Nízke HCG po umelom oplodnení

lena06
25. máj 2018
lena06
autor
25. máj 2018

Ahojte, mam otázku. Som tri týždne po transfere. Pred dvoma týždňami som bola na krvi a výsledok bol, že hcg v krvi bolo 22,5. Čiže veľmi malo. Tento týždeň som bola znova na krvi( mam pocit, že len preto, aby sa vylúčilo tehotenstvo) a hcg je 50. Zostala som prekvapená, lebo som čakala, že bude 0. Viem, že je to veľmi nízka hodnota po troch týždňoch a tiež ta hodnota aj pomaly rastie, ale chcem sa spýtať či je ešte nejaká nádej, že to vyšlo alebo sa mam zmieriť, že babo nebude. Poznáte podobný prípad, ktorý skončil úspešne?

zdencaaaa
25. máj 2018

Nepoznam pripad ale tvoje HCG je velmi nizke :( co ti povedal doktor?

44janica44
25. máj 2018

@lena06 ja som mala podobne nízke hcg ale nie po umelom - tehotenstvo neprosperuje mne diagnostikovali nekompletný potrat spojený s oneskoreným krvácaním.... cca 5 týždnov sa mi hcg držalo na úrovni 40 až ked som už bola objednana na kyret kleslo na normal....

lena06
autor
25. máj 2018

S doktorom som nehovorila, sestrička zobrala krv a potom mi aj sestrička zavolala a povedala výsledok, doktor iba odkázal, že mam prísť znova o týždeň a že urobí aj sono a znova zoberú krv.Vobec sa mi k výsledku nevyjadrili, iba povedali, že to je nízke.

zdencaaaa
25. máj 2018

@lena06 to sa mi nepaci pristup tvojho doktora....ono ta hodnota mohla byt nizsia a teraz kjlesa, nikto nevie, ale pozriet ta mohol, aj sono spravit ci je vsetko ok

wewika1
25. máj 2018

@lena06 pri takej hodnote na sone nie je noc vidno. Postup lekara je spravny, ide vylucit mimomaternicove tehotenstvo, opakovanym odberom a sonom pri vyssej hodnote hcg (i ked najlepsie by bolo keby zacalo samovolne klesat). Zial, prosperujuce tehu z toho nebude, to ti poviem rovno.

lena06
autor
25. máj 2018

No toho som sa bála 🙁. Lieky stále beriem a trochu som dúfala, že by sa to už mohlo podariť. Bola som 4krat. 🙁

silviavisz
25. máj 2018

@lena06 ahoj .je mi to luto :( ja tiez hladam po nete info ake hcg je pri prosperujucom tehotenstve.ja som presne 2 tyzdne po ket. Na 10 den som mala hcg 70 a vcera na 13 den som mala hcg 180. Sestricka povedala,ze je to dobre,lebo sa to zdvojnasobilo a mam ist uz iba na ultrazvuk 8.6. Len sa bojim,ze je to velmi nizke :( . sestra mala na 15.den po ket uznad 2000

ivec16
25. máj 2018

@lena06 bohuzial nie je to dobre; aj keby to na zaciatku mkhlo byt tak nizko ten narast po tyzdni je velmi velmi maly.... mrzi ma to ale z tohto asi nic nebude

mirola
25. máj 2018

Ja som mala hcg 1600 v prvy den meskania ms.. tyzden na to 21000..
Pravdepodobne ak uzivas lieky aj tie mozu embryo umelo drzat este v tele spolu s hcg.

rachel36a
27. máj 2018

Nie urcite to nie je zdrave tehu..bud biochemicke alebo MMT...ja som takto mala po ET, hcg nizke, rastlo pomaly, stale neklesalo, urobili mi laparku, plod nikde nenasli, nakoniec po viac ako dvoch mesiqcoch zacalo konecne hcg klesat...uzqvreli to ako MMT s nejasnym uhniezdenim plodu, ktory odumrel a sam sa vstrebal...najhorsie mesiace mojho zivota ☹

19940711
28. máj 2018

@lena06 Ahoj, nechcem ta strasit.. ale ja som bola na tom tak isto. Velmi pomalicky mi isiel hore HCG. Strasne som sa bala ze to bude mimomaternicove(nakolko ja som bola na IUI)
Potom zacala som krvacat..A minuly tyzden som aj potratila 😞
Drzim ti palceky, nech vsetko dobre dopadne!🍀

lena06
autor
28. máj 2018

Dakujem, no už som sa s tým zmierila, že budeme musieť absolvovať všetko nanovo. Odber vajíčok a všetko 🙁. Však asi každá z nás čo tu je vie aké je to všetko ťažké a ešte keď sa to nepodarí 🙁
Aj ja ti držím palce, nech sa to nabudúce podarí.

lena06
autor
28. máj 2018

@rachel36a to mi je ľúto 🙁

rachel36a
28. máj 2018

@lena06 uz to prebolelo, trochu 😉...my sme prisli o viac deticiek, ale nakoniec s nam podaril pred troma rokmi nas certik z IVF 🙂

zuzu771
4. júl 2021

Dobrý den chcem sa opýtať 10 dni po ivf som mala hcg 63 a na 12 den 130.30 . Je to v poriadku

zdencaaaa
14. júl 2021

@zuzu771 urcite ano

niikoletka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre