Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

manita
26. mar 2013

@cora41
@evapavla
A čím ste stimulovali na SOFT? Clostilbegyt a aj nejaká injekcia k tomu, či len clostil? (Pregnyl pred ovulou, s tým rátam.) Bojím sa toho clostilu ako čert kríža, ale uvedomujem si, že úplne bez stimulácie to byť nemôže. Však keď vyberú vajká, nebudú mať možnosť premeniť sa na folikulárne cysty... Obidve do Brna idete?

manita
26. mar 2013

@lindda Bojuj!

cora41
26. mar 2013

@manita ja som stimulovala clostilom, no na 8 den som pridala ampulku fostimonu, lebo som reagovala slabo.. Nakoniec som mala dva vajka, ktore sa aj oplodnili, vlozili a z jedneho sme mali male chrobaciatko 🙂

evapavla
26. mar 2013

@manita aj my sme dohodnutí na clostile a uvidí sa ako zareagujem, ano do Brna

manita
26. mar 2013

@cora41
@evapavla
Ja som mala po clostile vajec ako po Černobyle, tak možno ani fostimon nebude treba. 2. 4. to idem prekonzultovať... a koncom apríla nato spolu s vami. 😉

cora41
26. mar 2013

@manita no super!!, ja vlastne neviem, ako zareagujem po mojej nevydarenej tehotnosti, tak uvidime...zacinam clostilom a jednou ampulkou menopuru hned od 2 dna a potom na 7 den uvidime... uz nech pride mrska - okolo 10.4 a HURAAA

lelia
26. mar 2013

Ahojte baby. Chcem Vas len trosku povzbudit v snazilkovani. Na tuto stranku som chodila 5 rokov a 5 rokov sa snazila o babetko. Dnes mam 41 rokov. Nedarilo sa, ale hned na zaciatku som navstivila dr. a urobila si vsetky vysterenia. Vsetko bolo OK. Nakolko rocky pribudali, zacal mi dr. davat clostil na povzbudenie vajecnikov,na ktory som reagovala velmi dobre. Ale babetko nikde. V r. 2011 sme sa rozhodli, ze ideme do Brna na Soft, stimulacia s clostilbegytom, nakolko uz som mala 39, a na Slovensku IVF bolo velmi drahe a neponukali soft. V novembri 2011 sme obsolvovali IVF ale neuchytilo sa. Na zaciatku roku 2012 sme zacali riesit a planovat svadbu na jesen, a prestala som si merat bazalku, prestala som brat od IVF vsetky vitaminy. V marci som zacala brat nepravidelne Femibion, a zazrakom som ten mesiac otehotnela ako 40 rocna. Vobec som tomu nechcela verit, ked sme sa snazili, tak som na teste videla neviditelne 2 ciarky a uz ked tam naozaj boli, tak som neverila. Tehotenstvo prebehlo uplne bezproblemov, boli sme aj na amnio, co sme od zaciatku chceli a verili sme, ze tehotenstvo neohrozi. Ani raz mi nebolo zle a robila som do 7 mesiaca. A v decembri sme dostali najkrajsi a najvymodlenejsi darcke krasnu dcerku, ktoru ma ako prvorodicku nechali porodit prirodzene,. dva mesiace po narodeni som oslavila 41 notku. Babulky drzim Vam palce a uplne Vam vo vsetkom rozumiem. 🙂

manita
26. mar 2013

@lelia Ďakujeme! Takéto slová a povzbudenia potrebujeme ako soľ! 🙂

manita
26. mar 2013

@cora41 Ja som chcela ísť do toho už tento cyklus, ale som hrozne unavená z tých IUI, utroša, a aj z tej dlhej zimy, cítim sa vyčerpane, smutne. O mesiac bude lepšie, jarné lúče pookrejú a bude lepšie na tele aj na duši... 🙂

Ja chodím do GF už tri roky, ale čím ďalej, tým mám väčší pocit, že je to hlavne o biznise. ☹

lelia
26. mar 2013

A este som zabudla, pred IVF sme absolvovali 2 x IUI, tiez s clostilbegytom. Asi ta psychika hra najdolezitejsiu ulohu, pokial nie je nejaky preukazatelny fyzicky problem. Mam znamu, ktorej povedali ze prirodzene mat svoje dietatko mat nebudu, nakolko mala velmi vaznu diagnozy - nepriechodne vajickovody a rozne zrasty 🙂 . Zacali sa pripravovat na IVF a otehotnela prirodzene a babetko uz ma na svete. Treba len verit, aj ked s vlastne skusenosti clovek zacne pochybovat.

lupita71
26. mar 2013

Ahoj holky, prosím nevíte některá o gynekologovi(gynekoložce) v Brně, která těhotenství v pozdějším věku podporuje tedy aspoň nemá proti němu nějaké cancy? Bojím se, že se má dr. na mě bude dívat divně, mám už dvě děti, ale jak jsem psala třetí potrat nemůžu rozchodit a strašně toužím po dalším. Nevím jestli si rovnou nenechat udělat nějaká vyšetření. Jakým způsobem jste zjišťovaly, že je vše OK? je měření bazální teploty, hlenu a ovulační testy spolehlivé? tak 10 dní před MS mívám 3-4 dny špinění, to jsem před posledním těhotenství měla taky a nakonec otěhotněla, tak nevím jestli se znepokojovat nebo to zatím nechat tak. máte někdo zkušenost?Leile děkuji za zprávu, příběhy sdobrým koncem vždy povzbudí.

manita
26. mar 2013

@lelia Presne tak, psychika robí veľmi veľa. Sami sebe škodíme, keď sa trápime. Hlavu hore, vietor do vlasov a chytiť to za pačesy s pomocou doktorov, keď to ináč nejde! Nesmieme sa dať... 😉

Ja už nebudem brať ani femibion a alchemilku, už to mám dlho, však strava bude teraz ešte pestrejšia... Hlavne sa uvoľniť trochu...

@lupita71 Meranie bazálky a ovulačné testy, to je akurát tak tortúra na psychiku. Ja som si dala urobiť prefuk na zistenie priechodnosti a hormonálny profil, bolo to všetko OK, tak mi iné vyšetrenia ani neodporúčali. (Nestresovať sa. To nám odporúčali.) 😉

lupita71
26. mar 2013

@manita Máš pravdu, když ta potvora psychika si dělá co chce!!!!Musím ji nějak ošálit. je super, že sem přispívají i baby, co se jim to podařilo. To mě drží nad vodou. A člověk nic nesmí hledat na internetu (což já samozřejmě mocně dělám a patřilo by mi za to nafackovat), jinak ho to úplně srazí. Jo, jo, vzhůru k jaru, snad bude se sluníčkem líp...

lafia
26. mar 2013

@lelia krásny darček k 40tke 🙂... To soft naozaj nikto na Slovensku nerobí??

manita
26. mar 2013

@lafia Nerobili, ale už robia. Len ktovie ako... Dúfam, že nie len tak nasilu, len aby to bolo, keď inak nedáme, aby nás potom nakoniec dotlačili predsa len ku klasickému IVF a zasa zarobili... ☹ ☹ ☹ (Skúsim, potom napíšem.) 😲

manita
26. mar 2013

@lupita71 Ešte som ti zabudla napísať, že merať bazálku a robiť ovu testy nemá význam, ak chodíš do CAR-u. Ja chodím každý mesiac 9.-10.DC (mám krátky cyklus, ináč stačí 11.-12.DC) na folikulometriu a na krv a z toho vedia presne vyčítať, kedy prebehne ovulácia. 😉 Prípadne skoč tam zo tri cykly, ak chceš lepšie pochopiť, ako "funguješ"... 😉

lafia
26. mar 2013

@manita To asi ale iba v BA? O soft som vlastne doteraz ani nevedela, len sa mi zdá, že je vo mne už viac hormónov ako v poľskom kurčati, tak som hľadala, či sa nedá aj inak. A pozerám, že sa dá 😠 Som teraz po klasickom IVF, vklad som mala pred týždňom a na krv idem budúci utorok, tak dúfam, že to už konečne vyjde 😲 Chcela som len vedieť, či máte niekto skúsenosti, lebo som čítala, že hlavne pre náš vek sa to odporúča.
Držím Ti palce 😵

manita
26. mar 2013

Držím palčeky, nech už to vyjde teraz a ďalej už nebude treba nič zisťovať. 😉 😉 😉 Mrkni do témy o SOFT IVF, to ma povzbudilo, skúsim to. 😉

lelia
27. mar 2013

@lafia robia v BA a v Martine. Ale na Reprofit Brno som pocula len same pozitivum a sama som sa presvedcila, ze je to tam naozaj na urovni. Personal, dr. a vybavenie. Jednaju s Tebou ako so zenou, ktora chce babetko a nie s poradovym cislom. Kazdej na mieru sa snazia prisposobit hormony, co mi vyhovovalo. A samozrejme cena. Robia tam aj vsetky vysetrenia a zakroky. Ja len odporucam, aj ked sa mi tam nepodarilo otehotniet.
Na SK vraj velmi nechcu robit soft, ze vraj je nizka uspesnost. 🙂

lelia
27. mar 2013

Xabudla som... V Brne robia aj nativ aj soft. Jeden je s pomocou clostilbegytu a ak treba este Ti odporucia nieco dopichovat - a jeden je len na zaklade vlastneho cyklu bez podpory hormonov, ak mas ovulaciu, ale nedari sa otehotniet.
😉

marverka
27. mar 2013

ahojte snazilky, tehulky, maminy 🙂 🙂 🙂 🙂
ako vzdy ked neviem ako dalej ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ idem Vás poprosit o pomoc. Je tu niektora z Vas kt. prekonala mimomaternicove tehotenstvo po ET, alebo KETe a dobojovala to az do uspesneho konca?? alebo ste prestali bojovat s prirodou a IVF ukoncili?prosim Vás o akekolvek info. napr. aky dlhy cas ste potrebovali ci uz po fyzickej ale hlavne psychickej stranke na zotavenie, mali ste liečbu , ake vitaminy ste uzivali, no proste cokolvek. Budem vdacna kazdej sprave a vopred Vám DAKUJEM.

evapavla
27. mar 2013

@marverka , môjho známeho manželka (42 ročná) mala po KET mimomaternicové a zostala bez jedného vajíčkovodu, keď si povedali, že už na to kašlú, tak zostala tehotná a majú malú slečnu

lindda
27. mar 2013

Ja uz mam baby po mrche kolko mam podla vas "pockat " a zacat skusat ma normalne paniku ,,,,,

marverka
27. mar 2013

@evapavla cez ivf, alebo prirodzene?

lafia
27. mar 2013

@manita Vďaka, pozriem...a vidím, že je vás dosť, čo idete na soft..Držím palce, kočky! 🙂

lafia
27. mar 2013

@lelia Dík za info. Dúfam , že už žiadne nabudúce nebude, ale dobré aspoň vedieť, že také niečo je 😉 ..asi to bude kvôli tej neúspešnosti, lebo veď za odber a vklad platíš asi rovnako, ako pri klasickom IVF . Asi preto to nechcú robiť, že im to kazí štatistiky a odrádza pacientky 😠

lafia
27. mar 2013

@lindda ahoj, ja som bola pred dvoma rokmi na kyrete (5tt), myslela som, že budem musieť čakať aspoň 3 mesiace, ale nakoniec som išla na KET po 2 menzesoch. A ujalo sa, len som nakoniec mala iba prázdny vačok... Možno záleží aj na tom, ako sa cítiš. Ja som špinila po kyrete cca 2 týždne a potom už bolo všetko OK

evapavla
27. mar 2013

@marverka prirodzene 🙂

lindda
27. mar 2013

@lafia No ja som nemala zatial ziadne odborne veci mam syna 6rocneho a asi pred 1,5-2 r. sme sa zacali snazit no nedalilo sa ale k Dr, sme nesli cakali sme nakoniec sa podarilo a v 11tt bol koniec .... Ja som po kyrete tiez cca 2tyz. krvacala potom som mala pokoj a za mesiac som uz aj dostala mrchu , uz mam po nej neviem ci mam pockat aspom este jednu ?! Lebo co sa tyka Dr, ja na ich rada moc nedavam po skusenostiach a aj v inej oblasti . Asi este aspom jednu pockam 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre