Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

go
2. júl 2013

@stastenka42 ja nemam opravdu priznaky zadne, jen ty z utrogestanu - spavost a jidlo ve velkem mnozstvi, tak uvidime 😉
13 IVF, vzdy kompletni nebo jsi zkousela i minimalku? Kam chodis do Caru?

stastenka42
2. júl 2013

@go vsetky hradene a niekolko ako samoplatca som absolvovala na slovensku ale ani raz sa mi nepodarilo otehotniet,medzitympsom prisla do predcasnej menopauzy a som odkazana uz na darovane vajicka..chodime do reprofitu v brne a tam nam nasli darkynu.mame uz tretiu darkynu,z toho dvakrat sa mi podarilo otehu,raz dvojicky v 14tt Ma a raz v 5tt. Odvtedy nic,zistili mi nieco na hematologii,tak budem pichat fraxiparin pred transferom,plus prednison 6 tyzdnov tak uvidíme. Pevne verim ze to dam,lebo viac preto nemozem urobit..

stastenka42
2. júl 2013

@go a ty? V com mate problemy? My vlastne sme ziadny zdravotny problem nemame:(

go
2. júl 2013

@stastenka42 jsi uzasna bojovnice, ja si rikala, ze pokud se ted nezadari, vzdam to, ale zeny jako Ty me vzdy dokazou motivovat a bojovat dal. Mela jsem ted s manzelem 4xIVF v Caru v Praze. V dubnu jsem presla do brnenskeho Reprofitu a ted jsem stimulovala pouze minimalkou. Zatim me doktor rika, ze darovana vajicka nepotrebuji, ale ja to vzhledem k memu veku vidim tak, ze na to dojde.
Moc Ti verim, tentokrat to das 🙂 Mohu se zeptat jaky jsi rocnik a ke komu v Reprofitu chodis? Nikdy nevim jak se chovat po ET....polehavas nebo se chovas normalne? 😉

go
2. júl 2013

@stastenka42 u nas je to stejne, u me zadny problem nikdy nebyl nalezen, bohuzel jen ten vek 😒 . Manzel mel jednou pomalejsi spermie, ale ted uz mel zase spemio pekny. Tak problem nikdo nevi, proste rikaji vek. ☹

stastenka42
2. júl 2013

Chodime k Stelclovi,vyborny clovek...mala som 44 a od 35 sa trapime..ja som si to hovorila tiež ze kaslem uz na to,ale nakoniec tuzba po mimi ma hnala dalej,len vek ma uz nepusti,musíme byt aj trochu zodpovedni,ved ak teraz otehu porodim ako 45 rocna a chcem ho stihnut vychovat🙂. Ty mas kolko? Po transfee som prve tri dni oddychovala,potom normalne len nenos nic tazke,nenapinaj brusko,ziadne kupanie len sprchovanie,pit vela vela vody,papala som pikantnejsie a pila cervene vinko deci vecer na prekrvenie maternice.

go
2. júl 2013

@stastenka42 slysela jsem na Stelcla samou chvalu, ale on je v Brne pry malo, byva jeste v jejich druhem Caru. Ja nakonec chodim ke Koudelkovi a krasne se o me ted postaral, tak uvidime 😉 . V dubnu me bylo 41 a snazime se od 37.
😒 .

stastenka42
2. júl 2013

@go aj ja som pocula na koudelku len chvalu,oni su tam vsetci super..to sa neda porovnat s pristupom na slovensku..bohuzial u nas ta vidia ako kasu na peniaze,a v brne ta beru ako cloveka co je hlavne na psychiku velmi pozitivne

raaaadka
3. júl 2013

@go Tak jak se dnes cítíš? Já nějak nevím, to břicho prostě nebolí a nebolí. Nechápu to, tááák jsme se snažili. 😖

go
3. júl 2013

@raaaadka no pockej, ale ty uz jsi to mela davno dostat, tak sup testik 😉 Ja byla dnes poprve od nedele v centru za manzelem na obed a pak jsem mela jit ke kadernici. Bohuzel jsem ji zrusila, zacala jsem mit navaly, unavena, nafoukle bricho, hnus, to je urcite utrous. Tentokrat to vidim fakt bez sance ☹

raaaadka
3. júl 2013

Né, jsem dnes 23.DC, takže zatím nic. mívám cykly 24. - 28. dní, tak nějak v tom rozpětí.

raaaadka
3. júl 2013

@go
Jak to bez šance, aspoň to nafouklé břicho zní docela nadějně. 😉

go
3. júl 2013

@raaaadka blbost to mam z utrouse a z te hory jidla co sezeru 😉

go
3. júl 2013

@raaaadka tak jeste musime vydrzet, budes testit se mnou pristi stredu 🙂

raaaadka
3. júl 2013

@go to nevím, to už bude asi po všem. 😉 a hurá do dalšího cyklu. Trpělivost růže přináší. 🙂

mufyxa
4. júl 2013

@raaaadka ahojky holka moje tak jak jsi na tom přišla mrcha nebo testuješ ....???? 😉 😉 😉

mufyxa
4. júl 2013

@raaaadka já se moc těším až přijde mrcha mě ...je to paradox ted se na ní těším a pak si budu přát aby už nepřišla 😀 😀 😀 😀 😀 😀

raaaadka
4. júl 2013

@mufyxa
24. Dc a břicho ani ťuk, nebolí netlačí, jsem z toho otrávená. Testovat nemá cenu. Jinak 7. Den po ovulaci, to už by sakra mělo bolet ne?

mufyxa
4. júl 2013

@raaaadka no ještě neházej flintu do žita bolet nemusí nic a šup .... 😀 😀 😀 😀 😀 ještě stále je naděje ale já tě obdivuju že vydržíš netestovat to já bych vubec nevydržela 😉 😉 😉 😉 😉 😉

raaaadka
4. júl 2013

@mufyxa no já až budu mít nějaké příznaky, tak testnu, takhle škoda testu, myslíš 7 dní po ovu, že má smysl???

mufyxa
4. júl 2013

@raaaadka asi máš pravdu já jsem 7 dní po ET měla už ducha na testíku ale po Ivf je to asi jiné navíc mi transferovali vlastně 3 denní embrijko takže je to jiné no......ale ten 10-12 den už by to šlo 😀 😀 😀 😀 budu zvědavá a určitě dej vědět 😉 😉

raaaadka
4. júl 2013

@mufyxa No co k tomu říct, teď už ani ty bradavky nejsou citlivý a prsa taky nějak splaskly, takže čekám, že dorazí MS během 3 dnů. ☹ Tak zas další měsíc, no.

milu71
5. júl 2013

Ahoj všem 🙂 tak jsem byla u doktrora a z téhle návštěvy jsem úplně rozhonená ☹ Dělalo to na mě dojem jako: co bych chěla v těhle letech? Co čekám za zázraky od nich? Ptala jsem se ho jak velký rozdíl je mezi Nativem a klasickou IVF. Pochopila jsem z toho, že Nativ a IVF je vlastně to samé, jen u IVF si píchám děnně drahé injekce (18.000,- Kč) abych měla více vajíček a pak je v to m ještě to mrazení. Ptala jsem se ho jakou to má úspěšnost a odpověděl, že skoro stejnou jako Nativ 30%. Pak mi teky navrhnul dárcovské vajíčko, kdy prý je 60% úspěšnost. K ceně jsem se nedostali, tak nevím o kolik by se to zvedlo. Jinak celkovou cenu za IVF s ijnekcemi mi řekl 55.000,- a vlastně není zaručeno, že se to povede ☹(( Jsem z toho dost špatná a už mám depky. Nevím co si počít dál, ale asi se brzo zblázním ☹ ☹ ☹

manita
5. júl 2013

@milu71 to máš čo za pribrzdeného doktora?

milu71
5. júl 2013

@stastenka42 mě taky doktor Lojka (Pronatal Nodr Teplice) navrhnul darované vajíčka, ale neřekl mi, kolik bych musela zaplatit. Úplně se toho bojím, protože cenu za IVFmi řekl 55,000,- bez dárcovství. Zatím jsem zaplatila Nativ za 19.000,- + katetr 1.700,- Kč. Peníze ubívají a žádná radost. Nevíš kolik se tak připlácí za dárcovské? Přijme moje tělo darované vajíčka?

milu71
5. júl 2013

@manita Dr. Lojka z Pronatalu v Teplicích

go
5. júl 2013

@milu71 ahoj, zajimalo by me kam chodis do Caru? Ja jsem v dubnu zmenila centrum , po dlouhem zvazovani a hledani. Branila jsem se dojizdeni z Prahy, ale nakonec vyhralo brnenske centrum Reprofit, tak dojizdime. Maji vyhlasenou lecbu minimalni stimulaci, ktera nas vysla na cca 32 000,- a nakonec jsem mela stejne vajicek jako pri klasickem IVF vzdy pred tim 🙂 . Doporucuji, v nasem veku nejlepsi volba 🙂

go
5. júl 2013

@milu71 ja z Pronatalu utekla po trech letech. Nechteji minimalku delat, neni to pro ne tak prinosne na provizich. Pronatal je zkostnatelej, nepouzive nove metody napr. mrazeni. Nektere odborne lekari maji dobre, bohuzel drou penize a neinvestuji do novych technologii IVF ☹

manita
5. júl 2013

@milu71 nechceš skúsiť ten Reprofit radšej? ako ti môže povedať, že natív má tú istú úspešnosť ako klasické IVF? je rozdiel, či máš 1 vajko alebo 10

už si mala nejaké IVF?

milu71
5. júl 2013

@go co to je ta minimálka? Já bych raději taky šla někam jinam, ale nevím kam. Do Reprofitu v Brně se můžeš sama objednat? Potřebuješ k tomu výpis z předchozích pokusech a vyšetřeních? Můžeš mi dát nějaký kontakt do Brna na email: blahovae@centrum.cz. Budu ti moc vděčná 🙂) Zkusím přemluvit manžela na výlety do Brna.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre