Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

slavka_2012
24. júl 2012

@ivigirl dobre si urobila 😉 ,,,co nas tu bude sudit dievcatko co este nema nic odzite,,,ja vzdy vravim na kazdeho raz pride a potom si na nas spomenie 😉 neprajem jej nic zle,ale nech sa nemota do veci ktore ona este nemoze pochopit 😠 dakujem ti za vsetky zienky 😉

ivigirl
24. júl 2012

holky, nezaložíme soukromou skupinu? Tam by jsme měli klid 🙂

onetka
24. júl 2012

držím vám pěsti maminky 😉 já jsem to nemyslela až tak špatně... ano je mi pouho pouhých 21, ale ještě před tolika rokama se lidi nerozváděli, brali se kvůli těhotenství, nebylo spoustu věcí... ba naopak teď je mnoho příležitostí. Nevyměnila bych nic na světě za mateřství, jen si nedokážu představit mou mámu (45) aby měla ještě cvrčka. Mé sestře je 11 let a máma ji měla ve 34! A už tehdy měla problémy se svinováním dělohy atd... takže ikdyž jsem si toho já osobně moc neprožila, mám dost informací, mám okolo sebe spoustu mamin v různé věkové kategorii... každé období a věk má své výhody i nevýhody...
@ivigirl a přijde mi teda až dost nezralé na tvůj věk, nechat se vykolejit takovou žábou, jako jsem já a hned nahlašovat jako provokaci... nevaž se, odvaž se 🙂
přeji miminko každé ženě, jen ať se plodíme a množíme... jen zodpovědně!

ivigirl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xsenova
24. júl 2012

Je dolezitejsia otazka 1: Dlzka zivota matky? alebo 2.Kvalita zivota ktory matka poskytuje svojmu dietatu? Ja som bola vychovavana mamou ktora mala 26 a nevedela co a ako 🙂 Neustale pracovala, moj otec zomrel a cele to bol pekny kolotoc 😵 Moja sestra sa neplanovane narodila ked mala mama 45 🙂 Dnes ma 9 rokov a mozem napisat, ze ma ovela lepsie detstvo ako som mala ja 🙂 Mama uz vie co a ako, nestresuje sa, ma zivot usporiadany, a akoby omladla 🙂 Dokonca sa vydala 😀 Moja sestra ma krajsie detsvo ako ja, pretoze pre mamu je vsetko nejake jednoduchsie. Sestra vobec nevnima ze mama ma viac rokov- berie ju ako svoju mamu 🙂 nikto sa na nu nepozera inak - a to je z maleho mesta 🙂 Mojim kamaratom zomreli rodicia ked nemali ani 30. Dalsi sa so svojimi rodicmi nerozpravaju a nemyslim si, ze sa to niekedy zlepsi. Rozdiel medzi ostatnymi rodicmi a mojou mamou je, ze ta moja sa chova k sestre velmi pekne - pretoze si je vedoma - ze druha sanca na napravu vztahov asi uz nebude 🙂 ja si myslim, ze kvalitnych 22-30 rokov pre moju sestru nebude vobec zlych 🙂

Takze pre matky ktore idu mat dieta v 40.ke? 🙂 kvalita dlzky zivota je dolezitejsia ako kvantita 🙂 A to, ze sa dozijete 65 je velmi pravdepodobne 🙂 Vela stastia 😉

syslica
24. júl 2012

@ivigirl Ak chcete, založte si súkromku... ale nechajte bežať aj túto starú tému, je totiž mnoho žienok, ktoré aktívne neprispievajú, hoci majú podobné osudy a podobné snaženie - no chodia čítať o vašich úspechoch a je to pre ne, i pre mňa, koniec-koncov podpora i stimul, že sa netreba vzdávať.
@onetka svoj príspevok nemyslela tak vyrývačne, ako to nakoniec vyznelo, povedala svoj názor, je však pravda, že nechodila v mokasínoch niktorej z vás, takže posudzuje niečo, čo vo svojom veku ešte nemôže úplne pochopiť a precítiť. Nenechajte sa vyviesť z konceptu 😉 , každý žijeme svoju realitu a snažíme sa napĺňať svoje túžby. Onetka, nemysli si, že žienky tu si nie sú vedomé zdravotných, genetických a všetkých iných rizík, ktoré prináša materstvo v neskoršom veku. Nepotrebujú kuvika, aby im to pripomínal. Je to totiž fakt, ktorý sa nedá zmeniť. Neignorujeme riziká, snažíme sa ich však zmierniť, pokiaľ sa dá. Nie každé tehotenstvo staršej ženy musí byť hneď problémové. Ja som mala syslíkov v 31 a 34 rokoch, v podstate bez problémov. Keďže chceme veľký klan, je v pláne ešte syslinka - nevedno však kedy: keď osud, príroda, okolnosti (doplňte si podľa seba) dovolia. Verím, že nám ešte jedno zdravé bábo bude dopriate a držím palce všetkým snažilkám i snívalkám. 😵

ivigirl
24. júl 2012

@syslica tak samozřejmě, že by zůstala aj táto 😉 to byl jen taký návrh proti rýpalkám 😉 ne žen co mají názor, toto nebyl názor, ale urážení a provokace, popřitom i "mladé" mamince v 21letech se může stát to, co nám mladým nestane 😉

katka116
24. júl 2012

@ivigirl kolko krat je tema na ktoru mozem mat iny nazor ale nepisem a nekomentujem...Fakt si mnohe zienky nevedia predstavit tu tuzbu a vnutornu bolest, ktoru prezivaju ked chcu otehotniet. Drzim palce vsetkym maminkam vo vsetkych vekovych kategoriach, lebo presne ako pise @xsenova mlada maminka este nie je zarukov skveleho detstva. Ja som mala 20 rocnu mamku ked ma porodila, nechavala ma doma samu v postielke kym pride z navstevy, nikdy sa so mnou neucila a nehrala, bila ma a myslela si, ze to nahradi materialnom. Vobec nemame dobry vztah a rozpravame sa len vseobecne - takyto vztah ja s mojou malou nechcem. Momentalne mam 36 a som v 7tt, uz mam jednu dcerku a budem rada ked este manzela nahovorim na tretie pred 40kou. Som vyrovanana, mame vyplatene hypoteky a deti si budem uzivat a nebudem sa hnat do prace - ved na co podnikam a venujem sa rodine. Takze baby drzim palce!!!
@onetka
@syslica
@xsenova

anadar
24. júl 2012

Zdravím všechny maminy.....jsem tu nová....ještě se tu moc neorientuji .Ale vím ,že hledám maminky přes 40let,s kterýma bych si mohla psát a žádat rady.....Po mých 5ti synech ,jsem totiž neočekávaně těhotná......Mám z toho radost ,ale i starost ,protože jsem na kluky a mimi zůstala sama.....Přítel vzal jednoduše roha,když se dozvěděl co a jak..... 😀 ....No svět se nezboří a já nezhroutím.....Jsem tu teda správně? ....a nebo mi poraďte,prosím, kde hledat?

tanka72
24. júl 2012

@anadar ahoj...jestli si chceš popovídat,můžeš i tady https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/prvni-te...

anadar
24. júl 2012

@tanka72 Děkuji....zkusím juknout i k "sousedům"...... 🙂 ...ale tady smím také jukat? ....

ivigirl
24. júl 2012

@anadar ahojík, vítej zde i vedle, piš piš piš, určo pokecáme a kdyby si něco potřebovala, písni 😉

anadar
24. júl 2012

@ivigirl Děkuji.....snad se moc ptát nebudu...jen si oprašuji znalosti o mimískách.....A moc ráda bych zde někoho našla na pokec o všem,protože bydlíme na vsi ,kde lišky dávají dobrou noc.... 😀 Navíc vůbec vlastně nevím co mne čeká za vyšetření.....protože dr.mi jen UTZ zjistil těhot. a řekl,že za měsíc ko..... 🙂

ivigirl
24. júl 2012

@anadar ono se toho změnilo hodně, tedy když počítám moje první těhu před skoro 19lety. Já byla teď u Alexe trošku mimo, ale tady když najdeš fajn lidi, je to prima, pořád přemýšlim, že založim soukromou skupinu pro maminky nad 40let. Tam je přístup jen pro zvané, a ne rýpalky 😉 Co ty na to? Jako svazák?
Já když vidim tady věkovou kategorii jako já, vždy si vzpomenu na pionýry, jiskřičky, svazáky atd 😀 holt jsem dítě totality a vím co to bylo stát na banány frontu, a pak jsem si pitomec na václaváku vycinkala tyhle pitomce 😀
Jo vesnice, to znám 😀 ale teď jsem už ve městě.

anadar
24. júl 2012

@ivigirl A jsme stále mladé.... 😉 ....klidně bych do té skupiny šla.....stejně jsme se dříve dělili do skupin (jak píšeš 😀 ) a nerada do někoho rýpu.....Myslím ,že každý máme svého másla na hlavě dost,ne? ....Jinak trošku se orientuji v možných vyš.nejml.synkovi bude v září 8 let ...ale raději bych měla v těch vyš.jistotu...dle psaní ostatních maminek 😉

laskavec
24. júl 2012

@evulik22 Gratuluji velmi...a to co psala ta paní jsem nečetla a asi je to dobře...mějte se krásně 🙂 sluníčkově

anadar
24. júl 2012

@ivigirl Jinak jsem rodilá pražanda...ale před 24 lety jsem odešla s mužem do jižních Čech ,kde jsem do nyní.....Jen po rozvodu jsem šla na vesnici ....a tady jsem spokojená.... 😀

ivigirl
24. júl 2012

@anadar
diskuze zde:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/tehulky-...
už tam máš přístup, dala jsem tě do seznau 😉
Kde bydlíš na jihu? Já bydlím v Písku, pocházím od Třeboně 😉

anadar
24. júl 2012

@ivigirl Jééééééé,děkuji...... 🙂 .....Třeboň znám velice dobře.....dělala jsem tam a jezdila do ní.....Jinak my bydleli 15 let v Českých Velenicích...a nyní bydlíme cca 23km od ČB......

laskavec
24. júl 2012

@xsenova Děkuji má dvouletá dcera potřebuje mámu na dlouho a pokud pán Bůh dá budu ráda.Mám i starší děti,ale každá víme co je pro nás dobré a co zvládnem...a jistě i na co si troufnem 😉 vážím si upřímě každého dne a pokud bych mohla přidat ...má babička si mě vzala v půl roce a bylo jí 62 a tak jak ona předala životní skušenost mě by má matka asi nedokázala ☹ ...krásný večer přeji 😉

anadar
24. júl 2012

@laskavec Také přeji pěkný večer...pomalu už půjdu do hajan..... 🙂

anadar
24. júl 2012

@ivigirl Hezkou,dobrou noc..... 🙂 .....

ivigirl
24. júl 2012

@anadar dobrou, já ještě vytírám 😀

anadar
25. júl 2012

@ivigirl Tak to já su spíše skřivan.....ale nyní takový v zimním spánku 🙂 ......stále bych pospávala ....a vytírám nejraději odpol,když jsou ptáčata fuč....na zahradě.....Je to vždy o tom ,kdo je rychlejší.....zda mamka nebo loupežníci s návratem domů..... 😀

sorei
25. júl 2012

Ahoj holky, zdravím a jdu Vás dočíst 😀

sorei
25. júl 2012

@ivigirl -holky co se to tady děje ???

sorei
25. júl 2012

zdravím všechny nováčky 😀 😀 😀 😀

sorei
25. júl 2012

@slavka_2012 -tak cooooo ????? 😀

laskavec
25. júl 2012

@sorei čti a uvidíš zlatíčko 🙂 no děvčata včera krásně a dnes podmrakem 😎 tak sluníčko v duši a krásný požehnaný den přeji 😀 😀

danibetka
25. júl 2012

@sorei Dakuiem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre