Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

gabinkaa
10. sep 2013

@jada1 ahojík moja, ako sa mávaš? a čo malinká už je tiež asi veľká slečna vymyselná, u nás je to niekedy hotová katastrofa 😀

jada1
10. sep 2013

@gabinkaa ahoj Gabi,máme sa fajn 🙂 , malá je zlatíčko. Veru je to taký výmyselník, niekedy sa čudujeme čo to dieťa dokáže na jej vek 🙂 Užívam si materstvo, som veľmi spokojná. Dočítala som sa, že si bola tehu, ale nedopadlo to dobre ☹ Mrzí ma to. A ty ako sa máš? Stíhaš pracovať aj popri malej. Ja to nejako zvládam, len potom mi ten čas tak strašne letí. Niekedy by som chcela, aby sa trošku zastavil.

milu71
11. sep 2013

@chiguita Ahoj, díky za vysvětlení 🙂 jo jsem ročník 71. V sobotu jdu na transfer, tak jsem zvědavá jak se jim bude u mě líbit. Já ti taky přeji hodně štěstíčka ať se ti zadaří příští měsíc!!

milu71
11. sep 2013

@jada1 Nechala jsi si něco zamrazit? Do soboty se musím rozhodnout, zda mrazit ano nebo ne. Nevím ani kolik to stojí. 😒 peníze rychle ubývají ☹

milu71
11. sep 2013

@mimika1973 tak už vím, mám jich celkem 6 oplodněných. 4 uzrála ještě u mě a ty dvě až venku, ale podařilo se je úspěšně oplodnit. Tak snad se teď budou dobře dělit 🙂 😉

mimika1973
11. sep 2013

@milu71 ahoj, tak tohle je super spravicka, 6 bubliniek! Davate PK blastiky?

marverka
11. sep 2013

ahojte, mozem sa pridat?
bude mi onedllho 39 a ......mame navrhnutu 3ivf ale s pgd, mala to niektora z Vásˇ, alebo mate s pgd skusenosti??dakujem za vsetky odpovede.

manita
11. sep 2013

@milu71 to je radosť, takáto úrodička! Prosím ťa, ani neváhaj, či mraziť alebo nie. Ak budú zvyšné emryjká vhodné na mrazenie, určite daj zamraziť. Stojí to 13 000 Kč. Ak by ti ET náhodou nevyšiel, možno vyjde KET so zmrzlinkou hneď ďalší mesiac. Veľmi ti prajeme, aby bolo hneď tehu a zo zmrzliniek potom o rok súrodenec!

@marverka ahoj, ja som nedávno videla zaujímavý dokument o pdg. Dozvedela som sa, že treba nastimulovať veľmi veľa vajok, aby bolo veľa emryjok, lebo oni musia prejsť dvomi ťažkými skúškami - keď majú 6-8 buniek, pipetou im odsajú 2 bunky, ktoré idú na analýzu vrodených chorôb. Tie emryjká musia potom zabojovať a deliť sa po tomto zásahu ďalej, chýbajúce bunky si dotvoriť, akoby sa nič nedialo. Nie každé emryjko to zvládne, preto musí byť tých bojovníčkov viac, aby bolo potom čo vkladať, lebo sú tu dve sitá - jedným je úloha prejsť zdravé cez pdg a druhým je samotná sila toho zdravého emryjka zabojovať po ukrojení tých 2 buniek a fungovať pekne ďalej. Na konci dokumentu boli krásne zdravé bábätká v náručí šťastných maminiek. Držíme ti palčeky! Dôveruj lekárom, vedia to! 😉

marverka
11. sep 2013

@manita dakujem, je to na zamyslenie....

milu71
12. sep 2013

@mimika1973 ahoj, já nevím co je to PK blastiky 😒 😒

milu71
12. sep 2013

@manita tak dobře, asi máš pravdu 🙂 Ještě v pátek chci zavolat do Reprofitu jak se ty moje holky mají a v sobotu pojedu na transfer. Chtěla bych za rok ještě jedno, tak si to trochu pojistím 😉

milu71
12. sep 2013

@marverka tak to je tedy mazec, co musí chudinky všechno překonat ☹ Nechám to na doktorech a pak se uvidí 🙂

marverka
12. sep 2013

@milu71 dik, avy ako dlho snazilkujete

mimika1973
12. sep 2013

@milu71 blastiky PK, to su 5.dnove embria s tou predlzenou kultivaciou 🙂
Tebe vkladali 5.dnove embrya alebo skorsie?

milu71
12. sep 2013

@mimika1973 já teprve půjdu na transfer. Byla jsem v pondělí na odběru a v sobotu mám jít na vklad. Tak asi teda budou 5.denní embrya 🙂 🙂

milu71
12. sep 2013

@marverka už to budou 2 roky 😒 a zatím nic. Tohle je moje první IVF. Předtím jsem zkusila inseminaci, ale bez výsledku. Pak pokus o IVF v nativním cyklu, ale taky nic. Nebrala jsem žádné léky na stimulaci vaječníků, takže to bylo k ničemu. Teď jsem měla injekce a bylo to o hodně lepší 🙂

mimika1973
12. sep 2013

@milu71 a dobre sa ti delia embryjka? ako su na tom teraz do 3.dna od OPU? ;)
Urcite budu pekne blastiky na vklad! 🙂

marverka
12. sep 2013

@milu71 drzim palce my 2 x ivf a spolu 6x vklad a nic u z neviem co robit

manita
12. sep 2013

@milu71 napíš mi, prosím ťa, o tom natíve, čo si mala, bolo jedno vajko? aké emryjko ti vkladali? (ja chcem ešte natív skúsiť viackrát po sebe, ale až keď si trochu oddýchnem)

milu71
15. sep 2013

@manita Ahoj, já jsem měla Nativ jedno a už bych to asi neudělala. Nebereš žádné pořádné stimulační léky na podporu vaječníků. Od 2dne menses jsem brala Clostyl 2x0x2 a to 5dní. Pak jsem mezi 8-9dnem cyklu byla na ultrazvuku a doktor mi dal sebou Orgalutran a Pregnyl. Orgalutran jsem si měla píchnout 11.den kolem 15.hod.odpoledne. Pregnyl jsem měla píchnout 12.den a to ve 22 hod. 14.den jsem byla na odběru vajíček, bez narkózy ,na jejich doporučení, prý ženský běžně podstupují odběr bez narkozy. Tak jsem souhlasila, měla jsem 2 vajíčka a z toho jedno dost hluboko a doktor ho nemohl vyndat. Sestra mi tlačila na břicho, ale stejně ho doktor nevyndal. Je pravda, že jsem nic necítila, nebolelo to. Po odběru (od 15.dne) jsem měla hned brát Utrogestan a Pregnium. Transfer jsem měla 3.den po oplodnění, (myslím že bylo 4 buněčný). Po transferu jsem brala dál Utrogestan a Pregnium. Měla jsem pak počkat 14 dní a udělat test, ale já to dostala dřív o jeden den než jsem měla udělat tehu test. No tak, jsem zaplatili 20.000,- Kč a nic z toho nebylo. Při další schůzce jsem se ptala doktora, co bude pro mě lepší ale on mi hned odpověděl, že nezná mojí finančí situaci, tak mi nemůže nic doporučit. Myslím, že doktor má říct co je prio pacientu nejlepší a neptat se, jestli na to má a pak říct co by měla mít. V teplicích v Pronatalu jsem skončila a už bych tam nikdy nešla. Já nevím, já bych nativ už nezkoušela. Po 40. potřebujeme léky na stimulaci a to v nativu není. Nebo mi to ten chytrý doktor v Teplicích nedoporučil. V Reprofitu jsem brala Fostimon a nastimuloval mě tak, že jsem měla 9 vajíček odebraných a z toho 6 úspěšně oplodněných. To je rozhodně lepší výsledek 🙂 😉

milu71
15. sep 2013

@mimika1973 dávali mi 5.denní embryjka a z 6 jsem měla 4 dost dobrý, jedno ještě dobrý ale to poslení není dobrý ☹

milu71
15. sep 2013

Ahoj děvčata, včera jsem byla na transferu. Měla jsem 6 úspěšně oplozených vajíček. Dvě z toho dost dobrý, dvě ještě dobrý a ty dvě poslední jsou tak na čtyřku. Doktor mi doporučil, vzhledem ke kvalitě, si dát jen jedno, protože je tady možnost dvojčat a někdy se i stává, že se to jedno vajíčko ještě rozdělí a můžou být trojačata. Dala jsem si teda jen jedno.Zbylé embryjka mi zamrazí. Teď mám brát Utrogestan a 26.9. udělat těhu test. 🙂

manita
15. sep 2013

@milu71 Držíme palčeky a veríme, že o pár dní budú dve čiarky! Vyzerá to veľmi nádejne, ty si výborne zareagovala na ten Fostimon, myslím, že aj najlepšie zo všetkých dievčat, čo na koníku o Fostimone písali. On je najlacnejší zo všetkých stimulačných injekcií a takáto dobrá úroda je skôr zriedkavá. (U mňa to tiež bola bieda.) U teba je to dobré znamenie, musí to vyjsť.

A veľká vďaka, že si si našla čas a napísala si mi o tej tvojej predošlej stimulácii. Čím ďalej, tým viac si myslím, že je to všetko lotéria, skrátka, my stierame žreby a čakáme, ktorý bude ten pravý, výherný... hlavne pri tých minimálkach stále dookola.. 😕

(Dobre, že si išla do toho Brna.)

Dala si sa na PN?

milu71
15. sep 2013

@manita jo , to máš úplnou pravdu. Nic z toho není nikdy jisté a je to sázka...buď to vyjde nebo ne 😒 ale zase za pokus to stojí 🙂
PN máš na mysli nemocenskou? Ne,nejsem na nemocenský. Doktor mi jen řekl, že nemám nic těžkého zvedat nebo sportovat. Tak teď jen dávám pozor, abych na to nezapomněla a v pondělí jdu do práce. 🙂

manita
15. sep 2013

@milu71 Ten tvoj doktor vôbec nechce dávať nemocenské, písali dievčatá už aj v téme Reprofit, škoda. Ja si myslím, že v našom veku a pri tých peniazoch, čo do toho ako samoplatkyne vrážame, by mal dať, nech je vyššia šanca na dobré uchytenie emryjka, lebo právo na to máme po IVF. Ale ak by si na tom trvala, určite ti dá. (Ja som si dala pri všetkých mojich IVF, aby som si potom nevyčítala, že som sa naháňala, a preto to nevyšlo.)

mimika1973
15. sep 2013

@manita toto presne si myslim aj ja, ze loteria stastia a nahody! 😉
Len doteraz som stierala len tie zle losy! 😔
Tak hadam nabuduce uz vyhram nieco! 😵

mimika1973
15. sep 2013

@milu71 a vkladali ti ake blastiky? HB, XB, EB? v akom vyvoji si ich mala?
Tak len pekne tehulkuj a hladkaj brusko 😵

milu71
16. sep 2013

@mimika1973 ve zprávě o kultivaci jsem měla napsáno :
1.den - 6x2PN, 2x0/1
2.den - 5x4, 2x3
3.den - 1x10, 4x8, 1x7, 1x STOP
5.den - 1xHB, 2xXB, 1xEB, 1xCM+ , 1x8
myslím, že mi dávali jedno z těch XB. To poslední 1x8 bylo to nejhorší.
Od odběru vajíček, cítím takovou slabou bolest v prsou a bradavkách. To asi bude po těch hormonálních injekcích. Je to jako, když čekám menzes 😕

katulinka222
16. sep 2013

Ahojte snažilky. Bola som na 1. IVF a dnes test negatívny. Som taka nestastná. Ale to asi niektoré poznáte.Kedy ste po neg teste dostali mens.? Neviem či si mam davat este Utrogestan, alebo koli nemu som este nedostala? Mozno blbe otazky , ale som taka mimo... Holky kolko Vás vyšlo IVF??? Niektoré sta boli viackrát a ako samoplatkyne je to dosť. Prajem vsetkým úspesné IVF

manita
16. sep 2013

@mimika1973 Ja tiež zatiaľ zotieram samé nevýherné. Kruté je, že máme ročne nárok len na max.12 žrebov a ešte k tomu sú tak nehorázne drahé. A roky utekajú. Ale verme, že ten výherný príde!

@milu71 Tie pocity sú OK, to je z Utrogestanu, veľa pi (nielen vodu, ale aj grapefuitové a ananásové džúsy) a vtedy to nebude také intenzívne.

@katulinka222 ☹ ms mešká podľa toho, koľko utrošu berieš, mne po 4-0-4 meškala 7 dní a po 2-0-2 meškala 4 dni, meškanie je normálne. (cena IVF záleží od CAR-u, všade je to iné, mňa v Brne vyšiel SOFT 800 € a NATIV 500 €, všetko bez poisťovne, cakum prásk komplet cena so všetkým, konečná cena sa odvíja od ceny stimulačných liekov a množstva nastimulovaných oocytov, každá žena to má iné na faktúre nakoniec).

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre