Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

zuzsat
25. jún 2016

@miuska49 krvicka bola potvrdena.... hcg 125.... 15.7 ultrazvuk

baby24
25. jún 2016

@lenockalenka aj tebe zlatinko všetko dobré... 🙂

xxxena
26. jún 2016

@bubinko1506 ahoj ako sa máš? Ako tehulkujes? Chcem sa ta opytat, si spominala ze chodis gynekologovi na strecniansku? Si spokojna? Berie aj nove pacientky?

folgaria22
26. jún 2016

@wewika1 uplne chapem, drzim paste, aj my sme na tom podobne, snad s dobrym zaverom

bubinko1506
27. jún 2016

@xxxena ahoj, gratulujem k pozitivnemu vysledku a termin akurat na valentina, to je fakt dobra nahoda 🙂
u mna zatial vsetko ok, chalani su aktivni a zrejme z nich budu mali futbalisti, lebo tie kopance po melone stoja za to 😀
ja chodim k dr. karkalikovi do gynamil na strecnianskej, nove pacientky myslim berie nadalej, skus zavolat sestricke. plati sa u neho poplatok 60e za trimester, ale mas v tom kompletnu starostlivost. zatial som spokojna - chodim k nemu od zaciatku tehotenstva, na kazdej poradni robi ultrazvuk, pri NT screeningu a pri morfologickom bol aj moj muz, lebo sa chcel pozerat, tak mu dr. vsetko ukazoval a vysvetloval.
treba sa ho pytat na vsetko, co ta zaujima - ja si vzdy pisem na listok, co vsetko sa chcem spytat, nech potom nezabudnem. ale inak pristup, odbornost a vybavenie ambulancie su super.
mam pocit, ze je introvert, takze preto radim - pytat sa, pytat sa, pytat sa - na to som si uz zvykla v GF u dr. behunovej, takze v tom problem nevidim, ale niekomu moze vadit, ze stale nerozprava.

xxxena
27. jún 2016

@bubinko1506 ahoj ďakujem za odpoveď. ☺ aj za gratulaciu. Dufam,ze aj mna zoberu. Teba ked ai sa prišla prihlasit, kedy objednali na prve vyšetrenie?

bubinko1506
27. jún 2016

@xxxena ja som mala na zaciatku problemy s hematomom, takze na prve vysetrenie ma objednal este v ten tyzden, ako mi dali prepustaciu spravu z CAR - skontroloval vsetko a do konca trimestra som chodila kazde 2 tyzdne na kontrolu. potom som uz zacala chodit kazdy mesiac.
neviem, aku mas poistovnu, ale ak mas vszp a chces zmenit lekara, sprav to este do 30.6., nech od 1.7. mozes patrit k novemu lekarovi.
ja som o tom nevedela, takze lekara som menila zaciatkom marca - novy lekar ma oficialne zobral do starostlivost az od 1.4., ale uz v priebehu marca som tam bola 2x kvoli kontrole.

xxxena
27. jún 2016

@bubinko1506 tak zobrali ma hned.☺srdiecko bije a podla velkosti sme v 7+0.podla ms by sme mali byť v 7+2.podla ms nam zatial vychadza termin porodu na 11.2.☺ a vysrtrovala ma dnes nejaka pani doktorka.

bubinko1506
27. jún 2016

@xxxena tak to je super, ze ta hned zobrali. oni sa striedaju, ale castejsie je tam lekar. ja idem 6.7. a po prvykrat mi bude robit poradnu tato lekarka. aka bola?

xxxena
27. jún 2016

@bubinko1506 hned ako som vosla ma upozornila, ze sa tam striedaju. Ze ona je pondelok, streda.p.karkalik v utorok a este nejaky p.doktor a ten byva vo stvrtok a piatok.
Popytala sa ma co a ako. Ja som.ju zahrnula otazkami. Pytala sa ci užívam kys.listovu. ako sa cítim, ci mam nejake nejake boleati.potom mi urobila sono, mimčo ma 9,3mm.potom sme sa zase rozpravali. Dokopy som ttam bola asi pol az trištvrte hodinu. Objednana som teraz na 22,7.a to ma zase upozornila ze tam nebude ona,lebo v tom case ma dovolenku. Ze ci mi to vadi, lebo potom by mi dala termin tusim az niekde pri konci. A ja ze nevadí, hlavné, ze budem vediet vediet,ze mimčo je v poriadku. A ona ,ze je rada.a ze urcite sa to upravi aby som chodila vzdy k rovnakemu. Len teraz pocas dovci to bude takto.
Zatial na mna posobila milo, aj ruku pri vstupe a aj pri odchadzani podala. Necham sa prekvapit ako to bude dalej. ☺to moj dnesny poznatok.

bubinko1506
27. jún 2016

@xxxena tak to som rada, ze si bola spokojna. tiez tam byvam zakazdym dlho, lebo sa stale na nieco pytam 😀 Striedanie lekarov mi nevadi, skor som zakazdym netrpezliva, ako sa maju krpci, ci su v poriadku a ako rastu.
najhorsie je cakanie tych poslednych par dni pred poradnou - tak strasne pomaly ten cas ubieha, lebo som netrpezliva 😀

xxxena
27. jún 2016

@bubinko1506 presne,sni mne to striedanie nevadi. Hlavné, ze budeme vediet ze je vsetko v poriadku. ☺
Mam otazku davali ste si robit aj ten test z krvi co nepreplaca poistovna? Neviem si teraz spomenúť ako sa volá 😞

baby24
27. jún 2016

Baby viete mi niečo odporučiť na pálenie a svrbenie čiže na mykozu čo máte osvedčené??

bubinko1506
27. jún 2016

@xxxena myslis trisomy test? ten sme nedavali - boli sme na NT screeningu, robili mi tripple testy a morfologicky ultrazvuk.
vsetky vysledky boli v poriadku, tak ma nastastie ani neposlali na amniocentezu. a uz vies, ci cakate jedno alebo dve?

xxxena
27. jún 2016

@bubinko1506 ano ten som.myslela. tak verím, ze aj my budeme mat vysledky v poriadku a nebudeme muaiet dat robit tie testy,😊
Cakame jedno mimčo. ❤

miskab
27. jún 2016

Ahojte prosim vas chcem sa spytat dnes mi maju volat kedy mam zajtra prist na ET , este mi nevolali mam tam zavoat ,ci oni mi zavolaju a do kolkej mozu volat dokedy su tam? dakujem za info

janula2003
27. jún 2016

@miskab budu volat neboj..do stvrtej

sonulienka13
27. jún 2016

Ahojte babulky 🙂 takze dnes sme 10den cyklu. Vajicka sa krasne tvoria 🙂ku gonalu nam dnes pridali cetrotide.picham si sama.ale da sa to.chcem sa spytat ze mali ste niektora po cetrotide nejake neziaduce ucinky?dakujem vam za odpovede babulky 🙂

mataa123
27. jún 2016

@sonulienka13 ahoj 😀po pichnuti miesto vpichu scervenalo a stipalo-svrbelo,ale do hodinky to preslo 😉

sonulienka13
27. jún 2016

@mataa123 ahooj.dakujeem.mne to stvrdlo v okoli vpichu.ale zvnutra.je to normalne?ako keby tam gulu mam.take tvrde

mataa123
27. jún 2016

@sonulienka13 neboj sa nic,do hodinky ti to prejde,nie vsetky reagujeme rovnako,ale trosku stvrdnute som to mala aj ja a okrem toho ma to neskutocne stipalo-svrbelo,nieco medzi tym,neviem,ako to nazvat 🙂 neboj,prejde to a nemas za co 😉

sonulienka13
27. jún 2016

@mataa123 dakujeem pekne.svrbi a pali troska 🙂 si to rozmasirujem troska 🙂ale aj tak dakujeem 🙂

zuzsat
27. jún 2016

tehulku z gyn-fiv.... ako sa postupuje dalej v pripade pozitivnej krvi? prvom ultrazvuku? hned po nom vas poslu ku svojmu gynekologovi alebo este vas bude CAR sledovat? ak bude tak do kedy?

xxxena
27. jún 2016

@zuzsat po prvom ultrazvuku v gyn fiv mi vystavili zaverecnu spravu a snou ma odoslali uz ku svojmu lekarovi.

zuzsat
27. jún 2016

@xxxena tiez si bola na ultrazvuku 3 tyzdne po pozitivnej krvi? bilo uz srdiecko? mohol ist do vnutra aj tvoj manzel

xxxena
27. jún 2016

@zuzsat ano po troch tyzdnoch.srdiecko krasne bilo ❤❤❤bola som vtedy podla ultrazvuku v 6+3.
A priatel nesiel dovnutra, lebo ultrazvuk mi robili vaginalne este. Lebo ze to je presnejsie v takom týždni .cez brusko by nemuselo byt este vidno.

zuzsat
27. jún 2016

@xxxena tak super. vedela som ze vaginalne ale myslela som zemuz tam moze ist ☹ a aj obrazok ti dali?

zuzsat
27. jún 2016

@xxxena a mozem sa opytat ake si mala hcg na 14den pri odbere krvi? lebo ja stale neviem ci moje je v norme ci nizke ci co

xxxena
27. jún 2016

@zuzsat tak neviem ved opytat sa mozes ci moze ist aj manzel. Ja som sa ani nepytala. Vsak za to nic nedas ☺ano dali mi aj foto. A hcg som mala na 14den po ET 1400.a ty?

zuzsat
27. jún 2016

@xxxena jaj po et....cize uz si mala vlozene embryjko tak to je pochopitene.... ja som mala 125

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre