Neuspešné IVF

capretto
29. jan 2019

Ahojte snažilky. Máte niektorá skúsenosti s nejakým liečiteľom? Vydali ste sa touto cestou po neuspešnom umelom oplodnení? ďakujem vopred za každú jednu radu 🙂

janulka257
29. jan 2019

@capretto ahoj.. nič nikdy nie je také beznádejne ako sa môže zdať ❤️ nepoznám tvoj príbeh, ale my sme mali 1. IVF neúspešné.. mala som rozsiahlu endometriózu.. po IVF potom mi zistili aj vrodený trombofilny stav, a protilátky proti manzelovym spermiam, zvýšenú aktivitu NK buniek.. a teraz som tehotná 😊 ale je pravda, že som sa vydala okrem lekárov aj cestou psychosomatiky, zmena stravy, bylinky, práca na vzťahoch s mamou.. ❤️ držím palce ❤️ stojí to za to nevzdať sa

capretto
autor
29. jan 2019

@janulka257 ahoj Janka, ďakujem velmi pekne za podporu a srdečne gratulujem 😍 Ja mam vraj všetko v absolutnom poriadku, až mam chuť napisať žialbohu, lebo niekedy už by som aj brala nejaku diagnozu aspoň by som vedela čo riešiť. Vyskúšala som už za tých ix rokov všeličo a umele som brala ako poslednu možnosť a hlavne nádej no po šiestich vkladoch už nevladzem psychicky, ale nechcem to ešte vzdať. Mám posledné dve embrya a obrovský strach ísť s nimi na posledný pokus. Som si istá že je problém v maternici, bola som už aj na hysteroskopii, ale nič sa nezistilo, preto chcem vyskušať liečitela

janulka257
29. jan 2019

@capretto chápem :( strach je prirodzený... po pravde liečiteľa nepoznám žiadneho.. ale verím tomu, že sa nejaký "zjaví" 🙂 veľmi držím palce ❤️

nikaaa1982
30. jan 2019

@capretto ahoj, ja som na tom asi podobne ako ty. Mám za sebou už 4. IVF, 7 vkladov a nič :( Máme ešte 2 embryá z poslednej stimulácie. Nad liečiteľom som neuvažovala, lebo užívať bylinky a hormonálne lieky sa nemôže (bylinky znižujú účinok liekov), ale ja som sa teraz dala na jógu (aj to ma inšpirovali dievčatá v skupine IVF) a tiež chcem vyskúšať akupunktúru. Sú to prospešné veci jednak pre uvoľnenie organizmu a tiež na psychiku, kt. zohráva veľkú úlohu.

ladymel8
3. feb 2019

@capretto ahoj.. Ako keby som čítala svoj príbeh.. My sa snažíme 4 roky z toho dva roky navštevujeme CAR. 1IVF neúspešne a z 2-heho mam ešte 3 embrijka zmrazené.. Až teraz my zistili ze mam niečo v maternici.. Mysleli ze je to polyp tak som išla na hysteroskopiu a nebol to polyp ale zhrubnuta časť maternice.. Neviem co je na to dobre.. Teraz pijem bilinkove čaje a dúfam ze mi pomôžu.. Je smutné že človek musí pobehať veeela doktorov aby určili diagnózu.. V CAR mi ho vôbec nenašli.. 🤨

frl
7. feb 2019

@ladymel8 vraj pomáha akupunktúra pred IVF, čítala som na zahr.stranke. Teraz som po druhom KET, cakam druhý týždeň a som tu nová 🙂) ak bude treba vyskúšam, lebo už mi ostáva len jedno zamrznuté 🙏

ingelika78
7. feb 2019

@frl suhlasim. Mne akupunktura pomohla pred KET a to som chodila iba pocas 1 cyklu.

ladymel8
7. feb 2019

@ingelika78 ako často sa ma chodiť na akupunktúru? A mam ísť aj keď už budem mať po vklade?

ingelika78
7. feb 2019

@ladymel8 no mne akupunkturistka vypracovala plan a podla toho som sla. Chodila som cca obden. Tesne pred vkladom a hned po vklade. A potom pocas tych dvoch tyzdnov cakania na krvne vysledky som isla este dvakrat.

frl
7. feb 2019

@ingelika78 ja som volala s Mudr. Smitalom, chodila som kedysi k jeho nebohému otcovi a vyložila som mu celu situáciu. Povedal že iba ak pred, že po vklade si to nelajsne, vraj by to mohlo byt riziko.

ingelika78
7. feb 2019

@frl Tych pánov nepoznám 😀. Ja som pridala moju osobnú skúsenost, ktorá bola ako som popísala. Tá akupunkturistka sa špecializovala vyslovene na fertility akupunktúru. To bolo pred necelym rokom, teraz už mám synčeka. Každopádne, budem Ti držat palce nech to dopadne dobre.

frl
7. feb 2019

@ingelika78 oprava: Mudr. Šmirala sorka

frl
7. feb 2019

@ingelika78 aká je to akupunkturistka? Chcela by som sa s ňou poradiť ak je v BA

frl
8. feb 2019

@capretto ešte mi napáda jedna vec, ktorú som počula od nejakého on-line coucha, že vraj Číňania veľmi veria tomu, že maternica je prepojená s chodidlami a teda že treba mat nohy stále v teple. Zistila som to až 3. deň od KET a dovtedy som si veselo pobehovala po vonku v slabších botach, odvtedy mám stále hrubé ponožky. Inak patrím k tým, čo majú stále studené nohy. No a teraz to vyzera, ako tu mudrujem, ale všetko len teoreticky... sama zatiaľ bezúspešne, až teraz skusam všetko zisťovať a citat...

matilka2
8. feb 2019

ahoj... ja som síce neabsolvovala umelé oplodnenie ale po ťažkej chorobe mi bolo povedané, že možno nebudem môcť mať deti... síce sme sa veľmi nesnažili ale moja gynekologicka to berie, že je to zázrak s mojim hormonálnym profilom, mám dokonca 2 zdravé deti.... počas choroby aj po ma čistila jedna pani čo sa venuje SRT skus 😊

ingelika78
8. feb 2019

@frl bohuzial nie, nezijem na Slovensku. Zijem v Australii, tu je akupunktura celkom bezna. Poznam dve zeny v mojom okoli ktore otehotneli po akupunkture a tiez v mojom veku (38-40). Tie ale neboli na ivf, ako ja.

frl
10. feb 2019

@ingelika78 vau to je úžasné, si take svetielko nádeje aj keď až v Austrálii 🙂 pocui a mohla by si prosím popísať liečbu, ktorá tvoje IVF sprevádzala? Išlo o KET? Teda zmrazené embrya? Pýtam sa pre porovnanie s tunajšími praktikami. Mne počas stimulácie nebrali žiadnu krv že aké mám hodnoty, robili sono a všetko nastavili akoby automaticky. Mám pochybnosť či mi tie lieky v tele fungujú keď to nevhychadza. :(((

ingelika78
10. feb 2019

@frl napisem Ti IP 😊

joanka7
11. feb 2019

Zdravim Vas neviem ci to tu patri ale hladala som a nasla len tuto diskusiu vie mi niekto povedat som po neuspešnom ivf test z krvy 1.2 Pred 7 dnami som vysadila estrimax a progeston predvčerom došla Ms len jeden den druhy už len velmi malo bazalna teplota stale
hore 36.82 a stupa dalej dnes 36.84 inak mi klesne 2 dni pred ms nemalo by to už klesnut ci je to ešte ten progeston? Brala som ho 3x1 tab.
Normalne po ovu mam max 36.80 a to aj len raz cez cyklus dakujem

zorkahorka
12. feb 2019

Ja som otehotnela na šiesty krát!!! Najprv to boli nepriechodné vajcovofy,potom ich vybrali a dvakrát zas neúspech.vsetky vyšetrenia ok,vrátane Hematologie.a paradoxne po pôrode mi na Hematologia zistili,že príčinou mohol byť syndróm lepivych doštičiek.mne pomohlo,že som po tomto vklade straaasne veľa píla,asi to pomohlo.drzim palce

iorika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
capretto
autor
2. mar 2019

ahojte dievčatá. ďakujem vám všetkým za rady aj za podporu ❤😘 ja sa momentalne zotavujem hlavne po psychickej stranke kedže mam po tolkych hormonoch nutenu pauzu, ale tu akupunkturu určite vyskušam vela bab si to velmi chvali 🙂 všetkym vam držim palce 🙂

susangha
28. máj 2019

ahojte. po ivf mi ostali 2balenia decapeptyl a jedno balenie pregnyl 5000. ak by niektorá potrebovala.. posuniem... ba nr tn ... doteraz v chladničke 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre