Prvé mimotelové oplodnenie v Gyn - Fiv

barbie82
18. máj 2015

Ahojte ,

PO rocnom skusani , sme sa rozhodli na zaklade veku /32/ , o umele oplodnenie . Presla som si vsetkymi testami , manzel u urologa a dnes mi odovzdali v centre DLHY protokol. Tolko papierov a dve igelitky liekov ..az som ostala zaskocena .Preto sa chcem poradit s Vami , ktora ste to uz absolvovala , pripadne sme na tom rovnako .
Dnes mi doktorom nasadil na 21 dni antikoncepciu , a po 21 dnoch mam mat prvu inekciu diphereline ./ 3 balenia po 7 ampuliek. Pichali ste si to sami ? Co ma bude cakat dalej ? Dakujem vopred ...

bubinko1506
18. máj 2015

ahoj, na prvu injekciu chod urcite do centra. sestricky ti ukazu, ake ihly potrebujes, a ako si to mas pichnut. inak, nie je to nic zlozite, mne ich pichal manzel. pocas stimulacie budes chodit myslim, ze kazde 3 alebo 4 dni na kontrolny odber krvy a ultrazvuk.
Za ten cas by si si mala stihnut vybavit predoperacne vysetrenia, odber vajicok sa robi v celkovej anesteze, ale je to kratky zakrok. Pocas stimulacie pi vela vody, aspon take 3 litre urcite. Po odbere nasleduje transfer, ak davate predlzenu kultivaciu, tak na cca. 5.den. Po transfere budes odpocivat, setrit sa, a na 10. a 14. den pojdes na odber krvy, ci si tehotna. Drzim palce, nech ti to vyjde. Ak by si mala hocijake otazky, kludno mi napis.

isabella22
18. máj 2015

@barbie82 ahoj ja mam akurat za sebou dnes poslednu kontrolj vo stvrtok odber. Ja som pri dlhom protokole zacinala proverou a potom decapeptylom. Je to vela injekcii ale co neurobime. Da sa to zvladnut len fakt tie kontroly su 2 az 3 dni stale. Ja musim byt pn kvoli dochadzke. Lebo rano medzi 7 az 8 byva odber krvi a sono a 120 km je dost. Neboj hravo do toho. Inak je tu vela tem na toto tak hladaj 😉

barbie82
autor
18. máj 2015

@bubinko1506 Ahoj, pekne si to napisala , normalne sa v tom vyznam...ked to na mna dnes doktor ROZBALIL,,myslela som ze nerozptava v reci mojho kmena . Stratila som sa hned na zaciatku,a to ja som detailista... a pytala som sa 3x ... 🙂 Asi som mu aj liezla na nervy, ale ved co neurobim 🙂 aby vsetko islo ako ma . Ten odber krvi a ultrazvuk mi nedali do kalendara ..ako som pisala , prvy krat tam mam ist az po ukonceni antiky. V kazdom pripade dakujem za radu ...inekciu si pojdem dat tam , aj ked v lekarni mi nabalili aj striekacky aj ihly. Len som ostala zmetena, ze to treba este aj zmiesat . Este raz diky 🙂

barbie82
autor
18. máj 2015

@isabella22 - dakujem Ti pekne . Na tie kontroly na krv sa v centre opytam , o tom mi nevraveli nic ..to je zvlastne . Odkial si , ze mas centrum tak daleko ? To ti nezavidim, ale pevne verim, ze vsetko pojde tak ako ma ..a onedlho sa budete spolu tesit 🙂
KOlky krat to absolbujes ?

isabella22
18. máj 2015

@barbie82 prvy...no opytaj sa kontroly su vsade.... 😉 ja chodim do martina 🙂 ano vajicka vyezraju vraj pekne tak nech to tak aj je... 🙂

isabella22
18. máj 2015

@barbie82 skoda ze mas tie riediace vodicky ja mam pero a chvalim si 🙂

barbie82
autor
18. máj 2015

@bubinko1506 - este sa chcem opytat - co je ta predlzena kultivacia ? o tom medzi doktorom a mnou nepadla zmienka, dakujem

barbie82
autor
18. máj 2015

@isabella22 - ako som mohla ovplyvnit ci chcem pero alebo vodicky ? ja som dostala len hrbu PRIPRAVENYCH receptov a to mi v lekarni vydali. A to ma este lekarnicka upozornila, ze injekcie a striekacky si musim kupit samostatne ....

isabella22
18. máj 2015

@barbie82 mna sa pytali ci chcem riediace alebo pero...podla toho dali lieky na schvalenie do poistovne...

isabella22
18. máj 2015

@barbie82 predlzenu kul.davaju v mt automaticky cize vklad az.na 5 den po odberev stadiu bladtocystyebo 4 den je pre embryjka kriticky a prestavaju sa nuektore vyvijat

bambulka2015
18. máj 2015

@barbie82 ono je ten postup zhruba vsade rovnaky. Ja som tiez po IVF, ICSI (problem ma muz), podarilo s ana prvy krat, vdaka bohu, som teraz v 31tt.
Pichala som si sama, mala som tiez mnoho injekcii, zaroven aj pero (Gonal) a tiez jedny lieky v hotovej injekcii s ihlou a jedny som si musela miesat z dvoch ampuliek (prasok a vodicka) a nasadit ihlu a pichnut. Pichala som si do brucha. Ja som si to v centre len dala vysvetlit a pichla som si hned prvy krat sama. Pero je takmer bezbolestne a uplne easy, tie ihly to uz je ine kafe, jedna ma velmi stipala ale vsetko sa da prezit.
Ja utz a krv chodis ca kazde 3 dni, zalezi aj od doktora, centra a aj od problemu aky mas. Kedze u nas je problem u muza, ja som uplne zdrava, bolo to jednoduchsie, nic extra lekari nemuseli kontrolovat, sledovat, riesit. Sledovali len krv a utz dozrievanie vajicok.
Punkcia je v celkovej narkoze ale za 15-20 min si vybavena, zalezi podla mnozstva vajicok. Neviem ako na SK ale v Brne a ja som bola v Mnichove sa nerobi predoperacne. Na kratkodobe narkozy na predoperacne nerobia.
Punkcia prebehla v poriadku, ani som nekrvacala, len po prebudeny som mala hrozne bolesti ale dali mi dva cipky od bolesti a preslo to nenavratne. 😉
ET som mala na treti den po punkcii (nemal som predlzenu kultivaciu). Vklad je este lepsi, rychlejsi ako normalna gyn. prehliadka. Uplne bezbolestny a za 5 minut si vybavena. Po ca. dvoch hodinkach lezania som isla domov, na druhy den normalne do roboty. Nejake setrenie nie je potrebne, fungujes normalne dalej ako doteraz. V nicom sa neobmedzuj, nemysli na to a ak mas robotu, chod hned do prace, lebo budes len vymyslat a zblaznis sa. Nic neovplyvnis, lezanie ti nepomoze, je to vsetko na prirode. Bud sa ujme alebo nie. Od vkladu je to presne to iste ako pri normalno tehotenstve. Bud sa uhniezdi alebo nie.

lucy125
18. máj 2015

@barbie82 Ahoj aj my sme chodili rok do gynfivu a tiež som si sama pichala injekcie,tak isto som mala dlhy protokol a začinala Dipherelin injekcie.Ukazala mi to znama sestrička ako pichat a dve igelitky injekcii+som dostalana kontrolach ešte dalšie som si vypichala sama a moje male embryjko ma o 14dni 3ročky 🙂 mali sme 1.IVF a 4x KET a oplodnenie ICSI.držim palce.

lucy125
18. máj 2015

@barbie82 A ktoremu Dr.chodiš? Ja som patrila Dr.Behunovej ale napr.prve vyšetrenie cez menzes mi robil Dr.harbuliak,Dr.Stenova mi vberala punkciou vajička v narkoze 🙂

martinkahc
19. máj 2015

Ahojte. Prave budem zacinat dlhy protokol a bola som si vybrat aj lieky. len akosi mi v lekarni k tomu nedali striekacky. Viete mi prosim poradit ake si mam dokupit? mam brat tri druhy a len jeden je uz v horespominanom pere. Dakujem

lucy125
19. máj 2015

@martinkahc Ahoj,pichaju sa injekcie pod kožu,takže tie najtenšie ihli a klasicke striekačky+2 ihly s čiernym koncom,čo sa nimi picha do svalu,jdnou si budeš riedit klasicke injekcie(prepichovat ampulky,vytahovat tekutinu a riedit s praškom) druhu potrebuješ na pichnutie poslednej injekcie pregnylu a ten sa picha do svalu a nie pod kožu.

isabella22
19. máj 2015

@lucy125 mne povedali ze pregnyl si mam pichnut do brucha ako bezne

lucy125
19. máj 2015

@isabella22 to je blbost,pregnyl sa picha nakoniec do svalu,podla toho kolko vajok budeš mat,ja som mala 11vajk a kazali mi dokonca dva pregnyly na super ovulaciu pichnut do svalu,do zadku.

chmurkaxy
19. máj 2015

@isabella22 ahoj, ja som včera nafasovala v GynFive lieky.
Od 27dc 1x denne Diphereline pichnúť, je to roztok a prášok.
Otvoríš ampulku s tekutinou a dáš preč vrchnacik z druhej ampulky (prášok). Potrebuješ malú striekacku a na namiesanie ružovú a na pichnutie oranžovú ihlu.
Na striekacku dáš ružovú ihlu, naberies roztok, vstreknes do prášku (prepichnes takú gumu na vrchu) a pretrepes. Otočis si ampulku hore dnom a pohľadáš na tej gume (kadiaľ ide ihla dnu) taký zliabok zboku,aby si videla,či si nabrala všetko. Vytiahnes do striekačky všetku tekutinu. Potom si vymenis ihlu za menšiu (oranžovú), vydezinfikujes brucho v okolo pupka (blízko k vajecnikom) a pichnes. Prvé sú nepríjemné,ale zvykneš si aj sama. Dobré je strany pupka striedať. Malé začervenanie je normálne.
Potom pôjdem na 2dc novej menštruácie na krv a beriem pero Gonal, ukážu mi,ako ho používať (vraj sa zmenilo). Toto sú hlavne body,čo mi zatiaľ kázal Harbulak pamätať. Ty si bola u koho?

isabella22
19. máj 2015

@lucy125 ja mam 13 a vraj do brucha mam to aj na letaku napisane...

chmurkaxy
19. máj 2015

@isabella22 pregnyl ti aj tak pichnú na pohotovosti. Mne vždy do zadku. V GF je prax,že ti dajú papierik pre pohotovosť,aby to pichli medzi 22:00-23:00.

barbie82
autor
19. máj 2015

@isabella22 urcite do zadku , mam to aj planoch kalendara , ktore mi odovzdali , tam je jasne napisane , co kedy a kam 🙂

barbie82
autor
19. máj 2015

@lucy125 Chodim k Dr.Harbulakovi

barbie82
autor
19. máj 2015

@martinkahc mna sa v lekarni , kde som doovzdala vsetky recepty pytali , ci si to budem pichat sama .. a teda automaticky mi dali aj ihly aj striekacky ...... TEDA NEDALi - predali 🙂

isabella22
19. máj 2015

@chmurkaxy ja mam.doma.pohotovost ja som.sestra a chlap.lekar 😀 a mam pichat o.22 hod

lucy125
19. máj 2015

@isabella22 tak to teda netušim prečo,každy kto chodil na umele si pregnyl pichal do svalu a nie pod kožu.tak rob ako ti napisali.

chmurkaxy
19. máj 2015

@barbie82 ahoj,a ty už pichas?

isabella22
19. máj 2015

@barbie82 baby moze aj do zadku aj do brucha je to aj v pribalivom letaku😉

chmurkaxy
19. máj 2015

Haluz, v letáku Pregnylu je do svalu alebo pod kožu. Takže oba spôsoby.

isabella22
19. máj 2015

@chmurkaxy ved vravim ze sa moze aj tam aj tam

isabella22
19. máj 2015

@lucy125 vsak jasne urobim ako napisali...nemam ho prvy krat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre