Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

motiv
20. nov 2013

@tyli juj mrzute ☹ je mi to luto

motiv
20. nov 2013

@bobulab

motiv
20. nov 2013

@lesik ja som si dala. Tazko povedat, ci to nejak extra pomohlo. V podstate okrem letaku a info z netu som s anic blizsie ani o svojich embryach nedozvedela, len ze tam boli. Len ci aj boli...

nancsy
20. nov 2013

@tyli coo? to myslis vazne?ved vtedy po vklade bol ten tvoj test pozitivny, a bola si aj na ultrazvuku? ci vlastne na akom vysetreni si bola? prepac, ze sa tak pytam, ja som ta brala ako tehulku a myslela som ,ze si uz za vodou.Je mi to moc luto. Brala som ta ako svetly bod Gyn Fivu, ,jedine teba z fora poznam komu sa to podarilo.lebo co tu citam, vacsinou su baby neuspesne....Je mi to naozaj velmi luto. Ak mas mrazacikov, tak je to super. Ja musim ist na vsetko odznovu... ☹

tyli
20. nov 2013

@nancsy asi si ma s niekym mýliš. ja som bola teraz po prvom KET na krvi, po 14 dňoch. ja a bobulab sme boli v ten istý deň. práve ja som písala po vklade, že nechápem ako to robia, pretože mi vkladali 3 embryá so zlou fragmentáciou. potom som sa na nete dočítala, že fragmentácia by údajne nemala byť horšia ako 20%. už teraz chápem to čo mi povedal embryolog. keď som mala strach z vkladu 3 embryí, povedal mi že, že 3 sa isto neujmú a ani 2 podľa neho. asi mi nechcel povedať, že asi ani jedno... možno si mýlim, ale mne to tak príde.

nancsy
20. nov 2013

@tyli prepac, ano pomylila som si ta s niekym... tie nicky su podobne... Ale aj tak mi je to luto. Mne pride cely GF velmi cudny, v poslednom case sa mi zda, akoby pribudalo tych, ktorym sa to nepodari. sme uz vsetky zufale, teda aspon to tak ja vnimam....je mi to luto. A este jedna vec. Ked volam s nejakou sestrickou a neicosa jej spytam, povie mi nejaku informaciu. Spytam sa na to inokedy znova mi povedia nieco ine... neviem, komu mam verit... a s doktorom mozem hovorit len po dohodnutej konzultacii....

tyli
20. nov 2013

@nancsy no ja sa nejak nepýtam sestričiek, tak neviem. dá sa povedať, že celkovo informovanosť od nich je strohá. možno je to preto, že si myslia, že tomu nerozumieme, neviem. ale už to neriešim.
v decembri idem na KET, máme ešte 2 klasické embryá a 2 s predĺženou kultiváciou. mám však obavu, že budú tiež nekvalitné, pretože pri tomto KET, čo som mala , zo štyroch jedno neprežilo a tri zlá fragmentácia. ak sa to nepodarí ani v decembri, ideme na jar do Brna. uvažujem, že sa objednáme aj do Prahy na imunologické vyšetrenia. ja mám totiž problém s protilátkami proti trofoblastu, rada by som vedela aj hodnoty, nakoľko v GF mi vedeli povedať iba, že je to pozitívne. a ešte uvažujem dať si urobiť hematologické vyšetrenia. len neviem či ma tam bude ochotný môj gynekológ poslať.

macka23
20. nov 2013

@bobulab
@majkulik
@leonie777
@sheronka

dakujem dievcata 🙂
takze to budeme riesit za pochodu 🙂
teraz mi este prosim poradte nieco na rychle preliecenie, lebo ma chytila nejaka viroza a takato nemozem ist asi na predoperacne ☹

sheronka
20. nov 2013

@macka23 Nurofen grip, vzdy zaberie rychlo 😉

zuzkagal
20. nov 2013

@majkulik
@leonie777
@adulka1979
hlasim sa vam 🙂 uz nemam ziadne ohss - respektive nic necitim, aj trochu lutujem ze som ten vklad neriskla. Ale vsak hadam sa zmrzliny rozmrznu 🙂 a vy sa ako mate? opatrujte poriadne bublinky 🙂

sarah00
20. nov 2013

@macka23 skús zázvorový čaj, fakt pomáha 🙂 ty si už dnes tiež pichala puregon? ja som mala 150 jednotiek. diphereline picháme stále, že? ja som normálne zostala zamyslená, že či som dobre pochopila, že diph. pokračuje a pridáva sa puregon a potom aj menopur. ja som akási pomýlená už z toho všetkého 😕 kedy ideš na ďalšiu kontrolu?
@zuzkagal super, že ti to odznelo, zmrzlinky sa isto dobre rozmrazia 🙂

majkulik
21. nov 2013

@tyli ahoj, to mi je velmi luto. tak velmi som verila. . .

majkulik
21. nov 2013

@macka23 mne vzdy pomoze zazvorovy caj s medom, citronom a trochu domacej. vyluchat co najteplejsie (pomer na jednu salku 1 pol. l medu, pol citronu, stamprla domacej a doliat silnym zazvorovym ekrazitom - je lepsie struhat ako krajat) ale aj bez domacej mi to teraz zabralo. citim sa akoby na mna nieco liezlo.

majkulik
21. nov 2013

@zuzkagal to som velmi rada, ze to mas za sebou. tesim sa, velmi som na teba myslela.

macka23
21. nov 2013

@sarah00 puregon som mala vcera 2x + diph. Ja mam 100 jednotiek 5 dni, potom znizim na 50 a pridavam menopur. Kontrola v pondelok. Interne uz mas vybavene? 🙂

macka23
21. nov 2013

@majkulik to tusim vyskusam vecer - minimalne sa mi bude dobre zaspavat 😀

guginenka
21. nov 2013

@tyli-dakujem za rady a mrzí ma to. ale nezúfaj. a hlavne pozitivne myslenie. i ked moje spravy vyssie su od pozitivneho daleko.
@majkulik-dakujem za rady

ja si vas tu obcas precitam a tesim sa ked sa vam zadari a mrzi ked sa nezadari. nerozmyslali ste niekto nad fertility koucingom? v brnenskom centre je to ako podpora pri IVF-kách keďže sú si istý, že psychika je základ. keby ste chceli niekto blizsie info. tak do IP. ja som si presla neuspesnym IVF a toto je nas druhy pokus a koucing mi strasne pomohol. hlavne po psychickej stranke.
drzim palce

erin365
21. nov 2013

@tyli ☹ ☹ ☹

erin365
21. nov 2013

@bobulab ☹ ☹ ☹

majkulik
21. nov 2013

@bobulab to mi je luto

majkulik
21. nov 2013

@guginenka za malickooo. Psychika je velmi dolezita! Prosim pripomen mi to, po tom ked sa dozviem zajtra vysledky testov. . . 😉

leonie777
21. nov 2013

@bobulab tak to mi je luto, statistiky sa nevylepsuju ... aky mate plan dalej? ... nevzdavaj to

leonie777
21. nov 2013

@tyli ach to ... ako to znasas? nastastie mas uz jedno dietatko, ale aj tak verim, ze tuzbu po dalsom nevzdas ... teraz je to na @majkulik, aby to zmenila konecne ...

sarah00
21. nov 2013

@leonie777 ahoj, ty ideš kedy na krv? prosím, ťa, včera som sa pýtala na diphereline, to pichám ešte stále, že aj keď som pridala puregon, že? lebo ja som zostala taká zneistená. večer sme išli pichať a svokra sa ma spýtala, či obidve picháme a nie len tú druhú a ja automaticky, že nie, obidve naraz, ale potom so začala nad tým premýšľať a pozerám do protokolu a teda že áno aj diphereline pichám ešte, ale prosím ťa uisti ma, že to robím dobre 😀 jaaaaaaaaaaaaaaj asi moc premýšľam

leonie777
21. nov 2013

@zuzkagal to su dobre spravy, ze ohss odislo ... ver bublinkam, ze sa rozmrazia a pride tvoj cas ... asi to malo takto byt ... som rada, ze si tu s nami ...
@majkulik ... zlato? no dufam, ze pride z vysledkov v GF aj nejaka dobra sprava a ty nou zacnes 🙂 ako sa citis? ja uplne skvelo, nic mi nie je ... ziadne pocity ani nic, 5 den od vkladu 🙂 uz ma cuka aby som ocikavala test 🙂

leonie777
21. nov 2013

@sarah00 az buduci tyzden v stredu, dnes som len 5 den po vklade, ale uz ma cuka na testovacku 🙂 ale je to este prilis skoro, ale v nedelu asi testnem, alebo v pondelok 🙂
aj ked sa citim uplne bezne a nic tomu nenaznacuje 🙂

leonie777
21. nov 2013

@sarah00 jednoznacne diphereline pichas dalej, tak ako si zacala, do toho pridavas to pero a ako ti povedali aj menopur, takze postupne budes pichat az 3 injekcie ... po kontrole ti povedia ako a ci vobec upravit davky ... bud v klude, dobre to robis 🙂

sarah00
21. nov 2013

@leonie777 ďakujem, to je tak, keď človek začne moc premýšľať nad tým, čo bežne robí automaticky 😀 a budeš testovať dopredu? ja toto ešte neviem, keď si predstavím na ten stres pred volaním do GF za výsledky. fuuj, to štátnice boli hračka proti tomu. pri 2. a 3. IUI už som testovala radšej dopredu, aj keď som síce stále dúfala, že testy zle ukazujú a výsledok krvi bude pozitívny, ale už to potom nebol taký stres

majkulik
21. nov 2013

@leonie777 ja som teraz uz v pohode, rano bolo hrozne. som sice velmi unavena, ale v pohode, nemozem sa stazovat. No nervy mam totalne. vcerajsia navsteva zabrala, netestovala som. snad to vydrzim aj dnes.

leonie777
21. nov 2013

@sarah00 presne ako hovoris, ak budem tehu, tak to testy urcite ukazu a ked neukaze test, tak si nebudem robit take nadeje na krv v GF potom a nebudem uz taka sklamana 🙂 ale silno este verim, ze sa to podari 🙂 nechavam si taku nadej 🙂 minimalne do nedele
@majkulik obdivujem, lebo mna uz prsty palia 🙂 a ty si obdivuhodna, ked takto vies vydrzat 🙂 kedy ides na krv do GF?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre