Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

pancuska
11. jan 2015

@stanka409 velmi mudra rec 🙂 tiez prajem krasny den a vela stastia!! pozitivne myslenie nech ta neopusta....a nech vsetko dobre dopadne aspon na dvojicky 😉

ivkadracova
11. jan 2015

Ahojte GynFiv positive ludia, viete prosim kam a preco odisiel MUDr. Marek Drabek?

pancuska
11. jan 2015

@amy25 no ako citam tiez si si svoje uzila....ja som mala mimomaternicove a tak mi zobrali vajcovod lebo som mala uz krvacanie do dutiny brusnej ....a po roku mi zobrali aj dalsi vajcovod tesne pred IVF....snazili sme sa menej ako vy...4 roky to bolo presne ...baby sa mi narodili v ukoncenom 36tt tak radsej lezkaj a posluchaj lebo aj ja som ale od 30tt mi tvrdlo brucho a uz ma hnali do nemocky len robila som vsetko mozne aby som tam nemusela ist....a ku komu si chodila v centre? ja k Harbulakovi ..... 😉

scheflera
11. jan 2015

Ja by som strašne ,ale strašne chcela vyhľadať niekoho,komu sa to podarilo v Gin-five z darovaných vajíčok.ak tu niekto taký je,tak sa PROSíM OZVITE!!!!
Ja som tiež do toho šla pozitívne naladená,že tomusívyjsť,lebo nemám inak problémy.lenže dali mi 4 vajíčka,nezosúladili cykly,nebola PK,potom ani AH,použili mrazené spermie,potom 4bunkové embria zasa šli do mrazáku.toto všetko znižuje úspešnosť.v Brne na to povedali,že katastrofa,to sa takto nerobí.preto chcem vedieť,či sa to tu dakomu takto podarilo!!!!!

amy25
11. jan 2015

@pancuska Ja k doktorke Stenovej. Bola som s nou spokojná, vždy všetko pekne vysvetlila. Raz som bola na sone u Harbuláka, bol troška drsnejší, ale tiež pekne vysvetlil a ukázal na sone kde sú folikuly a tak.
Aj ja by som chcela aspon do toho 36.tt vydržať.

pancuska
11. jan 2015

@amy25 dr.Stenovu som ja nestretla ale tuzila som po tom ....mala som cest s dr.Drabekom ten mi robil odber,potom s dr Behunovu a dr Harbulak mi robil vklad.....inak mi bolo poradene ze tam mam lezat co najdlhsie po vklade a uz aj nas sestricka hnala a prisiel dr Harbulak a on ze akosi sa nam tam dobre lezi a mi ze hej tak nam dovolil lezat dlhsie 😉 a podarilo sa nam obom co sme lezali spolu....len ta moja spolulezatelka prisla o druhe babinko v nejakom 10tt tiez cakala dvojky....neboj sa ked sa budes setrit a nebudes mat vacsie problemy dotiahnes to s bruskom daleko

luciatt
11. jan 2015

Dievčata prosim vas platili ste si pri IVF aj monitoring embryi v embryoscope za 315e alebo ten klasicky ktory je zadarmo?Či to neni zas len zbytočnost predražena.Budem vdačna za odpoved.

amy25
11. jan 2015

@luciatt Ja som si dávala predlženu kultiváciu bez embioskopu. Vraj pri prvom ivf to ešte nie je také potrebné.

luciatt
11. jan 2015

@amy25 dakujem.asi to tak aj spravime.chcela som len vediet nejaky nazor 🙂

annamary27
11. jan 2015

@luciatt ale predlžená kultivácia tiež niečo stojí,nie je zadarmo.my sme platili pred pár rokmi 160e a ked sme využili embryoskop tak to bolo ešte plus 300eur.

luciatt
11. jan 2015

@annamary27 ja viem že sa plati.teraz 180e a 315e

pancuska
11. jan 2015

@luciatt ja som si priplatila aj embryoscope ,mne vtedy 2r dozadu povedala embryologicka ze je to lepsie tak ja neviem lebo som to proste vyuzila....z 5 embryii sa mi prestalo v polovici vyvijat jedno...ono vlastne ten embryoscope vraj nahradza telo zeny....tak ja neviem ...

mailinka1980
12. jan 2015

Všetko závisi od počtu oplodnených vajíčok - tým vačšia suma na Icsi , predlzenu kultivaciu aj zmrazenie

bubinko1506
12. jan 2015

ahojte kocky, pripajam sa k vam 🙂 dnes som bola na prvej kontrole pri stimulke a zacinam pichat gonal. ani neviete, ako sa s vami tesim, ze vam to vyslo a cakate babo - ste moja pozitivna motivacia a pevne verim, ze v oktobri bude na svete nasa mala princezna 🙂
chodim k dr. behunovej a dnes na prvom ultrazvuku bol dr. harbulak. zatial som s nimi spokojna a na sestricky nemozem povedat ani jedno krive slovo - jedna sestricka si nas uz aj po mene pamata 🙂

lina129
12. jan 2015

Baby, ako dlho vam trvalo, kym poistovna schvalila ivf? ja mam konzultaciu 16.1. a dr. mi chce hned vypisat ziadost na poistovnu... mam Doveru 🙂 diky

bubinko1506
12. jan 2015

@lina129 my sme cakali mesiac, ale mame vszp. dovera je vraj rychlejsia, ale v poslednej dobe vraj dost ziadosti neschvalili.

lina129
12. jan 2015

@bubinko1506 no to som pocula aj ja 😖 dufam, ze my nebudeme mat s tym problem... Vy ste mali aky problem? ja chodim k dr. Harbulakovi...

bubinko1506
12. jan 2015

@lina129 ja chodim k behunovej. u nas su problemy dva - ja vytvaram protilatky proti spermiam a manzel ma problem so spermiogramom kvoli genetike. a u vas?

bubinko1506
12. jan 2015

kocky, chodite niektora do gyn-fiv aj ako do gynekologickej ambulancie pocas tehotenstva?

ddanaa
12. jan 2015

ahojte babule, neboli ste niektora v car na antolskej?

czikata
12. jan 2015

Baby, som rada, ze som Vas nasla...8.1 sme boli 1krat v Gyn-five, zatial som spokojna 🙂 co som tu citala, tie negativne skusenosti, tak nebola som si ista, ci je to spravny vyber ale niekde zacat musime, a kedze tento centrum je jeden z najstarsich a ma vela uspechov, tak skusime u nich...my nemame ziadne problemy s mm(viem to len od mojho gyn), tak dufam, ze tento rok sa dockame vonaveho uzlicka 😉

zuzicek88
12. jan 2015

@czikata My chodime do GIN-FIV od oktobra minuleho roku a zatial som spokojna,maximalna ochota a ustretovost,nestazujem sa,snad sa uz aj nam tento rok ten uzlicek podari

pancuska
12. jan 2015

@czikata ahoj....ja ked som sa rozhodovala pre centrum a uz ked som do GF zacala chodit citala som si pozitivne vyjadrenia a pisala som si s babami ktorym to vyslo .....myslim ze je to velke plus na psychiku ....tie baby ma velmi podporovali a doteraz som im za to vdacna!!! a dokonca mam dvojicky 😉 co tu aj na MK citam vseobecne v tych centrach tak vacsinou tie co sa im nezadari v tom centre tak na to centrum nadavaju a su nespokojne ....ale tak kazda mame ine telo a kazde centrum ma svoje techniky ....mam kamosku ktorej sa napr uz dlho nedarilo otehotniet v Brne a nechala tam kopec prachov!!! vratila sa do centra na SK a ma babatko!!! 😉 treba verit!!! hlavne sebe!! a nech robia to co treba,ine ma netrapilo 😉 drzim palce

lina129
12. jan 2015

ahoj @pancuska kedy si bola na ivf v GF? A u akeho dr.? Jedine, co je skoda, ze v GF nerobia IVF soft ako v Brne... myslim, ze je vyhoda menej hormonov... aj ja dufam, ze nam to vyjde... 🙂 a automaticky v GF vkladaju dve embrijka? dakujem
Inak, aj ja si myslim, ze tej, ktorej tam nieco nevyjde, tak pise negativne na to car...

lina129
12. jan 2015

@bubinko1506 no my prave neviem aky je problem... podla testov sme obaja ok... ale nebola som na laparke, len na hyfosy... 2x IUI a stale nic... tak uz dr. harbulak navrhol ivf... 😒

pancuska
12. jan 2015

@lina129 Ahoj.... ja som bola na IVF v roku 2012 a vklad mi robili presne 4.11.2012 a chodila som k dr.Harbulakovi 😉 vtedy sa este bez problemov vkladali 2 embryjka pre vacsiu uspesnost,ako ja som ratala ze sa ujme aspon jedno,ked som zistila aky je vysledok bola som trosku v soku lebo som to necakala,kedze sa nam otehu nedarilo a vzdy som mala len smolu 😉 no chcem len kazdeho v tom podporit aby myslel troska pozitivnejsie lebo som si tym sama presla!! a tiez som si povedala ze ked sa nepodari v GF pojdeme do Brna ako viac som to neriesila proste kazde centrum ma inu postupnost!! a v akom stadiu IVF ste v centre? 😉 a inak mozem povedat ze co sme tam lezali 4 baby tak 3 sme zostali tehu .....ta posledna mala len jedno jedine embryjko ktore sa neujalo....mozno aj preto ze mala uz dost vysoky vek 😒

lina129
12. jan 2015

@pancuska my sme tam zacali chodit pred cca. rokom... nemala som ziadne vysetrenia porobene... najskor mi zobrali krv na HP a protilatky a potom mm SPG... vsetky vysledky boli v norme... tak mi robili hyfosy vajcovodov... to tiez ok, tak mi navrhli IUI, to som absolvovala 2x a NIC ☹ je to velka zahada... ovulaciu mam, vzdy pekne 1 folikul... aj ms mam pravidelne... sam dr. to nechape 😒 konzultaciu mam 16.1. a ze uz nam vypise ziadost na IVF... tak ideme do toho 🙂

bubinko1506
12. jan 2015

@lina129 urcite to vyjde, len treba mysliet pozitivne a nemysliet na neuspech

jenns
12. jan 2015

@czikata ahoj.. registrujem ta zo snaziliek 🙂.. my sme zacali v GF koncom oktobra.. zatial som aj ja spokojna s pristupom.. ak sa nam ani teraz po laparke nezadarilo a dostanem ms, tak uz som objednana na konzultaciu pred IUI na 26.1. 🙂 ..tento rok to dame! 🙂

jenns
12. jan 2015

@pancuska ked som si precitala, ze zo 4 bab ste ostali tehu 3.. to je parada!.. dakujem za pozitivne naladenie 🙂.. aj ked dovetok o "starsom veku" ehm no to radsej ja nejdem ani brat do uvahy xi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre