Oligoasthenotheratozoospermia patológia nad 96%

maminka142
19. júl 2012

Prosím vas ma niekto podobnu skusenosť s touto diagnozou? Da sa s ňou otehotnieť prirodzene? My už jedno dieťa mame, ktore ma už skoro 4 roky a nikdy predty sme neboli na spermiograme.. Včera prvy krat... Snažíme sa už vyše roka a stale sa nam nedarí ☹ Alebo prosím vas ake vitamíny by dokazali zlepšiť spermiogram s touto diagnozou? Ďakujem moc za každu odpoveď...

vvia
19. júl 2012

my sme skusali kadeco a to sme mali lepsie vysledky a nic nepomohlo :( no ak to chcete skusit tak nam urolog dal vtedy profertil. niektorym zabral a minimalne manzel sa citil po nich lepsie

maminka142
autor
19. júl 2012

@vvia A ako to u vas dopadlo? Boli ste na umelom?

vvia
19. júl 2012

@maminka142 ano 🙂

foryou25
19. júl 2012

@maminka142 u nas nezabralo nic, ani vitaminy, ani hormony, ani antbiotika, teraz cakame na vysledok umeleho oplodnenia

maminka142
autor
19. júl 2012

@vvia Prosím ťa a kolko to trva, kym sa dostanes na umele oplodnenie? A prosím ťa je to bolestive?

maminka142
autor
19. júl 2012

@foryou25 Na aky vysledok? Ako to prebieha?

foryou25
19. júl 2012

@maminka142 ci sa to podarilo alebo nie, v utorok, mi dali do bruska 2 bojovnikov, a teraz treba cakat ci sa uchytia alebo nie 😉

maminka142
autor
19. júl 2012

@foryou25 Juuuj tak to ti moc moc držím palce 🙂 Prosím ťa ako dlho to trvalo, kym si podstupila umele oplodnenie? Vy ste mali tiež takyto zly spermiogram? A v akom meste ti robili umele?

foryou25
19. júl 2012

@maminka142 netrva to dlho, v centre pre neplodnost ti vypisu ziadost ty si to posles do poistovne, schvalia tak do mesiaca, a potom to uz ide rychlo, pichas si injekcie na rast vajicok, po 10 dnoch pichania ti ich odoberu v celkovej anesteze, a potom oplodnenie embryjka vlozia do bruska bud jedno alebo 2. a treba si pripravit min 1000€ vacsinou tolko sa este doplaca za ukony
No my mame tiez tuto diagnozu, skusili sme liecbu 1,5 roka, ale nic nepomohlo
a umele sme podstupili v Kosiciach

Ked ale jedno dieta mate, skus dat manzela podrobnejsie vysetrit, ci neprekonal nejaky zapal, moze to mat aj prechodne zhorsene, nam nezistili pricinu preco je to tak zle, a casom sa nam to este zhorsovalo

vvia
19. júl 2012

@maminka142 nie nie je to bolestive jedine bolestivejsie vysetrenie je prefuk vajcovodou ale tiez nic strasne. umele sa robi pod narkozou asi 10minutovou cize uuuplne kratucke a bezbolestne. vklad vobec necitis je to ako klasicke vysetrenie. a kolko to trva? podla problemu. ak je iba u manzela tak tebe urobia zakladne vysetrenia, stery, krv, predoperacme, prefuk a ide sa. cca 2cykly

vvia
19. júl 2012

@maminka142 plus ako je prispevok vyssie

vvia
19. júl 2012

@foryou25 drzim prsteky 🙂

maminka142
autor
19. júl 2012

@foryou25
@vvia Ďakujem dievčatá ste moc zlate... Ja už som od včera v plačlivom udoli a neviem prestať, je to pre mňa hrozny šok 😢 Vy ste neboli na laparke, ale len na prefuk? Je to lepšie? Mne doki ešte pred spermiogramomo odporučoval laparku... V pondelok idem k dokimu, tak snad mi povie aspoň jednu dobru spravu 😅 Lebo už som zufala...
A ešte boli ste aj na IUI, alebo ste absolvovali hned umele?

foryou25
19. júl 2012

@maminka142 ja som nebola ani na laparke ani na prefuku,ani na IUI, lekari nam povedali ze pri takom spermiograme strata casu

maminka142
autor
19. júl 2012

@foryou25 Tak to ste mali dobre, lebo teraz to naťahuju stale všade ☹

vvia
19. júl 2012

@maminka142 bola som iba na prefuku a ani na IUI nie, lebo z takym spermiogramom, to vraj nema ani zmysel.... ale naozaj to umele horsie znie, ako je. ziadne katastrofy, do 2tyzdnov od zacatia stimulky mas po vsetkom....

foryou25
19. júl 2012

@vvia dakujem 😉

maminka142
autor
19. júl 2012

@vvia Ďakujem ti strašne moc, ani nevieš, ako mi to psychicky pomohlo.. Snad tam predsa ta nadej je 🙂 Ďakujem ešte raz.. Pre mňa to umele oplodnenie znelo niečo katastrofalne ale čím dalej si uvedomujem, že to snad nie je až teke zle... Ďakujem 🙂

bewik
19. júl 2012

@maminka142 ahoj. ak uz jedno dieta mate, tak by som postupovala asi tak, ze by som ho poslala za nejakym dobrym urologom alebo andrologom, nech ide na vytery, aby zistili, ci nema nejaky zapal alebo nieco, ten robi sarapatu so spermiami, daju mu antibiotika a ak sa podari vyliecit, tak by ste mali mat dobru morfologiu. Ak za tym nie je nieco ine. Mnohym sa vrati spermiogram do povodneho stavu (vychadzam z toho ze uz jedno dieta mate)

maminka142
autor
19. júl 2012

@bewik Ďakujem, uvidím, čo mi povi môj doki v pondelok, ked tam prídem s vysledkami a určite by som poslala mm aj ku urologovi... Snad sa to nejako znormalizuje, lebo toto je hrozna bezmocnosť 😖

bewik
19. júl 2012

@maminka142 chapem ta uplne, prezivam to iste, aj ked dieta este nemam ani jedno, o to je to tazsie 😒

maminka142
autor
19. júl 2012

@bewik Nebojkaj dočkame sa aj my 🙂 Musíme dufať...

maminka142
autor
23. júl 2012

@vvia
@bewik
@foryou25 Ahojte babulky, tak ja už som dnes bola u toho lekara a predpísal mm RHODIOLU 😕 Poznate niektora z vas tieto vitamíny pre mužov?
Inak mňa čaka vela vyšetrení, pretože mam anovulačne cykly a mm pôjde po 3 mesiacoh na kontrolny spermiogram 😅

bewik
24. júl 2012

@maminka142 ano, poznam, moj muz to tiez berie, nedostat to v lekarni len u doktora. Ona je vraj dobra na tu patologiu, lebo oficialne lieky na patologiu nie su, ale na tomto robili nejake studie a vraj to zabera. Je to ale drahe jak hovado.

maminka142
autor
24. júl 2012

@bewik Juuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj si zlata, si prva ktora to pozna 😀 😀 😀 Konečne, už som si myslela, že to je nejaky podvod, teraz si ma potešila 😀 Na patologiu? No to potrebujeme najviac 😅 Ano jedno balenie u mojho doktora stojí 18€ to je na jeden mesiac.. A ako dlho to berie tvoj muž? 🙂 http://hozdora.cz/e-shop/Zvyseni-potence-energi... Su to tieto však? 🙂

bewik
24. júl 2012

@maminka142 🙂 moja doktorka mi to objednavala z ciech ci odkial a je to presne to iste. Manzel vybral asi pred pol rokom dve balenia, mal aj lepsi spg, ale vtedy zabrali asi antibiotika, on ma taky specificky problem, ktoreho sa nevieme zbavit, no a teraz to zase zacal brat. Zatial sme nepocali, tak uvidime co bude dalej 😕
Mate ist potom na kontrolny spg? Daj vediet, ci vam to pomohlo.

maminka142
autor
24. júl 2012

@bewik Ano mame ísť na kontrolny spermiogram o 3 mesiace, takže to vyberie 3 balenia... Tak snad to pomôže... A aky mal tvoj muž špecificky problem? Pytam sa preto, aby som vedela či to nema aj mm 😕 Napíš mi to do IP, ak chceš 🙂 Ďakujem 😉 A ešte som zabudla k tomu mal aj ine vitamíny? MM som nasadila ečko, bečko a cečko, ale cečko vraj môže ovplyvniť labolatorne vyšetrenia, myslíš, že mu to môžem nechať, či?

bewik
25. júl 2012

@maminka142 tak pisem IP

sovicka1987
30. nov 2017

Dievcata zabrala u vas ta rhodiola? mojmu manzelovi ju dnes odporucil lekar. tak neviem ci mam tomu verit ☹

bosorka32
1. dec 2017

Dievcata, chcem vas povzbudit. Nam sa s touto diagnozou u partnera (dokonca s 99% patologiou), s mojim chybajucim vajcovodom a PCOS (cca 3 ovulacne cykly rocne) podarilo otehotniet prirodzene.
Prve IUI bolo neuspesne a uz nas cakalo IVF, kedze IUI nedavali lekari sancu. Trvalo to sice roky, ale podarilo sa. Nezufajte, zazraky sa stale deju. Zmente nieco zasadne vo svojom zivote, v stravovani, skuste jogu. Drzim vam vsetkym palce.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre