Opakované mimomaternicové tehotenstvo po IVF

carrie27
26. okt 2020

Ahojte baby. Rozhodla som sa ze skusim najst rady aj tu. Som po druhom umelom oplodneni, aj 2x to bolo mimomaternicove tehotenstvo. Tentoraz som bola v dost vaznom stave,viac ako liter krvi v bruchu. Mate niekto podobnu skusenost s umelym? Doktor v nemocnici mi povedal ze som mala velmi velku smolu,to je diagnoza? Ak mate niekto skusenosti,rady na nejake vysetrenia ktore ste mozno absolvovali tak prosim napiste. Dskujem

ludinka
26. okt 2020

@carrie27 je mi to veľmi ľúto, aj ja som mala mmt po ivf, ale iba raz.
Tiež si myslím že si mala iba smolu, a to veľmi veľkú.
Nám druhé ivf vyšlo. Držím palce aj tebe.

veronikaa006
26. okt 2020

@carrie27 ja som mala 2x mimomaternicové ale otehotnela som prirodzene.

carrie27
autor
26. okt 2020

@veronikaa006 a riesilo sa to nejak? Co ti lekari povedali,sla si pootom na nejake speci.vysetrenia?

carrie27
autor
26. okt 2020

@ludinka len mam po tomto hrozny strach ist do toho znovu

veronikaa006
26. okt 2020

@carrie27 tak mne to prvom mimomaternicovom nechali vajcovod a už vtedy mi lekári povedali že mi ho mali vybrať lebo mám riziko, že opäť sa zasekne na tom istom mieste a tak sa aj stalo. Pri druhom mimomaternicovom mi už vybrali aj vajcovod. Otehotnieť opäť sa mi zatiaľ nepodarilo...

rachel36a
26. okt 2020

Je tu kocka, vola sa bykaterina...tiez mala opakovane MMT po IVF...skus jej napisat...

carrie27
autor
26. okt 2020

@veronikaa006 tak mne pri prvom vajcovod vybrali,teraz to bolo v maternici al uplne v rohu. A potom ste neabsolvovali ziadne vysetrenia alebo nieco vam lekar neporadil.

carrie27
autor
26. okt 2020

@rachel36a dakujeeem

ludinka
26. okt 2020

@carrie27 chápem ťa že sa bojíš, ale mne v nemocnici povedali že je to chyba pri vklade, embrio sa zavádza spolu s tekutinou a keď sa strekne príliš ďaleko tak embrio doputuje až do vajickovodu. Stáva sa to celkom často až 5 percent vkladov je takýchto.
Ty si mala proste iba obrovsku smolu. Tretí krát sa to už predsa nemôže zopakovat😉

cookie29
26. okt 2020

po IVF je riziko MMT vyssie.

mikasz
26. okt 2020

@cookie29 vyssie? To som este nepocula? 😮🤔

carrie27
autor
26. okt 2020

@mikasz tak tiez som citala po prvom neuspechu,ze je dost velke riziko a doktor mi potvrdil,ze sa to stava a dokonca niekedy aj cajstejsie ako pri prirodzenom pocati.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre