Nestačí jeden spermiogram?

dada_sepina
7. okt 2016

Ahojte. Navštívila som jednu kliniku asistovanej reprodukcie v BA, aby som zistila, lebo dlho som sa tomu bránila. Teraz sa dozvedám, že nestačí jeden spermiogram, ktorý má môj priateľ mimochodom ukážkový. Lekár mi vraví, že "prvý je len orientačný". Chcem poznať váš názor na vec, ja osobne mám pocit, že takto nejako sa začína a prejavuje to, že nás mienia zodrať z kože. Všetko si robiť u nich, za nehorázne poplatky a raz nestačí... A to, čo spravili inde, je blbosť. Asi tak, ale potešia ma aj vaše názory, či ste sa s niečím podobným stretli. Počula som, že BA je strata času, išla som tam naozaj len zo zvedavosti a už ma tam nikto neuvidí...

bobulazelena
8. okt 2016

@dada_sepina dalsia vec je ze spermiogram robeny u bezneho urologa, nie je natolko kvalitny ako spraveny v centre. Neposudzuju tam vacsinou vsetky parametre a taktiez v centre maju omnoho prisnejsie kriteria.

moni244
8. okt 2016

@dada_sepina a tuto temu si zalozila preco? Aby si si ponadavala na kliniky? Na zeny, co podstupia umele? Mne to pride strasne nezmyselne, co tu pises.

dada_sepina
autor
8. okt 2016

@maminkasisa povedia to, lebo chcú zarobiť. koľko žien im uverí, hlavne také, že "pre bábo čokoľvek".

dada_sepina
autor
8. okt 2016

@bobulazelena ale mám už, dúfam, že sa pohnem, len keď sa zvrhla debata na to, že hovoríme, čo si myslíme o týchto klinikách, tak som napísala svoj názor. mala som silnú intuíciu, že toto nechcem absolvovať, za žiadnu cenu a nie, že za každú.

bobulazelena
8. okt 2016

@dada_sepina to mas voci vsetkym tento pristup, ze kazdy ta chce len oklamat alebo to mas len boci CAR. Ved je to platena sluzba a sama sa mozes rozhodnut ci ju chces alebo nechces vyuzit. Nemyslim si ze je toto problem , ze chcu na tebe zarobit. Skor by som hladala problem v systeme zdravotneho poistenia, kedze poistovne ti preplatia len zlomok ukonov, ktore par potrebuje, najma ak ma nejaky problem.

bobulazelena
8. okt 2016

@dada_sepina ved samozrejme, kazdy nech si vyberie ci chce alebo nechce. Len aj ked je doba taka aka je. Netreba podla mna za vsetkym hladat, ze kazdy chce kazdeho osklbat.
Osobne ja som ochotna podstupit umele oplodnenie a dam si spravit tie doplnkove sluzby, ktore uznam za vhodne.

maminkasisa
8. okt 2016

@dada_sepina ale niekedy ina cesta ako UM nie je, bohuzial....a ked sa vela rokov nedari, tak asi tam bude nejaky problem.... a ked medicina pomoze, preco to neskusit....

dada_sepina
autor
8. okt 2016

@maminkasisa vieš, koľkým ľuďom už títo lekári povedali, že "iná cesta nie je"? poznáš také príbehy... už sa mi nechce baviť na túto tému. som názoru, že všetci máme SVOJU cestu, po ktorej ideme, každý verí, čomu chce a TO rozhoduje - čomu verím, to existuje. Naozaj to platí do bodky.

havia
3. feb 2019

@dada_sepina Nezufajte. 25 alebo 27marca 2017sa podarilo počať. V polke aprila vysiel pozit.digitalny tehotensky test, ze 2-3t. Predtym sa mi nikdy nedarilo. Zaciatkom aprila som silno nachladol. Blby pocit v podbrusku, krv v ejakulate. Spermiogram v maji 2017 velmi biedny. Kontrolny o 2mes už lepší, ske stale nic moc. A na prvu supu. 😏. Pred tym nachladnutim som bol plny síl, elanu. Neuzival som folandrol po prvom spermiograme. Skusim ist na jar znovu, co za hadiky su tam. Spermie dozrievajú 72dni. Takze vsetko ma vplyv. Choroby, rontgeny, stresy, strava.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre