Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

bocsika
28. jan 2014

@zuzicek88 aj ja som bola presne tak ako ty, nikdy žiadne problémy s menzesom, stále chodili ako hodinky, 28 dňový ciklus atď., nikdy nemeškali. A zrazu keď som dosiahla 41 rokov , menzes neprišla , išla som na vyšetrenie a zistili že moje hladiny hormónov sú ako pri menopauze. Bola som šokovaná! Tak skoro a ešte nemám dieťa. Bez žiadneho varovania z jedného mesiaca na druhý. No uznaj... stále tomu nemôžem uveriť. Ale nasadili mi hormóny a dúfam, že ešte mám nádej. Skúsim rozmýšľať pozitívne 🙂
Super, že to cítiš 🙂 tak to treba brať! Veľmi Ti to prajem!

irmalachat
30. jan 2014

Ahoj všem, já teď čekám na výsledky z imunologie a pak se objednám na druhý pokus IVF. Po prvním neúspěšném pokusu jsem se nemohla dočkat, až uplynou tři měsíce a budu se moct do toho pustit znova a najednou se mi do toho nějak nechce....jezdit obden 150 km na kontrolu, vymýšlet si v práci, kam jedu a hlavně se před každým telefonátem do CARu nervovat, nervovat, nervovat....a pak se zas zklamat. Půjdu do toho, ale mají můj obdiv holky, které to podstoupily třeba sedmkrát. Nejhorší je ta sinusoida naděje - zklamání:(
No, ale výsledek stojí za to, takže do toho!

elisabethwoodville
30. jan 2014

@irmalachat drzim palce, do toho!! vysledok bude stat za to 😎

sonkaj
30. jan 2014

Ahojte, tak až teraz som si všimla na fore túto skupinu, predtým som nazerala len do čakania po ET.
Takže tak stručne o mne ak môžem. po 5.IVF mám v súčasnosti prváčika a kedže to prirodzene nešlo, teraz som po 2.IVF a čakááám))) tá beznádej a sklamanie bolo aj po jednej aj po druhej stimulácii pretože ten vek "40" je v tom že už nemám toľko folikulov ako pri prvom bábätku ale mám aj pri prvom len dva aj teraz len dva. Takže idem si vás prečítať dozadu pár strán....

elisabethwoodville
30. jan 2014

@sonkaj ahojky, cakas uz druhe babatko, ci cakas na odber folikulikov?

sonkaj
31. jan 2014

@elisabethwoodville som 5 den.po ET takže ešte skoro na čokoľvek, na pocity...na testy....

elisabethwoodville
31. jan 2014

@sonkaj aj ja som dnes 5 den po ET 🙂 🙂 🙂 juuuj drzime palce silno !!!

cayetana
31. jan 2014

Ahojte,mam 42 rokov,pred 10 rokmi mimomaternicove tehotenstvo ukoncene odstranenim praveho vajcovodu,ostal mi teda len jeden,ale anatomicky straaasne dlhy,okrem to ho mam autoimunnu hypotyreozu,sanca ,ze otehotniem prirodzene je urcite nulova...zacala som brat inofolic,ale ten mi asi nepomoze,ak by som mala napr.nepriechodny vajcovod...rozmyslam aj nad ivf,kurnik,ale mam pocit,ze uz som stara:(

irmalachat
31. jan 2014

@elisabethwoodville, @sonkaj přeju vám, ať se určitě zadaří....sonkaj, můžu se tě na něco zeptat? Jak jsi zmiňovala ty pocity, poznalas bez testu, že jsi těhotná? Já byla zatím těhotná 4x (bohužel dítě mám jen jedno, ale je to skvělej kluk) a vždycky jsem to VĚDĚLA. Ale protože to bylo vždycky spontánní těhotenství, chtěla bych vědět, jestli to žena pozná i u IVF. Děkuju za odpověď.
@cayetana ne, nejsi stará, je mi jako tobě a někdy mi přijde, že jako staré nás berou hlavně tady v Čechách. Když se podíváš na americké nebo britské stránky, tak tam jsou maminy po 40 celkem normální věc.

sonkaj
1. feb 2014

Ked som bola po 5.ivf, bol 7.deň po ET.zobudila som sa rano o pol piatej a sla si urobit test.akoby na istotu.bola tam!!! Silna druha.zvrieskla som a zobudila manzela a skakala od radosti . Bolo to neskutocne a pamatam si to akoby to bolo vcera.potom nasledoval odber ,vysoke hcg a podozrenie na dvojicky.presli tri dni od odberu krvi a ja som strasne krvacala a skoncila v nemocnici.v tom case bolo ivf automaticky rizikove tehu a hospitalizacia.a preslo 8mesiacov v nemocnici s malymi pauzami,potratom dvojcata,zašivanim a porodom 3tyzdne pred terminom ale ten vysledok- moj prvačik teraz leži vedla mna s otazkou -mami kedy uz konecne budem mat braceka??))))
Vela stastia kocky vam vsetkym
Som 6.den po ET a zajtra rano testnem a kazdy den to budem skušat ohromne sa nato kazde rano tešim.
Pocity som minuly pokus mala ako na mrchu a ta aj prisla,tentokrát necítim nič a myslim že aj keď som bola tehu po piatom pokuse,necítila som nič.

anes52
1. feb 2014

ahojte baby, chcem vás povzbudiť jedným príbehom z môjho okolia, mám jednu známu bude mať 46r.,bola slobodná, vlastne stále je, bezdetná, našla si u nás priateľa on má 57r. a otehotnela, celý život túžila po dieťati a už sa zmierila že ho mať nebude, a nakoniec otehotnela ani "nevedela ako", bábo je to dievčatko sa má narodiť v marci, všetci jej držíme prsty a fandíme, teraz je v nemocnici,má vraj veľa plodovej vody, inak je všetko v poriadku vraj, ten jej priateľ už veľmi nechcel dieťa,má totiž 4 dcéry a už veľa vnúčat, ale ona bola nadšená,tým som chcela vlastne povedať že aj v tomto veku je to možné aj prirodzenou cestou a netreba sa vzdávať, dieťa je skutočne Boží dar, aj keď si s ním kadečo prežijete,držím vám všetkým palce a veľmi fandím 😲

majka43
1. feb 2014

@cayetana Mě je 48.

anes52
1. feb 2014

@majka43 blahoželám a je to prvé? 🙂

elisabethwoodville
1. feb 2014

@cayetana ahoj, ano - sme uz stare na pocatie, co si budeme nahovarat. ja mam 41 a mam pocit ze vlak odchadza 😒 snazim sa bezat za nim a naskocit do posledneho vozna (a ze bezim rychlo 😀 ) - este vzdy mame sancu. ja osobne poznam 2 deti (teda 1 je uz dospela slecna), ktore sa narodili matkam prirodzenym sposobom a obe vo veku 46 rokov. napriek tomu som sa po polrocnom snazeni, merani bazalnej teploty, uzivani inofolicu a byliniek a dvoch neuspesnych IUI dala na svoje prve IVF. teraz cakam ako sa bejby rozhodlo, mam z toho nepokoj 😔 neviem sa dockat krvneho testu. lekar pristupil na IVF len vzhladom na moj vek, lebo inak sme obaja s partnerom v poriadku. ja by som na tvojom mieste nevahala a isla sa poradit do niektoreho CARu. a uvidis co ti povedia, nic za to nedas (my sme uz samoplatkyne). kazdopadne, prajem vela stastia - a ved nikdy nevieme, kedy motyka vystreli!!

xaxanka
1. feb 2014

holky muzu k vam.. je mi ted cerstve 35 ale...........mam dve vetsi holky z prvniho manzelstvi..... ted noveho partnera s tim zamlkle tehu a ted po tretim pokusu iui mimodelozni tehu.. tak sem ted mesic po laparoskopii... no co dal....

elisabethwoodville
1. feb 2014

@xaxanka a ake mas vysledky po laparoskopii?

xaxanka
1. feb 2014

@elisabethwoodville pravy vejcovod mi vzaly ☹ a levy je pry v poradku......

majka43
1. feb 2014

@anes52 Jo jo, první.

elisabethwoodville
1. feb 2014

@xaxanka tak to bude ten spravny ;) a co ti povedal lekar? radila si sa s nim ako dalej? ja som mala IUI 2x, ani na tu druhu som povodne nechcela ist, ale nakoniec som isla. uz by som s tym nestracala cas.

cayetana
1. feb 2014

@elisabethwoodville Tiez som zacala brat Inofolic,ale to zrejme efekt ziaden mat nebude:(

elisabethwoodville
1. feb 2014

@cayetana mozno ano, ale aj tak by som sa isla poradit s odbornikom 😉

santamonica
2. feb 2014

@majka43 strasne blahozelam......ja mam 40 a pol a obcas prepadam zufalstvu.....tieto pribehym ako tvoj mi davaju nadej, ze aj mne to nakoniec vyjde....vieme vsetky, ze to nieje idealne, ale zivot nieje ciernobiely, je to tak ako to je a viem, ze budeme najlepsie maminy na svete 🙂

lelia
2. feb 2014

Dievcata trosku na povzbudenie. Prve babenko sa postastilo nam, ked som mala 40 a rodila som prirodzene 2 mesiace do mojich 41nar. Skusali sme 5 rokov, boli sme aj v Brne na softe,ale zial. Az cca 5 mes. po Brne zrazu sa objavili 2 najkrajsie ciarky, ktore teraz maju 14 mesiacov. Chcelisme aj druhe, predsa sme vo vyssom veku, aby babulka nebola sama, ale velmi sme nedufali.Boli sme vdacny aj za nu. A bac, motyka vystrelila, cca pred 17 tyzdnami navsteva nikde a zasa dve ciarky. Bol to sok pre obidvoch, nakolko sme sa nesnazili. Ajtoho milovania bolo straaaaasne poriedko. A to o par dni mam 42. A teraz uz hrdo chodim s bruskom. Takze som sa presvedcila,ze ked to ma byt, tak staci "jedno snazenie". Drzim Vamstraaaasne palce, aby ste mali toho stastia tolko, ako sme ho mali my. Krasny den 😉

sonkaj
2. feb 2014

@elisabethwoodville
7.deň po ET ako si na tom?? Kedy planuješ testovať? Ja vzdy testujem od 7.dna až do odberu krvi ale minule bola realita ina než radosť po prvych testoch.

majka43
2. feb 2014

@santamonica Musíš vydržet jako já a uvidíš, že to vyjde. Já mám teda darovaný embryjka, protože svoje vajíčka už nemám, ale čekám dítě a to je hlavní.

elisabethwoodville
2. feb 2014

@sonkaj ahoj, ja neviem, mam obavu z testovania. vsade sa tu pise ze skor ako na 9.po ET nema zmysel.

sonkaj
2. feb 2014

Tak to skusime zajtra rano)))))čo povieš? A porovname si fotky hihi

elisabethwoodville
3. feb 2014

@sonkaj dobre, tak zajtra rano. mam malu dusicku 😉

elisabethwoodville
3. feb 2014

...mam stavy ako pred mrchou 😠

sonkaj
3. feb 2014

@elisabethwoodville no halllo testla si?nedočkavo čakam
Ja pocity na 8.den nemam žiadne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre