Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

manita
1. máj 2013

@mufyxa Ďakujem ti, presne to ma zaujímalo. Len som si myslela, že to, čo píšeš, je SOFT. Predpokladala som, že NATIV je odber vajok na IVF z úplne prirodzeného cyklu bez stimulácie (neberie sa vôbec nič, len Pregnyl sa pichne, ako teraz, keď som chodila na IUI z prirodzených cyklov. Čiže na IVF NATIV sa odoberú tak max. 2 vajíčka. Robí sa, ak žena normálne zdravo prirodzene ovuluje, nechce alebo nemôže hormonálnu stimiláciu a chce to risknúť aj stakým malým počtom svojich prirodzene vytvorených vajok.) Takže ma to zmiatlo teraz... 😲 😲 😲

santamonica
1. máj 2013

@cora41 no mne vkladali v sobotu, takze som 5.den teraz.....my sme dali ISCI a manzel ma spermie dobre, takze problem je v mojich vajickach 😖

mufyxa
1. máj 2013

@manita tak to nevím mě bylo řečeno že já jdi na nativní IVF což je minimální stimulace ale třeba tomu jinde říkají soft nevím opravdu takhle to bylo u mne.

mufyxa
1. máj 2013

@santamonica ahoj kočko jak jsi na tom jak se cítíš a kdy budeš testíkovat jsem hrozně zvědavá ........určitě tam budou dálnice 😀 😀 😀

skifarka
2. máj 2013

@stastenka42 Díky za rady. Před 5 lety mně zjistila heterozygótní trombofilní mutaci C 677 T, takže tu úplně nejlehčí formu. Nikdy jsem neměla trombózu, ani nic podobnýho. Když jsem před 3 lety přirozeně otěhotněla/ 12 týden ZT/, tak už jsem si píchala Fraxiparin. To samé loni při 2.IVF a to se vůbec neuhnízdilo. Před 1 měsícem KET, a taky to nedopadlo 🙂. Ty jsi psala, že už by se mělo píchat v den vkladu embrya? Tak ted u KETU jsem nepíchala vůbec. To Ti řekl prosím jaký doktor, že by se mělo píchat na ředění krve, hematolog nebo gynekolog? Mýmu gynekologovi je to úplně fuk. Určitě by mně řekl ať si to dohodnu s hematologem. S tím jsem byla naposledy v kontaktu v r.2010. Přemýšlím o nativním IVF / za pomocí Clostilbegytu/. Touha po miminku nás už stála cca přes 200 tisíc. Už jsme vyčerpaní finančně i psychicky. Navíc si nějak myslím, že když se vyprodukuje pár vajíček/ myslím, že to měla @mufyxa a je těhulka/ třeba i jenom 2 jsou kvalitní. Už přestávám věřit ☹ ☹ .

mufyxa
3. máj 2013

@skifarka holčičko to mi je moc líto co všechno už jsi musela prodělat ale nevzdávej to prosím tě to by byla škoda odpočiň si a jdi do toho zas .....vím jak se cítíš já měla někdy stavy že jsem byla rozhodnutá že už na to kašlu a vidíš povedlo se v sedm se byla na krvi tak ted se zase modlím aby hcg bylo v pořádku a vše bylo ok v 10 tam budu volat . NEVZDÁVEJ TO NADĚJE UMÍRÁ POSLEDNÍ . 🙂 😉 😉 😉

stastenka42
3. máj 2013

@skifarka tu istu mutaciu mam aj ja preto mi hematolozka doporucuje zacat pichat fraxiparin aspon 3dni pred vkladom a pokracovat do tehotenskeho testu,v pripade pozitivneho pokracovat a prist na kontrolu k nej. Dalej mi doporucuje brat prednison 5mg denne minimalne dva tyzdne pred vkladom tiez do testu a ten sa berie az do 12tt. Hlavne nezufaj,musis verit ze raz to pride. Ja sa v lete chystam na svoj 13 vklad a pevne verim ze to dobre dopadne.

mufyxa
3. máj 2013

sluníčka moje tak krevní test POZITIVNÍ 340 HCG bude miminkoooooooooooo 😀 😀 😀 😀 😀 😀

manita
3. máj 2013

@mufyxa Či NATIV či SOFT, všetko jedno, hlavne, že je to tam!!!! Gratulujem!!! 🙂 🙂 🙂

slavka_2012
3. máj 2013

@mufyxa zo srdiecka blahozelaaaaaaaam 😀

mufyxa
3. máj 2013

moc děkuji jsem ta nejštastnější na světě , hrozně krásný bylo že sestřičky i doktor měli hroznou radost se mnou to bylo hrozně krásný a upřimný 🙂 🙂 🙂 🙂

santamonica
3. máj 2013

@mufyxa , je mi normalne do placu, citim,aka si stastna a hrozne ti to prajem hrozne moc, teraz sa uz len poriadne opatruj a davaj na seba a male pozor.......stastenka , srdiecko mas odo mna, dufam, ze ti trosku pomoze........ja som sa dnes trosku zlakla, lebo od ET ma stale bolelo ,pichalo,tlacilo a dnes na obed zrazu nic....uplne ma prestalo vsetko boliet a trvalo to asi 5 hodin, teraz ma trosku zase pichlo,ale brucho ma neboli , tak neviem no...snazim sa moc sa nesledovat,ale ma to prekvapilo....hm 😕

mufyxa
3. máj 2013

@santamonica vubec se nestrachuj mě také bříško bolelo a píchalo a stále to trvá ale není to stále ničeho se neboj vše bude ok hlavně žádný stres 🙂 🙂 😉 😉 držím moc moc pěstičky. 🙂 🙂

mufyxa
4. máj 2013

dobré ráno holky moje nemůžu spát a tak ráda čtu koníka že první moje cesta je sem, včera po těch výsledcích z krve ze mě všechno tak opadlo jako kdyby ze mě odvalily balvan 🙂 vím že ještě není všemu konec ale stejně to nejhorší mám za sebou a věřte mi že jsem vůbec nedoufala..... vaše pocity jsou stejné jako moje proto sem ráda chodím jelikož at to říkáte komukolli tak pokud ten člověk neví ...nemá zkušenost nemůže pochopit. Zkušenost je nesdělitelná.
Dnešní ráno je jako sen stále tomu nemůžu uvěřit že mám v bříšku kouzelného drobečka je to úžasný pocit. A vím že vy všechny se jednou dočkáte protože když to vyšlo mě tak to vyjde i vám všem jen trpělivost a nervíky jako lodní lana. 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉

cora41
4. máj 2013

@santamonica moja, neboj nic, myslim, ze nam vsetkym tak trochu z toho "cakania"prepina... ja som si vcera urobila normalne test ( podotykam, ze na 5 den po ET a vklade iba 2 4 bunkovych stoplikov) a vytesovala som sa ako mala, ked som tam nasla 2 ciarky.. jasne, ze dnes je to snehobiele a bol to iba pregnyl, ved co by sme cakali po 5 dnoch, ale znova mam strach a urobila som dobru blbost, ze som sa testovala.. tak ma dost boli podbrusko, ze teraz uz neviem, ci je to z utrosa alebo maly stoplik sa zavrtava... takze neboj mojko, vsetko bude v poriadku, uvidis🙂 kedy skusis testnut? az o tyzden v sobotu?

mufyxa
4. máj 2013

@cora41 lepší vydržet ale 9 den už by tam doušek měl být a určitě bude...... 😉 😉 😉 já vím to čekání je nesnesitelné počítala jsem snad i minuty takže rozumím a držím velké pěsti 🙂 🙂 🙂

cora41
4. máj 2013

@mufyxa moja, dakujem krasne🙂 hadam nam to na piaty raz vyjde do konca.. stvrty sme boli skoro uspesni, no po amnio sme to nezvladli a bol koniec v 14 tyzdni.. tak sa len utesujem, ze mozne to teda je otehotniet, akurat musime vystihnut a trafit ten spravny moment🙂 ale z teba mam ohromnu radost a strasne drzim vsetky prsty 🙂 aj za stoplikov🙂

mufyxa
4. máj 2013

@cora41 a myslíš že to způsobila ta amniocenteza????? 😨

cora41
4. máj 2013

@mufyxa presne do troch dni moj chlapcek odisiel... a dovtedy bolo vsetko v poriadku... takze myslim, ze ano...

mufyxa
4. máj 2013

@cora41 ježiši mám na ni jít taky tak jsem o tom dost četla a všude píšou že nic nehrozí no tohle je hrůza ,moc tě lituju 😔

cora41
4. máj 2013

@mufyxa no ja by som uz na nu nesla.. existuje moznost si to dat v Brne vysetrit z krvi a pre mna ak nebo da to bude jedina moznost.. Uz na amnio nepojdem... nechcem strasit, mojej velmi dobrej kamoske nebolo vobec nic a uz ma doma chrustika a vsetko je ok.. mozno som ja bola ta, ktorej to nevyslo...

mufyxa
5. máj 2013

@cora41 ted jsem četla téma amniocenteza a píšou tam dost rozporuplné názory tak uvažuji o tom jestli to neodmítnu. 😉 ještě nevím mám dost času ale trošku mě tohle děsí když si představím kolik úsilí a nervů a peněz nás to stálo tak se mi nechce riskovat . 😒

babatenko555
5. máj 2013

Tak ahojke žienky 🙂 My sme sa snažili zhruba rok ale nedarilo sa...moja mladšia dcéra má 3 roky 7 mesiacov a zakial som kojila tak som brala hak pre dojčiace mamičky...no potom sme sa s drahým rozhodli že sa ešte pokúsime o jedno dieťatko...vtedy som mala 39 rokov no minulý rok v septembri som dosiahla svoje okrúhliny čiže 40-tku takže sme si najskôr mysleli že už nemáme vôbec žiadnu šancu kvoli veku a zmierili sme sa s tým ( no ja som v kútiku duše stále verila že tie dve // na tehotenskom teste nájdem ) a našla som !! 🙂 Dieťatko by sa malo narodiť 3. septembra tohto roku a 7 septembra mám 41 🙂 Máme síce žiaľ určité problémy ale dúfam že aj napriek nim to dotiahneme do úspešného konca 🙂 A Vám milé snažilky 40-tničky prajem krásne veľké dve // 🙂

henikav
5. máj 2013

@babatenko555 blahozelam a drzim palceky, aby ste to dotiahli do uspesneho konca. 😉

cora41
5. máj 2013

@mufyxa moja, mozes vyskusat tu krv v Brne, to asi urcite neublizi🙂 pre spokojnost duse🙂

babatenko555
5. máj 2013

@henikav dakujeme 🙂

mufyxa
5. máj 2013

@cora41 no moje snacha čeká také miminko a je ve 13tt byli ted se synem na nějakých testech " genetika " z krve a tak tj možná ono ale platily si to sami tak možná ..... 😉

cora41
5. máj 2013

@mufyxa takto je super!! my si vsetko platime sami, lebo vsak 39 som uz mala davno 🙂 takze pridat niekolko sto EUR a nemat strach, ze potratis pre mna uz stoji za to... ale bodaj by si nic nemusela, lebo vsetko bude proste SUPER 😎 😎 😀

moja72
5. máj 2013

Ahojte, občas sa pozriem do tejto témy aj keď som sem ešte neprispela. V júli budem mať 41r. a mám už 20 ročnú dcéru 🙂 no ale mám nového partnera a chceli sme mať spoločné dieťa. Preto aby sme mohli mať bábätko sme absolvovali 7x IVF + 1x KET, a dočkali sme sa, v septembri čakáme našu bambulku 🙂 Čo sa týka tej amniocentézi, bola som rozhodnutá, že ju odmietnem nakoľko je pri nej veľmi veľké riziko potratu .Aj tak som čítala, že veľakrát na amnio povedali, že dieťa je postihnuté a keď sa bábätko narodilo bolo úplne zdravé. Genetické testy som mala všetky v poriadku a keď som bola na genetike tak tam bola taká zlatá doktorka a tá mi povedala, že mi majú doporučiť amnio, aleže v mojom prípade by to bolo väčšie riziko ako to že sa nám narodí postihnuté dieťa. Dievčatá všetkym vám držím palce aby ste na testoch našli dve čiarky a tie čo ich tam už máte, aby ste sa čoskoro tešili z krásnych bábätiek 🙂

manita
5. máj 2013

@mufyxa A ako sa cítiš? Čo je inak ako predtým? Pozoruješ nejaké zmeny? (Už si si urobila zápis o váhe a pomerala bruško? Ja mám takéto záznamy zo svojho prvého tehotenstva v jednom krásnom zošite a je to nádherná spomienka. Odporúčam.) 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre