Moje prvé mimotelové oplodnenie - rady a tipy

mayama
10. dec 2013

Ahojte rada by som otvorila diskusiu pre tie, ktoré sú pred svojim prvým IVF. Potešili by ma rady od tých čo už absolvovali IVF, možno by nám pomohli prekonať strach a odporučiť daké triky, tipy a postrehy ako zvýšiť šancu. Mám otázky ohľadom doplnkov, napr. chilly tabletky- kvoli čomu ich mnohé odporučujú, je potrebne dodržiavať pitný režim a oddych/žiadna fyzicka záťaž/???Koľko embryji sa môže vkladať a podarilo sa to niekomu kto sa rozhodol vložiť len jedno/napr. ja som taký prípad, mám len 45kg a doki mi 2 emb. neodporuča/.Dakujem 🙂

kako23
10. dec 2013

Urcite budem Tvoju temu sledovat, kedze som na tom rovnako. Aj ja som pred prvym IVF. 🙂

trulinka
10. dec 2013

Ahojte, ja som absolvovala svoje 1 IVF, odber vajicok som mala 7.10.2013 a vklad 1 embryjka 11.10.2013. Nic zvlastne som predtym neuzivala, ale od jula som zacala brat kyselinu listovu, b komplex a vitamin E...Teraz v tehotenstve z toho beriem uz len kyselinu listovu. Mala som dlhy protokol a ked som si uz zacala pichat silne hormonalne injekcie, isla som na PN-ku. To mi odporucili aj v centre, nakolko vtedy rastu vajicka a aby sa nepopraskali, je odporucany klud. Mala som vela pit, ale to som az tak nedodrziavala, nastastie som nemala hyperstimulacny syndrom. Dobre som zareagovala na lieky, tak mi vybrali 25 vajicok, z toho 15 oplodnenych - z toho 3 pomocou ICSI, a po predlzenej kultivacii nam ostalo 7 bojovnikov. Jedno mam teraz v brusku a 6 mame este zamrazenych. Kludne sa ma pytajte, co potrebujete vediet, rada poradim. Drzim palce, ahojte 🙂

domuska11
11. dec 2013

@kako23
@mayama Ahojte..ja som tiez pred svojim 1.IVF, mam dlhy protokol, s Gonalom zacinam cca 4 .Januara...nakolko niesom zastanca liekov a pod. snazila som sa vyhladavat nieco " prirodne " 🙂 od zaciatku stimulacie pit vela, vela vody- tohto sa ja bojim, kedze cez den nevypijem ani liter :D potom bielkoviny, jogurty, mlieko okrem ples.syrov...kazdy den jest mrkvovo-jablkovy salat s citronom na sliznicu, ja budem pit od 1 DC Alchcemilku, ta neskutocne pomaha..pred vkladom si po dva dni nalejem 2 dc cer. vina na prekrvenie sliznice...a grepovy dzus, tiez na sliznicu..hned po vklade nasledovnych 5 dni jest ananas na lepsie uhniezdenie...Ja som po svojom 1 IUI ale pocas stimulacie mi tieto vecicky neskutocne pomohli aj na vajicka a hlavne sliznicu som mala ukazkovu 🙂 drzim palce..

mayama
autor
11. dec 2013

@trulinka super takže si mi dala malu nádej že aj ked si vložim jedno embrijko,tak sa to môže podariť. Ja som už dva roky doma, som nezamestnaná, včera som sa zapísala na kurzy cez urad práce, ale ak mi to vyjde tak, že tie kurzy začnu ked budem stimulovať tak to necham tak, lebo pre mna je prvoradé mať dieta, a dokkonca u mna hrozí isti OHSS takže budem mustieť dochádzať do MT každý druhý deň na kontrolu.
Ešte ku tým radam, jedna kočka mi poradila brať aj kajanské korenie /chilly tobolky/ na prekrvenie maternice.

Domuska11 i ja som zastanca toho, že lieky treba užívať len ked je to nevyhnutné, skúšam hladať rôzne alternatívy, chcem najsť dake potraviny, ktoré by mi nahradili zbytočne multivitaminy, radčej jedno jablčko ako tobolka vit.C. skúsim i tvoje rady, to s tým červ. víno je pravda, aspon u mojej sestry too funguje na 100%, Ešte skúsim jesť štiplave vecičky a tiež piť alchemilkový čajík. Momentalne užívam kysl. listovú a euthyrox.

mayama
autor
11. dec 2013

@trulinka Ahoj mam menšie nočne mory z toho uspatia, ako rýchlo si zaspala???? da sa to zniesť???nemala si z toho ťažkosti???ja som ešte nikdy nebola uspata, a nikdy som nebola na zákroku, bolesti sa nebojim, len som posero z takýchto veci ako uspatie. Ale vraj ide o slabe uspanie, doki mi povedal, že je to ako ked sa opijem do nemoty. A ako dlho si ležala po zákroku, mala si bolesti, alebo je individuálne. Diky

trulinka
11. dec 2013

@mayama
ahoj, urcite ma nadej aj 1 embryjko ked si da zena vlozit. Ja som si povodne chcela dat vlozit 2, ale nakoniec som sa rozhodla pre 1, s tym, ze mame este mrazacikov, tak ak vsetko dobre dopadne, pojdeme si aj po surodenca 😉 . A aj lekari mi odporucili len 1, nakolko nemam este 30 rokov a ze som este nikdy nebola tehotna, nech tak nezatazujem maternicu....ale tiez som predtym mala na rozume, ze ked si dam vlozit 2, je tam vacsia sanca, ze aspon 1 sa uchyti. Je to na zene ako sa nakoniec rozhodne....Ano, pocula som aj ja o roznych pripravkoch na lepsie prekrvenie sliznice a pod. Pred stimulaciou som aj ja chvilu pila alchemilku, ale nechcela som nieco prekombinovat....

trulinka
11. dec 2013

@mayama
Vies co, ja som tiez bola 1 x uspata pri odbere vajicok a pre mna to bola taka sranda.....Sa pamatam, ze som prisla v tej nenormalnej nemocnicnej koseli s holym zadkom do operacky, vystverala som sa na stol, boli tam asi styria ludia. Povedali mi, ze mi prave zavadzaju infuziu a ja ani neviem ako, uplne som odkvecla a prebrala som sa len na izbe ako sa ma pyta sestricka ci mi nie je zle 😉 . Ja som cakala, ze to bude ako vo filme, ze postupne zacnem pocitat do 5 a plynule zaspim a ja som nejako naraz odkvecla....A potom som musela 2 hodiny lezat na izbe, to mi stale merali tlak aj injekciu proti hyperstim. syndromu mi pichli, potom som sla na kontrolu ku Dr., ci dole nekrvacam a potom si ma prebral manzel a isli sme domov. Vobec mi nebolo zle, je to vlemi slaba narkoza a si v nej len nejakych 15 min ....Asi prve 2 dni po odbere ma bolelo brucho, ale dalo sa to v pohode zvladnut, nakolko som mala dost vela vajicok, mala som zvacsene vajecniky, tak som kazdy den - asi 4 dni chodila na injekciu proti tomu hyperstim. syndromu...

kako23
11. dec 2013

@mayama tohto uspatia sa naozaj vôbec neboj. Nie je to také strašné. Ja som bola cca. pre rokom v Heliose na hysteroskopii a kontroly vajcovodov a bolo to úplne v pohode. Prišla som na sálu, tam mi anesteziologička povedaal, že ma ide uspať a asi do 10 sekúnd som zaspala a zobudila som sa ešte na sále a s pomocou sestričiek som išla na izbu. Fakt to bolo zo všetkého najmenej. Na to sa môžeš aj tešiť aspoň si poriadne oddýchneš 🙂

mayama
autor
11. dec 2013

Dakujem pekne teraz som už pokojnešie, už zo mna pomaly opadáva ten strach z toho uspatia. Mne to vrtalo v hlave preto, lebo ked som mala 19rokov mala som silne depresia/bola som na psychiatrii/ mala som strach zaspať, doteraz si to neviem vysvetliť prečo a z čoho som ich dostala, dnes sa tomu čudujem a viac menej na to nemyslim, no ked mi povedali o tom uspati pri IVF, akoby sa mi to vratilo, ale je to iné, lebo vdaka tomu sa možno budem tešiť z babetka, Ja to beriem ako výzvu a dôkaz že som vyhrala nad tým strachom.

123miroslava
28. máj 2015

Ahojte, chcela by som sa opýtať. Som po IVF 2 deň. Som na PN. Čo ste robili počas tých dvoch týždňov či ste ležali ako oddychovali alebo fungovali normálne. Ja mám nízku sliznicu A troška sa bojím robiť niečo. Poradte mi prosím.

yvet23
28. máj 2015

@123miroslava ahoj. Ja som napriklad musela do prace lebo som to nechcela povedat ze taketo daco absolvujem. Teraz uz je to ine o vsetkom v praci vedia a po dalsom vklade urcite zostanem doma vylehovat. Mozno je to aj tak len o stasti ci nam ten hore dopraje este mat dieta. 🙂

kvitku
18. jan 2016

@123miroslava ahoj mirka ako si.dopadla po IVF kde si ho.absolvovala
Dostala som sa k tvoojmu prispevku a je minulorocny tak by som chcela vediet.ako to.prebiehaalo a ci bolo uspesne dakujem za odpoved

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre