Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

mom311
10. aug 2016

@janula2003 bolo mi povedane,ze mrazia po 2,lebo 1 by bolo smutno. 😐 Divny argument,ale co na to povedat. Myslim,ze keby boli zmrazene 2 a obe by sa aj rozmrazili a ty by si chcela vlozit len 1,tak to druhe opat zamrazia. Mam pocit,ze sa to robi aj preto,ze sa rata s tym,ze vsetky sa nerozmrazia.

chelly
10. aug 2016

@mom311 hej, mne to bolo tak povedane, ze kvoli tomu ze sa rata s tym nerozmrazenim. mne sa z tych 3 rozmrazila len 1.

clarissa77
10. aug 2016

@leelloo no ved toto..ja ich chcem urcite po jednom - ak teda nejake budu 🙏🏼🙏🏼
@chelly

chelly
10. aug 2016

@clarissa77 myslim ze ked im to povies vcas, tak sa dohodnut urcite bude dat. ja ich napr. budem musiet mat po jednom, kedze pojdu na PGD.

drobec1985
10. aug 2016

@leelloo ďakujem ti si poklad :*

drobec1985
10. aug 2016

@katickaaa dakujem moja ja si meno toho lekára vôbec nepamätám, ale je celkom milý a príjemný 🙂

leelloo
10. aug 2016

@clarissa77 ja mam len dve zmrazene, ak sa postasti rozmrazit obe, tak by som ich dala vlozit aj naraz 🙂

clarissa77
10. aug 2016

@chelly no dufam, nerada by som vkladala po dve, ak to nebude nutne..

clarissa77
10. aug 2016

@leelloo no to je jasne, tiez by som neriskovala rozmrazenie a opat zmrazenie a prist o embryjko

mom311
10. aug 2016

@leelloo ak sa rozmrazia obe,ta by som vkladala na 100% obidve. Mne pri poslednom vklade davali 3 a ujal sa 1 fesak. 😍

mom311
10. aug 2016

@chelly aj ja som mala niektore mrazene po 3. Tusim to robia podla poctu. A treba ratat aj s "odpadom",lebo nie vsetko prezije.

chelly
10. aug 2016

@mom311 vraj ked ich je nepar, tak daju do vsetkych po 2, do poslednej 3. no ved presne, ze je tam urcite odpad. ty si mala celkom dost zmrazenych, ako sa ti rozmrazili?

mom311
10. aug 2016

@chelly presne ako pises to robia. Mne vysiel 4vklad. 1xET 2 blastocysty - negativne, potom 3xKET - prve 2 po 2 prvojadra a posledne 3prvojadra,presne ako sa rozmrazovali si nepamatam,ale odpad bol. Viem,ze raz rozmrazovali az 3 slamky po 2,aby mohli vlozit 2ks. Viem akurat,ze z 21 oplodnenych (1babo) mi po vsetkych vkladoch teraz ostalo tusim 6alebo 8ks,ktore tam asi ostanu na veky,lebo som prisla pri porode o maternicu,ale nedokazem im povedat,aby ich vyhodili,tak kazdy rok predlzujem mrazenie. 🙃

leelloo
10. aug 2016

@mom311 Dr mi povedal, ze vkladat budu urcite len jedno, tak som z toho bola prekvapena, ale budem rada, ked z tych dvoch prezije rozmrazenie aspon 1, uz mam teraz z toho trosku nervicky 🙂 cakam kedy konecne dojde ms, aby som mohla zacat brat lieky a snad KET vyjde.
ty si mala dost vkladov teda, ale aj peknu zasobu vajok 🙂 skoda, ze uz ostatne embryjka nemozes pouzit, tie ktore ti ostali mozes aj darovat, nie?

mkatkam
10. aug 2016

@leelloo AHoj budem drzat palce na dalsi pokus. Prosim ta, ked je KET tak uz nebudes pichat, uz len lieky budes brat? to by bolo ovela prijemnejsie.

zuzsat
10. aug 2016

@baby24 tak uz su "doma" teraz ich presviedcaj ze to je najlepsie miesto bajblizsich 9mesiacov 😀 drzim palce

leelloo
10. aug 2016

@mkatkam pri KET sa nepicha, budem brat len Estrofem a Ustrogestan, aby sa pripravila maternica. A ty si ako na tom?

janula2003
10. aug 2016

@mkatkam od 1dc estrofem 3x2 tabletky, potom 14dc usg a pridas utrogestan a podla stadia embrya ides, ja som mala po pk, cize vladali na 18 dc..zial jediny mrazak neuspesne

mom311
10. aug 2016

@leelloo no nejako to s manzelom nedokazeme urobit. Ta predstva,ze sa aspon 1 uchyti a tym padom niekde bude behat po svete nase dieta,ale nebude s nami,tak to nedokazeme rozchodit. Ja obdivujem tie pary,co to dokazu. My sme asi slabosi. 😳

leelloo
10. aug 2016

@mom311 kazdopadne je to tazke rozhodnutie, to sa da pochopiť. Clovek sa s tym musi vnútorne vyrovnať, ale na druhej strane moze spravit šťastným niekoho, kto nemal tolko stastia. Alebo o par rokov pojde medicína tak dopredu, ze ich este budes moct použiť 😉

mom311
10. aug 2016

@leelloo ved nam Dr vravela,ze mame skusit porozmyslat o nahradnej matke,ze v cechach sa to da. No s tym mam tiez tak trochu problem. Tak sme si povedali s muzom,ze nebudeme tlacit na pilu a budeme vdacny za to,ze mame 1dieta,o ktorom sme pred par rokmi ani nesnivali. A aj keby medicina pokrocila,tak neviem,ci pre mna nebude uz trosku neskoro. Ja mam o 2,5mesiaca 39rokov. Ved kolko je rodin,co sa dobrovolne rozhodnu mat len 1 dieta a kolko je tu bab co by dali cely svet za 1.

mom311
10. aug 2016

@leelloo este dodam,ze keby sme nemali ani jedno,tak do nahradnej matky idem urcite. Ale terz mi to uz pripada,take silene,ze si nevazime ani to 1. A nie nadarmo sa hovori,ze kto si malo nevazi,tak vela si nezasluzi.

veroniq85
10. aug 2016

Ahojte dievcata velmi pekne vas prosim o info ako to funguje v gynfive. Strucne moja situacia: mam 2,5 rocneho syna ktoreho sme s muzom splodili asi na 4 cyklus bez vitaminov a hocicoho ineho. Ked mal asi 19m zacali sme skusat druhe a nedari sa nam uz 9 mesiacov. Skusala som uz plno vitamínov. A uz sme z toho psychicky dost vyčerpaní lebo sme necakali ze to pojde tak tazko. Muz sa zacal obviňovať ze je to jeho chyba lebo ma vela stresu v práci a fajci a tak ma napadlo že dame spraviť spermiogram. A ja by som si dala urobiť hormonálny profil kedze stále kojim a pozret ci dochadza k ovulacii kedze mi nevysli zatial pozitívne ovu testy. Tak ma napadlo ist do gynfivu kedze ho poznam z prvého tehu kde som chodila na vysetrenie. Nechcela som to riesit cez vymenne listky ci gynekologiu. Tak sme sa rozhodli ze pojdeme radsej sukromne. Volala som dnes na recepciu a dala mi termin na konzultaciu. Cize na zaklade tej konzultacii mi potom navrhu spermiogram a tie zvysne zenske vysetrenia? A kazde sa plati zvlast ci ako balik? Vôbec som nechapala tomu cenniku. Dakujem pekne za info. Nechcem posobit ako hysterka viem ze ste tu urcite dlhodobe snazilky len ide o to ze uz som z toho naozaj mimo. Hlavne po poslednej ms. Nakolko mi meskala dalo mi to nadej. Odvtedy stale vecer placem lebo to na mna uz uplne dolahlo. Tak z toho dovodu sa chceme dat prezret. Dakujem pekne za odpoved

zuzsat
10. aug 2016

@veroniq85 ak sa da objednaj manzela na spermiogram den pred konzultaciou. aby uz boli vysledky ked tam pojdete. ja som sla ba prvu konz.poobede a muza som objednala v ten den rano a bolo super lebo uz doktorka videla ze on ma spermiogram uplne v poridku... spermiogram stoji 15eur

veroniq85
10. aug 2016

@zuzsat dakujem ti pekne. Velmi užitočna informiacia. Tak zajtra rano tam hned zavolam a skusim vybavit. Ide o to ze ked som volala s tou pani na recepcii tak som sa jej snazili vysvetlit moju situaciu ale ona ma hned odbila s tou konzultaciou. A prosim ta nevies nahodou este ako je to s tým hormonalnym profilom a folikulometriou? Chcela by som si to dat tam tiez spraviť lebo ked som sa pytala u mojej gynekologicky tak ma odbila ze az po roku mam prist

zuzsat
10. aug 2016

@veroniq85 no na recepcii nepodkytuju take informacie lebo su to len asistentky.nue sestricky.... horm.profil ti automaticky v tom centre urobia. oni ti na prvej konz.povedia ze pridte na 3den vyklu lebo vtedy sa berie krv lebo pocas mrchy to je najlepsiie no a na zaklade toho zasa ti povedia co a ako.... na prvej konzult. ta lekarka normalne pozrie. tvojho muza poslu von a po vysetreni ho zavolaju zasa.... ale fakt ten spermiogram ked uz budete mat bude to lepsie... lebo som uz napr muza nemusela trapit dalsimi navdtevami tam. zamerali sa hmrd na mna 😀 aj ked tiez nenasli chybu 😀

zuzsat
10. aug 2016

@veroniq85 och a povedz ze sa snazite nieco cez rok.... ze ste chceli mat maly rozdiel medzi detickami...oni nebudu patrat ci ozaj... ale lepsie to zneje

mom311
10. aug 2016

@veroniq85 ja ta nechcem sklamat,ale centra na asistovanu reprodukciu nefunguju na liecbu neplodnosti ako si vela parov mysli. Tam sa vsetko rovno riesi umelym oplodnenim alebo teda inseminaciou. Oni neriesia okrem nepriechodnych vajcovodov (ktore chcu hned odstranit) nic take ako podla mna cakas ty. A to ze mas prist po roku ako vravela tvoja Dr ti myslim povedia aj oni. Hormonalny profil ti moze urobit aj tvoja Dr akurat na ten spermiogram manzel musi ist niekam (napr. Gynfiv). Ak cakas,ze ti teraz predpisu vitaminy a pod. to asi budes sklamana. Vela bab tu tak bolo. Ale mozete to urobit tak,ze povies,ze sa snazite vyse roka. Budes sa tvarit,ze ste prisli,lebo chcete pomoct. Vramci prvych konzultacii ti urobia rozne vysetrenia. Hned ta budu tlacit do IUI (inseminacia),ale ty uz na to ist nemusis. V podstate tam mozes prestat kedykolvek chodit. Nechcem ta tymto prispevkom odradit len som ta chcela pripravit na fakty,aby ta to nezaskocilo. Mozno sa mylim a urobia vsetko ako si ty predstavujes. Kazdopadne drzim palce.

baby24
10. aug 2016

Babulky moje zlaté progesteron ste zapijali či vkladali do posvy.... 🙂 mne sa to stále smyka odtiaľ....

mkatkam
10. aug 2016

@leelloo aha,dakujem.ja som este ani nezacala a neviem kedy zacnem..tu prvu ziadost mame schvalenu nejak do polky oktobra...cakame..sa uvidi..hm.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre