Ako prebieha IVF?

44simina44
9. okt 2023

Dobrý večer chcela by som sa informovať nejakej mamičky, budúcej mamičky ohľadom umelého oplodnenia.
Ako to prebieha ? Aká je tam cena a prepláca niečo aj poisťovňa ? Poprípade kde ste boli ? Ďakujem za každú info

rachel36a
9. okt 2023

@44simina44 vsetko je individualne podla toho kolko mas rokov, aky druh oplodnenia podstupis, ake lieky a pod...poistovna preplaca cast nakladov ale len do 39 rokov veku zeny....
My sme v CAR nechali cca 8000€ kym sme sii doniesli domov syna

44simina44
autor
9. okt 2023

@rachel36a mám 25 rokov sme v poriadku obaja akurát má manzel teosku spomalene spermie ale inak nič vážne .. už 3 roky chodíme na testy stále je všetko v poriadku idem v piatok zisťovať už ohľadom ivf možno inseminácie ale o nej nemám dobre skúsenosti (každého hoho poznám mu inseminácie nezabrala) a na kolky krat sa vám podarilo oplodniť?

zojanka
9. okt 2023

@44simina44 jeden cyklus IVF (so spoluúčasťou poisťovne) vyjde tak 1500-2500€. To je taký priemer. Závisí to od veľa vecí. Môže to byť aj viac samozrejme. Nájdi si skupinu IVF tam to bolo 100x popísané, celý priebeh.

rachel36a
9. okt 2023

@44simina44 ja naopak poznam x rodin kde im inseminacia stacila a maju deti...to ani nie je take drahe...cca 200€ teraz asi stoji...neviem presne, my sme to absolvovali uz davno...

44simina44
autor
9. okt 2023

@rachel36a v piatok sa popýtam len som hľadala na internete s nikde nieje poriadne písané o tom ivf a ďakujem ti veľmi pekne

kikinesska
9. okt 2023

My sme akurat na 1krat ivf, inseminacia nam nebola odporucana nakolko su velmi male sance na uspech pri zhorsenom spermiograme. Poistovna preplaca taky zaklad a zvysok podla toho co si zvolite platite sami . My sme zatial na sume ktoru doplacame zo svojho 3220€ plus lieky okolo 250€. Este som len po OPU, cakame na prvy KET.

44simina44
autor
9. okt 2023

@kikinesska to je masaker a ešte bohvie na kolky krat sa podarí 🥹 dúfam vám to vyjde hneď na prvý krat zdravucke držím palce

stanka562
10. okt 2023

Ahoj, my sme skúsili aj IUI ktoré nevyšlo, pobehala som všetky vyšetrenia aj keď ich nechceli, no pre môj pokoj a vylúčenie iných odchylok aj keď sme zdraví a išli sme do IVF, ktoré vyšlo na 2x KET. Dokopy nás to vyšlo cca 3500-4000€.Cena závisí od zvolených metód a od počtu vajíčok.

kiirkee
10. okt 2023

@44simina44 mam 2 detičky z Ivf. Okolo 2500 - 3000 eur s liekmi nás vysiel jeden cyklus. Ono sa hlavne priplaca aj za rôzne sluzby navyse (selekcie spermií, vkladanie do vajíčka a pod) , ktoré ti ale zvyšujú sance k úspechu. Tak si ich človek radšej dá. Inseminaciu sme ani neskúšali. Mam za sebou 2 ivf, v prvom z 2 vkladov jedného syna. Z druhého ivf jediný vklad-1 dcérka. Prebieha to tak, že po vyšetrení, vam odporučia postup. Ak priamo Ivf, tak pichas si hormóny na stimuláciu vajíčok. Keď vajíčka dozreju, odoberú ich (v narkóze). Muž odovzdá spermie. Vajíčka v labaku oplodnia. Daju vedieť, koľko sa podarilo embryí a akej kvality. A potom naplánujete vklad embrya do teba. Ak ten vide, bábätko je na ceste. Samozrejme, v rôznej časti procesu sa to môže zastaviť, trosku skomplikovať, čo celý proces predlzuje. Držím palce.

kiirkee
10. okt 2023

@44simina44 a ja osobne som bola v Iscare, BA, oba razy. Je tu na konovi naozaj skvelá skupina báb, ohľadom Ivfka. Daj si vyhľadať.

44simina44
autor
10. okt 2023

@kiirkee ďakujem vám veľmi pekne 😇😇

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre