Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

linda10
17. mar 2015

No tak potom to sa tesim,ale ked budem brat injekcie tak vtedy sa chodi najviac na kontroly ci?

pancuska
17. mar 2015

@amy25 prosim ta a co si robila v nemocnici?? mne tiez hrozila nemocnica ale radsej som lezala doma,uz len pomyslenie na nemocnicu po 6narkozach mi zdvihalo neskutocne tlak!! ja som mala ku koncu tvrdnutie maternice a take krce ako ked nejdes dlhsie na wc na malu! a tak to bolo aj naposledy....myslela som si ze su to zasa tie krce a tak som isla v noci na wc a naraz prask!! Ja som v nedelu zacinala 37tt a rodila som zo soboty na nedelu 🙂 este som mala vydrzat 2 tyzdne lebo moj gyn co ma mal rodit isiel na dovolenku a tak este dobre ze som mu nic neplatila lebo ta bolest po sekcii!! ako keby nemusim urcite rodim prirodzene!! a preco musis ist na sekciu? prepac nechcem ta strasit!!

amy25
18. mar 2015

@linda10 ano, vtedy sa chofi najviac, ked uz zacinaju rast folikuly.

@pancuska zacala som sa otvarat a krcok sa skracovat. A este bolo skoro, tak som si tam vyse mesiaca polezala. Zastavilo sa to, dokonca mi pondelok vravel doktor ze som zavreta, to neviem ako je mozne, velmi tomu neverim, ale jedno je, rada som, ze som doma a poctivo lezim. Idem len na wc a po jedlo. Inaj ja ked lezim, dobre mi je, ked sa postavim, citim ako mi bábätká tlacia na spodok a potom to mam cele citlive. Inak chytam paniku pri kazdom pichnuti, furt rozmyslam, ci uz je to ono. Chcela by som zato este tie dva tyzdne vydrzat. Aby mal aj maly vyse dva kg. Mala je trosku vacsia, ta uz by teraz mohla tahat na 2,5. No a v porodnici, kde chcem rodit idu dvojicky sekciou. Ani by som normalne nechcela. Maly je pekne otoceny , ale mala to je taka vrtula, ta sa dva krat denne otoci este v bruchu, nechapem ze si tam tak vie spravit miesta. Takze sa bojim, ze keby som maleho vytlacila a ona tam bude mat zrazu miesto, ze sa zasprajcne niekde.

mo3326
18. mar 2015

@samotarkadela ahoj, picháme si to sami. kúpiš si striekačku (ja mám 1 dlhú ihlu a 1 krátku) s dlhou to rozrobís a potiahneš naspäť, s krátkou pichneš). Ked máš známu sestričku tak daj si to vysvetliť ako sa to pichá ale nie je to žiadna veda, len nepríjemné. Dáva sa to pod kožu (podbruško), spravíš riasu a pichneš tú krátku inj. do brucha (niekto hovorí že pod 45 stupnovým uhlom, niekto zas to hovorí kolmo).

mo3326
18. mar 2015

@katka676 nuž ako vždy hovorím všetko zlé je na niečo dobré 🙂, hlavne že si teraz v pohode. pijem dosť ale niekedy aj zabudnem, tak aj tým to je asi, dnes mám pichavé bolesti v podbrušku, zajtra idem na prvý USG. tak uvidím...

katka676
18. mar 2015

@samotarkadela ahoj, picham si ich sama. kolko si dostala baleni? ja som mala vcera zacinat tretie balenie ale pol hodku pred terminom pichania som zistila ze mi dali v lekarni len dve balenia, tak som volala koordinatorke a dnes rano mi pichli vecernu injekciu a dali dalsie dve balenia. Neviem preco ale ta injekcia od sestricky stipala viac ako to moje pichanie ;)

katka676
18. mar 2015

@mo3326 ja som dnes mala prvu kontrolu ...teda USG a dalsia az v pondelok. Tiez zabudam pit co ma stve, ale neviem sa donutit nezabudnut. To pichanie je dufam dobre znamenie, daj vediet kolko kuskov folikulov sa Ti zadarilo.

pancuska
18. mar 2015

@amy25 ahaaa takze cakas parik? lebo som si vobec nevsimla! 🙂 tak to mas fajn....bude to sice rozdielne vo vychove ale aspon budes mat parik .... no ked dostanes kontrakcie to zistis,lebo to je trochu ina bolest ako pichanie.... to urcite budes vediet ze uz prisiel cas....takze veci zbalene a postielku mas len jednu? na zaciatok uplne staci....a kocik ste aky kupili? aj ti dali papier z centra ze aby si potom napisala ked sa deti narodia??len sa setri ale pocitam ze budu vacsie ako ich zmerali!! 😉

viva13
18. mar 2015

Ahoj, ostali mi 2 krabičky estrofemu 1mg expirácia 01/2018 a 1 krabička utrogestanu 100mg expirácia 02/2017 píšte IP

katka676
19. mar 2015

@mo3326 Ahoj. Ako Ti dnes dopadol USG?

samotarkadela
19. mar 2015

@katka676
@mo3326
Dakujem moc za rady baby. Velmi ste mi pomohli... Minimalne aj s vedomim, ze nie som sama ktora prave teraz niekde doma po prebudeni picha injekciu 🙂
Zajtra idem na uplne prvu. Budem sa pytat ako pichat ako diva 😀

mo3326
19. mar 2015

@katka676 Ahoj, prišla som z BA a doposiaľ som spala 🙂. Volala som na výsledky, povedali že mám pichať si ďalej ale puregon mi znížili na 50 častí a kontrola v nedeľu ráno. Vyzerá to zatiaľ dobre, vytvárajú sa mi folikuly, ako som Ti písala aj ma to boli, čo som aj spomenula - povedala že môže to byť ako rastu tak ma to boli. Ale dnes som fakt unavená. Ty sa ako máš?

mo3326
19. mar 2015

@samotarkadela neboj, poradíme Ti ako len vieme 🙂, som rada že technika je taká vyspelá a je možnosť si vymeniť skúsenosti.

samotarkadela
19. mar 2015

@katka676
Dostala som 4 balenia myslim po 7 ampuliek. Inak tiez mam z toho stres, ze kopec liekov - nevyznam sa v tom, ci mi dali dobre ci zle.

Inak mate nejake neziaduce ucinky z tych injekcii?
Trosku sa toho obavam, kedze mam dost stresujuce zamestnanie - aby som na niekoho neprimerane nevyletela (zvyknem vyletiet aj bez toho, ze by som uzivala hormony 🙂 )

katka676
19. mar 2015

@samotarkadela Ahoj, vedlajšie účinky asi hlavne únava, trochu bolesti hlavy, dnes ma po druhej injekcii Fostimon°+Menopur začalo tiež pichať v brušku ako @mo3326. Dnes som si hrdinka išla pichať injekcie na stojaka, ved ked som ich zvladla včera v GF, tak prečo nie aj dnes... ale to bol nem dobrý nápad....zahmlelo sa mi pred očami 😅. Balení si dostala správne, a nestresuj, keď niečo nebudeš vedieť, poradíme pokiaľ budeme vedieť 😉

katka676
19. mar 2015

@mo3326 oddychovať treba. inak máš dovču, či? tak to ma teší, tiež mám pocit že to pichanie je dobrý znak rastu folikulov, tak ked ma pichne mám celkom fajn pocit že sa tam niečo deje 🙂. Aj Ti povedali koľko kúskov máš? pribúdajúcimi dňami stimulácie sa mi úmerne zvyšuje únava, tak drahého už ani neprekvapuje ked sa po večerných správach vzdialim do postele spať 🙂

mo3326
19. mar 2015

@samotarkadela Na začiatku som mala zmenu nálad. Nervozitu som ani nepociťovala, skôr som bola rozrušená a plačlivá. Potom to prešlo do normálu, ale mávam závrate a som unavená. Som PN, takže neviem si to predstaviť ako by som chodila do roboty nakoľko jazdím na aute dosť často a na dlhšie trasy.
Ja si pichám inj. večer, a vždy o 21:30 odkvacnem ako kabela šrotu 🙂. Čím viac času prejde spozorujem si na sebe že som viac unavená. Ale môže to byť aj tým že nemám štítnu žľazu a tie hormóny sa miešajú 🙂

mo3326
19. mar 2015

@katka676 ako som to písala @samotarkadele tak som nesmierne unavená, ja spím aj cez deň, čo u mňa normálne nie je. Som pn takže mám to jednoduchšie a fakt neviem si to predstaviť ako by som to zvládala v robote. Bohužiaľ neviem koľko ich mám, doktorka nechcela sa so mnou nejako vybavovať. Povedala že som o.k. a vidíme sa v nedeľu. Takže neviem. Povedala že to pichanie je to že tie vajíčka rastú. Ale že už dnes mám fest bolesti. Tak len ležím pred telkou a čítam knižku. Ale v nedeľu sa ich opýtam že koľko tam vidia. Som zvedavá čo povedia tebe v pondelok. Kúpila som si knižku miluj svoj život a idem sa pozitívne nastavovať 🙂

linda10
19. mar 2015

Ahojte babeny,,citam tu vase prispevky kazdy den 🙂A citam tu ze ste pn ked si pichate injekcie tak vyzera ze ani ja nebudem moct chodit do prace?Ked pisete ze ste od tych injekcii unawene.Ja este cakam na schvalenie poistovnou presiel len tyzden a kde su este 2mesiace bude to vecnost☹ A ja mam dost namahavu robotu ja aj dviham tazsie veci tak co sa tyka toho som zvedava ci budem aj ja vladat.A vy ste sa dali vypisat?Ci aj lekar vam to odporucil?🙂

katka676
19. mar 2015

@linda10 ja som sa pýtala mojej gynekologičky a ona že ma môže vypísať maximálne od odberu vajíčok, tak som to musela riešiť dovolenkou, lebo kvoli kontrolám by som z roboty nedostala toľko schválených návštev lekára. Navyše som sa nechcela stresovať aby to nemalo negatívny vplyv na tvorbu a kvalitu vajíčok.

katka676
19. mar 2015

@mo3326 v pondelok podám hlásenie 🙂 a tie bolesti to máš pichanie stále, či? ...hádam to nebude OHSS...a to pozitívne myslenie schvalujem...ja tam idem s tým že si idem po jedno až dve bublinky

samotarkadela
19. mar 2015

@linda10
Dam Ti malu nadej. Nam poistovna schvalila ziadost velmi rychlo. Presiel ledva mesiac, mozno ani to nie. Dokonca ked mi volala sestricka z GynFivu tak som nechapala o com to hovori. Myslela som ze to je iste omyl 🙂. Vyzera to, ze poistovna nemala vela agendy na pretrase. Drzim palce nech si aj ty takto rychlo prekvapena.

samotarkadela
19. mar 2015

Ja tiez budem popri tych injekciach makat, ale zvazujem ze sa dam PN po zavedeni embrya? To by som asi urcite mala ze??
Nastastie mam sedavu robotu... len ten stres ☹

mo3326
19. mar 2015

@katka676 dohodnuté 🙂, ja zas ti napíšem v nedeľu ako som dopadla, ale baby ja žeriem ani nie že jem. možno, že je to tým že mám také pohodíčko. už som pribrala 2 kilá odkedy si pichám tie inj.. tie bolesti povedala že sú v pohode a nemám ich stále, dnes som oddychovala a večer to už bolo v pohode.

mo3326
19. mar 2015

@samotarkadela keď ti mám pravdu povedať čítala som na fórach čo píšu baby o pn-ke resp. či ostať doma alebo chodiť do roboty. niekto hovorí že čo má byť bude aj keď chodíš do roboty. ja som mala aj pretým už zdravotné problémy + mám robotu kde som stále na cestách tak doktor ma vypísal nakoľko sú aj riziká že môžu sa mi robiť aj cysty. je to myslím si individuálne. ale keď máš stres a už investuješ toľko peňazí do toho tak by som po ET určite ostala doma aspoň kým sa spraví prvý test.

linda10
20. mar 2015

Tak to mas pravdu aj ja sa bojim toho lebo neviem ci mi schvalia tolko meskania no pochybujem,,lenze umna aj dovolenka je dost narocna vypitat vzdy ked chcem tak mi nedaju☹ Ale tiez nechcem riskovať ved predsa tolko penazi,,a stresu.. A tak to sa tesim ze mozno to bude aj mesiac len ale zas treba cakat aj na genetiku a ta zevraj trva najdlhsie.Tebe kolko trvala genetika?

samotarkadela
20. mar 2015

@linda10
Na genetiku sme cakali nieco cez mesiac, ale hlavne kvoli tomu ze boli sviatky takze kopec ludi nepracovalo.

Dnes mam prvu injekciu za sebou. Presne sa citim taka ospala a velmi smadna! Citala som ze tu nieco pisete o tom, ze treba pit.

mo3326
20. mar 2015

@linda10 Ahoj, no čo sa týka roboty, to nie je sranda. Bud si zoberieš dovolenku čo je vo hviezdach či ti dajú alebo chodíš do roboty alebo ťa vypíšu. GF ťa nevie vypísať, takže ti ostáva obvodný lekár alebo gynekológ. Ja som bola viac unavená, keď som si začala pichať inj. na stimuláciu. Na schválenie žiadosti som čakala 2 týždne, mám všzp. Celkom rýchlo to išlo.

linda10
20. mar 2015

Tak hej uvidim ako sa este zariadim a ako natom vlastne budem,,,veru je to tazke no dovolenku vylucujem to sa asi nebude dat ale sak uvidim.

katka676
20. mar 2015

@mo3326 čo sa toho žrania týka, tak tiež by som jedla všetko čo mi neutečie, ale krotím sa...dnes som musela vymeniť rifle za elasťáky, lebo ma tlačil pás....ach

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre