Najlepšie a najhoršie centrá asistovanej reprodukcie na Slovensku

doomuska27
5. júl 2021

Ahojte zaujímala by ma anketa na centra asistovanej reprodukcie na Slovensku + najlepší lekár na danej klinike
Najlepšie západné a stredné Slovensko nakoľko našu kliniku chceme zmeniť vdaka

c0ccodrill0
5. júl 2021

@doomuska27 je to individualne...ked sa niekomu podari na prvykrat v nejakom centre urcite ho bude odporucat...za mna co sa tyka ba - najhorsie repromedica.....bola som uz vo viacerych car...ale najlepsie je tazko poradit...vsade su nejake + a -

natasagregorova
5. júl 2021

Ja som bola v Gynfiv tam som absolvovala 3x neuspesne vklady, potom som presla do Iscare v Bratislave a tam sa podarilo na 1x. Odporúčam mudr.Lapides a mudr.Grossovu

bubinko1506
6. júl 2021

My sme boli vo Ferticent BA, hrozny pristup lekara, nedostali sme ziadne odpovede na nase otazky. Napokon, ked lekar zistil, ze mame problem aj s genetikou, tak odmietol ist do IVF, lebo riziko, ze sa narodi mrtve alebo tazko postihnute dieta bolo velke. Absolvovali sme potom sedenie s genetickou v CR a presli sme do GF BA - lekarka nam navrhla moznosti, ako ist dalej, vysvetlila nam rizika, navrhla doplnujuce vysetrenia. Presli sme si 2x IVF, 3 vklady. Z tretieho vkladu mame dvojicky. Pozitivne hodnotim najmä dr. Behunovu.

ajka251
6. júl 2021

@bubinko1506 ja som u neho presla 3IVF to co sa nepodarilo v Gyn fiv sa podarilo jemu..bola som tehotna sice v 11tt prisiel zadrzany potrat..ked som sa ho pytala ze co mohla byt pricina.ze on nevie a ked som sa ho pytala aby mi odporucil este nejake vysetrenia..ze on neodporuca..a nakoniec asi včera som sa dozvedela,ze on neuznava reproimunologiu...na kt.sme boli a navrhli nam metodu picsi kt.som nemala ani pri prvom a ani pri druhom vklade kt.sa neudrzal.lebo to bolo moc skoro a stale ma nutil do dalsieho IVF.co som uz odmietla..keby som skor mala vysetrenia, vsetko by mohlo dopadnut inak.az tu na MK som sa docitala co vsetko mi treba...a aj pocas cakania na potrat..robil mi to on,bol taky vysmiaty,taky v pohode ako keby som to bola len obyc operacia..to sa ma dotklo a pochopila som,ze vsetko je len biznis...aj to som citala ze je dost na peniaze.

bubinko1506
6. júl 2021

@ajka251 nasa skusenost je par rokov dozadu - ked tam bol este dr. Pinter, ale jemu stacilo, ze muz mal zly spg a u mna vysetrenia neriesil. Ak by som ho zaujimala aj ja, tak by vedel, ze vytvaram protilatky proti spermiam, plus mam trombofilne mutacie a infekciu, ktoru treba preliecit antibiotikami. Toto vsetko riesili az v GF. Ale suhlasim, ze IVF je obrovsky biznis pre centra. Nas 2 cykly IVF vysli 8000e, a to sme neboli ako samoplatci.

ajka251
6. júl 2021

@bubinko1506 no my sme tiez dali viac ako 6tis..a tiez som si toho presla..som necakala ze cesta IVF bude taka zlozita 😞 a aj tak nemam to po com tuzim cely zivot...a mrzi ma aky maju pristup.predsa tam chodia zeny kt.su zufale a nestastne a klinika im dava nadej...keby som robila na takomto mieste by som mala iny pristup...
Tak vela stastia v zivote ti zelam ❤️

doomuska27
autor
6. júl 2021

@c0ccodrill0 ja som práve na repromedice môžem poprosiť ze prečo to bolo u vás zle lebo tiež zvažujeme prechod inde

c0ccodrill0
7. júl 2021

@doomuska27 celkovo pristup, za kazdym iny lekar nikto o mne nic nevedel a kazdy sa ma pytal, preco mi doktor ored tym dal na stimulaciu to a nie to, preco ma kontrolovali cez ms a nie po, potom som otehotnela povedali, ze nie som dali stimulaciu ked som potratila povedali, ze asi kvoli liekom a nakoniec pri priechodnosti ma odbili, ze vsetko ok a nakoniec som mala mimomaternicove...asi tak v skratke

zuzzi18
12. júl 2021

@doomuska27 za mna urcite Iscare BA a Dr. Grossová. Sme veľmi zložitý prípad, písala by som tu o tom na dve strany a ona stále navrhuje nové vyšetrenia a postupy. Nechodíme od vkladu na vklad, práve naopak mám pocit že ja by som šla aj na ďalší vklad skúsiť a ona nie..vždy navrhne kopec alternatív a ďalších vyšetrení len aby ten nasledujúci vklad bol úspešný. Ozaj odporúčam!

eveline88
6. júl 2023

Ja neodporucam nikomu Repromedicu v BA, vklad sme neabsolvovali ale lekari od tial odchadzaju jedna radost. Stale nam len klamali a davsli mi vymyslene diagnozy, ktore sa mi neskor vsetky vyvratili. To iste aj mojej kamoske. Nemaju tam dobreho ani lekara ani embryologov...Po tejto skusenosti sme odisli do Brna.