Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

katarina372
24. okt 2017

@lilyianka paneboze to si teda dalsich 110e musela zaplatit?a ak sa smiem spytat , aj nieco zistili? vam vysvetlila sestricka ci dr.za co je teda tych 120e a co spada pod konzilar.vysetrenia?dakujem

djera
24. okt 2017

Co je imunologia a hematologia v tomto pripade? Ja sa citim este stale uplne ako keby som nic nevedela. Viem len ze som bola ráz na ET a raz na KET. Medzi tym, neviem nic zvlastne. Vy tu viete aj ake Su parametere v krvy a ake ste Mali vysledky. Ja viem len ze Moje vajickovody Su prechodne a manzel ne Mam Dobre spermie... podrobnosti neviem. Ako to?

katarina372
25. okt 2017

@djera ak ta to upokoji ani ja nic blizsie neviem,dievcata z fóra mi visc vysvetlili ako gyn fiv..hematolog ten skontroluje ci nemas zlu zrazanlivost krvy,ja som potratila,preto mi dali vymenny listok a ta imunologia to pocujem prvý krat..mna nap.zaujima preco sa plati 120e za sluzby doplnkove vyšetrenia a ďalšie,ked ziadne dopln.vysetrenia nerobia..na ake konzilarne vysetrenia potom mame narok u nich?som z toho zmatena

djera
25. okt 2017

@katarina372 tie doplnoove Su krvne testy pri IVF, a ultrazvukove vysetrenia, potom krvne testy na zistenie HCG... a telefononovanie. A este to ze ked mi potrebujeme, tak Su tam aj cez víkend.

lilyianka
25. okt 2017

@djera a v akom stadiu si teraz? My sme tiez mali zly spg a mne nic nebolo...tiez vajickovody priechodne tak sme si na ET...potom na KET a ked sa nepodarilo Behunova mi dala vziat krv a urobit hemato testy a testy na repro.imunologiu ako som spominala vyssie...hemato vysla trosku zle a imunologia katastrofalne...tak si ma zobrali do parady aj tam aj tam...na hemato som chodila na kramare a na imuno do imunovitalu..nasadili mi liecbu a ked boli vysledky ok zhodnotili ze mozem pidstupit dalsi KET....

Inak ano tych 110eur sa plati aj za telefonovanie a pod....len keby fony aspon zdvihali...v pondelok som sa nedovolala vobec a dnes na recepciu po neviemkolkych pokusoch a nasledne sestricke,kt.teda milotou moc neovplyvala....a zaujimave ze kazdy vravi nieco ine

katarina372
25. okt 2017

je nejaka zienka, ktora v gynfive otehotnela po prvom ivf??dakujem

19lilly
25. okt 2017

@katarina372 po prvom transfere alebo celkovo po prvom ivf?

kikush_ek
25. okt 2017

@katarina372 Ja mám známu, ktorej sa vydaril 1vklad pri 1 ET a porodila zdravú dcérku 😉

katarina372
25. okt 2017

@kikush_ek dakujem,lebo ako citam,nikto na prvy krat uspesne..

katarina372
25. okt 2017

@19lilly aky je tam rozdiel?myslim po prvom vklade embryii to,co sa robi po troch dnoch od oplodnenia vajicok..nie transfer zmrazenych embryi po neuspesnom vklade ...

kikush_ek
25. okt 2017

@katarina372 o dva dni ti poviem 😁ja som mala pred týždňom prvý ET, zvedavá som veľmi 😊 ty sa len chystáš ?

katarina372
25. okt 2017

@kikush_ek áno a co vsetko si podstupila kikuska?mna poslali do centra hematologie a po vysledkoch mám začať s pichanim liekov..potom je odber vajíčok a vklad..ci??ak sa smiem pytat kolko vas to vyslo?a co vsetko si si dala?drzim palce🙏👍

jankaone
25. okt 2017

Ahojte, mám takú otázku, budúci týždeň si začínam pichať gonal na stimuláciu vajíčok. Ale minulý týždeň som dostala chrípku, teploty, priedušky a beriem antibiotiká, chcem sa spýtať či s tým máte skúsenosti. Či si začať pichať ten gonal, alebo počkať na ďalší mesiac. Ešte do Gyn Fivu som nevolala. Ďakujem za Vaše odpovede.

katarina372
25. okt 2017

@jankaone,ked uz platite 120e za tel.rozhovory tak to vyuzite..isto poradia lepsie ako laik...drzim palce

kikush_ek
25. okt 2017

@katarina372 napísala som ti kilometrový referát v správe a nevymazala som náhodou keď som chcela odoslať ?? 😑 No začnem znova 😂

kikush_ek
25. okt 2017

@jankaone Myslím, že ti to stopnú, lebo 3 mesiace treba počkať ak si mala ATB 😞

mom311
25. okt 2017

@jankaone ja by pri ATB radsej mesiac pocakala. Ale to je moj osobny nazor

jankaone
25. okt 2017

@katarina372 ďakujem za odpoveď, lebo obvodná mi povedala, že nech nevymýšľam nech nejdem nato atď. Zajtra zavolám do Gyn Fivu.

katarina372
25. okt 2017

@jankaone drzim ti palce,podla mna ti najlepsie povedia a je maju aj hot line..neboj sa,vyuzijes predsa len to,za co platis a budes pokojna,ze si urobila spravne,nech si neskor nieco nevycitas..

jankaone
25. okt 2017

@katarina372 ešte sa chcem spýtať ako prebieha tá narkóza pri tom odbere? Veľmi sa jej bojím. 🙁

katarina372
25. okt 2017

@jankaone ja som este v stadiu pred zacatim.brania liekov,ale co mi u nas robili narkozu tak to len zaviedli injekciu a tma..horsie uz potom po zobudeni...ja som napr.vracala..ale to bolo nie v gyn five a to bol iny zakrok

lilyianka
25. okt 2017

@jankaone rano prides,zoberu ta na izbu,napichnu ti kanylu a zoberu na sal,kde ti potom daju masku a o par sekund uz nevies nic...preberies sa ked ta budu prekladat po odbere na postel...budu sa ta pytat ci si ok a merat tlak ...a ked bude vsetko ok na obed ides domov...ak nie nechaju si ta tam dlhsie prip.ak by nastali komplikacie odvezu (myslim) na kramare

jankaone
25. okt 2017

Ďakujem Vám za odpovede dievčatá. Mne ešte nikdy nič nerobili a veľmi sa bojím toho. 🙁 Pýtala som si aj takú narkózu, aby ma úplne neuspali a povedala doktorka v Gyn Five nech nevymýšľam.

lmt
25. okt 2017

@jankaone nemusíš sa obávať, celé to trvá pár minút.

djera
25. okt 2017

@lilyianka
Ja som Teraz siedmi den po prvom KET. Zajtra si chcem spravit test. Ale mozno este pockam jeden den. Boli ma brucho niekedy, Ale aj pred vlozenim ma uz bolelo. To asi od estrimaxu a progesteronu. Citim sa stale nafuknuta a aj prsia ma bolia. Ale to som Mala aj po ET a bolo negativne..

@jankaone neboj sa, neni ti nic. Aj Ja som sa strasne bala, a bola som tam so slecnou ktora tiez bola prvy krat. Boli sme na izbe 1,5 hod. Pred tym ako nam dali kanilu. Potom sme cakali asi 20 min.
Lahnes si, a potom tu daju do kanili to uspavadlo 😁 zatvoris oci a prebudis sa v posteli.
Mne nebolo nic po Tom. Poslali na na zachod, pozreli sa na tlak, vybrali kanilu a mohla som sa obliect. Este prisiel embriolog a vsetko povedal ako bolo, Kolko ich je a co Su moznosti. Podpoasli sme papiere a mohli sme ist domov. Potom ma bolelo brucho 3-4 dni... nebolo to prijemne... Ale da sa vydrzat 😊

jankaone
25. okt 2017

@djera a dali Ti aj takú masku na tvár? Či len tú injekciu?

jankaone
25. okt 2017

@djera držím Ti palce, aby všetko dobre dopadlo.

jankaone
25. okt 2017

@djera a nevieš ako to je, keď ja teraz beriem antibiotiká? Či možem začať s tým gonalom?

djera
25. okt 2017

@jankaone ne dali mi masku Ale som ani nepotrebovala, hned som zaspala a nic necitila. Moj brat povedal ze ön pri uspavani citil ako mu ta tekutina prebehla cez cele telo, Ale Ja som take necitila vobec.
No Ja by som urcite zavolala a opitala sa, Ale podla mna ta nepustia hned. Ja som bola tiez chora pred vlozenim. A povedali ze ked nemam horucku tak mi spravia ET, no nebrala som atb. Ale keby som este raz mohla, tak dam zmrazit aj to jedno co som dostala vtedy, a dam sa vyliecit, lebo som velmi kichala, kaslala u brucha tak si myslim ze to preto sa nepodarilo...

jankaone
25. okt 2017

@djera a naozaj ten trval len 10-15 min.? Ja sa cítim ako dobre len som mala dusivy kašeľ, tretí deň beriem ATB cítim sa dobre. Ale radšej si tam zajtra zavolám a uvidím čo mi povedia. Len radšej by som išla teraz ako v decembri. 🙁 No uvidíme. Ty si už raz bola?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre