Ovulácia

daffynko
6. jún 2022

Ahojte najskor nieco malo o nasom prípade snažíme sa 4 roky teraz sme začali chodit do centra cakame vysledky s hematologie genetiki mame za sebou hormonalny profil pct test ktori vysiel zle spermiogram teraz ideme na halosperm priatel ma trosku zle spermie moja otazka je ohladom ovulacie pred par rokmy som otehotnela prirodzene ale potratila som. potom som chodila ku gynekologicke ktora tvrdila ze ovulaciu nemam dala mi clost. Ktori mi nepomahal teraz v centre mi povedali 2 mesiace za sebou ze ovulaciu mam normalne neviem co si o tom mysliet odporucaju nam iui alebo ivf lezne ked sme zdravi radcej by som to skusala prirodzene moze sa stat ze mi narastie folikul na povedzme 17 mm a potom dalej nerastie ? A lekar to nevidi alebo ze
vidi na sone ze by som mala mat ovulaciu nemusi byt pravda ?alebo ze mam ten folikul prazdny ? Ake su na toto vysetrenia?radcej by som.chcela podstupit vseliake mozne vysetrenia aby sme prisli na to kde je ta chyba ako zbytocne chodit na ivf alebo iui nieco musi byt zle ked sa tolko snazime a nic .... dakujem za vase rady skusenosti velmi vela som sa tu uz docitala 😗 prajem pekny den a všetkým nám skoré tehotenstvo

ninka99865
6. jún 2022

@daffynko ahoj. Určite treba najprv všetky vysetrbia, kamoska absolvovala pár kôl umelého bez výsledku a až potom si dala vyšetriť repro Imuno a zistili problém tam a otehotnela prirodzene.
Takže Hemato genetiku máte za sebou super. Ešte treba endokrinológiu, repro imunologiu obaja ty aj partner (aj on môže mať protilátky proti svojim spermiam) a priechodnosť vajcovodov. My to teraz tiež riešime a mne doktor dá clostyl až po týchto všetkých vysetraniach. Môže sa nájsť niekde banálna chyba a kvôli tomu sa môže nedarí.
Ty si nesledujes ovu? Meraním bazalnej teploty by si zistila ci teda ovulacia prebehla alebo nie

daffynko
autor
8. jún 2022

@ninka99865 ahoj na tu reproimuno vraj posirlaju len po neuspesnom umelom alebo viacerých potratoch a na endokrinologii som bola uz sice davnejsie ale vtedy to bolo ok a teraz mi brali v centre krv a ze oni to vysetrovali a ze je to ok a nie nesleduuem si ovu ani nemeram nechcem na to tak velmi tlačit lebo sa stoho zošaliem .. celý ceas som si myslela ze nemam ovulaciu lebo mi to povedala gynekilogicka a teraz v centre ze mam tak som stoho hotova neviem kde je chyba pondelok ideme na ten halosperm este

ninka99865
9. jún 2022

@daffynko na reprodukčnú imunilogiu sa vieš objednať sama. Viem to, lebo sme boli. Z vlastnej iniciatívy, výmenný lístok ti dá gyn alebo obvodný lekár. A odporúčam, pretože xy žien tvorí protilátky proti spermiam a ani o tom nevie.. mne nezistili nič ale partnerovi zistili, že on sám si tvorí protilátky. A treba to riesit. Takže tak

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre