Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

bara74
30. nov 2012

@rattata12 Ahojky, jak se pořád máš ? Už máš nějaké výsledky ? Myslím na vás. 🙂

vavrenka
30. nov 2012

@bara74 tak to si prva, kotrej tak zavcasu vvideli srdiecko. fakt som o tom nepocula- ze v 6tt, standard je 8tt. tak som zvedava na toho 10eho, nech uz je 😝 😉

bara74
30. nov 2012

@vavrenka Nejsem první, když si tady přečteš ve fóru co holky píšou, tak zjistíš, že je nás hodně. I když většinou se na srdíčko čeká až do 9 tt.U předchozích těhotenství jsem ho měla vidět až kolem 7 týdne. 🙂 🙂

saldiv
30. nov 2012

Ahojte...chcem sa pridať do diskusie. Mám 38 rokov a mám myom veľkosti 6 cm. Nedarí sa mi otehotniet a lekári mi odporucili operáciu. Hľadám info o tehotenstve po gynekologickych operáciách. Som z toho nervozna a neviem ci som sa dobre rozhodla podstúpiť operáciu..... Prosím podelte sa o skúsenosti...

bodka70
30. nov 2012

@saldiv - ahoj, ja som tiež mala myómy, po dvoch normálnych tehotenstvách som pri treťom potratila, o mesiac na to som začala znova krvácať, trvalo to cca 2-3 týždne, zistili mi myóm, ale neviem aký bol veľký. Ten mi vybrali, stav sa mi zlepšil, potom som znova otehotnela a mala zamlknutý potrat (vajíčko sa uchytilo v jazve po sekcii) a na tretí krát som znova otehotnela a výsledok mi leží v postieľke 😉 .

operácia bola v pohode, je to len menší zákrok v narkóze, len psychicky som to zle znášala, fyzicky to bolo OK. držím tipalce, podľa mňa ak to je už taký veľký myóm, na operáciu by som išla, to ti už nezmizne samé. Po vyčistení dutiny maternice mnohé ženy potom pomerne ľahko otehotnejú. 😉

ja som bola od svojich 30. rokov už 7x v narkóze na operačke (vrátane 3 sekcií) , takže som v tomto už starý harcovník 🙂, našťastie ja narkózu aj následne pooperačné stavy dobre znášam.

saldiv
30. nov 2012

@bodka70 ďakujem za odpoved... Ha ho mam zvonku....nie vo vnútri.
No si má potešila tým pokladom co máš po tom všetkom v postielke. Všetko dobre zelam

bodka70
30. nov 2012

@saldiv , ahá - ale to by ti ho mali vyberať laparoskopicky, či?

ria191
30. nov 2012

@saldiv a kde sa nachádza ten myóm? a kto ťa bude operovať?

ria191
30. nov 2012

@saldiv už som si všimla, že ho máš vonku. Nemusíš sa ničoho obávať. Mne pred rokom zoperovali 10 myómov, ale ja som sa zverila len tomu najlepšiemu na Slovensku Doc. Bielik v B. Bystrici. Nie je to jednoduché aj keď sa to odstraňuje laparoskopicky, ale dá sa to zvládnuť. Tak veľa šťastia 😀

baculiatko40
30. nov 2012

@saldiv ahoj, ja som mala vyoperovane 3 myomy Da Vinci robotom v polovici maja tohto roku, stravila som v nemocnici iba jednu noc, tyzden a pol po operacii som ani nevedela, ze som bola operovana. A hned prvy IVF transfer v oktobri mi vysiel a cakam babatko. Mala som ich v stene maternice, aj ked nedeformovali vnutro ani sliznicu maternice, napriek tomu sa mi nedarilo otehotniet. Ty ho mas na vonkajsej strane maternice alebo je stopkovy? Urcite si ho daj vybrat! Drzim Ti palce!

adella1
30. nov 2012

@vavrenka
@bara74 ahoj,byla jsem v 6tt na UTZ a srdíčka taky krásně ťukala 🙂 🙂

vavrenka
30. nov 2012

@adella1
@bara74 no a mne moja byvala doki tvrdila, ze musim prist az 7tt+.... ze az vtedy bude vidiet srdiecko a ja som skoro dovtedy uschla od strachu 😠

saldiv
30. nov 2012

@bodka70 nie ze lapariskopicky sa to neda. Musím mat stehy aby sa neposkodila sliznica.

saldiv
30. nov 2012

@baculiatko40 ďakujem za podporu. Nie nemam ho stopkovy. ale riadne nacapeny na hrane maternice. a ty cakas teraz svoje prvé dieťatko? Držím palce ;)

saldiv
30. nov 2012

@ria191 no 10 je riadne veľa ... Mna bude operovať doc.rusnak BA. Povedal že za 7 dni budem úplne fit. A vy sa snažíte tiež o dieťatko?

bodka70
30. nov 2012

@baculiatko40 , gratulujééém, i keď zatiaľ len tak potichu 😉, držím palce, nech len dôjdete s bábätkom k úspešnému koncu. 🙂 🙂 🙂

martulle
30. nov 2012

Holky má z vás některá zkušenosti a iui bez stimulace?

baculiatko40
1. dec 2012

@saldiv @bodka70 dakujem zienky, pevne verime, ze v juni buduceho roka privitame zdraveho cloviecika do nasej rodiny a ano bude to nase prve. 🙂

jada1
1. dec 2012

@vavrenka
@bara74
@adella1 kočky veľa záleží aký kvalitný má dr. ultrazvuk. Niektorí gynekológovia majú ešte staré UTZ so zlým rozlíšením. Jednej kočke dr. povedal, že nevidí ani žltkový vačok, išla k inému dr. a ten potvrdil akciu srdiečka. Takže sa zbytočne nestresujte 😉

manita
1. dec 2012

Ja by som rada rovnakú otázku ako @martulle Podelí sa niektorá z vás o skúsenosť s IUI okolo 40-ky bez stimulácie, resp. s takou miernejšou? My sme obaja v poriadku, ale po 3 rokoch snaženia nič, tak ideme skúsiť prvý raz IUI. Doktor mi napísal Clostilbegyt 2x denne 5.-9. deň cyklu, potom neskôr príde na rad Utrogestan a Pregnyl. Na to, že nemáme žiadne diagnózy, pravidelný cyklus, ovuláciu a 1 dieťa už, sa mi to zdá byť dosť veľa. Chcela by som sa vrhnúť na tú miernejšiu verziu z príbalových letákov týchto liekov - t. j. Clostíka 1x denne ten 5. - 9. deň, po IUI si dám pichnúť Pregnyl, ale Utroš by som nedávala vôbec. Podelíte sa so skúsenosťami, ak ste niektorá išla nato nejako podobne? Vopred ďakujem.

jada1
1. dec 2012

@manita clostil je v pohode, Pregnyl sa pichá, aby ti skôr nepraskol folikul (potom by bola už IUI zbtočná) a Utrogestan nie je na podporu tvorby vajíčok, ale je to hormón na udržanie tehotenstva. Pi IVF sa Utrogestan berie už odo dňa OPU, čiže punkcie vajíčok. Takže tie lieky ti dr. predpísal správne 😉

jada1
1. dec 2012

@manita a ešte... ten Pregnyl sa nepichá po, ale pred IUI. Ako som ti už písala aplikuje sa preto, aby nepraskol folikul skôr. Do 36 hod. od aplikácie Pregnylu by mala byť spravená IUI.

manita
1. dec 2012

@jada1 Dík za upresnenie k tomu Pregnylu, ten som ešte toľko neštudovala, vraj až na 12. deň ma má začať zaujímať. Teraz riešim ten clostil, či dať jednu denne, či dve, niekto nestimuluje vôbec clostilom. Ten utroš mi je jasný, ale najradšej by som ho nechala plávať... 😉

jada1
1. dec 2012

@manita ono by bolo dobré, keby ti na nejaký 7-8 deň spravil UTZ, aby videl koľko folikulov sa ti vytvorilo. Každá reaguje na lieky inak. Tie 2 tabletky, to nemáš veľa. Dr. ti ich podľa mňa predpísal 2x denne vzhľadom na tvoj vek. Väčšinou u žien v našom veku treba vyššie dávky, iné je to u mladšej ženy. Ja som napr. mala clostil, potom som pichala Merional a vytvorilo sa mi len 5 vajíčok. Takže dôveruj lekárovi.
Utrogestan je práveže dobrý, ako som ti písala- na udržanie tehu. Bežne ho užívajú aj baby, ktoré otehotneli spontánne. Účinnejší je, keď sa vkladá. Môže sa aj jesť, ale baby si sťažovali, že im bývalo z neho zle. Ja som vkladala a nemala som žiadny problém.

manita
1. dec 2012

@jada1 Ďakujem ti, ťahá ma to tam v piatok 9. deň, aby v pondelok 12. nebolo neskoro. Nerozumiem, načo mi ten Pregnyl dali domov do chladničky, keď povedali, aby som prišla ten 11. - 12. deň na krv a ultrazvuk a vtedy povedia, čo ďalej.

jada1
1. dec 2012

@manita možno ti to vyjde tak, že ho budeš musieť pichnúť večer.

manita
1. dec 2012

@jada1 Myslíš ten 12. deň cyklu večer?

Ako je to zvyčajne?

5. - 9. DC Clostil
11. - 15. DC (podľa výsleku krvi a UZV, doktor povie kedy) Pregnyl (inj. na pohotovosti)
večer po IUI Utroš a potom sa ešte pokračuje každý deň

Dostávam sa do obrazu či nie? 😎

jada1
2. dec 2012

@manita áno dostávaš 🙂 .Kedy bude treba pichnúť Pregnyl, to ti povie podľa výsledkov z UTZ a Utroš sa berie zvyčajne do 12tt, kým sa nevytvorí placenta, ktorá dieťatko vyživuje.

manita
2. dec 2012

@jada1 Dík. Idem od zajtra nato. 😉 😉 😉 5 DC... nový začiatok... 😉 😉 😉

jada1
2. dec 2012

@manita tak prajem veľa šťastia 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre