Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

katka676
15. mar 2015

to je v pohode, nebola by si prva a asi ani posledna od koho som dostala taku otazku ;)
@ladyblcha

viva13
15. mar 2015

Ahoj, ostali mi 2 krabičky estrofemu 1mg expirácia 01/2018 a 1 krabička utrogestanu 100mg expirácia 02/2017 píšte IP

mo3326
15. mar 2015

@katka676 Pane Bože, to je ale charakter! už je mi lepšie len mám bolesti také pichajúce v podbrušku. už ani tie inj. mi neprechádzajú cez pokožku ☹

linda10
15. mar 2015

Baby co si myslite o Gyn Five?Okrem toho ze je to najdrahsie centrum.

amy25
15. mar 2015

@linda10 vela bab sa stazuje, ale podla mna vacsinou zato, ze to nevyjde, tak hladaju kde sa stala chyba. A nespokojne baby sa najdu v kazdom CARe. Ja som s gynfivom spokojna. Odniesli sme si odtiaľ dvojicky, ktore sa narodia za chvilu, s pristupom som nemala vobec problem, na com sme sa dohodli, to platilo, vsetko mi vysvetlili, odpovedali na otazky. My sme chodili este v case ked boli konzultacie zadarmo, ale aj tak sme ich absolvovali tusim 2-3, takze ta suma za ne by nebola nejaka strasna. Co sa tyka ceny, tak za vsetko spolu, vratane ukonov, liekov, cesty, proste vsetko nas to vyslo cca 1300-1400€, co podla mna je suma ktora nie je taka strasna. Takze ja gyn-fiv odporucam.

mo3326
15. mar 2015

@amy25 vedela by si mi poradiť, čakám na odber oocytov, nevyznám sa v tých úkonoch predlžená kultivácia, embrioskop atď. čo je podľa teba nutné dať spraviť pred ET?

amy25
16. mar 2015

@mo3326 my sme mali predlzenu kultivaciu. Ak mas viacej vajicok, vytriedia sa tie lepsie. My sme mali 4, po pk nam ostalu dve, uchytili sa obe. Ak mas vajicka 3 a menej, pk by som nedavala, treba s nimi co najskor do prirodzeneho prostredia, cize vlozit. A embrioskop sme nedavali. O nieco to zvysi sance mozno, ale ze pri prvom ivf to nie je nejak potrebne, to by som dala az po niekolkych nevydarenych pokusoch.
A este sa treba psychicky naladit ze to vyde, nestresovat sa, tesi sa na to, ist tam s tym, ze domov si beries bábätká. 😉

katka676
16. mar 2015

@mo3326 charakter radsej nekomentujem, lebo keby som to zacala rozoberat, nahodou by som este prisla na to ze ziaden nemal :((. Tie ihly mi tiez pripadaju ze su stale hrubsie a hrubsie...asi posledne 4 dni koza normalne ze asi zhrubla, alebo si to neviem inak vysvetlit...tiez mi to robi velky problem a to este picham len jednu injekciu, ale od stredy uz pridavam aj druhu dvojkombinaciu, tak to bude ina zabavka. Pijes dost vody a jes bielkoviny?

scheflera
16. mar 2015

Gyn-fiv neodporúčam.bývam bližie k bratislave ako k brnu,ale do ba sme prejazdili viac benzínu a času ako do brna.len kvôli spermiogramu tam človek ide 3krát.najprv je konzultácia,potom prídete druhý krát odovzdať spermie,potom tretí,lebo výsledky hovoria len "osobne".V brne sme toto absolvovali v jedinej návšteve a výsledok spg bol za pol hodinu a podrobne všetko vysvetlili,v gf povedali len že dobrý,nič viac.u ženy zhodnotia stav maternice a horm.profil bez liekov,v nasledujúcom cykle už odsledujú ako reaguje s vybranými liekami, a až potom nastavia protokol.všetko diskutujú cez mail a mobil.pri prvej návšteve vám dá lekár vizitku s kontaktami,a v gf je najhorší takí pacient,ktorý sa pýta,to ich otravuje.lenže ked si za niečo platím,tak sa pýtam.

1pata
16. mar 2015

@scheflera Tiež sa pripájam, že GF neodporučam. My sme tam išli tolko raz zbytočne, ked som sa dačo opýtala, tak odpoved bola, to až nabuduce poriešime, to počká.
Benzínu ani nehovorím kolko sme prejazdili a dovolenky pre nič za nič zobratej. Keby som pred rokom viac študovala, ktore centrum vybrat, určite by som zvolila Brno 🙂

janinuska
16. mar 2015

Ja tiež Gyn Fiv neodporučam. Ja mam priechodny len lavy vajcovod a robili mi IUI, ked som mala na lavej strane folikul 14mm a pravej 21mm. Ked som pisala mail do Martina do Heliosu, nazor na ich postup, tak mi odpisali, že oni by v takom pripade IUI nerobili, počkali by až by bol zrely folikul na priechodnej strane. Však ta IUI bola dopredu odsudena na neuspech. Nechapem načo to vobec robili.Zbytočne vyhodene peniaze, zbytočne sme tam išli.

scheflera
16. mar 2015

V GF mi nevyšli celé 2 cykly,takže sme sa nachodili a premrhali kopec času,celé ROKY.Av brne povedali,žE nevidí Ddôvod,prečo by to nemalo vyjsť na prvý raz.ked sme im rozpovedali,ako to funguje v GF,krútil hlavou,a tam už o nich a ich praktikách dosť počuli.A viete,že pri prvej návšteve vám urobia vyšetrenie štítnej žľazy?V GF ani nevedia, čo je to štítna žľaza.

janinuska
16. mar 2015

Presne tak, ja mam ochorenie štitnej žlazy hypofunkciu,( autoimunitne ochorenie, tvorim protilatky proti štitnej žlaze, dobre že som tam niesla papier z endokrinologie, vobec to tam nikto neriešil. Ked som sa pytala, či može byt neplodnost sposobena tymto ochorenim, doktor na mna pozeral ako puk, ža on nevie. Však som si myslela, kto to ma vediet, ty si tu odbornik na neplodnost. No proste Gyn Fiv uplne des.....

pancuska
16. mar 2015

@linda10 Mne neda neprispiet .....ked som navstevovala tuto temu dost casto, bolo to tu uplne o niecom inom ako len kydat na centrum,ved kazdy ma pravo si vybrat a vylievat si tu hnev preto ze to nevyslo? nechapem....pomahali sme si tu a podporovali sa! Ja som si z toho centra odniesla po 4rokoch dvojicky! A presla som si vsetkym moznym!! a radsej som sa riadila ludmi ktorych som poznala osobne a presli si niecim podobnym....

ladyblcha
17. mar 2015

@pancuska ja mam kamaratku, ktorej to tam vyslo.. tfuj-tfuj. aj sesterku. ale to neovplyvni to, ze mam z toho centra zly dojem (bola som v nom) a vies, recenzie sa pisu, ci uz na lekarov, na centra, na cestovky, na dovolenky - podla toho si ludia potom vyberaju, podla toho by mohlo gf vela u seba napriklad zmenit, keby na to dbali (poplatky co zaviedli, pristup co sa stazuju), to nie je len na gf, aj na ferticent sa stazuju, aj na iscare kde kto. ono je to dobre, pretoze mna ovplyvni aj negativna aj pozitivna reakcia. ludia by mali vyjadrit nazor na to, co sa im paci ci nie. a radsej sa naucim na chybach inych ako na svojich 😉
pisu tu baby aj ktorym to vyslo, aj ktorym nie. a zvacsa sa nestazuju na to ze to nevyslo, ale na pristup ludi alebo postupy, ktore v inych centrach nezazili.
a tebe gratulujem, je jasne, ze sa ich musis zastat, ja by som sa tiez na tvojom mieste, je treba aj pozitivne reakcie pisat, ked su 🙂

samotarkadela
17. mar 2015

@katka676
@mo3326

Obe spominate ze mate nasadeny Dipheriline. Ja s nim zacinam tento piatok.
Co ma trochu prekvapilo tak v lekarni mi dali len nejake ampulky a pricom doktorka mi tvrdila ze si to budem pichat sama... Pichate si to same naozaj? Ci chodite na kazdu injekciu do centra?

janinuska
17. mar 2015

@ladyblcha Presne tak, uplne s tebou suhlasim. Ja nie som nahnevana, že to nevyšlo, som nahnevana, že ich postupy neboli spravne. Však logicky, ako može dojst k otehotneniu, ak maš zrely folikul na pravom vaječniku a pravy vajcovod maš nepriechodny.... A ak ti v inom centre povedia, že oni by tak nepostupovali, lebo ta IUI bola dopredu odsudena na neuspech. Načo to vlastne robili???

amy25
17. mar 2015

@samotarkadela musis si kupit aj injekcie a ihly na rozmiesanie a pichnutie. Sa cudujem ze ti ich v lekarni hned nedala.

samotarkadela
17. mar 2015

@amy25
Ja som si vyberala injekcie v inej lekarni. Nie v tej pri GynFive... Nemala som cas tam ist tak som si to vybrala u nas v meste.
Takze budem potrebovat ihly na rozmiesanie a pichnutie uz ked pridem v piatok do GynFivu na prvu injekciu?

amy25
17. mar 2015

Baby teraz nic v zlom, ale ak sa mi nieco na postupe nepaci, otvorim si hubu, naco vam narastla. Jednoducho vy mate pravoodmietnut veci, ktore sa vam nezdaju. Nedajte sa odbiť. Ked viem ze iui nebude mat zmysel lebo ovu je na druhom vajecniku, tak do toho nejdem, aj ked je urcita mala sanca ze zdravy vajcovod stiahne vajko z druheho vajecniku. Ale ked z toho nemam dobry pocit, tak do toho nejdem a uz vobec zato neplatim. Keby mi doktor povedal ze nebie nieco, tak mu poviem nech si to zisti a potom mozeme pokracovat. Alebo by som trvala na inom doktorovi. Jednoducho ak mi nieco nie je jasne, pytam sa, nenecham sa odbyt, to vsetko sa da v ramci slusnosti, nemusi byt clovek drzi. A kym nemam odpovede, nejdem do ziadneho zakroku, neplatim za nieco o com som presvedcena ze to nevyde.
Ja som bola s gyn-fivom spokojna, pytala som sa, kym som nebola plne informovaná a nikdy som sa nestretla so zlym pristupom alebo odmietanim. Ked som nejaky postup odmietla, navrhli iny, kym som nebola spokojna.

amy25
17. mar 2015

@samotarkadela ihli aj injekcie kupis v hocijakej lekarni, kup si aj dezinfekcne tampony. Ak ti to budu pichat v gynfive, mozno ti daju, ale nespoliehala by som sa. Nestoji to vela. Ja som kupovala inak tiez v inom meste a nebol problem, vzdy mi lekarnicka poradila.

samotarkadela
17. mar 2015

@amy25 Dakujem za info. O tom, ze si mam kupit injekcie nepadlo pocas konzultacie ani slovo. Asi predpokladali, ze si to vyberiem u nich a tam bude lekarnicka vediet.

amy25
17. mar 2015

@samotarkadela vies co, ja som kupovala u nas a lekarnicka sa ma hned pytala, ci k tomu nechcem aj inekcie a ona mi povedala ktore budem potrebovat. Na konzultacii sme sa o tom tiez nebavili.

pancuska
17. mar 2015

@ladyblcha pekne si mi to napisala 🙂 ...ja si ich ani tak nechcem zastat ...my sme si s muzom napriklad povedali ze hned ako nam to v GF nevyjde ze hned pojdeme do Brna a nebudume cakat ale budeme skusat vsade kde sa len bude dat! Zacala som zmenou gynekologa,potom som isla k bylinkarke potom dalsi gynekolog a nakoniec som musela ist do centra! No mala som stastie ze moj gyn mi zistil uplne vsetko,preco nemozem otehotniet ale nevedel mi pomoct a tak preto som musela ist do centra! Takze som im tam ulahcila robotu....ale kaslem na nich! Tiez som bola sklamana s pristupu a vystupovanim! Ako vedeli mi pokazit pekny den ale isla som tam za cielom nech si urobia co maju a ked nie dovidenia!!! Teraz napriklad sme v situacii ze co robit dalej....mame tam 10embryi a nevieme ci zvladneme este dalsie dieta! Ja by som chcela manzel uz nie!!platime si to 3roky a asi zbytocne! Aj moje kamosky tam teraz chodia ale nenahovarala som ich! Len si brali som mna priklad a veria ze ked sa to podarilo mne podari sa aj im! Lebo maju podobny problem ako som mala ja....Vies co najradsej by som bola keby sme nepotrebovali ziadne centra!!! Vsetko by zariadila len priroda!! Lebo mne to tak pride ze este aj gynekolog ta radsej supne teraz hned do centra len aby mal s tebou pokoj a nemusel nieco riesit!!!!!

pancuska
17. mar 2015

@amy25 pozeram ze ty uz si 35tt!!! ako sa citis??? mozes aj IP 🙂

amy25
17. mar 2015

@pancuska hej, som uz 35.tt, vcera ma pustili z nemocnice, ze to vizera dobre, ze tam nemusim byt. Ale aj tak som nervozna, uz sa mi to krati, dufam ze vydrzime do terminu, ak ano, tak 10.4 idem na cisarsky. Inak sa furt sledujem, hocico ma pichne, furt rozmyslam, ci to uz nie je ono. Zajtra idem k doktorovi, dufam ze ich pomeria, zvedava som ci su uz dost velke. Ty si v ktorom tt rodila?

janinuska
17. mar 2015

@amy25 Ja viem, že maš v mnohych veciach pravdu, ja som tiež taka, že sa pytam. Ja som sa dlho CAR branila, ale ked 4 roky nič, tak sme išli. Moj gynekolog tiež neriešil nič. A ked sme sa už konečne odhlodlali tam ist, verila som, že su to dobru odbornici a pomožu. Aby som nehovorila len zle, pristup bol uplne v poriadku, všetci boli k nam slušni. Pri prvej folikulometrii som bola ticho, myslela som si, však snad vedia čo robia, pri druhej som sa ozvala, ale doktor mi povedal, že to nemam riešit, že aj na priechodnej strane je maly folikul a možno ešte dozreje. Nevyšli obidve IUI. Prvy krat som tam išla s nadejou, že to vyjde, druhy krat uplne znechutena, že to 100% nevyjde. Ten maly folikul nemal šancu dozriet. Druhy krat som už ani nechcela ist, ale mala som kupene lieky, overene podpisy u notara, tak som povedala idem, ale naposledy do tohto centra, už s nimi nechcem mat nič spoločne. Proste som vedela, že to nevyjde a ani nevyšlo. Neviem, prečo mi stale dozreje len na nepriechodnej strane folikul.

miselka020
17. mar 2015

ahoj baby.uz vas tu dlhsie citam,ja som bola prvy krat v matrine a nevyslo a teraz chodim do Gyn-fiv a zatial som spokojan.som z nitry a tu otvorili "pobocku"takze vecsina vysetreni prebiehala v nitre.zatial som spokojna spristupom.mam jeden vajecnik nepriechodni a mam v oboch po 10 vajicok cize 20 a este dake 4male.v piatok idem na vyber a dufam ze bude uspech..v martine som mala 16 no poadarilo sa vybrat 6 a na samotny vklat zostalo jedno ktore sa neujalo.mala som kratky protokol a strasne bolesti.teraz mam dlhy a citim sa lepsie a verim ze sa to uz podari.drzim vsetkym palce...
🙂 😉

linda10
17. mar 2015

Ja tiez chodim do Gyn Fiv a zatial som spokojna a nemyslim nato ze sa to nepodari,ja verim ze sa to podari.A ano vzdy si treba nazor vyjadrit ked s niecim nesuhlasime tak to povedat.Ja mam len obavy stoho ked zacneme s cyklusom a budeme moct casto tam chodit.Ale tak snad to nebude tak dlho trvat.

.

amy25
17. mar 2015

@linda10 my sne boli asi na troch konzultaciach, 4-5 x na krv, odber folikulov, vklad, kontrolna krv. Viac som uz nebola, potom sim uz k svojmu lekarovi chodila, takze az tak vela krat tam nebolo treba chodit, ale zalezi co komu robia.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre