Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

scheflera
27. jan 2015

@katka17044 Medrol nie,ale Prednison.najprv som brala 5mg denne,nezadarilo sa,teraz pri dalšom KET mám 10 mg denne.Mám to kvoli oslabeniu imunity,aby moje telo nebojovalo proti embriám z darovaných vajíčok.Medrol je vraj obdoba Prednisonu.inak som z neho riadne nafučaná.beriem ho asi tak pol roka,nabrala som 6 kg,robím konkurenciu vzducholodiam.len keby to vyšlo.uvidím.

scheflera
27. jan 2015

@katka17044 Ked si sa objednávala v Nitre,za koľko ťa vzali?a za akú dobu boli výsledky?Keby mi to teraz nevyšlo,šla by som na IVF do Brna,asi do Unici.Asi by bolo vhodné,najskor investovať do týchto vyšetrení a potom ísť tam.A robia to naraz,jednorázovo,či ako?dakujem .

katka17044
27. jan 2015

@scheflera ahoj dakujem za odpoved, ani neviem presne kolko som cakala na objednanie ale ak sa mi marí dobre, tak nečakala som dlho asi mali voľný termín. Na prvý výsledok som čakala 2týždne potom kontrolný odber potom mi dala liečbu a potom kontrola po 2 mesiacoch ci medrol zabral, tiez 2 týzdne cakacia doba na výsledok, no a kedze boli vysledky uz negativne, tak mozem ist na ivf. Len akurat tak tyzden ma bolí brucho a teda neviem ci to nie je uz z toho medrolu, hrozne mi zgŕli v bruchu a také pálenie, neviem či to je z jedla alebo to ma súvis s medrolom, ale celé 2 mesiace nič nebolelo...
Urcite sa radsej objednaj a ked si uzivala ten prednison aj ti potom skontrolovali ci ti zabral a vysledky uz boli negativne? Keď sa budeš objednávať tak sa objednaj na odber krvi ráno a potom neskoršie aj na konzultáciu, inak zvyknú objednať najprv konzultáciu len a potom odber tak tam clovek ide zbytocne 2 krat.

scheflera
28. jan 2015

@katka17044 No práve že mne nikto v GF nepovedal,že z krvi by mohli zistiť,či mi Prednison zabral,alebo nie.Len mi pri dalšom Ket pridali dalšiu tabletku.To je asi také strieľanie naslepo.
Preto preto pri dalšom IVF,pojdem najprv do Nr na imunologiu.
Vedľajšie účinky z Prdnisonu mám také,že nebolí ma nič,len by som stále jedla,chutí mi všetko, vo dne v noci,som žravá a pribratá,smejú sa mi v robote.

candour
28. jan 2015

@scheflera Dobre robis, mne tiez strielali naslepo prednison aj fraxiparin dva krat pocas ivf a nic platne, teraz cakam na vysledky z imuno a dovtedy som zrusila KET-ovanie, aj dnes mi na hematologii povedala Dr. ze metody pokus omyl urcite neodporuca, min. si clovek usetri psych. otrasy🙂 drzim ti palce

katka17044
28. jan 2015

@scheflera presne tak dobre robis treba pockat na vysledky. Ja som uzivala 2m a teraz uz stimulujem na ivf ale na vysledky som si pekne pockala, nestoji to za to.

jenns
29. jan 2015

@cicanuska jej..to sa v piatok mozno aj vidime ;).. tiez doberam clostil a v piatok krv a USG.. nase 1. IUI to bude

zuzanalacko
29. jan 2015

Ahojte, dnes som zacala liecbu v GF zatial som spokojna s pristupom ale v mojom okoli nie je nikto kto by o tejto tematike nieco vedel rozdhodla som sa napisat sem 🙂 Zatial myslim len pozitivne a dufam, zr to vyjde na prvy pokus a nebudeme musiet absolvovat viac cyklov. 🙂 drzim palce vsetkym co idu do toho prvy krat ale aj ostatnym, hlavne sa nevzdavajme 😉

scheflera
29. jan 2015

@candour je to blbe,že nikomu nepovedia o tom,že by bolo vhodné urobiť si najprv takéto vyšetrenia.nie je toto zavádzanie?vyhoveje im to takto,ved im nosíme prachy.

cicanuska
29. jan 2015

@jenns Ahoj áno možno sa uvidíme 🙂 aj my ideme prvý krat na iui už sa normálne teším čo mi povedia že kedymmám pichnúť pregnil a hurá na iui 😉

katka17044
29. jan 2015

@zuzanalacko ahoj zacala si so stimulkou na ivf? mna caka prva kontrola uz pichám od nedeľe, utekajú mi tie dni ani neviem ako...

candour
29. jan 2015

@scheflera vies zas ja si nemyslim,ze treba hned tie vysetrenia vsetky robit pred prvym ivf, aj v brne mi povedali ze to vobec nemam riesit,ale zas ak sa dlhsie nedari bez zjavnej priciny tak je dobre skusit patrat aj v tej imunologíi urcite.no aj tak si myslim ze uspesne ivf je hlavne o stasti,najma ak ma zena uz po 30tke ako ja😉tam to chce vela trpezlivosti a dusev.rovnovahy sa dopracovat k tehu🙂

cicanuska
30. jan 2015

@jenns Ahoj tak ako si dopadla?Ja som mala pekné foliky hneď my pichli pregnil a zajtra ráno iui už sa teším 😀

jenns
30. jan 2015

@cicanuska presne! dominantny folik.. Zajtra rano naklusani v G-F na IUI.. Dufam, ze uz v noci snezit nebude, lebo dnes to bolo uchvatne sa presuvat kamkolvek..tak nech dojdeme nacas ;)

cicanuska
30. jan 2015

@jenns jej tak aj vy?To je super a to počasie ráno u nás bol koniec sveta víchrica,sneženie a v BA nič no a teraz tu mame sodomu-gomoru ideme ráno o štvrtej aby sme to na siedmu stihli 😀

miskab
31. jan 2015

Ahojte pipinky 🙂 J apatrim medzi vas ken som sem uz dlho nepisala, chodila som do G-F v roku 2011 a mam tam este 4 mrazacikov a chcela by som ist na KET , tak sa vas chcem spytat ako to funguje pri KET ci sa robia nejake vysetrenia, pichaju injekcie a ako dlho to vsetko trva kym sa pojde na vklad. Dakujem 🙂

zuzanalacko
1. feb 2015

@katka17044 ahoj ano prave som zacala pichat..trochu stresy ale hadam to ubehne rychlo a cely priebeh bude ok. 😒

katka17044
1. feb 2015

@zuzanalacko ahoj tak ja som bola dnes na prvej kontrole a odnes picham uz aj puregon 🙂

ingrid0105
1. feb 2015

@miskab no ak su to uz 4 roky isla by som sa dat vysetrit ci je vsetko tam vo vnutri ok, ci nemas myom, polyp a tak a potom pri KETe len 1x ultrazvuka a potom vklad, drzim palceky 🙂

ingrid0105
1. feb 2015

@katka17044 no ako foliky rastu?

katka17044
1. feb 2015

@ingrid0105 zatial nevravel, akurat ze je to v poriadku a sliznica je nízko a ze netreba cakat ze sa moze nasadit puregon, dalsiu kontrolu v piatok... som rada ze to ide tak rychlo....

lilly158
1. feb 2015

@miskab - ahoj, ja som isla tiez na KET po 3 rokoch. objednala som sa na konzultaciu, doktor mi urobil hned sono, nejaky ster, vypisal recept - a asi o 3 tyzdne som volala o vysledky. kedze bolo vsetko o.k., tak som od 1.dna MS zacala brat estrofem, potom 10-14 den kontrola sliznice a potom bol vklad. ide to rychlo. Drzim palce

lucy2305
1. feb 2015

Ahojte.som v tomto nova a neviem co ako chodi.bola som po prvy krat v Nr na konzultacii.Urobili mi vsetky vysetrenia a krv na hormonalny obraz.vysledky budu o 3-tyzdne.ako to bude dalej prebiehat? Co ma caka? Dakujem za vase odpovede a skusenosti 🙂

ingrid0105
1. feb 2015

@katka17044 budem ti drzat palceky , ani sa nenazdas a bude tehulka 🙂

katka17044
1. feb 2015

@ingrid0105 veľmi krásne ti dakujem.... tak dúfam ze uz sa to podarí... .) a urcite aj tebe

miskab
1. feb 2015

@ingrid0105
@lilly158 A to mam ist svojmu dokymu na vysetrenie nech mi sparvi on vsetko ci to mi urobia v gyn five?

ingrid0105
1. feb 2015

@miskab do gynfivu, akokeby v ramci konzulatacie , ale tusim teraz sa uz plati 10 Eur

brona110
1. feb 2015

@miskab ja sa prave chystam na ket po 2 rokoch. Stenova mi nespravila ziadne vysetrenia, len vypisala recept na estrofem a utrogestan. Takze som simpre istotu zbehla k mojmu gyn, ktory mi spravil vysetrenia.

lilitela
1. feb 2015

Ahojte, stretli ste sa niekto s tym, ze vam vkladali blastocystu (teda 5-dnove embryo) na treti den uzivania Utrogestanu?

miskab
1. feb 2015

@ingrid0105 pocula som ze sa to tam vsetko pomenilo s cenami , no co uz, vsetko pozvysovali a ozaj kolko stoji vklad?
@brona110 nespravila ziadne vysetrenia ? to je teda nejake divne ozaj je to pravda ze im ide len o peniaze uz? ked som tam chodila tak som bola spokojna aj s pristupom , porobili mi vysetrenia ...a kolko mas mrazacikov? drzim ty palceky nech to vyjde 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre