Natívny cyklus IVF - úspešnosť

nadejivf
21. aug 2018

Ahojte, velakrat som si iba tak citala prispevky a hladala pozitivne odozvy..Tak rada pridam skusenost po XY rokoch snazenia sa prirodzene a aj za pomoci IUI bezuspesne, a teraz uspesne s nativnym cyklom IVF (na vysvetlenie: bez hormonalnej stimulacie a narkozy - chcela som obísť tieto záležitosti kvoli zdraviu a takisto odporucaniam lekarov ze potom vajicko aj maternica na uhniezdenie su kvalitnejsie). Vybrali sme si Brno Reprogenesis - velmi spokojný, profesionali.

Pred navstevou som uzivala Magnesium, Omega3, kys.listovu a partner min. 3 mesiace Folandrol a Zinkorot. Hormonálne testy u gynekologa, partner spermiogram opakovany po 3 mesiacoch, obaja testy na mykozy a ureaplazmy..test bol pozitivny tak sme sa obaja preliecili antibiotikami dvojitymi. Vylucili sme saunu a bazeny. Skor podla mna bez tychto vysetreni nema vyznam sa pustat do IVF (nervy, peniaze).

Potom navsteva centra, ultrazvuk 7.den menstruacie (urobi aj vas gynekolog ak mate daleko) som uz mala 18mm ( a to som bola stale v tom, ze ovulaciu mam neskor kedze mam 27-28 cyklus),
8.den: uz 19 mm a vecer presne 20,30 som si dala pichnut Pregnyl 5000
9.den: folikul mal 20 mm no a
10.den: presne 8,30 bolo odsatie toho jedneho folikulu (da sa to v pohode vydrzat, je to chvilka), zvolili sme metodu MACS pri spermiograme kedze partner mal normálnu morfologiu 2%
Zaroven sme dali (je to v cene) aj predlzenu kultivaciu embrya a metodu ICSI - taky komplet balik maju pripraveny. Od vecera toho dna odsatia folikulu som brala rano aj vecer po 4 tabletky utrogestanu vaginalne (spolu 8 denne) - ten sa berie do konca 12 tyzdna. Vylucene milovanie, kupanie, alkohol samozrejme.

Kazdy den mi poslali mail ako sa vyvija embryo (okrem 3.dna), na 4.den urobili asistovany hatching (je to tiez v baliku) a 5.den bol transfer (5.den ma logiku transferu kedze aj pri prirodzenom otehotneni sa vajicko dostane az na 5den do maternice, dovtedy ide cez vajcovod), embryo bolo upne v poriadku teda AA 🙂
Takze za mesiac vybavene, uzasní personál, celkovo aj s testami na prenosne choroby a liekmi (6 krabiciek) nas to stalo do 1200 eur.
Verim, ze aspon niektorym z vas som dala nadej a moznosti 🙂

milus777
21. aug 2018

Tak super ze ste boli spokojni. Tiez sme boli v reprogenesis a velka spokojnost aj ked ina liecba ako vy 🙂

nadejivf
autor
21. aug 2018

@milus777 zatial ano..uvidime ako dalej 🙂 istota bude väčšia po 3 mesiacoch

juliet86
19. apr 2019

dik za podrobne info! ja sa na toto chystam snad v maji do reprofitu brno. u nas je slaby spermiogram. ja som podla vsetkeho ok. mozem par otazok: ako presne ti brali vajko? prisla si rano? na lacno? dali ti oblbovak? je to porovnatelne s hyfosy ci s cim? a potom ten vklad po 5 dnoch. brala si v den odberu a v den vkladu dovolenku ? pnku? kedy a ako odovzdaval spermose partner? moc dakujem za vsetky infosky. mam dojem ze neviem nakst dostatocne info na nete

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre