Neúspešné IUI a podstúpenie IVF

ludmila691
17. feb 2022

Ahojte,podstupila som prve IUI a viem ze bude aj neuspesne,vsetko nasvedcuje tomu ze dostanem menzes.. Chcem sa spytať ci sa da hned vten isty mesiac zacat s pripravou IVF alebo dat prestavku mesiac a zacat az dalsi cyklus. Ďakujem

daniellev
17. feb 2022

@ludmila691 je to individuálne, ale dá sa to. Odpovie ti lekár, ktorý pozná tvoj zdravotný stav. Ja som tak bola ale ani to neskončilo dobre. Malinke sa ujali obe, ale v 8 tt odišli... Potom som otehotnela spontánne, napriek tomu, že som oficiálne neplodna, dnes matka mesacnej dcéry. Držím palce.

7lenka11
17. feb 2022

to ti musí povedať lekár.. ja som podstúpila IUI v auguste a na IVF ideme až teraz v marci.. ale zase je pravda, že ja sama som chcela pauzu od hormónov a všetkých procesov, hlavne kvôli zotaveniu sa, práci atď.. otázne tiež je, či máte stav na IVF.. napr. v Iscare som zažila to, že bez závažných diagnóz nechceli posielať páry rýchlo na IVF, ale skúšali to opakovane rôznymi inými metódami (IUI, plánovaný styk).. a to mal môj muž zlú morfológiu a ja PCOS + autoimunitné ochorenie

ludmila691
autor
17. feb 2022

Lieky na stimulaciu ci utrogestan som znasala dobre nebolo mi vobec nic tak prestavku nepotrebujem..Mne a manželovi nenašli pričinu preco sa nedari otehotniet,obaja dobre vysledky tak uz neviem kde je chyba. Mame obaja 28 rokov sme este mladi preto nam odporucili iui ale tejto metode som nedavala sance,kedze 3,5 roka sa nam prirodzene nepodarilo. Dufam ze ak budem trvat na IVF tak nebudu robit problemy.

megan777
18. mar 2022

@daniellev super blahoželám krasne ze neplodna a zazraky sa deju aj ste brali nejake vitamíny co pomohlo

megan777
18. mar 2022

@ludmila691 ahoj nam sa nedarilo 5rokov a isli sme do sanatórium Helios hnwd chceli IVF ale ja som na to nemala ,mala som po 40ke a ze skusim IUI a doktor Krajkovic ze mi dava 2%v mojom veku no a to prve IUI vyslo na prvy pokus a tebe to ako nakoniec dopadlo ,drzim prsteky

daniellev
18. mar 2022

@megan777 nerobila som nič. Po kyretazi som si povedala, ze kaslem na to, ze sa dam najskor psychicky dokopy a ze skusime o pol roka. No a o pol roka som uz bola v 8.tt ani neviem ako.

ludmila691
autor
18. mar 2022

@megan777 my sme skusili len to jedno IUI ktore nevyslo tak sa akurat chystame na IVF v aprili. Snad to uz víde.

megan777
18. mar 2022

@daniellev myslela som len vitaminy ja som brala iba vitamin E, koenzým Q10 a moj folandrol

megan777
18. mar 2022

@ludmila691 neviem ja by som skusila este raz IUI ked ste v poriadku a mne dali clostylbegit,pregnyl a v den ovulacie na 13den som bola na IUI a vyslo

megan777
18. mar 2022
daniellev
19. mar 2022

@megan777 nebrala som nic, len vitamín D

luci2499
19. feb 2024

Ahojte,
Dnes mi oznámili v CAR že nám nevyšlo ani 2. IUI. Pravdepodobne nám v marci na konzultácii navrhnú IVF. Myslíte že to ma zmysel skúsiť ? Ja som dosť zufala z toho keďže údajne podla lekárov nemáme žiadne závažné prekážky aby sa nám nepodarilo. Ja mám PCOS (folikuly mi počas užívania clostilbegitu pekne rástli) a partnerov spermiogram “nie je zlý, ale stále to môže byť lepšie)
Podarilo sa niektorej IVF na prvý krat? Sme mladí obaja pod 30 a začínam sa báť že sa nám nepodarí

zdenkak87
19. feb 2024

@luci2499 🙋‍♀️ mali sme za sebou 2 roky snazenia bez uspechu, 1x planovany styk, 2x neuspesne IUI. Ja pcos, partner teratozoospermia, vraj nie az tak strasny spermiogram 🤷‍♀️. Prve IVF hned z ET mame syna 2 roky a 4 mesiace na prvy pokus. Nebolo nic na mrazenie len to jedine embryo tak neskor sme sli na druhe IVF a hned na prvy pokus znova z ET mame dcerku 4 mesiace. Takze skusit to ma zmysel ak sa na to citite psychicky aj financne.

lilinka76
19. feb 2024

ja som otehotnela pri 3. pokuse IUI. Tiež sme nemali žiaden medicínsky problém, dali mi clostylbegyt na posilnenie ovulácie, pri folikulometrii hovorila doktorka, že zbytočný pokus, vytvorilo sa veľa folikulov, ale žiaden dominantný. Ja som bola nešťastná, ani som si nevkladala lieky do pošvy na udržanie prípadného tehu a čo sa nestalo? Z toho pokusu mám doma dnes už takmer 16 ročných synov. Dvojvajecní sú, jeden modrooký blonďák, druhý tmavooký tmavovlasý...

ludmila691
autor
19. feb 2024

@luci2499 ahoj,nam sa prve IVF hned podarilo,dnes uz mame chlapca 15mesacneho. Neprisli nam tak isto na pricinu preco sa nedarilo prirodzene. Mali sme aj viac embrii na mrazenie,nechali sme si 3. No a nakoniec som otehotnela teraz druhy krat cuduj sa svetu prirodzene ani neviem ako,neplanovane.
Ja by som vyskusala urcite IVF lebo je velka sanca ze bude uspesne ked ani ty s partnerom nemate problemy.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre