Pipiny z Gyn - Fiv

katarinka77
28. mar 2009

Dievčatká, dovoľujem si otvoriť novú časť našej témy s rovnakým názvom a zároveň vás do nej pozvať 😉 .
Prajem príjemné diskutovanie a hlavne úspešné snažilkovanie 🙂 !

evipeti
24. jan 2019

@sienna77 ja som bola na kontrole v stredu, ket naplanovany na utorok. Vraj o presnom case nas budu informovat v pondelok telefonicky. Aj pri predchadzajucom ket to tak bolo, volaju den pred planovanym terminom. Este nam bolo povedane, kedze mame embryjko po predlzenej kultivacii, takze ho rozmrazia az v den vkladu skoro rano, a keby nahodou neprezilo, budu nam este v utorok volat aby sme nechodili.

sienna77
24. jan 2019

@mkatkam dakujem, to si ma ukludnila

sienna77
24. jan 2019

@evipeti dakujem, tak v utorok drzim palce! a teda aj nasledujuce dni! vkladate len jedno? pytaju sa este v den KETu alebo pri tom telefonate, kolko chcete vlozit alebo idu podla dohodnuteho?

zmdk
25. jan 2019

Dievčatá, aké máte skúsenosti s pánom doktorom Harbulákom? odporúčate? Ďakujem

endzel
25. jan 2019

@zmdk Myslim, ze dostanes rozne odpovede. Ja osobne spokojnost - mily, prijemny, ochotny vysvetlit co bolo treba. Nemala som dovod stazovat sa.

janan82
25. jan 2019

@zmdk ja teraz patrim k nemu. Spokojnost

evipeti
25. jan 2019

@sienna77 tak ja som bola na kontrole sliznice, a vtedy sme sa dohodli, ktore sa bude vkladat. Ale aj minule este priamo pred vkladom si snami sadli, a zhrnuli este raz. Ideme vkladat jednu blastocystu.

cassie2323
25. jan 2019

Ahojte dievčatá...tak ja som sa mala v decembri objednať do gyn-fiv po vyše troch rokoch snaženia sa...chceli sme v januári už ísť do centra a začať to všetko riešiť....začiatkom decembra mala prísť mrcha ale akosi meškala..tak som si len tak zo zvyku urobila test..nečakala som od toho vôbec nič a skoro mi oči vypadli keď som na teste uvidela dve obrovské koľajnice....už mám za sebou aj prvé sono, malému krásne bije srdiečko...dnes presne začíname 12 týždeň. Všetkým vám prajem aby ste si tento rok našli aj vy vytúžené // a aby ste priviedli na svet detičky. 😘😘😘

zoja82
25. jan 2019

@cassie2323 uzasne, gratulujem. A aj ste v ten mesiac robili nieco inak?

butterfly333
25. jan 2019

@cassie2323 to je super gratulujem

sienna77
25. jan 2019

@evipeti aha, no u nas to bolo take ako z rychlika. jednak ma zobral lekar, ktoreho som videla prvyhkrat, on vyzeral rovnako zmatene (som taky specialnejsi pripad a zmiatlo ho, ze nieco bolo mimo tabuliek - aspon tak vyzeral)..takze sme sa na nicom ani nedohadovali. snad to bude vsetko ok. verim, ze aj s nami sa este poradia, co a ako pred vkladom. aj ked stale nie som rozhodnuta, ci vkladat jedno alebo dve - rozmrazovali prvojadra, ale dali sme si predlzenu kultivaciu.
rozhodli ste sa pre jedno alebo vam zostalo posledne? minuly vklad ste tiez davali len jedno? je to tak lepsie?
myslela som, ze predsa len vacsia sanca pri dvoch, ze aspon jedno sa uchyti....alebo?
uz mate babatko alebo sa snazite o prve?
my mame jednu dcerku vdaka poslednemu IVF, a vtedy vkladali dve....jedno sa ujalo a spinka tu pri mne 🙂

sienna77
25. jan 2019

@cassie2323 gratulujem! 😉

sienna77
25. jan 2019

@evipeti a este ak sa smiem spytat - kolko si mala sliznicu? a kolko by mala idealne byt pri vklade?

sienna77
25. jan 2019

@zmdk ja odporucam urcite. patrim k nemu uz dlho. niekedy moze posobit chladne, ale v skutocnosti je mily, je odbornik, vie, co robi, a je aj ludsky. mne velmi pomohol a v krizovych situaciach sa zachoval naozaj velmi dobre, za co som mu vdacna. mame vdaka nemu dcerku.

evipeti
26. jan 2019

@sienna77 tak my mame jednu 2,5rocnu dcerku. Pri nej sa vkladala 1 blastocysta a podarila sa na prvy sup. Zostali nam zamrazene 2 blastocysty po predlzenej kultivacii a 4 trojdnove. Potom sme na prvy KET v9/2018 vkladali tiez jednu blastocystu. Vklad sa podaril, alez zial to skoncilo spontannym potratom v 7. Tyzdni. Takze teraz sa ideme pokusat znova. Dufam ze mrazacik prezije, a v utorok mozme ist na vklad.
V stredu som bola na kontrole, ale dr len tolko ze sliznica je krasna, idealna. Takze presne neviem kolko mala. Okolo 8mm by mala byt uz ok. Drzim palce! A kedy mate vklad?

cassie2323
26. jan 2019

@zoja82 mesiac pred tým som začala brať inofolik vitex, vit. E,D,C bekomplex a manžel bral folandrol..nikdy predtým sme žiadne doplnky ani lieky na plodnosť nebrali. A ten mesiac som prvý krát neriešila či s nám zadarí alebo nie a milovali sme sa ako nikdy predtým 😊😍

sienna77
26. jan 2019

@evipeti jej, tak to gratulujem k dcerke! to je vyborne, ze sa vam podarilo tak hned na prvykrat mat babatko! a teda ze aj druhykrat sa uchytilo, aj ked ma mrzi, ze to neskoncilo dobre ☹ verim, ze tentokrat to dopadno uz vsetko v poriadku! budem rada, ak sa ozves potom, ako pokracujete.
ku komu chodis?
ja som tiez potratila, ale este pred dcerkou. boli sme 4.na IVF, ale teraz mame prvykrat aj zamrazene, tak neviem, ci je lepsie vkladat jedno alebo dve...
my by sme mali mat vklad v pondelok.

evipeti
26. jan 2019

@sienna77 dakujem ti...😊
Teraz nechodim vyslovene nikomu. Ja mam blizsie pobocku v Nitre, tam sa striedaju dr, teraz na poslednej kontrole ma napriklad vysetroval pan dr Harbulak. Ale zakroky robia len v BA, tak neviem kto tam bude v utorok.
To ti neporadim, ci je lepsie vkladat 1 alebo 2. Oni poradia kazdemu osobitne, zalezi od toho, kto ma aky problem. Pri dcerke nam v centre odporucili vkladat jedno. Ja to povazujem za velke stastie, ze sa nam aj vtedy hned podarilo.

ajinka23
27. jan 2019

my ideme 4,2 na konzultáciu už mám všetky vyšetrenia hotové tak už sa snáď rozbehne IVF

sienna77
28. jan 2019

@evipeti to ano.to mate naozaj stastie.podari sa aj teraz,uvidis!!!drzim zajtra palce!!my sme boli rano.nastastie zo styroch to aspon dve zvladli,ajnked nie s idealnym delenim....tak uvidime...myse doma teochu chori,tak je to narocnejsie...no ved uvidime...drzme si palce.ramo tam.boli vsetci velmi mili.

dada7111
1. feb 2019

Ahojte baby, existuje niečo na vylepsenie spermiogramu? Okrem folandrolu a podobnych vitamínov. Su nejake injekcie?

djera
1. feb 2019

@dada7111 Ahoj 😊 Moj manzel jedol vela zelerovej vnate v smooti a zelerove salaty. Zevraj to pomoze. Ale neviem ci pomohlo lebo potom sme Mali Ivf...

nimana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nimana
3. feb 2019

@dada7111 Ahoj, môjmu manželovi pichal urológ raz týždenne pregnyl. Po troch mesiacoch prišlo k zlepšeniu spermiogramu.

dada7111
4. feb 2019

Dakujem baby za rady, urcite sa spytam na tie injekcie

ajinka23
4. feb 2019

Mám otázku. Dnes mi dr povedala ze sa potom pri kontrole krvi a sona plati 140 eur to pri každej alebo len raz? Dnes som dostala lieky vlastne 90%injkecii zatiaľ som cca o 350 eur ľahšia 😩

endzel
4. feb 2019

@ajinka23 malo by to byt len raz ako poplatok za starostlivost do odberu

ajinka23
4. feb 2019

@endzel ďakujem

callisia
4. feb 2019

Minuly rok to bolo este 125 eur. Taka hlupost,sproste ryzovanie penazi. Aka starostlivost? Ved v tom neni ani len to pichanie injekcii. Za tie peniaze sme nevyuzili vobec NIC. Ja som teda vobec nepochopila "co navyse" sme si to vlastne zaplatili.

janinuska
5. feb 2019

My sme chodili do Gyn Fiv, ešte v roku 2013, ale pozeram, že tie ceny od vtedy velmi stupli, to za IUI teraz pytaju 50 eur- sono plus 150 eur IUI?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre