Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

dadaba
7. sep 2011

@gabinkaa Blahozelaaaaaaaaaaaaam...to je uzastneeeeeeeee!!!!!! ja idem v oktobri na prve ivf... 😉 , a ake si mala problemy ked si bola na ivf????
@milia12 dakujem...vies IUI je len 10% uspesnost,,,,aj IVF je len 50%....a ja som si stale myslela, ze ivf je 100% aka som najivna,,, 😉 no nic musime vydrzat a bojovat...

milia12
7. sep 2011

@dadaba už si aj objednaná, do ktorého CARU a berieš nejakú stimulku?
S tou úspešnosťou je to fakt velmi nízke, ale zasa sú baby, ktorým sa to podarilo a trošku dúfam, že budeme patriť aj do tých nízkych percent. 🙂

milia12
7. sep 2011

@gabinkaa veeeeeeeľmi Ti gratulujem, malá babuľka bude určite v poriadku 😉

gabinkaa
7. sep 2011

@dadaba ďakujem pekne, u nás bol veľký problém v spermiách, neboli žiadne ☹ tak po zvážení sme sa rozhodli pre darcovské spermie, využívali sme ich vždy, do ktorého centra chodíš?
ja som si tiež myslela, že čo pokus to úspech, ale rýchle som z toho vytriezvela
@milia12 ďakujem moja, dúfam, že vydržíme do konca tak ako máme, držím palce, aby si bola úspešná 😉

cora41
7. sep 2011

@milia12 ahoj, no dopadla som tak, ze mam vsetko v poriadku, maternicu zahojenu, ovulacia prebieha - akurat folik je mensi ale to je vraj uplne normalne, nasadil mi duphaston na 3 davky a odporucil, ze mozme skusat, ak sa podari fajn, ak nie, tak aspon mi prejde tato hormonalna liecba. Nasiel mi aj myom, ktory som tam uz mala aj pocas tehotnosti a uvidime za 2 mesiace, ci sa zvacsi alebo co s nim. Ak ano, tak ho vyoperuju a mala by som byt v poriadku. Takze sa budeme snazit velmi velmi po prvej mrske, ktora by mala prist okolo 22.9.

cora41
7. sep 2011

@gabinkaa drz sa a never im!! to nevadi, ze mas 41 - ja mam tiez. Kolko je takych, ktore maju dieta v 43 - aj manzelka francuzskeho prezidenta🙂 Zvladnes to a princeznu nam ukazes na fotke🙂

mata71
7. sep 2011

@milia12 ahoj ferticent aj iscar cca 5oooe jeden pokus,ako samoplatca,,,, 😕 😕 😕 mi nato nemame,a šanca je tak po 5 pokuse,,,,to by bolo 25 000e....ivf..............iui jeden pokus okolo 1500e,,,,,ale sanca je menej ako 10% a doporučuje 1 až 3 pokusy ,a radčej IVF......................ale to je vela penazi poistovna nič nepreplati,,,,budem mat v novembri 40r,manžel mal 45r,,,,,zobraty sme 2,5r

milia12
7. sep 2011

@mata71 to sú iné palky 5000 😨 E. Mňa IUI stálo 100 E. V iných CAR sú aj 75 E. A čo baby písali, tak IVF sa pohybuhe od 2000 E napr. v Heliose a Iscare Martin.

gabinkaa
7. sep 2011

@mata71 to sú dosť veľké sumy, my sme boli ako samoplátci 2 krát v Gyn Fiv BA, jeden pokus cca 1 850,- Eur, záleží čo všetko podstupuješ
dvakrát sme boli v Rf Brno, neskoro som sa dozvedela o tejto možnosti, tam robia IVF soft, je lepší pre organizmus ženy, lebo nedávajú toľko hormónov ako u nás, u nás sa soft nerobí a na vlastnej skúsenosti môžem povedať, že som mala rovnaký počet vajíčok pri veľa hormónoch ako pri málo a ten druhý pokus v Brne bol úspešný, cena okolo 25 000 Kč, zasa záleží od toho čo všetko sa podstupuje

mata71
7. sep 2011

@milia12 no to neviem ale manzelova neter ma dceru po ivf ,bola v Mertine v heliose a platila 4300e,,,asi to zavisi od vyšetreni a injekcii,mala trombozu,,,aj mne hrozy,mam operovane cievy.....................tak moj gynekolog mi dava fraxiparin pichačka do brucha,,,clostil,,,,,,mam aj femi kvapky,aj fytosoju,,,,tak skusame prirodzene,,,

gabinkaa
7. sep 2011

@cora41 však už som sa prestala stresovať, ale lekári mi teda dali zabrať, ale som si povedala kašlať na nich, vieš, že som myslela na pani prezidentovú? a tam sú všetci akosi podozrivo ticho, ale mne hovorili, že už mám veľa, no čo už, hovorím, že aspoň budem dlho mladá 😀

mata71
7. sep 2011

@gabinkaa tak potom som rada neskusali sme Brno,,,,porozmyšlame nad tym,,,,vdaka

gabinkaa
7. sep 2011

@mata71 niet začo, kľudne môžeš a stojí to za to, už aj personál je úplne iný a majú tam ženy už pomaly z celého sveta, veľmi dobré centrum

cora41
7. sep 2011

@gabinkaa mat dieta v 41 neznamena, ze je to NEMOZNE, znamena to, ze je mozno k tomu dlhsia cesta, ale nie je to slepa ulicka🙂

milia12
7. sep 2011

@mata71 neboj, budeme rodit spolu 😉 . my tiez pozerame na cenu a to Brno, ktore spomina @gabinka vyzera celkom super, aj reakcie som na neho pocula len pozitivne.

mata71
7. sep 2011

@milia12 už idem aj pozerat s manželom,,,, 😵 😵 😵

majca55
7. sep 2011

@gabinkaa ahoj vitaj medzi nami mna čaká asi v sobotu IUI zajtra idem na sono a verím že nám to konečne vinde 😒 🙂

gabinkaa
7. sep 2011

@cora41 ja viem a teraz je to normálnejšie ako kedysi, keď už v 20 bola stará baba 😀
hovorila som s genetičkou v BA som sa troška pousmiala, mala tam na testoch 13 ročnú a 49 ročnú, dobrý rozdiel 😀

dadaba
7. sep 2011

@majca55 drzim palce a dobre spravy....
@gabinkaa na ivf idem do gyn fivu...urcite so stimulaciou...mam problem, ze foliky mi nedorastaju do spravnej velkosti...tym padom neprasknu...je tu niekto kto ma tento problem??????
@gabinkaa zacinam aj ja triezviet...vzdy som si myslela ivf je posledna moznost ale 100%, ale nie je...
na IVF inac aj ja som samoplatca lebo mam 40 rokov a v gynfive v Ba je to 1750€...a iui som platila len injekcie asi 70€....

gabinkaa
7. sep 2011

@milia12 držím palce, aby to vyšlo, Brno fakt stojí za úvahu, nám sa to tam podarilo 😵 😵 😵
@majca55 ďakujem moja, tak budem držať palečky, aby IUI bolo úspešné a vytešovala si sa z pozit. výsledkov 😉

gabinkaa
7. sep 2011

@dadaba ja som tam bola dvakrát, záleží od toho čo musíš podstúpiť, my sme museli platiť aj za darcovské spermie a veľa stáli aj lieky, v Brne som platila za lieky menej
ale problém, že foliky neprasknú tak to neviem ako sa dá riešiť

evapavla
7. sep 2011

@gabinkaa , veľmi gratulujem k bábetku 🙂 a držím palce nech ide všetko ako po masle 🙂

gabinkaa
7. sep 2011

@evapavla ďakujem pekne, dúfam, že to vydržíme do konca tak ako doteraz, neboli žiadne nevoľnosti 😉

majca55
7. sep 2011

Ďakujem vám všetkým zajtra napíšem či nám narástli folíky 😲 a kedy ideme 🙂

cora41
7. sep 2011

@gabinkaa no prosim, takze este nie sme stratene 🙂

majca55
8. sep 2011

ahojte všetky takže máme tri folíky 20,18,16 večer pichnuť pregnyl a v sobotu IUI 🙂 teším sa ale zaroveň bojím,že to nevinde ☹ tak mi prosím držte palečky 😉

dadaba
8. sep 2011

@majca55 drzim ti palce!!!!! a cakame dobre spravy....

woman04
8. sep 2011

@gabinkaa ..len sa nenechaj vystresovať..tiež mám po 41,otehotnela som síce nečakane a neplánovane,o to viac sa tešíme...krv aj UTZ bol ok,tak sa nebudem stresovať kvôli veku 🙂 ...držím palce 🙂

gabinkaa
9. sep 2011

@woman04 jéééj blahoželám, o chvíľu budeš mať malé chlapčiatko doma, mne vyšla krv pozit. ale zavážil tam vek a že som po IVF, stres bol, ale už som si povedala dosť a nestresujem sa, verím, že dieťatko bude zdravučké, ale zistila som, že ako dokážu lekári vystresovať a že si z nás urobili biznis a to je veľmi smutné,
držím palečky moc moc 😉

majca55
10. sep 2011

Všetky vás pozdravujem dnes sme úspešne po IUI 🙂 26.9.sono a krv tak len čakať 😲

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre