Naše prvé mimotelové oplodnenie

datelinka31
8. mar 2016

Ahojte vsetky snazilky. Tak uz aj my mame pred sebou nase prve IVF. Mam z toho zmiesane pocity, aj sa tesim, aj mi je do placu a bojim sa.. Ako vy vsetky, aj my sme snivali o prirodzenom pocati, ale v zivote nie je vsetko ako si vysnivame. Chvilami som mala pocit, ze dame tomu este sancu, chvilami ma prepadla panika, ze uz vcera bolo neskoro.. Ako ste sa citili vy, bola to velka psychicka zataz? Ako to brali vasi partneri? Chcela som sa tiez opytat, ci ste sa nejako specialne pripravovali, teda okrem brania liekov, ci ste to este podporili niecim inym ako caje, cvicenia, vitaminy atd. Budem velmi vdacna za vsetky rady a tipy.. Dakujem

macik9999
9. mar 2016

Ahoj aj my sme to absolvovali máme doma skoro 4ročné dvojčatá držím palce musíte tomu veriť že sa to podarí u nás na 2krát keby som mala menej rokov asi by sme do toho ešte raz išli želám všetko dobré

datelinka31
autor
9. mar 2016

Boze to na co mi zmenili ten nadpis, ze "mimotelove oplodnenie" to som este nepocula :DD

datelinka31
autor
9. mar 2016

@macik9999 jeej tak to je super, ze mate dvojicky.. My stale riesime dilemu, ci dat jedno alebo dve embryjka.. Velmi tuzim po dvojickach, ale doktor sa na mna pozrel, ze a kde to chcete vynosit? Ved ste taka utla.. Tak neviem.. Ake bolo tehotenstvo s dvojickami?

macik9999
9. mar 2016

Tehotenstvo bolo ok pribrala som len 9kg donosili sme sa do 38tt ja som chcela len jedno embryjko ale môj muzicek že skúsime dve že väčšia šanca že jedno sa uchyti a šup že obidve ale sme radi malá to je take princezná a malý je dosť živý ale nech

datelinka31
autor
10. mar 2016

Jooj, zavidim v dobrom 🙂 my sme uz viacmenej rozhodnuti pre dve.. Len stale su tam tie obavy, ako to moje telo zvladne.. 🙂

tana85
10. mar 2016

@datelinka31 pocity boli pozitivne, viera, nadej, ale aj trocha obav. hlavne o tom prilis nerozmyslat, nesnivat dopredu, vzdy len na to najblizsie, co nas cakalo. a priprava bola najma psychicka, ukludnit sa, zmierit sa so vsetkym, co sme dovtedy zazili a traumatizovalo nas. pre mna bol velmi dolezity aj pristup a pocit z centra a doktorov. z nasej doktorky a z celej komunikacie isla pohoda, istota, podpora, takze som v nich mala uplnu doveru, ze robia to najlepsie co vedia...podarilo sa na prvy krat

tana85
10. mar 2016

a este doplnim, ze z prveho centra odkial sme odisli po druhej konzultacii som mala zmatene pocity, stres, vyslovene dojem, ze som pre nich len jedna z mnohych, velmi neosobny pristup. a som vdacna osudu a intuicii, ze ma odtial dostal vcas

datelinka31
autor
10. mar 2016

@tana85 mozem sa opytat v ktorych centrach ste boli?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre