc držím palce 🙂 A snažíte se nebo čekáš na ty výsledky??
Já teď vůbec nestíhám, mám strašně práce okolo baráku a daní,.. no a malá... přes den skoro nespí, takže jsem skoro všechno přesunula na večer a přes den skáču jen okolo ní. Ale jinak všechno v pohodě. Už má naušničky a přes šest kilo... a pořád jí chutná 🙂 🙂
Jak jste dopadly ve školce??

janettka
25. mar 2011

ahojík holky zdravím vás,já už melu z posledního,klienti mě teda letos dávají,dali to pozdě nebo si odjeli na dovolené a celé uzavírání roku mají na háku takže já nemůžu dodělat spoustu klientů,jsem z toho utahaná a vůbec mě to pěkně seroutkuje!Tak už jsem si zanadávala a jdu vás dočíst co nového
@veronkaj doufám že vzorně ležíš,žádný stres a víš že ti tady všichni držíme moc palečky
@mojzisova neklesej na duchu,můžeš začít s nějakou ministimulací která se neplatí nebo jen velmi málo a třeba se to povede.Někdy stačí jen nabudit a jde to!!!
@ankava ahoj holky tak jak válčíte?Malá roste jako z vody!! 😉 Je nádherná

veronkaj
25. mar 2011

@ankava poznám to, gratulujem k miminku

@janettka no teda takých je bohužial každý rok dosť, akurát im musíš nejako pohroziť jemne, že nabudúce tak nie a že pekne načas nosiť doklady, neboj už len pár dní a bude potom , ja síce tiež budem dorábať ešte všelijaké papierovačky.
😒

no dnes som bola v práci, všetko robím veľmi opatrne, snažím sa chodiť čo najmenej po schodoch, ale ako je známe tiež nieje dobré len ležať takže sedela som v práci na prdeli, a kúpila maličkosti na varenie, s dcérou umyla dlážku len s mopom veľmi opatrne, dala variť večeru a ako môžem už som aj natiahnutá na gauči a notebook na kolenách,
a oproti včerajšku čo bolo asi najviac ako to včera tieklo tak dnes je to o veľký kus lepšie, boli to len trošky, trošku pobolieva na boku ktorý je funkčný ale snažím sa hovoriť si že to asi vaječník sa snaží pracovať. a znie to hlupo ale roprávam drobčekovy,

dám zase potom vedieť, zajtra ako bolo a dúfam,že v pondelok budú dobré výsledky, a v stredu sa gulička ukáže v maternici na ultrazvuku, zapozuje a budeme mať fotku do albumu a všetci veľkú radosť a potom to aj ohlásim v práci a rýchlo nachystám doklady a asi pôjdem na pn aspoň na týžden. aj ked v práci mám klľud a ked som doma chodím vac.

pekný večer babulky. a dakujem že na nás myslíte, papa

veronkaj
28. mar 2011

tak bola som na krvičke, zajtra budú výsledky, a krvácanie nie je takže už len čakať. toť najnovšie správy

janettka
28. mar 2011

@veronkaj držím ti pěstičky,já stále krvácím...teda chvilku jo,chvilku ne takže mě návštěva gynekologa nemine...ale musí to fakt počkat po daních.Včera jsem uzavřela ty nejdůležitější ještě mám 3firmy, z toho jsou dvě mého švagra a to je takový bordelář,že bléééé.Už jsem fááákt utahaná.Doufám,že všechny máte slunečno,ať doma nebo počasíčko!!!

veronkaj
28. mar 2011

@janettka tak to ti tie firmy nezávidím,
bordelárov je všade dosť,

a to s tým krvácaním no ja som to tak mala, a hlavne vo štvrtok to ma už desilo a tak dnes mi to nedalo a našla som si kam posielajú z labáku krv a volala som tam a tá pani to akosi v rychlosti nepochopila myslela že som sestrička z ambulancie že mi to nahlási majú nejakú chybu v technike tak im to dlhšie trvá - klasika ved ako inak, ale že mi to dajú urobiť tak predpokladám do dvoch hodín mi to ak bude taká dobrá nahlási , no idem sa pototo z nervov to čakanie je strašné ked človek nevie a to by som mala vydržať do zajtra poobedia.

k tej lekárke chod určite ti dá nejaké lieky alebo máš cystu. držím palce

veronkaj
28. mar 2011

babulky tak asi zase nič, mám výsledok hcg 1529 a to je teda maličký nárast oproti strede. 😔
pred tým to za týždeň niekoľko násobne zväčšilo hodnotu a teraz len maličko.

syslica
28. mar 2011

@veronkaj A aký je teraz postup? Čo hovorí lekár? Ja sa vôbec nevyznám, ale keď hcg rastie, ešte nič nie je stratené, nie? Veľmi by som si pre teba želala, aby toto maličké zabojovalo...

veronkaj
28. mar 2011

@syslica s lekárom som zatial nehovorila, lebo to posielajú do centrálneho labáku, a až zajtra budú mať v ordinácii výsledky, ja som len bola nedočkavá tak som si zistila kam to vozia a výsledok mi povedali aj ked veľmi nechceli lebo to pacientom nerobia.
minule za 7 dní to narástlo presne ako malo a teraz to bolo len minimum, to nesvedčí o prosperite veľmi. no namiesto stredy tam asi pôjdem zajtra už 1 deň taký rozdiel vo výsledku nebude. ked nenájdu nič v maternici tak bude veľmi zle. a toho sa bojím
tak som sa veľmi naprosila, namodlila, tolko som si v živote vytrpela ako niekto za 2-3 životy a stále iba problémy a nešťastie, no bojím sa veľmi

bondy
28. mar 2011

veronkaj, nepatřím do témy, ale HCg nenarůstá už tabulkově ob den od asi čtvrtého týdne.Myslím, že plašíš zbytečně 😎 .

gejbule1
28. mar 2011

@veronkaj Moc moc ti držím palce ale dobře to myslím nevypadá ☹ .Nechci tě samozřejmě strašit ale ani dávat klamné naděje.Moc bych chtěla aby ti doktor řekl jen dobré zprávy.
@janettka mě zase každou chvíli pobolívá břicho tak asi budu muset taky někam vyrazit 😠 .
Jinak zdravím i všechny ostatní 😀

tarita
28. mar 2011

@veronkaj držím veľmi veľmi palce a budem sa za teba aj maličké modliť.
Vás dievčatá všetky srdečne pozdravujem, ja som už 40 dní po potrate a mrcha zatiaľ nikde, bola som minulý piatok na krv, či kleslo dobre HCg ale dnes mi len pískalo halali v telefóne, keď som volala lekárke, asi mali poruchu na telefóne. Inak, písala som dávno, že je tehotná aj moja švagriná /37, 2 deti, 10chlapec a 7 rokov dievčatko/, tak bola minulý týždeň na morfologickom UTZ, všetko je zatiaľ v poriadku a čakajú chlapčeka. Keď to povedali deťom, tak jej dcérka začala plakať, že " a teraz ma budú biť dvaja " 😀 Tak som šťastná aj za ňu, že aspoň to jedno bábo nám rodinke zostalo, ale verím, že aj tá naša vysnívaná dievčinka, ešte príde. Aby sa mohli spolu hrať 🙂
Prajem Vám pekný dníček ešte a ja sa zasa ozvem / ale čítam Vás stále 😉 /

veronkaj
28. mar 2011

@bondy tomuto nechápem:??? myslela som aj všade čítam že hcg sa má zvyšovať pravidlene 2-3 dni raz toľko a je pravda, že som krvácala jeden deň trochu ale nie zas príliš a potom to ustalo a teraz už 3 dni aj niečo len občas napr. pri väčšej námahe - schody veľa a tak len občas trošilinku bud slabo ružová bodočka ale fakt to musím zatlačiť n akrčok
tak som dnes babulky plakala ako si len viete predstaviť zúfalú ženu plakať a nešťastnú dcéra bola pri mne, hladkala a všetko aj mužovi som povedala výsledok lebo ma videl uplakanú tak si ma na chvílu objal a teraz musí byť pri majstroch.

nechápem tomu ako si to myslela

veronkaj
28. mar 2011

@gejbule1

@tarita

ďakujem aj ja som sa modlila veľmi veľmi a dnes ked som plakala tiež som prosila a tak treba dúfať v zázrak, no bojím sa lebo tá pravá strana čo mi zostala ma občas pobolieva. ale nie nejako veľmi

bondy
28. mar 2011

veronkaj, hladina hcg narůstá jen do devátého týdne pak se ustálí, ale do čtvrtého týdne se zvětšuje co 2-3 dny a od páteho už tolik né. Ale na ultrazvuku by mělo být něco vidět. ten detekuje těhotenství od 1000 jednotek hcg.

syslica
28. mar 2011

@tarita Ahoj, myslela som na vás, ako sa máte... len som nechcela byť taká vlezlá a verejne sa pýtať 🙂 .Som rada, že optimizmus ťa neopúšťa!

syslica
28. mar 2011

@veronkaj Tak som sa od bondy čosi o raste hcg dozvedela... vyzerá to tak, že definitívne jasno budeš mať až po UZV. Ozaj netuším ako by som ti mohla uľaviť, ale zajtra zájdem - ja neverec - do mariánskeho údolia k stene prosieb a vďaky, prehodiť zopár slov s Matkou Máriou... údolie má zvláštnu charizmu, možnože je ozaj pravda, že prosby odtiaľ majú k adresátom bližšie.... Držte sa a vydržte!

veronkaj
28. mar 2011

@syslica no budeme musieť vydržať a zajtra robia po obede ale robí lekár, tak rozmýšlam že tam zavolám a opýtam sa sestričky či mám prísť zajtra alebo počkať na stredu kedy bude robiť lekárka s ktorou sme to všetko začali. no tie nervy a strach, už si tuším vsugerovávam že ma tá pravá strana bolí.

bodaj by ste s tým hcg mali pravdu a je všetko v poriadku.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre