Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

vodnari
27. máj 2013

@sizo potom daj vedieť..... 😉

pancuska
28. máj 2013

@siinda drzim palce!!! nech sa to podari!!! si to zasluzis aj ty!!!

siinda
28. máj 2013

@pancuska jaaj moja,,ty si už riadne zagulatená,,no už ma to taha testovat ale určite este dva dni vydržím,,aj ked tu písali dievcata ze na 5-ty den sa im už niečo ukazalo,,ja sa bojim toho sklamania tak si radsej počkam..a ako sa cítiš?

gelinka75
28. máj 2013

@siinda pockaj si na krv, asi to je najlepsie 🙂 drzim palce

gelinka75
28. máj 2013

@pancuska bola som na hemato a nic mi nedali, zobrali krv a podla vysledkov a podla nej kludne mozem ist na vklad 😉

mauerka
28. máj 2013

@siinda Skus netestovat - ja som tiez 1.x testla 6. pon PO, nic, 7. den...nic, nic, nic... a uz som ich aj oplakala - a vidis, nakoniec krv pozitivna... a okrem toho na 5-6 den po mozes mat este zvysky Pregnylu, kt. by ti ukazali falosne pozitivny test.

pancuska
28. máj 2013

@siinda a dala si si vlozit kolko? ja si az moc dobre pamatam ake to je tazke vydrzat ale vydrzala som.... ja som testovala az ked som zacala spinit ze ci sa mam tesit alebo radovat..... ale bol tam len duch.... tak som bola tam kde som bola....bolo to na 7den po ET...... veru ja sa uz ledva kotulam ale nechcem tu nikoho strasit ... uz musim len tak polezavat a relaxovat.... aby nahodou neprislo k predcasnemu porodu.... a aby som nemusela ist do nemocnice skor ako treba....inak sa mi to krati pocitam ze zaciatok jula je moj..... ale to uz ma budes nasledovat.....takisto
@gelinka75

pancuska
28. máj 2013

@gelinka75 tak ako to je velmi zaujimave.... inak nechapem preco s tym robia niektori dr na hema take ofuky.... ja som len zvedava ci to fakt nebudes potrebovat!! pre istotu sa potom dopuj vo velkom kys.listovou lebo aj ta riadi spravny obeh krvi....a kedy mas vklad?

gelinka75
28. máj 2013

@pancuska no ved neviem, dr. povedala, ze tie moje mutacie nie su take zavazne az na jednu, ktora moze robit sarapatu, ale v ovela vyssom veku a nato mi dala spravit väcsi rozbor, ta mthfr nie je aktivna lebo mam homocystein v norme, dalsia je nejaka obranna, no proste som si pripadala, ze naco som tam..ale ved ona je lekarka, snad vie co robi, ale aspon budem kludnejsia a ano odporucila brat femibion, co beriem uz davno..vklad by mal byt niekedy o tyzden, tak uvidime, ty si ok?

pancuska
29. máj 2013

@gelinka75 ved to .... ja ked som nebola este tehotna tiez som mala vsetko v poriadku,ale som potom vycitala ze niektore tie lieky na stimulaciu mozu sposobit emboliu alebo trombozu? uz teraz presne neviem,tak som jej to povedala a ona volala do centra.... neviem co sa rozpravali ale ten fraxik mi dala a povedala ze pre istotu!!!homocystein som mala v norme a az neskor ked uz som bola tehotna sa mi trochu znizil a postupne cim dlhsie som tehotna tak tym mam horsie hodnoty... aj preto ze su to gemini-dvojky a tak mam teraz strasne maaaaalo zeleza tak tym sa dopujem... ja inak kyselinu listovu uzivam cele tehotenstvo,tak mi povedala hematologicka.... a teraz beriem magnezium,kys.listovu so zelezom a vit C a potom este Sorbifer to je dalsie zelezo.... inak som ok len uz musim vela lezat... je predsa uz aj co nosit ale aby som sa nezacala otvarat a aby mi netvrdlo brucho....uz to musim nejak vydrzat ,aj ty ma budes potom nasledovat/v tehotenstve 😉
takze o tyzden vklad!! musim si to zapamatat..... a to bude KET alebo ET lebo to si uz nepamatam......? 🙂

gelinka75
29. máj 2013

@pancuska idem pre vysledky o 2 tyzdne a popytam sa ci bude treba nieco preventivne, oni to aj trocha podcenuju lekari, ved viem, povedala mi, ze vy mate polovicne mutacie genov a to je v poriadku, ale je to naozaj tak? to mi aj tak nikto nezaruci..len pekne oddychuj, uz to nemas daleko a bude vsetko v poriadku, ja budem mat KET

pancuska
29. máj 2013

@gelinka75 a das si dve bambulky??? a uz som dokonca niekde vycitala ze v nemecku sa da uz zistit pri IVF aj pohlavie.... za chvilku bude vsetko mozne 😉 joooj moja nie ze by som nebola rada ale normalne sa tesim ked uz to brusko nebudem mat a deti budu zdrave na svete.... aj to som si musela obehat dr kvoli sekcii lebo mam operovanu chrbticu a v TN porodnici vyzaduju potvrdenie od primara ze ju mas operovanu a treba sekciu.... tak som si to musela obehat a nakoniec som aj tak musela ist z PN do NZ ,po ceste som myslela ze porodim 🙂 zajtra to dam mojmu gyn a som zvedava co povie....ci mu to bude stacit!! lebo ak by som rodila prirodzene tak by mi tie stavce praskli.... inak aj tak mam zatial prve otocene ritou a druhe hlavickou .... no a to prve by malo ist prve....

mauerka
29. máj 2013

Ja mam tiez "len" heterozygotne mutacie - "dedicstvo po ockovi" 🙂 a uz pocas stimulacie som pichala Fraxiparin, aj teraz po potvrdeni tehu. Netreba to podcenovavat. Ja som mala v prvom tehu predcastne odlucenie placenty v 40tt a udajne teraz spatne to bolo kvoli tym mutaciam, ale tak pred 14 rokmi sa to nejak extry nevysetrovalo ☹
@gelinka75 @pancuska

mauerka
29. máj 2013

@pancuska dobre som pochopila - oni ta chceli s dvojkami nechat rodit prirodzene...musele si zhanat ine potvrdenia? waw... Ja este neviem, kolko drobcov v mne plave 🙂 prvy UTZ bud. tyzden...

sarin
29. máj 2013

ahojte baby, poprosim Vas o radu moj mm ma ist na spermiogram do gynfiv. Neviete ako to funguje? mame tam najprv zavolat? kedy vlastne v akom case robia tieto "odbery" ? ....co ak mu to nepojde? 🤐

gelinka75
29. máj 2013

@mauerka a ty mas ktory typ mutacie?

pancuska
29. máj 2013

@mauerka no ja mam 3 mutacie a aj hetero a aj homozyg .... musela by som to presne opisat a tiez po otcovi,ten dokonca teraz dostal trombozu na nohe e hrozi mu ze mu ju odrezu... ale to som odbocila....ja neviem preco v niektorych pripadoch ako je napr teraz
@gelinka75 robia s tym take problemy,ved je mozne ze aj iny clenovia rodiny to maju,aj u nas to zistili az ked som bola odhalena ja!!! Ma to otec a moje dve sestri vcetne mna!!
tak ti inak potichu gratulujem ,pekne sa setri.... tak to som aj ja zvedava ze kolko budes mat... ale inak ak mam pravdu povedat teraz tie kopance zo vsetkych stran mi budu aj chybat 😉 je to take pekne a prijemne cakat dve babinka a aspon im tam nie je smutno 😉 ja som to inak po ET nevydrzala a isla som tusim na 22den po ET ku svojmu gyn lebo som sa bala preco ma stale spodok boli a mala som strach ze to potratim.... no ked mi urobil sono a boli tam 2 srdiecka bola som stastna ale nestastna lebo sme s tym neratali 🙂 som si myslela ze sa ujme len jedno skoro ako kazdej.....

pancuska
29. máj 2013

@mauerka a este som zabudla k tej sekcii... ako aj ja som si myslela ze ked cakam dvojky a este aj po operacii chrbtice platniciek v driekovej oblasti tak to beru ako samozrejmost ... ako urcite by som bola za prirodzeny porod lebo neviem ako to budem zvladat po sekcii .... a zena co rodi prirodzene hned beha nez zena co po sekcii este stale lezi a trpi bolestami....asi to beru podla kraja.... ja musim ist do Trencina lebo u nas v Piestanoch je len jediny inkubator a tak by ma hned previezli do Trnavy kam ist nechcem.....

mauerka
29. máj 2013

@pancuska vobec to s tou sekciou nie je take hrozne ako strasia niektore baby. ja som rodila sc, polezala som take 2 dni, babatko ti tak ci tak nosia a na 3 den som uz relativne "behala" po oddeleni. vobec take bolesti ani nic. takze nie je to ziaden hrazny strasiak 🙂 Ja by som pri dvojkach - a to este neviem, ci nahodou tam u mne nie su - ani neuvazovala o prirodzenom porode. rizika pre babatka su tam ovela vyssie ako ked je spravena planovana sc.

mauerka
29. máj 2013

@sarin treba zavolat na recepciu /cislo na ich stranke/ a objednat sa. 2-3dni pred nemat sex. sadne si na chodbe pred take sklenene dvere na konci chodby s napisom IVF a oni ho zavolaju podla cisla. Nech si vewzme sluchatka k mobilu a pusti si k tomu hudbu - udajne dost rusia zvuky sestriciek okolo 🙂

vodnari
29. máj 2013

@gelinka75 ak sa môžem spýtať kedy ideš na vklad? ja stále čakám na výsledky z krvy... a ak všetko dobre dopadne tak asi niekedy v auguste

mauerka
29. máj 2013

@vodnari mate este mrazacikov?

vodnari
29. máj 2013

@mauerka jéj ani som nezaregistrovala že si tehu....blahoželám....moc sa teším.... 😉

vodnari
29. máj 2013

@mauerka áno ešte 4....už sa neviem dočkať

gelinka75
29. máj 2013

@vodnari dnes som 7DC tak cca koncom buduceho tyzdna, my mame 9 mraziacikov, tak pevne verim, ze nas nesklamu 🙂

mauerka
29. máj 2013

@vodnari tak to je super, ze vam este 4 zostali 🙂 silno drzim prsty, aby vysledky boli uplne v poriadku a mohli ste si ist v lete po babatka Tak nezaregistrovala si, lebo tomu este sama neviem uverit - a okrem toho sama najlepsie vies, ake je stastie vrtkave... ☹ Dnes som podla OPU 6+1tt, UTZ mam bud tyzden a kedze sme davali dve embryjka - ja este stale netusim, ci som na tom ako @pancuska alebo ci cakame len jedno ... v kazdom pripade sa zadarilo na prvykrat, tak dufam, ze to aj vydrzi...

vodnari
29. máj 2013

@gelinka75 držím palčeky.... 😉

sarin
29. máj 2013

@mauerka tam nebude sam???

vodnari
29. máj 2013

@mauerka moc ti držím palčeky....som teda zvedavá koľko ich tam máš....predovšetkým nech je všetko v poriadku....ja mám také tušenie ani sama neviem prečo ale si myslím že v auguste sa to pdarí a budeme mať dvojičky... 🙂

gelinka75
29. máj 2013

@vodnari aj ja tebe a nech to cakanie rychlo ubehne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre