Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

staga
28. apr 2012

@slavka_2012 ahoj, ja som na tom podobne aj ked ja mam uz 41r ☹ ale chcem mat este babo 🙂
podla toho co pises zacala si zo stimulaciou, neviem v akom si stadiu ale potom pojdes na ultrazvuk na kontrolu folikul, potom odber vajicok, oplodnenie a bud po 3 alebo po5 dnoch vklad - to je asi zhruba vsetko co ta caka ale daj vediet keby si sa chcela este na nieco opytat 🙂

slavka_2012
28. apr 2012

ahoj staga, ako dlho trva ta stimulacia?pisu tu o nejakom protokole dlhy ,kratky co to znamena?? neviem sa v tom orientovat,,,,a ten odber vajicok sa podari na 1x ci to treba opakovat,,,vazne mam v tom chaos 🙂 Uz si tym presla?? ci nad tym len uvazujes?

lubanka
28. apr 2012

@dadaba Ahoj! Čítala som Tvoj príspevok, kde uvádzaš, že ti odobrali 18.vajíčok, že si myslíš, že asi nie sú moc kvalitné. Mne pri prvom IVF odobrali 20.vajíčok, oplodnili ich a pri vkladaní dvoch embryí sa chytili obidva. Akurát, že som nedošla do cieľa (predčasný pôrod v 7.mesiaci a z chlapcov do týždňa stali anjelíčkovia). Potom som si chodila po "mrazáčikov", ale tie sa mi uch nechytili (myslím, že príčinou bol stres). Tak som si počkala skoro 2roky a teraz chcem absolvovať 2krát IVF. Takže myslím, že nezáleží od počtu odobratých vajíčok, ale od Tvojej pohody a vhodného prostredia pre embryjká a taktiež od ich životaschopnosti. Napr. pri transfere boli niektoré baby už na druhý deň a ja som išla až na 6.deň, aj to si myslím už o niečom svedčí...

vavrenka
28. apr 2012

@ankava ahojcek, moja mala ma 10mesiacov a tusim jej idu stolicky, je to velmi narocne, je vkuse na prsniku, ale je to aj na nieco dobre, posledne 4 dni netuzim po dalsom dietatku 😀 😀

vavrenka
28. apr 2012

@ankava a ako ste na tom vy so zubkami? uz je lepsie?

ankava
30. apr 2012

@vavrenka ahoj díky za optání, stoličky stále lezou průběžně, trojka se ještě žádná nevyklubala, ale konečně skončila rýma, tak je to o moc lepší.

evapavla
7. máj 2012

ahojte 🙂 , je tu ešte niekto kto sa snaží o bábo ako ja, prirodzene, ešte mám pred sebou pár týždňov do kontroly hodnôt na reprodukčnej imunológii a zdá sa mi ten čas nekonečný

vavrenka
8. máj 2012

@ankava to ja neviem, zuby nikde a hanuska je nevrla nadalej. ako zistim, ze jej fakt rastu???

vavrenka
8. máj 2012

@evapavla ja sa chcem snazit prirodzene, len co dostanem ms, zatial dcerku dojcim, takze po ovulacii ani stopy.. 😒

ankava
8. máj 2012

@vavrenka já to taky nepoznám, jenom když už jsou skoro venku, tak má zarudlé dásničky a zdá se mi, že je má trochu opuchlé, ale jak moje doktorka poznala, že jí rostou trojky, to tedy nevím, navíc stejně žádné zatím nelezou.. Mě přijde, že nám od čtyř měsíců jenom rostou nějaké zuby a všechny nevrlosti pořád přičítám zoubkům, ale ono to tak asi nebude 🙂

vavrenka
8. máj 2012

@ankava 😀 to velmi dobre poznaaamm, hanke rastu zuby specialne, hore mava opuchnute dasienka a dole jej nikdy nic neopuchlo, len a proste zjavil zub.. sa tie deticky natrapia.. raz brusko, raz zuby...

martulle
16. máj 2012

Ahoj holky,kde jste všechny snažilky?já byla dnes na utz po stimulce a chtěla bych se trošku sváma podělit se zkušenostma,i když jich zatím moc nemám

hora_lka
17. máj 2012

@martulle ahoj, ako si dopadla na ultrzvuku? ides na IVF alebo KET? zaujima ma, ale mas skusenosti,
niekedy je to lepsie, ked si to povieme medzi sebou, lekari su skupy na slovo ..
ja som tu dlho nebola, tak neviem ci si nieco pisala o sebe, ja mam za sebou IVF a teraz pred 3 tyzdnami som bola na KET, ale neuspesne ..rozhodujem sa co dalej .. chcela by som skusit Brno, Ty chodis kam do centra?

hora_lka
17. máj 2012

ake mas skusenosti 🙂

sorei
17. máj 2012

Ahoj holky, můžu k Vám ? Je mi 38 a o dítě se snažím snad 100 let, je tu ještě nějaká čekatelka nebo se Vám to všem již podařilo 😉

evapavla
17. máj 2012

@sorei , je nás tu určite viac 😉
@martulle , aj ja ja budem rada ak povieš svoje skúsenosti 🙂

sorei
17. máj 2012

@evapavla - děkuju holky .... já skoro 8 let snažení, 6 let s bývalím manželem- 2x IVF, 1x KET ... neuspěšně, diagnoza - všechno v pořádku, příčina neplodnosti neznámá ... manžel se se mnou rozvedl, našel si paní s dětma a já pak přítele, opět se snažíme cca 1,5 roku a zase nic, tak já nevím kde je chyba .... 😒

sorei
17. máj 2012

@sorei JInak zkusila jsem snad všechno -- léčitelku, bylinky, léky, co mi kdo poradí , Mojžíšovou- chodím na jogu .. o plození bych mohla napsat knížku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 léčitelka mi řekla, že je to v hlavě, že jsem zablokovaná těmi neúspěchy ....a sama sebe přesvědčuju, že dítě radši nechci .... 🤐

sorei
17. máj 2012

@sorei Holky, pro dnešek musím končit, ale jsem tady skoro pořád, tak moc děkuji za přijetí a těším se na debatu s Váma 🙂

bublenudle
17. máj 2012

Ahojky,mužu se přidat?? právě mám za sebou opet neuspěšný 7mý pokus o mimi....6xIVF,1xKET.... už opravdu začinam přemýšlet,jestli to vše má vubec smysl...bude mi 4O a mimi žadne.... 😠 je tu někdo s podobným problémem???

sorei
17. máj 2012

@bublenudle já 😉 pokusů mám za sebou teda 2 a ket,ale bezmoc mám stejnou .... 😕

sorei
17. máj 2012

Tak já se dnes už fakt loučím,ale budu zítra do rána. Hezký zbytek dne všem....

zab37
17. máj 2012

všetkých vás zdravím. 🙂 aj keď nepatrím ,,už" do snažiliek 😀 je toto moja veková skupina, ale snažilka som dlho bola. keď som už neverila na zázrak prišlo to samo a verte mi, prekvapilo ma to.
dnes som dostala výsledky z tripple testov, ktoré boli dobré, takže som sa rozhodla neísť na amnio.
nestrácajte nádej, prajem vám všetko dobré

sorei
17. máj 2012

@zab37 - gratuluji moc adoufám, že nás atdy přibude brzo víc, dneks potřebuju slyšet pozitivní zprávy a toto je jedna z nich 🙂

martulle
17. máj 2012

Ahoj holky.tak já už sem jsem chodila před dvoma rokama,to se nám na první ket podařil Petříček.První ivf nevyšlo a pak sem to nějak hodila za hlavu a až jsem se na to cítila,zkusili jsme ket,nikomu o tom neřekli,potají jsem si v ložnici píchala injekce(aby to nevěděli ani děti) a zadařilo se.Chtěli jsme zkusit iui,aj jsem byla objednaná na pruchodnost vejcovodu,ale nakonec zkoušíme nativ.Tak na utz doktor říkal,že mám ukázkových 9 foliku(na muj věk prý nádhera) 😀 ,aj jsem se asi červenala z té chvále.No ale uvidíme co bude dál,jestli vubec dojde k odsátí atd.To mě čeká v nedělu,tak su z toho trošku nervozní,ale snažím se na to nemyslet.Ted jsme o tom taky nikomu neříkali,aby pak nebylo zklamání....tak uvidíme jak dopadnem.Jo a chodíme do Brna do Unici.Přeju všem krásný večer....

evapavla
17. máj 2012

@martulle, 🙂 držím palce, nech sa to podarí 😵

elizabethella
17. máj 2012

Ahojte aj ja som +40 ..

janettka
17. máj 2012

ahojík jen vás jdu všechny pozdravit,povzbudit,kouknout na známé tváře a ukázat náš poklad

berenika39
17. máj 2012

@janettka ahooooj, je nádherná! mám radost, že máš radost🙂)))

janettka
17. máj 2012

@berenika39 děkuji ty moje dobrá duše,vždycky si na mě vzpomeneš 🙂 co to tvoje zlatčko?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre