Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

dena22
20. dec 2017

@nimana 🙂 no zial, prave s GF, bohuzial, ja subjektivne mam zlu skusenost. Ziadne CARe nie je uplne idealne, resp. vzdy sa najde niekto, kto nebude spokojní, ale zatial, ako to sledujem, baby v Brne su spokojne, na SR naopak. Iscare ma tiez nikdy nelakal, do GF sme isli kvoli tomu, ze je pobocka v NR, ale lutujem, kolko casu som s nimi stratila, kaslat na prachy, tie boli a budu, ale cas uteka, jak sialeny, a keby som vedela, ako to tam je, hned by som isla do Ciech. Konkretne k Machacovi, alebo do Heliosu Brna.

segab090
20. dec 2017

@tobiaskababo preco hned hadzes flintu do zita? Ty sa tak rychlo vzdavas? My sme sa tiez snazili niekolko rokov a nic prve ivf tiez nic mraziacikov sme nemali a vyslo az druhe ivf. Tuzba po dietatku nola silnejsia ako akekolvek sklamanie. Prve ivf vyjde malo komu. Su baby ktorym to vyslo az na treti stvrty piaty pokus. Chapem ze teraz si sklamana z neuspechu ale mozno ked prejde isty cas tak zmenis nazor. Drzim palce. A co sa tyka toho krvacania. Tak ja som mala klasicky menzes nic strašne ked som vysadila lieky.

tobiaskababo
20. dec 2017

Neskutocne ma boli hlava je mi na vracanie...nemam ziadnu tbl fuj to je hnusny pocit...

dena22
20. dec 2017

@tobiaskababo teply caj chlipkaj

adulik333
20. dec 2017

My sme tiež skúsili 3 CAR, kým sme skončili v GF. Ako tu čítam, mnohé kočky sú sklamané z GF, ale verte, môže to byť aj horšie. Nie je tu všetko ideálne, ale tu sa cítim aspoň trochu ako človek. A tiež sme boli v CARe, kde mi stanovili nesprávnu diagnózu, ale našťastie som tie lieky nezačala ani brať, lebo mi to moje vnútorné JA nedovolilo. Radšej som pátrala po tom, ako sa tá diagnóza stanovuje a "od stola" rozhodne nie. Takže sme odtiaľ hneď utekali preč. Keď som sa na tú diagnózu pýtala v iných centrách, všade len krútili hlavou.

@tobiaskababo Nevzdávaj to. Ako tu niekto písal, podajte si žiadosť na adopciu - je to dlhý proces, cca 2 roky. A dovtedy skúste všetko, čo ešte budete schopní obaja podstúpiť. Ale teraz musíš najskôr vypnúť. Najlepšie je sústrediť pozornosť na niečo iné (napr. na tú adopciu - je to tiež dosť náročné). Viem, o čom hovorím 😉

tobiaskababo
20. dec 2017

@adulik333 velmi vam vsetkym dakujem boli ste tu pre mna od zaciatku velmi si vazim kazde slovo. Po prechadzke som uz celkom v pohode ❤ nejde o to ze sa vzdavam..ale poznam sa a viem ze druhy pokus nechcem ...v piatok zacinam adopciu riesit medzi tym si dame pauzu nejaku alternativnu medicinu a zivot ide dalej..ano som mlada ale tiez mam 10r vztah a 7r sa to nedari...davam dolu klobuk pred tymi co to skusaju viac krat

skovarik
20. dec 2017

@tobiaskababo mrzí ma to ale bojuj ďalej..raz sa to musí podariť ..ani nám nevyšlo ani Et ani ket a to sme zdravý pár a nič..ale určite budem bojovať ďalej ..veľa síl ti prajem...

dena22
21. dec 2017

@tobiaskababo tak este skuste Dr. Macháča v Olomouci, pomohol parom otehu aj spontanne.

kufea
21. dec 2017

Som čítala spätne príspevky a nejak sa v tomto CAR nedarí. My sme tam tiež začali chodiť. Tobiaskababo a nimana mrzí ma, že vám to nevyšlo. Hlavu hore.

nimana
21. dec 2017

@kufea ahoj, ďakujem. Dúfam, že vám sa to podarí😉 My sa nevzdávame a ideme bojovať ďalej🙂

djera
21. dec 2017

Ahojte. Dnes som bola na sone, 12+4tt 😊

tobiaskababo
21. dec 2017

@djera gratulujem 😍

nimana
21. dec 2017

@djera krásne❤

oliva001
21. dec 2017

Dievcence idem vás trosku povzbudiť. Nám sa v gynfive pred viac ako ôsmimi mesiacmi zadarilo a budúci týžden ma čaká pôrod. Nebol to prvý pokus, bolo ich viac, ale nakoniec sme to dotiahli až sem a o chvíľku uvidíme našu princeznú 😍
Všetkým vam držím palce a nevzdavajte sa. Ak nie tu, možno v inom centre vam pomôžu. Je treba vypočuť si názory viacerych lekárov.

djera
21. dec 2017
nimana
21. dec 2017

@oliva001 zo srdca ti blahoželám!!! Už teraz si krásna mamina. Prajem Ti pekný pôrod a veľa zdravia Tebe aj maličkej. Čítať takéto správy je úžasné❤ Ďakujeme za povzbudenie

tobiaskababo
21. dec 2017

Napiste mi kolke z vas po ET krvacali.Ked som zisla s kozy dole tiekla mi krv.Poprosila som o servitku isla ai lahnut.Az vecer som isla na wc a mala som este trochu krvi...kolke z vas to mali podobne?

lilyianka
21. dec 2017

@tobiaskababo ja som nikdy ani po ET ani KET nekrvacala...ale co mi teraz porobili vsetky tie hormony s cyklom radsej nekomentujem

tobiaskababo
21. dec 2017

@lilyianka mohli pochybit? Vraveli ze to neboli ani nebolelo ale nemohla sa do mna dostat.Povedala mi ze -ale ja sa musim do vas nejako dostat ... ako vravim tiekla mi krv a mam na to aj svedka - zenu kt lezala vedla mna

skovarik
21. dec 2017

@tobiaskababo tak ja som nekrvacala ani po Et ani ket..ale teda mna z kozy presunuli hneď na posteľ že som sa nemohla postaviť ani posadiť ..ale to možno je všade ináč..ale ja si myslím ak si mala trocha krvicky to nevadí predsa ak sa ti nemohla dostať do maternice a veľa sa sparala mohla ti tam urobiť mini ranku..vôbec sa tým netráp..

adulik333
21. dec 2017

@tobiaskababo Ja som po ET krvácala a strašne ma bolelo brucho ešte asi 2 dni, lebo tiež mal problém sa tam dostať. Nakoniec z toho boli dvojčatá, ale jedno som v 10. týždni potratila a hrozilo, že vezme so sebou aj druhé. Ale našťastie sme to dobojovali spolu až do konca.

adulik333
21. dec 2017

@tobiaskababo Teraz po KET som nekrvácala, ale výsledok zatiaľ neviem. Až 29.12.

vivinka105
22. dec 2017

Ja chodim tiez do GF do BA a som z NR. Na vsetko aj usg ci krv, vzdy som letela do Ba. Ide o moj prvy pokus a ja som s pristupom zatial velmi spokojna. Mame 11 mrazacikov, ET sa mi odlozil a momentalne som v nemocnici v Ba. V GF sa o mna krasne postarali a nic nenechali len tak. Dostala som OHSS. Proste som to schytala a nikoho za to neobvinujem, proste to tak vyslo a lekari za to nemozu. Veci sa deju pre nieco, ja som velmi pozitivny clovek, ale tuto vec beriem s pokorou, kludom a osudom. Cez stimulaciu som chodila aj do prace, aj na kontroly sama, aj sme sa vadili s priatelom a napriek tomu som mala 35 vajicok. Netreba sa vzdavat a ist do predu, caka nas novy uspesny rok treba sa nan pripravit 🙂

vivinka105
22. dec 2017

@tobiaskababo
Ake bolo to krvacanie? Slabe,silne spojene s bolestami ?Podla mna ak to bolo trosku, nic sa nestane. Predsa ti tam strka nieco (kateter) cez uzku strbinku a mohla ti to poskriabat.

dena22
22. dec 2017

@tobiaskababo ak ti poranili krcok, mozes slabsie zaspinit, ak porania sliznicu v maternici, je to neziaduce pre uhniezdenie. Vela krvacania je nestandardne. Ja som mala posledne tri vklady tiez problem s vkladom. Preto som radsej isla na HSk, maternica ok, len je zaklonena, ale to by sikovny lekar mal zvladnut. Staci pouzit taku pomocnu vôdzku, taku rurku, ta sa strci cez krcok a branku ako prva a potom az kateter do tej rurky. Ide to tak v pohodicke. Pri dalsich vkladoch na to treba upozornit, ze bol problem. A vzdy robit vklady s UTZ.

skovarik
23. dec 2017

Ahojte prajem Vám stastne a vesele Vianoce plne pohody a pokoja...uzite si to čaro 🎄😘

tobiaskababo
24. dec 2017

Ostalo mi po neuspesnom ivf DARUJEM nepredavam .Najlepsie osobny odber som zo Ziaru nad hronom byvam v Hliniku .Pekne Vianoce ❤

marttina33
26. dec 2017

Ahojte, prosim na test z krvi po ET mam prist do GF normalne v case ako som chodila na kontrolu pocas stimulacie?A za vysledky si potom volam po 14:00?Dakujem

lucia262
26. dec 2017

@marttina33 ano, tak ako si chodila na krv na kontrolu, tak pojdes aj rano na krv na test a potom volas, ale myslim, ze po 3. hodine

nivea93
26. dec 2017

Dievčatá prezraďte mi niektorá že prečo pipiny😁

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre