Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

lilyianka
25. okt 2017

@djera a co ti vkladali,blastocystu ci?
Ja uzivam od piatku estrimax a tiez ma picha pri lavom vajecniku odvcera...tak to pripisujem tomu

misela103
25. okt 2017

@katarina372 hmm zaujimave mne povedali ze hemo vysetria v GF z krvi ano imyno vysetria spolu s hemo za 50eur ale imuno vvysetria len povrchne... Preto odporucam vysetrenie v NR v Dzurilla centre tam to robia velmi podrobne... A stitnu ti vysetri endokrinolog.

djera
25. okt 2017

@jankaone
Ano raz som bola a ozaj to trvalo kratko, predomnou bola slecna a dost rychlo ju brali naspat...

djera
25. okt 2017

@lilyianka no Ja neviem ci to je blastocita alebo co, Ja vobec takaró veci neviem... Ale to viem ze som Mala predlzenu kulti pri IVF.. takze asi ano.

lilyianka
25. okt 2017

@djera ved oni vzdy vravia co vkladaju...pred vkladom ked volaju tak informuju v akom stadiu je embryo...mne tak vzdy povedali..

katarina372
25. okt 2017

@misela103 ako?ze v gyn five to mám v cene?to hematologicke mi dali vymenny nech idem v nr do centra hemostazy a trombozy na spitalskej

19lilly
25. okt 2017

@katarina372 no preto som sa pytala 🙂 lebo prve ivf sa môžeš mysliet vsetky vklady alebo len prvý vklad 🙂 tak ja som po tom neni ten pripad co si sa pytala vyslo sice 1 ivf ale az 3 vklad

djera
25. okt 2017

@lilyianka stale mi hovorili pani vkaladame van jedno embrijko, páni vkladame vam dve embrijka...

lilyianka
26. okt 2017

@djera len ti mali povedat aj v akom stadiu...jasne,ze keby bolo moc spomalene vo vyvoji tak nevlozia (snad)
Mne vkladali prvykrat blastocystu a druhykrat o den spomalenu morulu....ale vzdy mi povedali co vkladaju ..nabuduce sa na to pytaj

jaruskatt
26. okt 2017

ahojte kočky. Máte niektorá problém, že vám "nepraskajú" folikuly a neuvoľní sa vajíčko? Ako ste to riešili?

djera
26. okt 2017

@lilyianka no Dakujem. Asi sa budem moct opitat. Dnes som spravila zas test a bol negativny. Minuli tyzden v stredu som Mala vklad...

lilyianka
26. okt 2017

@djera tak to ma mrzi....a na krv ides kedy? Mas este zamrazene?

djera
26. okt 2017

@lilyianka Mam este dve embrijka, na krv bud v utorok alebo vo stvrtok lebo v stredu je prveho. Neviem sa rozhodnut. Podla teba? Ked som Mala v stredu mozem ist uz v utorok?

jankaone
26. okt 2017

Volala som dnes do Gyn Fivu a povedali mi nech doužívam antibiotiká, že tie antibiotiká nemajú nič spoločné s tou stimuláciou. Len nie som chorá pred punkciou a nech vtedy nemam antibiotiká. To mi povedali.

lilyianka
26. okt 2017

@djera to jr uz 13 den,urcite ano...a ved aj tak sa chodi 2x na krv...ja si pamatam,ze uz po 10dnoch som sla na krv...msla si aj predlzenu kultivaciu?

djera
26. okt 2017

@jankaone tak to aj sprav, oni to vedia lepsie.
@lilyianka mne povedlai aj na papieri Mam ze 14 den musim ist na krv, pri KET. Pri ET sok bola 10 a 14... lenne ked pocitam aj stredu tak utorok je 14 den, tak neviem.

zaneta7
26. okt 2017

@djera deň vkladu sa nepočíta, ja by som išla asi vo štvrtok, keď je streda sviatok, poprípade si tam zavolaj kedy by bolo lepšie prísť, že v utorok si 13 deň po KET

misela103
26. okt 2017

@katarina372 Nuz mne to bolo toho casu takto povedane ze hemo vedia vysetrit aj oni z krvi spolu s imuno na vysledky sa caka 5 tyzdnov a plati sa 50 eur.

pancuska
26. okt 2017

Ahojte chcem sa opýtat ,ci je tu uz nejaka ,co ma skusenost s darovanym embryii??? Mne vyslo hned prve IVF z ktoreho mame dvojicky ! Zostalo mi tam este 10 embryii ,zamrazene je to od november 2012 a kedze budem mat uz 37r sme sa nakoniec rozhodli ze tretie babatko uz "asi" nechceme a ze by sme to darovali....Neviete mi povedat co vsetko treba absolvovat???

mom311
26. okt 2017

@pancuska bud tam treba ist osobne vypisat papier a potvrdit u notara tusim ale pockat, kym vam poslu postou papiere na zaplatenie dalsieho roku mrazenia a sucast toho bude aj tento papier. Oni to tam aj uvadzaju v sprievodnom liste,ze mate 3moznosti. 1)platit mrazenie, 2)darovat alebo 3) nechat "zlikvidovat".

katarina372
26. okt 2017

@pancuska môžem sa spytat,davali ste si vkladať viac embryii,ked cakate dvojicky?podarilo sa hned pri et,ci az ket? davali ste aj pred.kultivaciu a embyoscop?dakujem a gratulujem

jankaone
26. okt 2017

@pancuska ahoj, aj mna by zaujimalo, ze ci ste si dávali viac vkladať a ci sa to hned podarilo? Dakujem a tiez Ti gratulujem ku dvojičkám

pancuska
27. okt 2017

@katarina372 nas problem bol vo mne!! Prisla som o obidva vajcovody a tak uz ina moznost nebola ...Len umele oplodnenie! predtym som absolvovala kuru cajom Gynastan,pila som ho kazdy den... a uzivala som vitaminy E plus kyselina listova! pred IVF som to uz nepila.Manzel spermiogram ukazkovy. Pri odbere som mala 16 vajicok nejake neprezili ...ak si dobre pamatam 5 islo na PK a do embryoskopu z toho 3 blastocysty a 2 mi vlozili, obidve sa uchytili a cakala som dvojvajecne dvojicky! Este mi tam zostalo podla vsetkeho 10 oplodnenych vajicok z toho 2 blastocysty....
Takze mi sme mali embryoskop a PK ...

@jankaone dakujem ano hned prvy krat sa podarilo...davali sme si 2 blastocysty.ja vsetkym zenam co maju taky problem a prezivaju TO co som prezivala ja, verim a drzim palce!! Prajem ten krasny pocit ked sa dozvedia tu peknu spravu...
Velmi sa teraz trapim lebo je niekedy tento svet nespravodlivy, a ak budem moct urcite tie moje vajicka darujem nejakej co to potrebuje!! Aj ked by som velmi este chcela tretie babatko ale musia mi postacit dve co mam doma....

jankaone
27. okt 2017

@pancuska ja idem len teraz prvýkrát na ivf uz mam injekcie gonal lenže som teraz prekonala zápal priedušiek a beriem este antibiotiká do budúceho týždňa. Volala som do gyn fivu aj som pisala mail ci nemam s tými injekciami počkať povedali ze kľudne možem začať s nimi. Mala by som uz od dnes začať. Len mam dilemu ci začať alebo počkať. Pisala do inej asistovanej reprodukcie a oni mi napísali radsej mesiac počkať. Tak neviem.

jankaone
27. okt 2017

@pancuska ja mam zas polycisticke vaječníky a partner zly spg. Takze preto ivf nam tu inseminaciu hned vylúčili.

mina1834
27. okt 2017

Baby nestretli ste sa s takýmto prípadom ? Brala som cloatiyl a dneska sme boli objednami na IUI stým že keď som prišla na sono dr mi povedal že sa.mi vytvorilo až 5 folikulov stým že dr iui nechcel spraviť kolo viacppc.tehu a že aby sme sa vyhli aj pohľavnemu styku nepychol ani pregnyl ako to bude vlastne pre whne ovulácia alebo ? Je to premenená šanca čo by ste speavil
Dnes o 13:03 • 1 dieťa - snaží sa • Odpovedz

oliva001
27. okt 2017

@mina1834 mne sa to stalo. 4 veľké folikuly som mala a ak by urobili inseminaciu, mohlo by sa stať ze budú stvoricky. Neriskuj to a radšej žiadny sex.

djera
27. okt 2017

Baby moze sa stat ze 8 den od KET Mam negat test Ale napr 12 uz budem mat pozitivne? Alebo nie?

lilyianka
27. okt 2017

@djera ja myslim ze moze byt...kolko si od KET?

djera
27. okt 2017

Dnes 9. Den.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre