Nájdu sa tu snažilky 40-ničky?

lenka2008
7. apr 2008

ahojte "kolegynky", verim, ze aj vy, podobne ako ja, mate veeela skusenosti aj s IVF, aj s ET. Drzim palce vsetkym, ktore su na tomto fore, ale asi podvedome hladam svoju vekovu kategoriu + - 40... ozvite sa. Predsa len - my, vekovo zrelsie, to tak trocha inak aj vnimame aj citime... tesim sa na vas

katy2
21. apr 2008

lenka, my sme na IUI tiez neboli, ale to preto, ze manzel nema ziadne spermie... ale vsetky babenky, co ich partneri maju zly spg idu na IVF....
vlozili mi dvoch drobcov...

annaanna
21. apr 2008

nativ a soft nie je asi to isté. ja som to pochopila tak, že bez stimulačných hormonov je nativ, ako folikul dozrieva to sledujú a potom prostredníctvom pregnylu to načasujú. vyberú oplodnia a t ď.... to dozrievanie je teda prirodzené, bez chémie.
soft - malá dávka stimulačných hormonov, viacej folikolov

annaanna
21. apr 2008

katy a ako sa máš?

katy2
21. apr 2008

mam silne PMS, miestami sa citim ako cez ms..... ale potom to utichne ale pobolieva ma stale....

annaanna
21. apr 2008

Nativní - přirozený cyklus IVF
Při užití nativního cyklu IVF se žádná hormonální stimulace vaječníků nepoužívá. Při punkci je cílem získat jedno vajíčko, které ženě uzrává ve vaječníku. Tato metoda má relativně nízkou úspěšnost, způsobenou oplozením pouze jednoho vajíčka.

katy2
21. apr 2008

anna, dik za info... 😉

annaanna
21. apr 2008

katy, ale to môže byť aj tehu, ale aj tie hormony. drž sa!! Určite to bude tehu..

katy2
21. apr 2008

uz mi nezostava nic, len cakat do piatku a dufat, ze ms nedorazi 😔

lenka2008
autor
21. apr 2008

katy, a myslis, ked manzek nema skoro ziadne alebo malo - ten IVF soft je nadejny? alebo potom jedine normalny?

katy2
21. apr 2008

lenka, ja si myslim, ze IVF je vzdy nadejny... a hlavne, ked bude aspon 2-3 vajicka, co by pri softe mohli byt.... ved aj tak ich oplodnuju v miske.... a vyberu tie kvalitne spermie.... PRI IUI ta sanca nie je...

linav
21. apr 2008

Ema111
Tak to ma mrzí že máš také skúsenosti.
Ja do centa chodím a k pozit.mysleniu mi pomáha ked dokymu doverujem.Prajem ti aby si bola čoskoro tehu 😉 a tá príroda zapracoval.
Ak sa ta dotklo čo som napísala, prepáč.snažím sa len nenastrašit babulky ktoré začínajú a tešia sa na prvú navštevu,prvú stimulku atd.
Držím palce 😉 moc.

lenka2008
autor
21. apr 2008

katy, dik, precitala som si to, a asi to teda skusim, len musim u Janny zistit ci je to to iste ako v cechach nativ. Cenovo to je v porovnani s IVF ok, kedze uz som samoplatca, a prosim ta, to ja mam ziadat o predlzenu kultivaciu embryi??? ved v gynfive ma o tom ani neinformovali, a ja som netusila, ze taka moznost je. A ISCI to je napichovanie niecoho, aby sa zvysila pravdepodobnost, ze embryo prezije? sorry ze otravujem s takymi otazkami, ln mam pocit, ze som sa nieco dozvedela az teraz po IVF a KETe. A nebyt tohto konika, ani nehovorim..

katy2
21. apr 2008

z tou PK neviem, nam ju neponukali a som rada, ze sme ju nemali, lebo po KE sa embrya zle alebo vobec nedaju rozmrazit... a myslim, ze sa za to priplaca..... opytaj sa v teme IVF
ICSI je napichnutie vajicka ihlou, tym sa don zavedie spermia... nam to robili, lebo inak by sa nam neoplodnili 😉

lenka2008
autor
21. apr 2008

katy, a co je kratky a dlhy protokol? ja ked som stimulovala na normalne IVF - to bol asi dlhy. Aky je rozdiel? strasne ti srzim zajtra palce - ved to uz musis prelomit 🙂

cicuska
21. apr 2008

len som sa tu mrkla pozeram ze diskutujete o PK o tom rohoduje nielen pacientka ale je to aj na odporucanie lekara zavisi od toho kolko mas vajok atd. ked mas napr menej vajok tak PK neodporucaju ale ked je ich vela tak aby vyselektovali to najlepsie daju PK a potom tie najsilnejsie embrijka vlozia

katy2
21. apr 2008

dlhy protokol je stimulacia, ktora zacina este v cykle pred IVF ... ja som napr uz v 20DC pred IVF pichla decapeptyl a potom sa caka na ms a zacina stimulacia na IVF....
kratky protokol je menej narocny na hormony a stimuluje sa nejakych 12 dni pocas cyklu kde bude IVF....

inak ja idem na krv az v piatok, tak si este pockam.... 😉

cicuska
21. apr 2008

katy ani neviem ci je ten kratky cyklus menej narocny na hormony musim z vlastnej skusenosti povedat ze je to naozaj individualne. Ja mavam napr normalne ovu okolo18.dna cyklu.Myslela som si ze stimulaciou to bude skor a prd-makovy 😀 stimulovala som 14 dni t.j. 16.den cyklu mi povedali pichnut si pregnyl a zber bude 18.den cyklu, takze uz ani na hormony sa nemozes poslahnut 😀

cicuska
21. apr 2008

chcela som napisat na konci ze spolahnut a nie poslahnut 😀 😀 😀

mirinda10
21. apr 2008

cicuska, ja si myslim ze je dobre aby sa priblizili k tvojmu normalne cyklu nakolko oni ta mozu nabudit hormonmi ale tie vajka nemusia dozriet a jedny hormony beries na to aby si mala viac vajok a druhe na to aby mali cas a dorastli a dalsie je dolezite aby dali cas sliznici aby narastla aj to je dolezite ale najdolezitejsie je aby si bola tehu vsetko ostatne ide bokom

uz si bola na ET?

lenka2008
autor
21. apr 2008

a na soft sa kolko stimuluje?

cicuska
21. apr 2008

mirinda nie zajtra mam odber 😉
lenka neviem kolko sa stimuluje na soft

lenka2008
autor
21. apr 2008

uz som nasla baby aj z iscaru, tak zistujem. Strasne som zvedava, ci je to to iste, co myslela Yanny.

mirinda10
21. apr 2008

lenka, mne sa zda ze mirica je tehu po softe v Iscare ale pozri sa do tabulky od mirush ona to tam ma zaznacene a potom jej treba napisat na IP ale mne sa zda, ze je to tak dlho ako na kratky protokol len dostavas nizsie davky aby si nemala vela embrijok

annaanna
21. apr 2008

jééj mirinda ahoooj 🙂 ako po víkende?

lenka2008
autor
21. apr 2008

mirinda dik, uz som jej napisala.

annaanna
21. apr 2008

lenka ja som z iscaru

mirinda10
21. apr 2008

anna, ahojky nejaka som urobena boli sme cely vikend makat na dome hroza uz aby bol dorobeny ale to je proces nekonecna takze sa mam na co tesit. v sobotu som bola taka unavena, ze som uz ani nevladala cvicit Mojzisovu hadam mi to bude odpustene. Nestihla som ani pozehlit tak sa na to vrhnem dnes pred cvicenim idem az na 8 mu tak ma cas. Ako si vikendovala ? Bolo celkom pekne pocasie ja by som uz nieco sadila ale este nema kde vsade je lesenie, bordel, malta, cement no na zahradu to ma este moc a moc daleho ake posadila som si na balkon aspon muskaty

bigrendy
21. apr 2008

Ahoj holky to je zase informací. já se na IVF nativ určitě optám dr. zítra jdu k imunoložce a budu brát prednison na alergii. už mě to čekání nebaví. už se nemůžu dočkat až pujdu na IVF. aspon nějaká naděje. 😒

lenka2008
autor
21. apr 2008

dobre bigy, opytaj sa a daj vediet. drzim zajtra palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre